Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Da li je Telenor zadnje 4 godine imao neku pravu promociju uopste? Osim Telenor Vise, ako to uzimamo u ozbir.
 
To nije promocija, to je pijaca :) I to nije javna.

Sta je javno dao u poslednje 4 godine?
 
To nije promocija, to je pijaca :) I to nije javna.

Sta je javno dao u poslednje 4 godine?
Prva akcija sniženja cena telefona je bila ozbiljno dobra, kada su davali 10.000 dinara popusta. Bila je tokom poslednje četiri godine, samo se ne sećam tačno kada...
 
Prva akcija sniženja cena telefona je bila ozbiljno dobra, kada su davali 10.000 dinara popusta. Bila je tokom poslednje četiri godine, samo se ne sećam tačno kada...

Bilo je vise puta takvo snizenje u telenoru,ja sam jedno iskoristio pre nekih 2 god.
A sad ima opet to snizenje,samo sto je jos bolje,kad im trazis i tih 25%...tako da pijaca ili ne,ali je fora vrh...,sem toga jedan poslat mejl i odobrenje nikako nisu pijaca. Nisam uporedjivao,ali ako se iskoriste obe fore i aktuelni popust i trazis 25% mislim da su tad povoljniji i od MTS ili ako nisu,onda su isti. S` tim sto o kvalitetu ne treba uopste raspravljati,to je jasno zadnjih 15 god. :D
 
Ta fora jeste dobra, ali dok nije zvanicna nije promocija, vec pijaca, i nije dostupna novim korisnicima odmah. To ubija sve racunice onda.

Ovako pitam jos jednom: da li je Telenor dao ikakvu dobru promociju JAVNO DOSTUPNU zadnje 4 godine?
10.000 popusta na ionako velike cene telefona nije nesto, ako se uporedi sa VIPom koji daje i po 60% popusta na pretplate, i 20-30% na pretplate, plus na telefon 2x godisnje.
(da se razumemo, MTS je samo ponekad uz KT davao neke promocije tipa i popust i telefon jeftino, ali to je proslo)
 
Ta fora jeste dobra, ali dok nije zvanicna nije promocija, vec pijaca, i nije dostupna novim korisnicima odmah. To ubija sve racunice onda.

Ovako pitam jos jednom: da li je Telenor dao ikakvu dobru promociju JAVNO DOSTUPNU zadnje 4 godine?
10.000 popusta na ionako velike cene telefona nije nesto, ako se uporedi sa VIPom koji daje i po 60% popusta na pretplate, i 20-30% na pretplate, plus na telefon 2x godisnje.
(da se razumemo, MTS je samo ponekad uz KT davao neke promocije tipa i popust i telefon jeftino, ali to je proslo)

Novom korisniku ne bi ni ja dao tih 25% obzirom da ne bi znao ni kakav je korisnik u smislu jel redovno placa.
A popust na telefon ga svejedno kaci...Vip ne uzimam uopste u obzir,jer on posteno nema ni Bg pokriven,a kamoli Srbiju i logicno onda da mora da peca korisnike na nesto nize cene.
 
Poslednja izmena:
I naravno pre te akcije sa famoznim vaučerima od 10 000din. prvo podignu cene uredjaja, pa tek onda nastupa "akcija" [emoji23]
Mada ovo trenutno nije loše popust na fon i pretplatu, ali opet cene telefona u k....
 
I naravno pre te akcije sa famoznim vaučerima od 10 000din. prvo podignu cene uredjaja, pa tek onda nastupa "akcija" [emoji23]
Mada ovo trenutno nije loše popust na fon i pretplatu, ali opet cene telefona u k....

ja mislim da sam odlichno proshao pre 2 godine sa tim vaucherom....dobio sam vaucher za 2k, i kupio sa njim Idol X za 1 din na mom paketu...idol je bio 9999 din tada....


