Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Uskoro im stize Meizu MX5 (na zalost od 16 gb). Preko telenor banke bez ugovora nesto manje od 55000 din sto i nije puno imajuci u obzir da je u Rusiji oko 350 evra. Kod nas 100 evra vise,nije strasno obzirom koliko znaju nasi da odvale cenu ;)
Onda uskoro i Xperia Z5 (uz premium paket ce biti 9900)
Uskoro i HTC One E9+
Uskoro i Samsung Galaxy J5
 
Poslednja izmena:
Stigao mi račun za septembar, stoji stavka internet saobraćaj u roamingu, nije neki veliki iznos, ali s obzirom da je moja relacija niš-bgd-ns ne vidim gde sam mogao da odem u roaming. Jel dobio još neko nešto slično? ☺
 
Razmiljam da uzmem neki paket za mobilni internet umesto ADSL, pa me zanima ona promocija Telenor vise. Je l se tu nesto dodatno placa ili ...?

EDIT: Da li jos daju spori internet nakon potrosenih GB ili naplacuju kad se prekoraci? Nesto im je stur sajt po pitanju informacija :)
 
Poslednja izmena:
Najveci paket Telenor vise je 75GB i kosta 1900 din. Nema sporih MB.
 
Danas sam dobio račun za Septembar mesec, koji je definitivno rešio moje nedoumice.
Da podsetim;
U ovom postu sam pisao da napravili grešku i obračunali mi da sam u pretplati ~2800 din.
Pošto sam siguran da nemam nikakvu pretplatu, poslao sam im mail da to provere. Odgovor sam dobio nakon 10tak dana, u kom su me obavestili da su grešku uočili, ali da ipak neće ništa menjati i da sve ostaje kako jeste.
Post sa screenshot-om njihovog odgovora je ovde.

Do danas nisam baš bio u potpunosti siguran šta taj odgovor zapravo znači, pa sam iz tog razloga svejedno platio račun za Avgust. Bilo je i ovde različitih mišljenja o tome...
U računu za Septembar koji je danas stigao, ponovo piše da sam u pretplati ~2800din, tako da je sada definitivno da svoju grešku nisu ispravljali, odnosno da nisu uklonili pretplatu, te da su mi time praktično poklonili pet mesečnih pretplata.
Eto, i to se dešava :)
Screenshot novog računa je u prilogu.
 

Prilozi

  • TELENOR SEPT1.jpg
    TELENOR SEPT1.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 186
Poslednja izmena:
Danas sam dobio račun za Septembar mesec, koji je definitivno rešio moje nedoumice.
Da podsetim;
U ovom postu sam pisao da napravili grešku i obračunali mi da sam u pretplati ~2800 din.
Pošto sam siguran da nemam nikakvu pretplatu, poslao sam im mail da to provere. Odgovor sam dobio nakon 10tak dana, u kom su me obavestili da su grešku uočili, ali da ipak neće ništa menjati i da sve ostaje kako jeste.
Post sa screenshot-om njihovog odgovora je ovde.

Do danas nisam baš bio u potpunosti siguran šta taj odgovor zapravo znači, pa sam iz tog razloga svejedno platio račun za Avgust. Bilo je i ovde različitih mišljenja o tome...
U računu za Septembar koji je danas stigao, ponovo piše da sam u pretplati ~2800din, tako da je sada definitivno da svoju grešku nisu ispravljali, odnosno da nisu uklonili pretplatu, te da su mi time praktično poklonili pet mesečnih pretplata.
Eto, i to se dešava :)
Screenshot novog računa je u prilogu.

Sta te briga,uzivaj ;) Sve sto ide u nasu korist je dobro :D
 
Rekoh ja odmah da ce biti tako. Svaka iole ozbiljna firma bi tako reagovala... Osim MTS naravno :D
 
Aha, priznao si da su ozbiljna firma :D

Sta njih briga desp, naplatili su oni to tebi vise puta vec :)
 
Zaista nikada nisam imao slučaj da su mi naplatili više nego što treba...
 
Mislio sam na skuplje tarife/saobracaj.
 
Tako bar zna sta je platio, umesto da mu samoinicijativno aktiviraju roaming dodatak :D
 
Pitanje za ljude koji koriste Telenor vise; da li ste proveravali pocetno stanje megabajta?
Ja trebam da imam 7.5GB i 750MB, dakle ukupno 8430MB. Trenutno na stanju imam 8770MB, nakon 453MB potrosenih (van Deezer-a). To je ukupno oko 9GB. Oko 780MB vise. Nisam ovako precizno racunao, ali sam siguran da je i u prethodnim periodima bilo slično. Ili pak nesto pogresno racunam?
 
Poslednja izmena:
Najveci paket Telenor vise je 75GB i kosta 1900 din. Nema sporih MB.

Eh, izgleda da ne ispunavam jedan od uslova :p
1. Da ima aktivan postpejd broj na jednom od paketa:

Prenesi i Surfuj Start, Basic, Standard, Extra, Pro
Play+ Solo, Duo, Trio
Premium
Prenesi i Surfuj S, M, L, XL, XXL
Play+ M, L, XL
Play+ 1,2,3
Prenesi Premium M, L, XL
Prenesi i Surfuj 150, 500, 1000, 2000, 3000
 
uploadfromtaptalk1444070738548.png
Ovaj travel sure 10 je djabe u romingu?
To mi valjda automatski aktivirano jos od pis1000 a sada sam na play duo..
 
