Šta je novo?

Najbolja igra koju sam igrao na Amigi?

exste

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2005
Poruke
1,669
Poena
360
Moja oprema  
Laptop
ASUS Rog Strix G513 QR, Ryzen 5800H, RTX 3070 8GB
Cao,
...nesto sam se setio North and South i godine koje sam proveo igrajuci je...meni definitivno najbolja igra koju sam igrao na Amigi a i shire :d
Neprevazidjena za igranje u društvu...godinama sam sa ortacima ovo igrao gde čak i TV sport basketbal (sa spektakularnim introm za to vreme a i postojao je partizan sa divcem :d) nije uspeo da pomuti slavu North and South-a.
Jednostavna i zarazna...
Eto to je moj utisak, kad kažem Amiga setim se odmah North and South!

Da li je igra doživela neki rimejk kasnije i ako nije ima li nešto slično?

:wave:
 
Uh, samo kad se setim, kako sam se cepao sa burazerima. Znaci igra je stvarno bila fenomenalna. Nisam siguran da je dozivela neki nastavak.
I delim tvoje misljenje, najbolja igra za Amigu definitivno.
 
Sensible soccer ... :)

pozd.
 
Secret of the monkey island

ubaci 8 disketu...ubaci 3 disketu ..ubaci 7 disketu

:d

sensible soccer plus competition pro 2 dzojstici i mikroprekridachi koje smo krali iz zgrada [ one kutije za alarm pozhara ;]
 
N&S mi je bio super za igranje u drustvu ali kad se igra protiv kompa on moze da simultano vodi i konjicu i pesadiju i topove a ti moras da saltas sa siftom, jao kad se setim ko zauzme severnu karolinu dobija pojacanja pa kad napadas voz, ma divota.

ipak moj top igara:

1. colonization
2. settlers
3. cannon fodder
4. Eye of the beholder.
5. transartica
6. ishar trilogy
7. pinball dreams
8. zeewolf (presao oba, sadomazohizam zesci)
 
tesko je odluciti se za jednu, ali nekako mi uvek 'Super Cars 2' prva padne na pamet
 
Uhhh......uvek me uhvati neka nostalgija kad procitam nesto o Amigi.....
Ja sam voleo (a i dalje volim) platformske igre, pa su mi tako one na prvom mestu....
Ruff and Tumble
Leander
Gods
Elf
...
 
Rick Dangerous 1/2
PPHammer
Shadow Of The Beast 1/2/3
Curse of the Dragon (Mahjong)
Alien Breed (svi delovi :))
Chaos Engine
 
secate li se R-Type igrice...super zbudzeni Scramble i ovo sam pikao do besvesti..uopste nije bil laka za preci...onda Robocap kad se pojavio kako su se raspadali protivnici kad ih pogodis, meso na sve strane..pa Super Hang On motori sa misem upravljanje...revolucija...pa legendarni Test Drive...smrc
 
Cannon Fodder
Deluxe Galaga
Alien Breed
...
 
jedna od naj ikada - ports of call :smash:

amiga_0007_03.png
 
Meni se licno i Skeleton Crew svideo opasno

da,i Heimdall,bilo je nekog smeka tad u tim izometriskim igrama
 
Poslednja izmena:
Definitivno Super Frog,Ruff n Tumble,Worms,Skidmarks,Lotus svi delovi,Cannon Fodder 1&2,Chaos Engine 1&2,Alien Breed svi mogući delovi ....
To su bile igre koje si mogao da igraš danima bez prestanka i naravno kad dođeš do kraja iznova i iznova,a ove danas teško da te u toku dana drže duže od sat vremena ispred monitora.
 
Definitivno Super Frog,Ruff n Tumble,Worms,Skidmarks,Lotus svi delovi,Cannon Fodder 1&2,Chaos Engine 1&2,Alien Breed svi mogući delovi ....
To su bile igre koje si mogao da igraš danima bez prestanka i naravno kad dođeš do kraja iznova i iznova,a ove danas teško da te u toku dana drže duže od sat vremena ispred monitora.

Ja ne mogu da se otkacim od Company of Heroes od 2006-e...bar jedan skirmish dnevno :)
Na Amigi sam presao Dune 1&2.
 
Poslednja izmena:
Elite 2 Frontier sam igrao 4 godine na Amigi :)
Chaos Engine 1 & 2 - strava
Dune 1 & 2 - fenomenalno
K240 - ovo sam igrao isto jako dugo, odlicna strategija
DeLuxeGalaga - cudo od igre
Secret of the Monkey island
Cannon Fodder
Pinball Dreams
Slam Tilt - naj naj fliper na Amigi
Ruff'n Tumble
Shadow of the Beast 1/2/3 - opasna igra
Another World - imam rimejk na PC-u :)
Flashback
Syndicate
.....

Ma bilo ih je zaista mnogo, i svaka je imala "dusu" za razliku od ovih danas koje su krs nevidjeni...

Cekam dan kada ce mi neka A1200 pasti saka pa da se opet k'o malo dete posteno izigram...
 
u sve su odlicne igre koje ste spomenuli, pored toga:

Hired Guns - odvaljivali smo se od ove igre!

@srky Deuteros - da li se secas kako se i kada igra zavrsava? ja se secam da sam prckao sa HexEditorom po fajlovima i da mi se cini da postoje neki delovi/dogadjaji u igri koje nikada nisam video u toku normalnog igranja... iz ovhi stopa idem da je instaliram ponovo! ;)

btw neko mi rece ovih dana da su na mesecu pronasli neki poseban oblik Methana kojeg nema na zemlji i koji bi valjda mogao da se koristi kao super gorivo! - reko znam, igrao sam Milenium 2.2 :D :D
 
E da ljudi, Deuteros, i to se igralo dosta
 
Toki
Pang
Golden Axe
Alien Breed
Fire & Brimstone (mozda i najbolja)
Overlander
 
Da li je neko napisao Project-X,isto je opasna igra.
 
Nazad
Vrh Dno