Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Za stare pakete su svi kukali na minute, sad svi kukaju na megabajte, nikad po volji, da ukinu sms ispalo bi da su poruke najvaznije :D.

Sada imate dodatke (1gb=395rsd), a postoje i Play+ paketi sa vise interneta.

Generalno gledajuci, postoje vrlo dobri dodaci pa "krojite" pakete kome je kako potrebno.
 
Ma sve nam lepo ispalo, još samo oči da nam poispadaju :)

Da, generalno gledano i nije tako loše, može se tu nešto iskombinovati a da se čovek ne oseća opljačkanim.
 
Pa ne valjaju paketi za doba kada se prodaju:D
 
Jutros su mi prebacili broj u telenor i sve je kul sem sto kad me neko zove (ko god da zove probao sam 3 broja) meni pise Unknown number kao pozivalac :/ Da li ima neka fora sto mi je paket surf a ne obican mobilni ili sta?
 
Moguce da nemas ukljucenu identifikaciju. Pozovi 9000 i raspitaj se.
 
Zvao 9000 (prvo izgubio 5 minuta u njihovim tim menijima da odjdes do operatera) i kaze sa njihove strane je sve u radu i da nema veze sto je surf paket, kaze do podesavanja mog telefona je. Ja joj kazem da sam samo izbacio mts i ubacio telenor karticu kad je stigla poruka o prebacaju broja i da prvi put cujem za takvu opciju da iskljucis da ti pise broj ko te zove, kaze da je do fona -_-
 
Hm, cudno. Meni vise lici da ti nije aktiviran CLIP (Calling line identification presentation) servis. Sta tacno sadrzi taj "Surf" paket? Mozda je u tome caka.

Ako budes opet zvao, kazi da proveri da li ti je CLIP servis aktivan. Ako moze da proveri na HLR-u, a ne samo u CRM aplikaciji.

BTW, jesi li siguran da sva tri broja sa kojih si probao nemaju ukljuceno skrivanje broja kada zovu? Mala je verovatnoca, ali...

Pozdrav
 
Siguran, iscimao sam sad par ortaka sa razlicitih mreza i stalno je Unknown. Surf paket je onaj orijentisan na megabajte a minute doplacujes kroz dodatke ako hoces. Oticicu do poslovnice posle pa da nek mi srede telefon ako kaze da je do njega, pa kad vidi da nije onda neka sredi kod njih sta je vec problem.

@Rafiki
izgleda da si u pravu za CLIP, skinuo sam ovo https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.advcallsettings i za Clip kaze da je desablovan. Aktivacija ne radi iz te aplikacije pa cu morati ipak do te poslovnice izgleda da se ne smaram preko 9000 i razjasnjavam.
 
Poslednja izmena:
Bio sam do poslovnice, uz malo muke i uz pomoc 2 radnika tamo su skapirali da treba da se enabluje nesto (u sustini CLIP) za surf pakete koji je izgleda desablovan po defaultu. Drugo, ponovo ja njima objasnjavam kakva im je ponuda tableta, stalno mi daju pogresne informacije pa ih ispravim da provere i stvarno bude kako ja kazem.......

edit :
imam novi sitni problem :
Kada odem na https://www.telenor.rs/mojtelenor/index.php?q=login/index i kliknem na uloguj se/napravi nalog izbacuje mi Poštovani, nemate povezan broj telefona sa nalogom. Proverite podešavanja naloga. Medjutim kada odem na podesavanja naloga tamo uredno stoji moj broj telefona iz sada Telenor mreze. Na dobrestvari.rs mi je isto povezan uredno broj. Koja je tu fora?
 
Poslednja izmena:
Sve ce da proradi 24h nakon sto je broj prenesen u mrezu.
 
Napravio sam nalog na dobrestvari.rs sa drugim mailom i preselio ga na telenor.rs i sada radi i tamo..
 
Sada imate dodatke (1gb=395rsd), a postoje i Play+ paketi sa vise interneta.
treba da uplatim internet dodatak, pa mi je malo nejasno da pise da se megabajti iz dodatka trose PRE megabajta u okviru paketa. cudno da se "dodatak" trosi pre paketa. kakav je onda to dodatak?
 
Dobar jer se dodatak ne prenosi a packet DA.
 
aha, onda ima logike. hvala!
 