Poslednja izmena:
Da budemo jasniji:
naplacuje se saobracaj, ne sama tarifa. Da neko ne pomisli da postoji pretplata za TSure. :)
 
Pitanje za ljude koji koriste Telenor vise; da li ste proveravali pocetno stanje megabajta?
Ja trebam da imam 7.5GB i 750MB, dakle ukupno 8430MB. Trenutno na stanju imam 8770MB, nakon 453MB potrosenih (van Deezer-a). To je ukupno oko 9GB. Oko 780MB vise. Nisam ovako precizno racunao, ali sam siguran da je i u prethodnim periodima bilo slično. Ili pak nesto pogresno racunam?
Ja koristim samo običan post paid broj (paket play trio) i umesto 2 gb neta ja startovao sa 4 gb?! Plus mi račun umesto 2200 din stigao 1720... Proveravao sa njima i sve je kao okej. Nisu mi iz nekog razloga naplatili dodatak 1000 mb. Hm..
 
Da budemo jasniji:
naplacuje se saobracaj, ne sama tarifa. Da neko ne pomisli da postoji pretplata za TSure. :)
Da dodam sa postoje travel sure dodaci, koje aktiviraš ili ne, po cenama koje unapred znaš. Sva stanja dodataka možeš da pratiš real time.
Dodaci su odlični.
Mana na koju sam ja naišao:
Imam Premium paket, i u njemu 20 roming minuta. Detalji tarifnog paketa jasno navode da je unutar tih 20min tarifiranje odlaznih poziva na započeti minut a dolaznih na sekund.
Na žalost, kada aktiviraš Travel Sure tarifu, tarifiranje svih poziva je 60+60, i unutar prvih 20min iz roming paketa.
Po ovome, tarifni dodatak je stariji od tarifnog paketa, što po meni ne bi smelo da bude. Dopisivanje sa Telenorom na ovu temu nije dalo rezultate. Između redova poručuju: možda je nelogično, ali je tako, uzmi ili ostavi - može nam se.
Upravo mi je istekla dvogodišnja ugovorna obavezs. Prosečan račun u ove dve godine oko 9k.
Sada mi ništa nisu ponudili. Nisu me ni pozvali.
 
Ja koristim samo običan post paid broj (paket play trio) i umesto 2 gb neta ja startovao sa 4 gb?! Plus mi račun umesto 2200 din stigao 1720... Proveravao sa njima i sve je kao okej. Nisu mi iz nekog razloga naplatili dodatak 1000 mb. Hm..

Ja sam dobio poklon 1 gb do kraja god kao neku promociju. Ne znam da li to jos ima. Ali pre N.god mora se odjaviti ili naplacuju.
Ne znam kad si potpisao ugov, mozda si preneo nesto saobracaja, a racun stigao proporcionalan broju dana koriscenja paketa. Tako telenor radi.
 
Ja sam dobio poklon 1 gb do kraja god kao neku promociju. Ne znam da li to jos ima. Ali pre N.god mora se odjaviti ili naplacuju.
Ne znam kad si potpisao ugov, mozda si preneo nesto saobracaja, a racun stigao proporcionalan broju dana koriscenja paketa. Tako telenor radi.

To je poklon zbog 4G,da ljudi malo testiraju ;) Mislim da su davali za ugvore do kraja avgusta,a to vazi do kraja godine.

Jedno pitanjce,jesu svi telenor tableti sa sim opcijom ili?
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio poklon 1 gb do kraja god kao neku promociju. Ne znam da li to jos ima. Ali pre N.god mora se odjaviti ili naplacuju.
Ne znam kad si potpisao ugov, mozda si preneo nesto saobracaja, a racun stigao proporcionalan broju dana koriscenja paketa. Tako telenor radi.
Imam ugovornu obavezu već godinama (50% popusta na pretplatu i poslednji put je produžena u februaru ove godine). Fora je što sam 30. septembra promenio paket sa starog premium M na play+ trio. Koliko znam sav nepotrošeni saobraćaj se briše kad menjaš paket. Zato mi nije jasno odakle dupliran net... A onu 4G promociju što pominje DZOSUA sam već koristio. To valjda više nije u igri? Bila je prva dva meseca od puštanja LTE i to je bilo to.
 
izgleda da taj 1gb za 4g ide i dalje. meni je vec treci mesec. mislio sam da ce biti samo jedan mesec za zamenu kartice za stare korisnike a do kraja god za nove korisnike na 4g. medjutim, eto, opet sam dobio 1gb i ovaj mesec.
 
ja sam razumeo do nove godine za nove korisnike. za stare sam razumeo da ce dobiti 1gb samo prvi mesec
 
Da li se kod play + paketa prenose minuti i poruke?

Na sajtu nigde ne piše
 
da, prenose se minuti u nacionalnom saobracaju, sms i megabajti u naredna 3 meseca
 
Ne kapiram zašto nisu jasno napisali da se u play paketima prenosi sav saobraćaj...
 
Pa pise na glavnoj strani za postpaid. Mada bi po tome i mb trebali da se prenose 3 meseca.
 
Nazad
Vrh Dno