a sada ne znam shta da radim...istekao mi ugovor 13tog, dobio sam 25% i fon, ali ne znam shta da uzmem...pre 2 nedelje su mi rekli da cje do kraja meseca sticji Lenovo Vibe P1...kontam da cje ga ubaciti 1.decembra, i vratiti na cenu bez popusta koja mi ni najmanje ne odgovara...pa da li da uzmem meizu note ili da rizikujem i chekam p1 i novogodishnju akciju? imam josh par dana da odluchim....

to su jedina 2 modela koji mi odgovaraju, jer mi treba dual sim, pun mi kufer noshenja privatnog i sluzbenog fona...i manje vishe su isti, samo shto P1 ima skoto duplo jachu bateriju, a bash telefoniram sluzbenim pa bih radije njega

i koliko ste sigurni da cje ovo snizenje da traje bash do 1 decembra? ima negde na njihovom sajtu napismeno?
 
Poslednja izmena:
Ovo sad je super fora i sa 25% mislim da je i najbolja.
Ali iskreno ne nadam se nekoj dobroj novogod. akciji,nadam se da gresim.
 
Ali su tada Telenor paketi davali mnogo manje za istu cenu. Tek od ove zadnje promene su komparabilni.

Stena, pricaj sebi price kakve zelis, poenta je da Telenor nije imao nijednu pravu akciju, vec samo prevare. (vaucer koji mozes drugom dati da bi on dobio popust, u prevodu pecali korisnike nove ;), popust na telefon nakon sto se digne cena, i rukavice i slicno.. sve vredjanje korisnika)

Ovo za 25% + telefon ne daju svima, i nije zvanicno, fino je za one koji dobiju, i vredi pomenuti, ali nije akcija nikakva.
 
Vip ne uzimam uopste u obzir,jer on posteno nema ni Bg pokriven,a kamoli Srbiju i logicno onda da mora da peca korisnike na nesto nize cene.
Vip je odavno i sasvim dobro (odlično) pokrio Beograd i okolinu svojim signalom. Po Srbiji imaju ponegde rupa, ali ni to više nije strašno.
 
Poslednja izmena:
Odem početkom meseca malo ''preko grane'' i reko' samo da se javnem da sam stigao pa da me pokupe. Kad ono, za te dve poruke krk pa dve iljade :d Da se rasplačeš. Pogledao samo na minut raspored letova, kao imam ono goMno od dodatka Travelsure. Kad ono tap pa 500 kinti :d Plus mi se nakačio neki id10t pa me zvao 5-6 puta. Iako nisam odgovorio na poziv, ono opet krk pa par stotki :d ... Tako da kad krenem sledeći put negde, moram ne samo da izvadim karticu iz fona, nego ću da je zgazim da se slučajno ne povampiri :) Ali OK, bar nemaju onaj id10tski slogan ''imate prijatelja'' :)
 
Poslednja izmena:
to su jedina 2 modela koji mi odgovaraju, jer mi treba dual sim, pun mi kufer noshenja privatnog i sluzbenog fona...i manje vishe su isti, samo shto P1 ima skoto duplo jachu bateriju, a bash telefoniram sluzbenim pa bih radije njega

i koliko ste sigurni da cje ovo snizenje da traje bash do 1 decembra? ima negde na njihovom sajtu napismeno?

Huawei P8 Lite dual sim?

Ja sam nacuo da novogodisnja akcija nece biti nista posebno...
 
Odem početkom meseca malo ''preko grane'' i reko' samo da se javnem da sam stigao pa da me pokupe. Kad ono, za te dve poruke krk pa dve iljade :d Da se rasplačeš. Pogledao samo na minut raspored letova, kao imam ono goMno od dodatka Travelsure. Kad ono tap pa 500 kinti :d Plus mi se nakačio neki id10t pa me zvao 5-6 puta. Iako nisam odgovorio na poziv, ono opet krk pa par stotki :d ... Tako da kad krenem sledeći put negde, moram ne samo da izvadim karticu iz fona, nego ću da je zgazim da se slučajno ne povampiri :) Ali OK, bar nemaju onaj id10tski slogan ''imate prijatelja'' :)

taj slogan je bas dobar druze,ono po dobrom starom srpskom obicaju neko te najblizi uvek predje,tako i ovde imas uvek na umu cim se setim mts,da ce nesto da me predju pa se dobro cuvas :)
 
Huawei P8 Lite trenutno u ponudi ima samo sa 2 kartice. Ne znam tacno cenu, ali nije mnogo skuplji od Meizu. Pogledaj cenu na sajtu i idi do shopa, svaki P8 Lite trenutno u Telenoru je dual sim.
 