Telenor uveo promociju za BIZNIS korisnike, duplo vise saobracaja tokom 2god ugovora. Ne bi bilo lose i za privatne korisnike :)

Sklopite novi ili produžite postojeći ugovor na 24 meseca i dobijate čak 50% VIŠE MINUTA, SMS PORUKA I MEGABAJTA U NAREDNE DVE GODINE.
Izaberite jedan od MOJA FIRMA tarifnih paketa i dobijate čak 50% više saobraćaja, uključujući pozive ka 25 zemalja sveta, kao i roming minute, u zavisnosti od toga za koji se paket odlučite.
L I N K
 
Samsung galaxy S duos, prvi slot je telenor a drugi je free... Jel može neko da potvrdi?
 
Prenose se megabajti; naravno ako ostane nešto na kraju meseca :)
Baš zbog veće količine interneta mislim da su znatno bolji Play+ paketi od PiS...

imam pis 500, manje od 2 godine. nikada mi nisu preneli bajte, kao sto redovno prenose minute i sms. imam 2000 sms ustedjeno, hi,hi !
 
nisam propratio da si dodao za nove korisnike.
danas sam dobio racune. imam tri postpejda. za sva 3 racuna nude mi ,,velike povoljnosti'', pre isteka ugovora, samo da bi izasao iz starih povoljnijih paketa.
sada imam 50 % popusta na racune, a nude mi 20 % pojeftinjenja ili 50 % povecanje broja minuta ili 1 gb. ne znam zasto svi ti bahati misle da smo mi obicni ljudi glupi majmuni ? imam 50 posto, nude mi nov skuplju paket (sigurno da ne bi vazilo na stari) i 20 %. ???????????????
 
Ti novi paketi nisu u svakoj kombinaciji skuplji. Primer za taj PiS500; košta 1006 din za 150min i 500MB, a recimo novi Play+1 košta 1095din za 150min i 1000MB.
Ako bi nekako mogao da izboksuješ tih 50% popusta za Play+1, mislim da bi to bila najbolja varijanta.
 
Samsung galaxy S duos, prvi slot je telenor a drugi je free... Jel može neko da potvrdi?

Ja

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ako u obzir uzmem korišćeni sadržaj, ranije se naravno više plaćalo za mobilni nego sada. Pišem na osnovu nekih mojih ranijih računa.
Uglavnom se u poslednjih 10tak godina moji računi "vrte" na oko 15-20eur mesečno, stim što se povećavala količina sadržaja.
Sad sam malo prelistao neke račune koje imam i izvukao sam cene paketa. One ranije (do ~2008/2009.) sam uvek "probijao".

(cene bez pdv-a)

AVGUST 2002
MobiPro 30 (300 din)
30min (20min mobtel + 10min ostali) + 30sms

OKTOBAR 2006
PRO 60 (659 din)
100min (80min ka telenor, 20min ka ostalim mrežama) + 60sms

JULI 2009
Prenesi 325 (1000 din)
325min + 325sms
Dodatak 300MB (590 din)

NOVEMBAR 2009
Vip postpaid 325 (990 din)
325min + 325sms + 325MB

JUNI 2012
PiS 1000 (1517 din)
300min + 1000sms + 1000MB

JUNI 2014
PiS XL (1662 din)
500min + 1000sms + 1000MB

OKTOBAR 2014
Play+1 (912 din)
150min + 150sms + 1000MB
 
Poslednja izmena:
slazem se sve, naravno da ne volim da placam vise, ali sve poskupljuje pa i mobilna telefonija. ne vidim u cemu je problem, niti kako mi mozemo uticati na to. nikako. znamo ge zivimo i kakva nam je ekonomija - nepostojeca.
 
U januaru mi istice 50% na ugovor PIS500, hteo bih da predjem na Play paket sa 2 dodatka, ali i da probam da izboksujem 50%. Sa kojom pricom da krenem? Znam da je bilo ovde toga, ali ne mogu da nadjem post.
 
Telenor uveo promociju za BIZNIS korisnike, duplo vise saobracaja tokom 2god ugovora. Ne bi bilo lose i za privatne korisnike :)

"Sklopite novi ili produžite postojeći ugovor na 24 meseca i dobijate čak 50% VIŠE MINUTA, SMS PORUKA I MEGABAJTA U NAREDNE DVE GODINE.
Izaberite jedan od MOJA FIRMA tarifnih paketa i dobijate čak 50% više saobraćaja, uključujući pozive ka 25 zemalja sveta, kao i roming minute, u zavisnosti od toga za koji se paket odlučite."

Koliko vidim, nije duplo vise nego 50% vise.
 
Nazad
Vrh Dno