Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

To rade i u vip-u, nije to ništa čudno i novo...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To rade i u vip-u, nije to ništa čudno i novo...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk



Odavno sam kod njih tako da nisam ni znao da ima ovo za nove korisnike,znam sam da je bilo da ne može na rate.



Inače telefon se nikako ne isplati uzimati . Meni ističe uskoro ugovor i nema sanse da potpišem novi na 2 god. Ostajem za početak bez ugovora na postpaid ili prelazim na mts na ugovor od godinu dana sa 50% popusta.
 
Najpametnije tako. Skupiš malo para i uzmeš posle preko oglasa telefon. Ovo je čisto dranje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Društvo, jedno pitanje. Uzeo sam danas Play trio paket u telenoru i čudi me što kad uđem u moj telenor app tu je pisalo da imam samo 50 din za sve mreže. Evo slike (sad je ostalo 15 min jer sam zvao mts broj):
aa91ae94cb68ede5bf84368b23d510ef.jpg

Jel to neki bag u aplikaciji ili treba da odem do telenora i pitam šta se dešava?
Ceo život sam na mts-u pa bolje da pitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kraj je u mesecu pa ti se proporcionalna smanjuju minuti.
Od maja ćeš imati normalno.
 
Hvala puno na jako brzom odgovoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo si paket krajem meseca, dobio si paket proporcionalno za ovih par dana do kraja meseca. Pazi da ne prekoračiš to malo što imaš, naplatiće ti. Bolje isključi internet ovih par dana, ako ga dosta koristiš.
 
Net mi je normalan, piše da imam 2 gb, zato su me i začudili minuti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Net i ne moze da prekoraci, zasto bi ga iskljucio?
 
Da, moja greška. Zaleteo sam se sa starim iskustvom, jednom davno sam se opekao, krastavac. Sad nema prekoračenja.
 
Dobiće 30% popusta na pretplatu i telefon na rate bez kamate... [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da, moja greška. Zaleteo sam se sa starim iskustvom, jednom davno sam se opekao, krastavac. Sad nema prekoračenja.

Da se razumemo, na sadasnjim paketima kod Telenora i MTSa nema prekoracenja neta (ne racunajuci mogucnost da se na Prenesi i Dopuni i na KT paketima istrosi kredit za iste). Kod VIPa nakon koje godine mira sa Smartovima, opet mora da se zapita za prekoracenje neta, ali ne po paprenim cenama kako je bilo (vec 1MB = 1RSD).
 
Tu nema ničeg što nije standardna ponuda.
Javili su se ljudi kojima su ponudili 10.000 din popust na telefon preko Telenor banke. To ipak ne važi za sve.
Realno, Telenor je danas pijaca - ne zna se kome sta nude i zasto - jedina mreza u kojoj se privatni korisnici moraju cenjkati.

Uzeo si paket krajem meseca, dobio si paket proporcionalno za ovih par dana do kraja meseca. Pazi da ne prekoračiš to malo što imaš, naplatiće ti. Bolje isključi internet ovih par dana, ako ga dosta koristiš.
Koliko ja znam minuti i eventualno sms se dobijaju proporcionalno, dok net se dobija maksimum bez obzira kog u mesecu ti ukljuce paket.

Cekamo epilog... :d
 
Због радова на унапређењу система, провера стања углавном неће радити до 5. маја...
 
Verovatno ono sto je vec bilo najavljivano - apgrejd na realtime proveru postpaid stanja u domacem saobracaju i delom u roamingu gde je to moguce.
 
Tako je, unapredjenje sistema, realtime u postpaidu i romingu. Sto se ovog popusta od 10000 tice izgleda nisu svi razumeli. Vazi za korisnike Telenor banke koji su registrovali banku sa brojem iz druge mreze. I taj popust ne vazi za kupovinu telefona na rate preko Telenor banke, samo klasicni paketi.

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Realno, Telenor je danas pijaca - ne zna se kome sta nude i zasto - jedina mreza u kojoj se privatni korisnici moraju cenjkati.

Ja ne znam ko se cenka kod njih taj nema pojma sa zivotom. Istekao mi je ugovor sa 50% popusta i poslao sam im mail uredno sa objasnjenjem da mi ne treba fon, da i taj paket koji placam ne iskoristim ni blizu i da zelim ponovo 50%. Minute u mrezi nikada u zivotu nisam naceo, posaljem 50 poruka mesecno, propada 950. Eventualno potrosim polovinu internet saobracaja. U poslednje vreme ni minute ne trosim kao nekada, realno pola minuta mi propadne. I oni mi mrtvi hladni odgovore da mi daju 20% popusta na 12 meseci i kao mogu telefon da uzmem. Odlepio sam. Slepci. Ladno i ne citaju sta sam napisao. Kao, razmislite.
Ja onako besam sacekam da se smirim pa sutradan napisem jedan mastan mail i juce stigne odgovor:
"Žao nam je ukoliko promocije nisu adekvatne očekivanjima koje ste imali.