Odem početkom meseca malo ''preko grane'' i reko' samo da se javnem da sam stigao pa da me pokupe. Kad ono, za te dve poruke krk pa dve iljade :d Da se rasplačeš. Pogledao samo na minut raspored letova, kao imam ono goMno od dodatka Travelsure. Kad ono tap pa 500 kinti :d Plus mi se nakačio neki id10t pa me zvao 5-6 puta. Iako nisam odgovorio na poziv, ono opet krk pa par stotki :d ... Tako da kad krenem sledeći put negde, moram ne samo da izvadim karticu iz fona, nego ću da je zgazim da se slučajno ne povampiri :) Ali OK, bar nemaju onaj id10tski slogan ''imate prijatelja'' :)
Posebno poslednje dve godine, spadam u nezadovoljne korisnike Telenora. Ali ovde moram da im stanem u odbranu:
Ja sam svaki mesec bar 15 dana u romingu, tako je već godinama unazad. Redovno koristim internet u romingu, uvek sam online.
Ovo napisano jednostavno nije tačno. Siguran sam da nije moguće da ti tarifiraju dolazni poziv na koji nisi odgovorio. I poslate poruke ne koštaju toliko. Uostalom, u listingu sve taksativno stoji. Što reče Septimus, operateri greše, ali ne kradu, nemaju razloga za to.
Postoji sasvim drugi problem u romingu, koji pokazuje da je Telenor jajarska firma, i zbog čega tražim dobru ponudu da ih napustim.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno da ovi u Telenoru misle da su bogom dani i da ce svi da koriste njihov postpejd dozivotno.
Ja ne verujem da su i u jednoj drzavi cene telefona uz pakete ovako velike kao kod nas.Tipa,gledam Sony Z3 uz paket Prenesi Pro koji kosta 3600 din kosta 400 evra,400 evra pa da li su oni normalni?Ima li to negde??!!
Znaci sta ti ostaje,jedino Premium paket od 7k i onda je telefon dzabe. :trust:
 
Poslednja izmena:
...
Ovo napisano jednostavno nije tačno. Siguran sam da nije moguće da ti tarifiraju dolazni poziv na koji nisi odgovorio. I poslate poruke ne koštaju toliko. Uostalom, u listingu sve taksativno stoji. ...

Tačno je 100%. Samo taj jedan dan sam koristio karticu, 06.11, izvadio je i već ujutro stavio lokalnu. Poslao samo 2 (dve) poruke sa nje, i pogledao red letenja najviše minut. Neka bude i dva minuta. Trenutno zaduženje mi je ubrzo nakon toga bilo oko 2500 din, a nakon nekoliko poziva istog dana, sa prostora +381 na koje nisam odgovarao, zaduženje mi je 2700 i neki dinar. Danas sam vratio karticu u fon i gledam dal da je bacim il' da razbijem fon ... Možda to sa romingom i nije tako grdno ako je bliže, kod mene se radi o UAE. Ne znam da li to nešto menja. Kako god, videću listing. Proletos sam imao gotovo identičan slučaj, ali je iznos bio tek nešto veći od mesečne pretplate. Šta je ovo ispalo sada, pojma nemam, ali su mi se zgadili.
 
