Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Iako nisam ljubitelj Lelenora slozicu se jednostavno da sanse da su te pokrali su toliko male da teze ka 0. Ne kazem da su 0 jer greska je uvek moguca, ali nenamerna definitvno. Kod Lelenora je problem isplativost ugovora, losa podrska i bezobraznost. Jedine ljude za kojr sam ja cuo da je Telenor pokrao i zakinuo su oni koji se ne razumeju kako se sve to naplacuje i niko im pogotovo ne objasni oko neta, pa bude - ma nije internet, imam 500 MB a samo svaki dan gledam YouTube i malo odem na Facebook.
 
Videću kad dođe listing šta sam zapravo uradio, ali izgleda da je definitivno net u pitanju. Vidim tek sad da sam umesto SMS, poruke poslao sa Whatsapp. Nisam pazio ... zeleno jedno zeleno drugo pa se zgrešilo :) A onda još i malo pogledao nešto na internetu, pa se nakupilo. Znajući da to sve nije tako jeftino, vrlo kratko sam to sve radio. Ali je izgleda baš skupo. Za dve poruke i 2 minuta surfa skoro 3 'iljade ... mnogo je. Dovoljan razlog da bačim karticu kad uđem u roming :)
Nisam nikada imao problem sa zaduženjima po računu kod njih, a i vodio sam računa o korišćenju usluga tog tipa. Ovog puta sam se kanda negde zaHebio :)
WiFi sam spomenuo samo u kontekstu da ga nije bilo u tom trenutku, pa sam morao da koristim to što sam koristio. Da ga je bilo, verovatno bi mi i račun bio manji :)
 
mojoj muci doshao kraj...zvali me iz telenora, necje uopshte dobijati Vibe P1 nego Vibe P1m, koji mi nije neshto, tako da uzimam Meizu note...no, kad me zvala cica iz telenora malo pre, kaze pogledajte na netu specifikacije za taj fon, pa mozete u ponedeljak-utorak da mi javite shta ste odluchili...ja reko pa utorak je 1.decembar, zar nije kraj ovih popusta tad? ne bih da izgubim popust zbog jednog dana...kaze ona "koliko sam ja videla, i salje su ove cene telefona..."...
tako da kanda nije kraj akciji...
 
Da li neko može da mi pojasni koja se garancija dobija kod telenora za mobilni telefon.Koliko sam čitao ima jedna sa telenor pečatom i druga sa garantnim listom uvoznika ili ovlašćenog servisa.Ova sa telenor pečatom deluje kao da ti traže dnk test da utvrde da li si ti vlasnik telefona???
 
Da li neko može da mi pojasni koja se garancija dobija kod telenora za mobilni telefon.Koliko sam čitao ima jedna sa telenor pečatom i druga sa garantnim listom uvoznika ili ovlašćenog servisa.Ova sa telenor pečatom deluje kao da ti traže dnk test da utvrde da li si ti vlasnik telefona???

Ne garantuje ti nista telenor,vec uvoznik. Ja na mom E4 imam pecat telenora na garantnom papiru originalan i dole kao neki od CT-a pecat,ali je kopija.
 
Kako ide kod telenora kad ti istekne ugovor. Da li se može prebaciti na niži ugovor bez potpisivanja ugovorne obaveze ?
 
Kako ide kod telenora kad ti istekne ugovor. Da li se može prebaciti na niži ugovor bez potpisivanja ugovorne obaveze ?

Naravno da moze. Samo izaberes nizi paket i kazes da neces nikakav ugovor,tacnije oni sami automatski nastavljaju dalje bez ikakvog ugovora taj paket,ali ti moras traziti nizi. Ja sam trenutno na tom,placas punu cenu paketa i eto. Ponudili su mi 50% na pretplatu ili 25% i mob,ali nisam hteo jer su mi rekli ako tad pristanem 50% na pretplatu,da posle necu moci da trazim 25% i mob,a da u bilo kom trenutku mogu da prekinem 50% i potpisem uz mob ugovor. Onda sma kontao bolje koji mesec da placam punu cenu,a da kad mi izleti mob trazim 25% i mob.
 
