Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Aj da probam opet: POENTA je da Telenor nudi nešto ispod tezge bar nekome, a mt:s nikom NIŠTA! Kod Telekoma samo ono što je u zvaničnoj ponudi i ćao.
Primer: Pre nekoliko godina pitao sam u Telekomu jel može da se izabere specijalni broj (kao što kod Telenora postoji srebrni i zlatni brojevi) . Naravno da se to plati. I pikirao sam jedan super broj za koji su mi rekli da je slobodan, štaviše nikad nije korišćen. Rekli su mi da tako nešto NIJE MOGUĆE. Zašto? Pa eto nemaju pojma zašto, ali ne može. Proverio sam na raznim nivoima u Telekomu i zaista svi su mi rekli isto.
U Telenoru se zalepim za jedan ekstra broj, za koji sam dobio info od prodavca u radnji da nije ni srebrni ni zlatni, već "dijamantski" (kombinacija tipa 063 XXX YYY). Kao ti brojevi se ne nalaze u standardnoj ponudi, ali da im ostavim kontakt pa će me neko već zvati. Tako je i bilo, sutradan zvala neka riba i saopštila da mogu da ga uzmem.
U prevodu, ako ti je baš stalo do nečega hoće da izađu u susret. Telekom neće prstom da mrdne! Kod njih svašta nešto ne može iz "tehničkih razloga".

Što se paketa tiče, a da uporediš ponudu m:ts i Telenora? Ja nešto ne videh drastičnu razliku. Pakete su svi sjeb..ali ta šuplja priča kako je samo Telenor poskupeo ne pije vodu. To su ti x puta ovde objašnjavali drugi. Ja sigurno neću.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u lelenoru 15 god, uvek pre vremena izmirene obaveze i dobio sam NISTA!
 
Nema druge nego da pises,ako te odbiju opet pisi,ako te drugi put odbiju opet pisi,ako te treci out odbiju a jbga nisi imao srece
Vidis da daju ispod zita koliko hoces,nema druge nego je do tebe ,lose pises ;)
 
Pa da daju ispod žita kol'ko hoćeš i nije istina, pre će biti izuzetak nego pravilo. Mene odbili iako sam 14 godina bio korisnik, slao više mailova i bez rezultata, i baksuzi me isključiše 31. decembra umesto 3. januara, kad je mt:s ugovorio da će pustiti signal...
 
Pa naravno nece ti niko nista dati ako kazes daj mi popust,zatevam ga,svima dajete i te fore,ali zato lepa rec i gvozdena vrata otvara,navedes argumente da si citao da ljudima odobravaju,da si redovan platisa (pod tim se podrazumeva i da jesi) i te fore i prolazi.
Evo nedavno sam ja komsiju savetovao da im to pise,jos covek ima onaj najmanji paket od 600 kinti,rekao mu kako da sroci,da mu ne treba tel jer ima i tako i danas mu javili da je odobreno,da ce doneti postar da potpise ugovor za koji dan,naravno covek je uvek redovno placao racune.
Dobio je 50% popusta,znaci placace 300,najnormalnije,bez ikakvog pilicarenja sto alfa voli da kaze i to samo jednom poslao mejl.
Nisam hteo ovo da spominjem da ovaj ne bi smarao dok se ne realizuje.
 
Aj da probam opet: POENTA je da Telenor nudi nešto ispod tezge bar nekome, a mt:s nikom NIŠTA! Kod Telekoma samo ono što je u zvaničnoj ponudi i ćao.
To uopste nije poenta, ako svako u Telekomu moze dobiti bez zita ono sto samo poneko ispod zita moze u Telenoru.

Anyway... ja razumem skroz i podrzavam ljude kao sto su Nemanja - covek je nasao racunicu, ili ... ne secam se ko ono bese je trazio puno neta a mizerno minuta pa se nasao u Net paketima Telenora sa dodacima za minute ka svim mrezama.
Opusteno, uz racunicu, argumentovano.


A prica oko kapi i popusta je pocela od TEBE (ne od mene!) kao odgovor na ovaj post:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...-i-promocije&p=3994706&viewfull=1#post3994706
gde kazes da se "ne bi slozio", a u stvari covek je bio u pravu. Zato kazem - ti si izuzetak, NISI pravilo.

To bi bilo isto kao da izadjes u veci kafic, vidis skoro svako pusi, i zakljucis da je 90% gradjana pusac, a istina je da su oni u ogromnoj manjini, samo vise izlaze :)
Na primeru Telenora, ti gledas tebe i jos ponekog u temi koga primetis da je dobio popust - a zaboravljas da i u samoj temi ima ih dosta koji su trazili i nisu dobili popust. Plus van teme ono more u kome ste kap.

Ne okreci ideju na nesto sasvim drugo ovim poredjenjem sto si poceo gore!
 
Avgusta 2016. plaćam gajbu ili karton piva po izboru ukoliko mi neko iskusan završi za extra popust :)
Ja ne umem...
 
Кад се већ броји, да пријавим две капи ... имам две постпејд картице са 50% попуста, уговор на једној истиче око априла, на другој негде око јесени па ћу да видим како се то може продужити.
 
jedno pitanje konkretno: ako platim "otkup ugovorne obaveze", mogu li odmah da uzmem telefon uz novu ugovornu obavezu?
 
