Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Cesto je razlog za svesnu kupovinu prevelikih paketa bio u tome sto je ponuda bila lose izbalansirana, ne stelovanje potrosnje. Npr. ja sam 2012. potpisao UO za paket koji ima vise minuta nego sto meni treba, pa su se gomilali nepotrebno. Npr. PiS1000 sa 300min; cesto sam imao preko 800min na raspolaganju. Potpuno nepotrebno i to nikada nisam iskoristio. Nisam to uzeo da bih te minute gomilao i sl., vec je jedini razlog zbog 1GB interneta u paketu, sto je za mene bio neki minimum. Sada sa dodacima za internet, minute i uz ovu 50% ponudu, mnogo je lakse skockati najoptimalniji paket, bez da se gomila bilo sta.

@edvinn Surf+5 je 549din bez modema i tableta i ugovora.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio u Telenoru godinama i pre odlaska sam takodje bio na PiS 1000. Otišao sam zbog neizbalansiranih paketa i zbog poskupljenja telefona.

Ta neizbalansiranost me je naterala da koristim dva broja jer su mi računi bili oko dva puta veći od pretplate.
Trošio sam tada oko 1000 minuta mesečno, srećom većina minuta je bila u telenoru pa nisam imao ludačke racune. Internet sam skoro ceo trošio a poruka imao po 4000 na početku svakog meseca. :)

Tada su iz nekog razloga njihovi paketi bili siromašni minutima. Drago mi je što sam otišao jer su posle osiromašili i internet.

Sada sam im se vratio jer si mi ti otkrio ( @desp) Telenor više i hvala Bogu pobegao od mtel FuPovaca sa 120GB tužni smo mesečno na prepaid-u u roamingu. [emoji35]

Takodje, zbog lopova provajdera imam dva dual sim telefona i 3 kartice, jedna službena sa veoma pristojnim limitom i baš jeftinim uslugama, telenor pis najmanji uskoro, i mts prica. Ima da zvižde minuti za male pare i odlicnih skoro 8GB interneta koji se ne mogu potrošiti na telefonu ako si normalan i imaš kućni net naravno. Hvala jos jednom. :)
E da, zbog glupih tadasnjih paketa, svi znaju da imam tri broja vec dugo. Firmu nisam menjao pa se ni taj broj nije menjao godinama. [emoji2]
E da, dua sim telefoni su i naterali telenor da spoji internet na dve kartice. Da proba da privuče ljude koji ne koriste dual sim telefone.meni ekstra takodje. Imacu super internet na dva telefona bez da trosim bateriju na wifi hot spot. Imam viska sim slot, nije bitno. :)
 
Poslednja izmena:
Je l' prebacivao neko voice postpejd na internet postpejd i je l' to uopšte moguće? Može li posle da se vrati na voice?
 
Mislim da moze kako hoces. Internet je na regularnoj kartici ali najbolje je da pitaš Telenor.

Jedini razlog da to ne dozvole je iživljavanje i maltretiranje korisnika.
 
Moze ukoliko hoce to da urade. Ja sam hteo obrnuto kod Vip-a. Nisu hteli, pa kada sam podneo zahtev za prelazak u mts, zvali me da kazu da moze. Ali bilo onda kasno :)
 
Večito mi fali interneta, tako da bih prebacio na neki Surf paket, a minute dodavao po potrebi, imam drugi broj za razgovore, ali na kraju ću uzeti ovaj 50% više, ne mogu da vučem dva uređaja svuda. Negde sam pročitao da kada se jednom prebaci na internet paket više ne može da se vrati na voice, ne sećam se za koju mrežu je to bilo, možda je bio mts.
 
Cesto je razlog za svesnu kupovinu prevelikih paketa bio u tome sto je ponuda bila lose izbalansirana, ne stelovanje potrosnje. Npr. ja sam 2012. potpisao UO za paket koji ima vise minuta nego sto meni treba, pa su se gomilali nepotrebno.
To su bila druga vremena, kada Telenor uospte nije bio cenovno konkurentan.
Za ovo sadasnje poredjenje samo Telenor sa Telenor paketima poredim.

A ako ti je necega toliko vise potrebno od onoga sto paketi nude, vidis i sam da je "marketing" u pitanju :) (u smislu da ti kao nude "Svasta" ali uvek necega fali ili uvek necega visak - a prenosenje se svede na ono sto rekoh)

Martine, imas poredjenje i kada preneses 600 minuta prva tri meseca, napisao sam na zadnjoj strani ili pre nje. Znam dobro o cemu pricam, postavio mi je covek racunicu iz sistema, znaci znaju odlicno sta "nude".