Prodavac (u ovom slucaju Telenor) je jedini koji mora po zakonu da daje garanciju, dok uvoznik i distributer samo preuzimaju istu (u slucaju da prodavac vise ne posluju u roku od 2 godine od dana kupovine), ili je dopunjavaju nekim pogodnostima, ali prodavac garantuje 2 godine po zakonu, ne servis, ne uvoznik.

Ako ne prihvati primerak koji je kod njih kupljen, ili uslovljava da vlasnik broja preda ili primi uredjaj, krse zakon.

Mod edited
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja rekoh pre par dana da sam nasao na netu deo teksta u kome pisu o 4g i gde kazu da operateri spremaju nove pakete,cak sam i recenicu celu copy/paste sa tog sajta,tako da iskreno mislim da ce pojacati net,jer sa 4g ovu mizeriju od mb-a sto daju ocas posla proguta brzina ;) Ali ajde videcemo ako to budu menjali bice u skorije vreme,ko zna mozda i od 01.12. ;)
 
Poslednja izmena:
Znam to, ali meni više odgovara neograničeni net, jer ovu siću od mb potrošim dok kažem keks, tako da nemam šta da prenosim. Bilo bi super kad bi pojačali net u paketima.
 
kada mts nije imao spori net telenor je imao,sada je postalo obrnuto.
 
Prodavac (u ovom slucaju Telenor) je jedini koji mora po zakonu da daje garanciju, dok uvoznik i distributer samo preuzimaju istu (u slucaju da prodavac vise ne posluju u roku od 2 godine od dana kupovine), ili je dopunjavaju nekim pogodnostima, ali prodavac garantuje 2 godine po zakonu, ne servis, ne uvoznik.

Ako ne prihvati primerak koji je kod njih kupljen, ili uslovljava da vlasnik broja preda ili primi uredjaj, krse zakon.

Mod edited
U praksi to izgleda i drugacije,bolje po korisnika nego telenorovo mudrijanje.
imam par telefona od rominga kupljenih na razlicitim mestima i svaki mogu direktno da odnesem u ovlasceni servis bez da me iko legitimise i trazi ugovor na uvid.
 
To stoji, isto moze i za CT, i sa te strane su dobri (i kome ne smeta da ide malo dalje obicno, to je i brza opcija). Jednom prilikom sam tako resio problem sa TNor garancijom (drugi put preko veze).
Ali po zakonu prodavac daje garanciju i odgovara za istu, servis nema obaveze prema krajnjem korisniku (kao servis, mada je dosta servisa kod nas uzjedno i uvoznik, pa tu dolazi do izrazaja ova druga strana medalje).
 
Pitanje u vezi aktiviranja 50% vise promocije.Na sajtu stoji da je istu nije moguce aktivirati ako na bilo kom od brojeva imate neku promociju, izuzev 20% popusta na preplatu. Da li to znaci da ukoliko uzmem telefon preko Telenor banke( 30% popusta na preplatu) ili iskamcim telefon i 25% popusta na preplatu ne mogu aktivirati promociju 50% vise?
 
Za ovo drugo verujem da je tako. A kod kupovine preko TB trebalo bi da može, ali ja bih im poslao pitanje mailom, da budem siguran da ne bude kasnije nekih "iznenađenja".
 
Fino ali stvarno ne vidim razlog da počnem ovo da koristim tj ne vidim prednost u odnosu na OneDrive koji koristim ili svejedno, GDrive, Dropbox itd. Ok ovde ide poseban mobile data za servis ali to je totalno nebitno, ionako mi je trenutno recimo podešeno da je upload samo preko wifi, ne vidim šta dobijem time ako upload krene odmah sem povećane potrošnje baterije...
 