Šta se dešava nakon isteka dve godine tog popusta od 50% - jel automatski prestaje i moramo opet da ih cimamo ili se nastavlja dok sami ne promenimo sa novim ugovorom?
 
Šta se dešava nakon isteka dve godine tog popusta od 50% - jel automatski prestaje i moramo opet da ih cimamo ili se nastavlja dok sami ne promenimo sa novim ugovorom?

Vraca ti se regularna cena paketa kad ti istekne ugovor za taj popust. Posle toga ako oces opet,moras opet pisati njima ;)
 
Videh Note 4 iz Telenora nov,sa garancijom ali bez fiskalnog,ne znam kako ni zasto ali prodavac nema fiskalni a znam da Telenor uz svaki telefon daje i fiskalni racun,e sada pitanje je da li po novom zakonu vazi garancija samo uz garanciju a bez fiskalnog racuna ili ne?Ne bih da kupim telefon bez fiskalnog racuna.
 
Iz mog iskustva sa takvim telefonom, kupljenim sa garancijom, telenor mi nije uvazio garanciju, jer su trazili da vlasnik dodje licno. A posto tako ti telefoni po oglasima se prodaju iz ruke u ruku, ni ne znas ko je vlasnik. Doduse, taj telefon u mom slucaju je trebalo da zamene, pa samim tim je trebalo da se potpise i aneks ugovora, pa su zato trazili da vlasnik licno dodje. Ne znam u slucaju kvara kakva je situacija, ali mislim da cak ni sa fiskalnim racunom ne vredi ta garancija, ako ne znas vlasnika broja na koji je uzet telefon, i koji je spreman u slucaju kvara da se cima oko odlaska u telenor.
 
mora uz vlasnika telefona za bilo kakvu reklamaciju, znam iz iskustva. ne treba fiskalni, ali vlasnik broja uz koji je uzet telefon mora da dodje u telenor
 
U nekoj je temi je neko, izvinjavam se na izrazu, brbljao, kako to nije tacno, i da su duzni po zakonu da uvaze garanciju bez obzira ko donese telefon (ali je bezobrazno sto kod sva tri operatera mora da se nadmudrujete sa radnicima kojima se tako nesto i ne kaze, a kamoli da oni sami to saznaju).

Isto vazi i za servise, ako se odnesu direktno u servis (zezaju ako nema fiskalnog, tj. znaju da moraju da prihvati oni vec, ali gledaju na sve nacine da otkace bilo kakav rad koji ne placa kupac direktno)
 
Direktno u servis i to je to. Mora da se ima fiskalni i garancija.
 
Evo dobicete odgovor sutra, g3 iz telenora uzet preko oglasa, odneo u ovlascen servis direktno i sutra mi javljaju sta i kako. Telefon je uzet preko neke firme...
 
ajd ko je upucen nek mi kaze,jel od sutra mozemo da ocekujemo akcije za novu godinu
cekam vec 2 meseca decembar i neku akciju da bi uzeo lumiu735 , postajem nervozan polako:)
 
ponuda u srednjoj klasi im je ocajna. osim lumie 735 i xperie m2 nemaju nista pristojno za oko 20.000 i paket od 1500... i ja cekam da uzmem sebi nov telefon, ali ne znams ta da ocekujem...
 
ajd ko je upucen nek mi kaze,jel od sutra mozemo da ocekujemo akcije za novu godinu
cekam vec 2 meseca decembar i neku akciju da bi uzeo lumiu735 , postajem nervozan polako:)

Bice od sutra,ali je pitanje oce to biti "akcija" kao zadnje dve godine sto je bila,ili ce konacno stvarno biti neka akcija.
 
pošto nisam upućen kako je bilo zadnjih 2 god. aj mi ukratko napiši

Bolje da ne znas,neke glupe rukavice za touch ekrane,onda vacure po 5000 manje za tel,ali to samo nekome kome poklonis taj vaucer,ma krs.
Necu nikom da poklanjam,ocu za sebe popust i tacka.
Kako rece kolega sa foruma,sutra bi trebala biti valjda neka normalna akcija,posto mu teta rece da ce biti korekcija cena telefona.
 
Videcemo sutra na sajtu sta se nudi.Ako bi lepo smanjili cene taman bi bila super prilika za Note 4,pa nadam se nekom lepom snizenju od sutra.
 
Bili si vauceri od 5k i 10k din..

Cini mi se da je 10k bilo u januaru ove godine, a mozda je pocelo od decembra prethodne. Secam se, brat ima nekog drugara koji radi (a mozda vise ne) u jednoj Telenor prodavnici, ovaj mu sklonio sa strane taj vaucer i dao mi pri kraju promocije.
Najlepse bi bilo kada bi dali popuste na kupovinu telefona, za nove i postojece korisnike, pa da se smanji ucesce i racun za tipa 6 meseci. Slicno kao ono sto rade svakog juna.
 
Vaučeri su bili od 5 i 10 hiljada, u zavisnosti od cene telefona koji uzimaš. I u decembru i u januaru.
 
Nazad
Vrh Dno