@Desp, voice na Internet su mi dali u VIPu da prebacim, ne i obratno. MTS isto.
 
Poslednja izmena:
Ova 50% vise promocija vazi i za postojece korisnike sa tekucim ugovornim obavezama ili ?

Ima internet i klasican broj, jedino je problem sto imam prastari Surfuj + L internet paket . Kad ga vec placam debelo mislio sam bar da iskoristim ovu promociju zbog vise protoka no vidim da taj paket nije naveden za kombinovanje.

Takodje ukoliko aktiviram promociju, kada mi istekne ugovorna obaveza po oba broja, prilikom uzumanja novih uredjaja gubim promociju ili ne?
 
Ja probao, moraš preći na neki aktuelan internet paket pa onda.
Ako si pod ugovorom, ne može biti jeftiniji od postojećeg.
 
Trebalo ni da možeš i sada da sa tog Surful+L (ako košta 1690din), da pređeš na skuplji, Surfuj30 koji košta 1699 din. Onda bi trebalo da važi ova promocija i imao bi 45GB umesto sada 24GB.
Piše da za ovu promociju ne treba UO.

voice na Internet su mi dali u VIPu da prebacim, ne i obratno. MTS isto.
Da, to obratno mi nisu dozvolili. Ne znam zašto neće... samo su izgubili jednog korisnika time.
 
Poslednja izmena:
Malo je tužno što ne daju da se realizuje 50% više ako već imaš neki popust. Taman sam hteo da moj trenutni paket pojeftinim i onda lepo da uzmem još 5 giga neta...
 
Da daju, imali bi mozda ubedljivo najbolju ponudu bez konkurencije.
(mislim na 50%, sa 20% popusta ili sa telefonom je vec ono... kako kome)
 
Malo je nerealno ocekivati i 50% popusta i 50% vise i 7.5GB neta... jos i da daju i 50% popust na net paket...treba ipak biti malo realan, ne moze da skodi :)
 
Meni će od Juna biti sasvim dosta 50% popusta, fon mi ne treba, paketom sam zadovoljan...ne daju li mi sečem im gume :D
 
Ne vidim sta je nerealno, pa do skora su postojali skoro takvi paketi sa tim cenama ;) (MTS 50% na stare Mix pakete, mada ne bas toliko neta i sa dodacima) Sada im je stalo samo do zarade, pa ne daju.
 
Pa nerealno je ocekivati da se npr. za 1150din ima paket sa 300min i 8GB interneta. Narocito ako znamo da dodatak 1GB kosta 400din ili kod mts 3GB 1000din.
Ko moze da izboksuje 50% popust kod telenora, moze da pravi drugu matematiku.
 
Poslednja izmena:
50% daju posle 6 meseci, ili nakon isteka 12/24 ugovora? Ja ih pitah za 30% na kombinaciju dva paketa kao novi stari korisnik, nude mi samo 30% ako uzmem i telefon preko Telenor banke na rate. Niti mi treba telefon, niti bih ga kupio pri zdravoj pameti kod njih po onim cenama.
 
50% popusta ne daju skoro nikako :) Vidi na osnovu potrosnje ta dva broja da li i kako se uklapas sa ovom promocijom 50% vise. Kao postojeci korisnik bi trebalo da mozes da dobijes 20% popusta na postpaid broj uz UO i bez telefona.
Npr. ukoliko ti je potrebno 300min na prvom a 200min na drugom broju, onda za taj prvi potpises UO na 24m sa 20% popusta za paket PiS Basic, a drugi prebacis na Surf+5 (bez UO) i mesecno dokupljujes za njega dodatak 200minuta. Ukupno ces za oba broja imati 8GB neta.
Na taj nacin ces ukupno za ta dva broja da placas 2005 din. Ovo je samo primer, naravno.
 
Poslednja izmena:
Pa nerealno je ocekivati da se npr. za 1150din ima paket sa 300min i 8GB interneta.
Potpuno je realno ocekivati tako nesto, jer cak i sa tom racunicom trenutno operateri ne mogu biti u minusu, a 10e je prilicna suma u ovoj zemlji na mesecnom nivou. Ali je masa ljudi prihvatala vece cene i nvikavala se da placa vise (neki zbog "telefona na rate", a neki zbog "bolje usluge") i dosli smo do ovoga danas.
 