Ima i za novogodisnje cene telefona koje su kao povoljnije ali izgleda nije za sve ili jos nisu sve lepo azurirali.
 
Lepa ideja, ali mi se uopšte ne sviđa kako je realizovana. Imao sam mnogo zamerki, dopisivao se sa njima u vezi svega, ali nisu mogli da mi pomognu. Mislim da jednostavno nije urađeno kako treba. Videću ovih dana jesu li bar nešto ispravili.
Doduše, kome treba samo za fotografije ili uglavnom za fotografije, onda je sasvim dobro rešenje. Konkretno, za paket koji koristim, Play+1 daju 25GB prostor i 2GB protok, što je OK. Po meni smisao cloud-a nije da ga imam i koristim samo kad imam wifi.
Verovatno ću ga iskoristiti za neke (meni manje bitne) stvari, ali moj primarni cloud je OneDrive sa 1TB prostora.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko videh ostale su iste cene telefona tj.snizene i to je verovatno novogodisnja akcija tj.samo nastavak snizenja.
Jel se seca neko modela i cene koja je bila do pre neki dan,da je uporedi sa sadasnjom i da samo kaze jesu iste?
Ja sam zadnjih par dana pratio samo onaj Lenovo p1 koga jos nema pa ne znam cene drugih telefona kakve su bile
 
Jel se seca neko modela i cene koja je bila do pre neki dan,da je uporedi sa sadasnjom i da samo kaze jesu iste?
Ja sam zadnjih par dana pratio samo onaj Lenovo p1 koga jos nema pa ne znam cene drugih telefona kakve su bile

Xperia M4 aqua, ista cena ostala. ja sam je uzeo 10.novembra po ovim cenama
 
Kod njih sniženje znači da prvo podignu cene telefona do neba pa tek posle daju neki popust bez znacajan.
 
Xperia M4 aqua, ista cena ostala. ja sam je uzeo 10.novembra po ovim cenama

Hvala matori onda je to to,samo nastavak snizenja sto je dobro,ajde ovaj capture kad je vec dzabe nije lose sto su dodali.
Ali videcemo jel ima sta jos sutra,obicno im treba pola dana da sve lepo azuriraju. Kazi mi kad vec rece taj mob da si uzeo,jel istina da ima samo oko 3 gb free interne memorije?
Ako je tako,steta jer mu je ostalo skroz ok.

@Madridista bilo ranije,ovo snizenje im je ok koliko videh za par modela.
 
Kazi mi kad vec rece taj mob da si uzeo,jel istina da ima samo oko 3 gb free interne memorije?
Ako je tako,steta jer mu je ostalo skroz ok.

Zvanicno ima 8GB. Ja trenutno imam oko 1,3 GB slobodno, posto sam instalirao sve sto mi treba. mada ja nisam bas reprezentativan primer za to, jer uglavnom koristim samo osnovne aplikacije. poslednjim azurianjem iz oktobra, su izbacili neke fabricke aplikacije, pa je stanje sa internom memorijom bolje. medjutim problem ce se trajno resiti tek kada izadje Andoid 6.0 za njega ( a najavljen je)... inace je telefon meni odlican. napredak u odnosu na M@ koji sam imao, a unistili su ga sa LP 5.1.1...

OFF: moja hiljadita poruka na forumu :)
 
Ja koliko videh ostale su iste cene telefona tj.snizene i to je verovatno novogodisnja akcija tj.samo nastavak snizenja.
Jel se seca neko modela i cene koja je bila do pre neki dan,da je uporedi sa sadasnjom i da samo kaze jesu iste?
Ja sam zadnjih par dana pratio samo onaj Lenovo p1 koga jos nema pa ne znam cene drugih telefona kakve su bile

ja pratim Microsoft Lumia 640 LTE ,ali bas svuda,i cena je ista
 
Nazad
Vrh Dno