Nije nam bilo u cilju da izazovemo Vaše nezadovoljstvo, već da prezentujemo pogodnosti na najbolji mogući način.

Nadamo se da ćete razmisliti o nastavku saradnje."

Ne da nece biti nastavka saradnje nego sad mogu da mi daju 50% i najbolje 2 promoterke i ne bih pristao.
Fon mi ne treba, vise od pola paketa mi propada a oni nece da se otvore za 50% iako sam 17 godina korisnik. Jel oni mene smatraju budalom? Ne znam sta se konkretno promenilo u poslovanju Telenora ali definitivno vidim veliku promenu. Odrazice im se to na poslovanje sigurno u narednom periodu. Ja odoh u MTS, vama ostalima neka je sa srecom ;)
 
Ne znam sta se konkretno promenilo u poslovanju Telenora ali definitivno vidim veliku promenu. Odrazice im se to na poslovanje sigurno u narednom periodu. Ja odoh u MTS, vama ostalima neka je sa srecom ;)
To i ja pricam vec dugo vremena. Zadrzace korisnike slabijih paketa mozda, a izgubice sve stare korisnike i korisnike jacih paketa. Ocigledno se nesto promenilo, ali ne shvatam kako nemaju ni gram mozga da shvate da se promenilo na gore...
 
Jel zna neko sta se desava s paketima ili je to zbog ovih radova... Klinac ima prenesi i dopuni a kad se ulogujem sad na moj Telenor app i preko neta stoji hibrid prenesi i dopuni 1590!? Wtf!?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ja sam presao na telenor nezadovoljan mts-om. Posle par meseci sam se vratio na mts. Imaju mana ali Telenor mi se nikako nije dopao. Id***ski odgovori korisnickog servisa bez citanja onoga sto je napisano su posebna prica, svaku reklamaciju sam resavao iz vise pokusaja iritirajuce. Imam dual sim koristim mts i vip net i mogu da kazem da bar u Beogradu kvalitet mreza je slican. Ima mesta gde su sve mreze lose ili nemaju neta a ima i mesta gde jedna radi super druga ocajno. Pre promene mreze proverite zeljenu mrezu tamo gde provodite najvise vremena da nebi posle sizeli.
 
Tako je, unapredjenje sistema, realtime u postpaidu i romingu. Sto se ovog popusta od 10000 tice izgleda nisu svi razumeli. Vazi za korisnike Telenor banke koji su registrovali banku sa brojem iz druge mreze. I taj popust ne vazi za kupovinu telefona na rate preko Telenor banke, samo klasicni paketi.

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Ja sam uzeo prošle nedelje telefon na 6 rata i paket Play+ trio. Otvorio sam račun u telenor banci sa mts brojem. Jel ima šanse nekako da izvučem taj popust, nije mi još stigao ni prvi račun?
 
Igrao sam se nesto sa pretraživanjem mreža i zamislite u Futogu sam uhvatio Telenor 4G, svi ostali 2g/3g su tu takodje, kada se konrektujem na taj 4G on izbaci ikonicu na 2-3s i onda se vrati na h+ verovatno zato sto jos uvek nisu pustili ali eto signal postoji, znaci uskoro stize i van grada.

Takva prica je bila i prosle god kad su uvodili 4G mogao je da se nadje u mrezama i konektuje ali nije radio

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo prošle nedelje telefon na 6 rata i paket Play+ trio. Otvorio sam račun u telenor banci sa mts brojem. Jel ima šanse nekako da izvučem taj popust, nije mi još stigao ni prvi račun?
Ne verujem. Mislim da mora odmah prolikom sklapanja ugovora da se naznaci popust.
 
E šteta, nigde nisam video taj popust da je naznačen na sajtu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja koristim i mts i Telenor i Vip i mogu da kazem da je Telenor najbolji u svemu.

My Samsung S6 sent this
 
Moram da priznam tako je ali kvalitet i kosta i treba da kosta.
Najskuplji je ali da li koriste kvalitetnije predajnike ili im je sama mreza optimizovanija to ne znam ali kvalitet zvuka i neta neuporedivo najbolji ali stvarno. Da se zna samo da nisam ljubitelj Telenora ali sam realan i to je istina.
Recimo na 105db na Tnoru net radi odlicno ping uvek 21-22ms pricam za 3G, 4G je slaba dostupnost i ne hvatam ga kod mene ali mogu da kazem da je stvarno drasticna razlika, a recimo Vip i mts na 3G imaju od 30+ neretko 49 ping i drasticno manje brzine pri manje db.

My Samsung S6 sent this
 
Telenor je izgleda bas pustio 3G na 900MHz, odjednom su rezultati sa dosta niskim pingom, kakav nismo vidjali ranije.

Sa te strane ce stvarno napraviti problem ovim drugima, ako se oni ne opamete i ne urade isto. Komican je Telenor limit na LTEu, ali bolje je da mreza radi dobro na 3G nego odlicno na 4G jos uvek ;)
 
Nazad
Vrh Dno