Onda sačekaj listing, pa da vidimo. Pretpostavljam da nemaš nikakav brojač saobraćaja, pa da vidiš šta on kaže? Telenor vidžet je prilično precizan.
Za tih dva minuta, Android telefoni su mogli da updejtuju gomilu stvari, bez da znaš, ako nisi dobro podesio, ili ako ne koristiš firewall.
Kažem ti: stalno mi je uključen data roming, računi mi jesu visoki, ali sav obračun je tačan.
 
Na Androidu mi je isključeno Data i podešeno da se apdejtuje samo sa WiFi. I net koristim samo sa WiFi. U njemu je mts, i nije napravio ni dinar štete iako je bio stalno uključen. Sporan je iPhone 4s u kojem je bila Telenorova kartica. Nikakav apdejt, samo dve poruke i dva minuta interneta. Doduše, bila je i gomila Telenorovih poruka sa cenovnicima u romingu koje bi trebalo da su besplatne. Ako su mi i njih naplatili, onda su stvarno velika goMna.

PS: nesa07, komentar ti nikako ne stoji. Ako pogledaš šta si napisao, shvatićeš da je to uvreda.
 
Poslednja izmena:
2 minuta interneta ce pre da naprave takav racun, pogotovu u UAE.

Samo sto se verovatno stanje tako updateovalo da ti se cinilo da je zbog poziva.

Iskreno, ne verujem da je Telenor naplatio pozive puno, ali net - normalno da je.
 
Da nemaš mozda aktivno preusmerenje poziva ako se ne javis? To u roamingu kosta i to poprilicno. Sto se tice primljenih poruka, one se ne naplacuju, cak ni u roamingu. I da, roaming u UAE je skuplji nego u blizim zemljama
Pozdrav
 
Sasvim je moguće da je tako, ali proveriću na listingu. I meni je neverovatno da dve poruke mogu da koštaju toliko. Isto tako mi je neverovatno da onolika kompanija nema dostupan WiFi na aerodromu. Uteraše me u dugove :)

PS: Ne, nemam preusmeravanje poziva. Nego sam pomislio da taj dodatak ''Travel ili kako već'' daje mogućnost da potrošiš par Mb besplatno ili bar po maloj ceni. Kad ono, al međutim ... :)
 
Poslednja izmena:
Ko nema gde dostupan WiFi na aerodromu??
 
Abu Dabi. U delu pre pasoške kontrole, jednostavno nema WiFi. Posle tamo kad izađeš ima, ali je bilo kasno :)
 
Verovatno nema WiFi, ali kako nema info screen sa redom letenja?

Edit:
SMS je 40din, ali je net dinar po kilobajtu.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze WiFI ima sa Telenorom ili uopste nasim kompanijama?:)
Jedina kompanija koja se to pita je Aerodrom.
 
Na Androidu mi je isključeno Data i podešeno da se apdejtuje samo sa WiFi. I net koristim samo sa WiFi. U njemu je mts, i nije napravio ni dinar štete iako je bio stalno uključen. Sporan je iPhone 4s u kojem je bila Telenorova kartica. Nikakav apdejt, samo dve poruke i dva minuta interneta. Doduše, bila je i gomila Telenorovih poruka sa cenovnicima u romingu koje bi trebalo da su besplatne. Ako su mi i njih naplatili, onda su stvarno velika goMna.

PS: nesa07, komentar ti nikako ne stoji. Ako pogledaš šta si napisao, shvatićeš da je to uvreda.

Sansa da te je Telenor pokrao je ravna nuli,da si MTS to ok,to se kod njih redovno desava. Lepo sacekaj listing i videces sta te odralo,ali garant je net i ako rece da si pozivao,jer u tim paketima 1. minut im je mnogo skup.
Ne znam ko rece da VIP ima odlicnu pokrivenost u Bg...,pa kakva je to pokrivenost kad skoro svaki 3. poziv upucen ka toj mrezi bude ili da sagovornika jedva cujem ili bar 2 puta mi pukne veza sa njim? Napominjem da se ovo uglavnom desava kod zvanja VIP korisnika,kad zovem MTS desi se,ali mnogo redje.
 
Nazad
Vrh Dno