Šta je novo?

Najbolja igra koju sam igrao na Amigi?

sve sam od reda pikao!

bila je i ona super igra, strategija/simulacija, gde upravljas citavom flotom.

na pocetku biras da li ces da vodis podmornice ili brodove. brodovi podrazumevaju teratnjake i razarace i cilj je da zastitis konvoj od podmornica. mozes da bupravljas svakim brodom ponaosob i da im zadajes na mapi gde da idu... ali ne mogu da se setim kako se zove igra...


btw Carrier Command je jedna od prvih ovakvih realtime akcionih strategija/simulacija.

ST_Carrier_Command.png


EDIT lasno prave nastavak! http://www.carriercommand.com/2012/02/inside-the-carrier-day-night/

al je ovo bilo davno.. kao kroz maglu se secam..
lepo, novi CC izlazi i za PS3, full :) uzecu ga :)
 
Ruffn Tumble
Super frog
Project X
Mortal Kombat 2
All Terrain Racing
T-racer
Benefactor
Worms
Carcharodon
Shadow Fighter
Virocop
Uridium 2
 
Poslednja izmena:
Davno bese, ali Shadow of the Beast 3 mi je ostao u lepom secanju :)
 
The Lost Patrol
It came from the Desert
Maniac Mansion
 
Lemmingsi su mi najbolja igrica ikada :) ,ali najbolje igre na Amigi su sigurno i Lotus 2 i Ruff n thumble
 
Deluxe Galaga
Master Blaster
Monkey Island
Pinball Dreams (ceo taj serijal)
Super Frog
Sensible soccer
Wings
...

vec milion puta dokazano da je nemoguce izabrati jednu, mnogo je dobrih igara naporavljeno za Amigu, nemoze ni top 10, izostavis sigurno neke, mozda top 50.

evo npr, ova igra, i to na 1 disketi verujem da vecina nikada nije probala, a igra je vrhunska skakalica , napravila ju melon design koja se inace nema veze sa igrama, danska demoscene grupa. http://en.wikipedia.org/wiki/Melon_Dezign
 
Poslednja izmena:
kolko se secam, ta igrica (Naughty Ones) se pojavila dosta kasno, kad je Amiga vec bila izgubila popularnost.
 
mozda kada je prestala da se proizvodi ali Amiga nikada nije izgubila popularnost :)
 
ruff'n'tumble
super frog
cannon fodder
syndicate
 
Mislim da niko nije spomenuo Space Crusade, moj prvi susret sa wh40k univerzumom i opako teska igra. Manje vise, sve od cinemaware-a su bile sjajne igre. Seca li se neko Rocket Rangera i one tabele za potrebne kolicine goriva za let iz jedne u drugu drzavu? Najoriginalnija zastita od piraterije koju sam video :)
 
dune 2
 
Svašta sam igrao na Amigi, ali ako bi pravio rang listu po tome šta sam najviše igrao, što sam, što sa društvom, onda bi izdvojio prve tri kao ubedljivo najomiljenije i ostale redom:

Wings (za mene najbolja Amigina igra)
Twintris
Indy 500


Goal
Universe
F17 cahallenge
F1 Championship (Domark)
Obsession pinball
Sensible Golf
Cannon Fodder
Brian the Lion
Shadow of the beast II i III
Frontier
Alien Breed 2
Arcade Pool
Perihelion
Lotus 3
itd, jer ću uvek da zaboravim neku dobru..
 
Zelda - a link to the past i donkey kong country SNES, Uncharted 2, tomb raider 1 (cerki sam dao ime Lara)
 
'beš ti sve te liste na kojima nije prvi kick off II
 
Kick Off 2 Return to Europe
 
Remek dela silmarilsovog dizajna, ishar trilogija, transartica, storm master, originalni, prelepi, atmosfera koja usisava u sebe... The settlers - natprirodna optimizacija, Cannon fodder - vrhunska igrivost izvucena iz one amigine cigle od misa, Darkmare, krcma koja se zove Tolk-inn :)
 
Pirates! ~ The Lost Patrol ~ It Came From the Desert...
Ne secam se da li je bilo The Last Ninje.. ili je to bo C64 :)
 
Remek dela silmarilsovog dizajna, ishar trilogija, transartica, storm master, originalni, prelepi, atmosfera koja usisava u sebe... The settlers - natprirodna optimizacija, Cannon fodder - vrhunska igrivost izvucena iz one amigine cigle od misa, Darkmare, krcma koja se zove Tolk-inn :)

jesi li probao skoro da igras Storm Master? ja sam ga upalio pre par godina i nisam mogao da maknem :D
kad sam bio klinac izgledala mi je mnogo lakse nego danas!
 
Od Silmarilsovih igara sam obozavao Colorado i Metal Mutant.

Sto se tice ostalih igara, all time favoriti su mi The Chaos Engine, Cannon Fodder I i II, The Settlers, Another World, Flashback, Trex Warrior, War Zone, Lemmings, Nitro, Super Cars I i II, Skidmarks, Lotus Esprit Turbo Challenge Trilogy, First i Second Samurai, Shadow of the Beast III (prva dva su previse zaguljeni), Sensible Soccer, Alien Breed - Tower Assault (najbolja u serijalu), Hudson Hawk, B.C. Kid, Midnight Resistance... i bolje da stanem da se ovaj post ne protegne na pola strane :)
 
Nazad
Vrh Dno