Mogu da prihvatim da nekome je dovoljan paket od 300min i 500MB za ~700din. Meni bi samo značio da smartfon iz 2014. god. trebam da koristim manje-više isto kao što sam 2008/2009. koristio Nokiu E71, uz istovremeno kukanje kako nije dobra pokrivenost 4G signalom, ili kako nije dovoljno brz 3G/4G internet :S: Naravno, svako treba da izabere ono što misli da njemu najviše vredi, a ja ću ipak radije dodati još ~800 dinara da imam normalnu količinu podataka za internet na telefonu.
Inače, slažem se da 10eur u ovoj zemlji može biti značajna suma kada treba svakog meseca izdvojiti za račun za telefon, mada i nisam siguran šta da mislim kad vidim ljude sa najskupljim i najboljim telefonima današnjice kako jure wifi, gase sinhronizacije, isključuju 3G i sl. (#onokad kupiš dobar džip a voziš ga samo subotom uveče, jer mnogo troši:))
 
To je realnost a ide i na gore... jedino ko dobija pare iz vana ili je negde uhlebljen moze da ima vise... meni ne pada na pamet da izdvojim vise od 5e, kome isti obavlja posao taj mora, ostali moraju da prave racunice
 
Mogu da prihvatim da nekome je dovoljan paket od 300min i 500MB za ~700din. Meni bi samo značio da smartfon iz 2014. god. trebam da koristim manje-više isto kao što sam 2008/2009. koristio Nokiu E71, uz istovremeno kukanje kako nije dobra pokrivenost 4G signalom, ili kako nije dovoljno brz 3G/4G internet :S: Naravno, svako treba da izabere ono što misli da njemu najviše vredi, a ja ću ipak radije dodati još ~800 dinara da imam normalnu količinu podataka za internet na telefonu.
Inače, slažem se da 10eur u ovoj zemlji može biti značajna suma kada treba svakog meseca izdvojiti za račun za telefon, mada i nisam siguran šta da mislim kad vidim ljude sa najskupljim i najboljim telefonima današnjice kako jure wifi, gase sinhronizacije, isključuju 3G i sl. (#onokad kupiš dobar džip a voziš ga samo subotom uveče, jer mnogo troši:))
Dobro receno,ali
Sta ako ti se desi da ti neka app pojede megabajte,da ne pricam da to moze biti i skupo po nekada a i pojede bateriju jer signal nije svuda dobar
Tako da to iskljucivanje 3g,lte itd je i preventiva ,ne samo stekarenje
Da ne spominjem da stizanje notifikacija sa raznih chat programa,e mailova itd ,zna da bude poprilicno iritirajuce i ponekada nekulturno(udjes negde pricas sa nekim a ono pocne ding dong)
 
Poslednja izmena:
Naravno, svako treba da izabere ono što misli da njemu najviše vredi, a ja ću ipak radije dodati još ~800 dinara da imam normalnu količinu podataka za internet na telefonu.
Ne kapiras godinama poentu :) SVIMA poskupljujete tako, mada ne ti i slicni, koji i razmisle da li im treba, vec uglavnom oni koje sam ranije naveo.
To posle dovodi do vece i vece cene za sve.
mada i nisam siguran šta da mislim kad vidim ljude sa najskupljim i najboljim telefonima današnjice kako jure wifi, gase sinhronizacije, isključuju 3G i sl. (#onokad kupiš dobar džip a voziš ga samo subotom uveče, jer mnogo troši:))
Njih sam i naveo kao najgori primer;)
 
Cek bre Alfa, evo da te pitam realno pitanje: kako mislis da bi trebalo da izgleda taj otpor prema podizanju cena pretplate mobilnih operatera? Naravno ovde u Srbiji :)
 
Poslednja izmena:
Odlično pitanje. :)
Plašim se da jedini odgovor koji će reći je borba za 120GB fup na prepaid roaming kartici za 2 evra mesečno.
Desp se upravo protiv podizanja cena i bori na jedini ispravan način. Ako sam dobro shvatio, od omogućenog prenosa brojeva je bio u Telenoru, Vip-u, MTS u i sada ponovo u Telenoru. Tačno onako kako se se i kretala najbolja ponuda kod operatera.
Jedini moguć način borbe. Otići kod operatera koji daje najviše.
 
Loš sam ja za tu borbu :) Dok me ozbiljno ne naljute istrpim svasta, a ako se desi da me naljute, odem zauvek :) Jedine (prave) izmene sam imao pre MNP-a, i to prelazak na vip krajem 2009. i povratak na telenor pocetkom 2012. Od MNP-a sam selio neke prepaid i internet brojeve samo.
Voleo bih i ja da za 500din postoji neki dobar paket, ali sta da radim kad ne daju... :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno