Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Eh jedan ko nijedan, sta njima znacis ti jedan sto nemas mrezu
 
Tarantula, kako to misliš kad bude 4g?
Па кад буде стандард(видиш да @Уча нема мрежу а ви одушевљени са 4Г мрежом) и не буде само у центрима великих градова.Види колико људи користи 2Г мрежу(и ја међу њима)
Pa normalno, ako samo on nema mrežu, problem je u njemu, a ne u njima.
Дијагноза на даљину.
 
Da li je moguce da prilikom biranja broja iz bilo koje numeracije (064.065.066) ne mogu da "izaberem" vec pola sata broj koji nije "zauzet" vec mi nude po POVOLJNOJ ceni vec od 500 dinara neki njima nasumicno drag i izabran?

Dalja navlaka ide,kada i posle tog koraka nastavim saceka me pred potvrdu kupovine (pisem za mts famozni web shop,kada igrom slucaja radi) neka stavka numeracija svega sitnih 10.000 dinara? Ja stvarno ne znam da li su oni normalni ili kombo bahato boli me ...
Necu ni da pominjem da je telefon 4g a oni opet valjaju 118 dinara 3g...boze pomozi ovom narodu koji je ostao u ovoj vremenskoj zoni!
 
Sve se bojim da im je zao

Pogledajte prilog 185555

Inace skoro sam bio svedok u jednoj poslovnici, gde je covek cekao sigurno nekih 45min(stajao) ispred one kase, ne znam u cemu je bio problem, samo sam snimio da je ova radnica non stop zvala ovu drugu da joj pomogne, pa zove telefonom, jer verovatno nije imala pojma sta i kako da uradi, a nesto sumnjam i da je ova druga bila od pomoci jer je covek toliko dugo cekao. Nije mi samo jasno kako je uspeo mirno to da istrpi, uz par grimasa na licu. :D
Тако сам се и ја жалио,стигло исто објашњење,па за пар дана опет писмо од њих да ће опет провјерити и онда се све само од себе ријешило како треба без икаквог њиховог признања да су погријешили(обрачун тарифе је био у питању).
Тешко им изгледа признати грешку више од свега.
 
Па кад буде стандард(видиш да @Уча нема мрежу а ви одушевљени са 4Г мрежом) и не буде само у центрима великих градова.Види колико људи користи 2Г мрежу(и ја међу њима)

Дијагноза на даљину.
Jeste, kada 4g bude bolje pokriven, tada će da uvedu dodatno plaćanje te usluge.
Ono nije samo dijagnoza na daljinu već i logično razmišljanje.
 
Nisam pratio temu nekih godinu dana, pa rekoh da se podsetim. Ako se potpise ugovor u emmiju na 2 god za postpaid broj bez telefona, da li se i dalje dobije vaucer ili je ta akcija ugasena?
 
Inace skoro sam bio svedok u jednoj poslovnici, gde je covek cekao sigurno nekih 45min(stajao) ispred one kase, ne znam u cemu je bio problem, samo sam snimio da je ova radnica non stop zvala ovu drugu da joj pomogne, pa zove telefonom, jer verovatno nije imala pojma sta i kako da uradi, a nesto sumnjam i da je ova druga bila od pomoci jer je covek toliko dugo cekao. Nije mi samo jasno kako je uspeo mirno to da istrpi, uz par grimasa na licu. :D

Da nisam koji put video sam ekran, i koliko je sistem trom i glup, verovao bi da si u pravu :) U stvari, za neke sigurno jesi, ali vise ih je nezainteresovano nego glupo. Ali dobar broj njih prosto ne moze da se snadje, jer nisu dobili nikakva upustva, a sistm je piglu:)

A kako je on uspeo smireno? Zna u kojoj drzavi zivi, i da ukoliko se nervira za tako nesto sitno, nece ni morfijum pomoci :) Istom logikom idem... samo sto ne cutim za bitnije stvari.
 
Jeste, kada 4g bude bolje pokriven, tada će da uvedu dodatno plaćanje te usluge.
Ono nije samo dijagnoza na daljinu već i logično razmišljanje.

dijagnoza na daljinu se nie odnosila na 4g,nisi ispratio.a logicno razmisljanje da treba da naplate nesto sto nijedan provajder u svetu ne radi,a samo mts radi,moze bude logicno mozda za nekog...za mene bas i nije
a sad da te razuverim uvedeno je placnje za uslugu 4g ali opet i samo opet u telekomu
jel hoces 4g?? ako koristis mix s,nemas prava na 4g,predjes na mix xl i placas 1200 (vise ,razliku)mesecno koriscenje 4g,i do mile volje koristis 4g
naravno to kosta 1200 dinara mesecno,sibicarski nema sta,ostali provajderi se nisu poneli tako diskriminatorski prema svojim korisnicima i svima su omogcili pristup 4g slobodno i bez placanja :)
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio temu nekih godinu dana, pa rekoh da se podsetim. Ako se potpise ugovor u emmiju na 2 god za postpaid broj bez telefona, da li se i dalje dobije vaucer ili je ta akcija ugasena?

ja sam bio kod njih da pitam za telefon za rate,on poceo da prica neke njihove varijante,ali ja skontao uzmes kod njih telefon preko mts i onda vaucer,samo ugovor cist i vauzcer,mislim da ne moze,citah ja ovde negde da to moze u ww ,dal tako proveris najbolje sto ih cimnes :)
 
dijagnoza na daljinu se nie odnosila na 4g,nisi ispratio.a logicno razmisljanje da treba da naplate nesto sto nijedan provajder u svetu ne radi,a samo mts radi,moze bude logicno mozda za nekog...za mene bas i nije
a sad da te razuverim uvedeno je placnje za uslugu 4g ali opet i samo opet u telekomu
jel hoces 4g?? ako koristis mix s,nemas prava na 4g,predjes na mix xl i placas 1200 (vise ,razliku)mesecno koriscenje 4g,i do mile volje koristis 4g
naravno to kosta 1200 dinara mesecno,sibicarski nema sta,ostali provajderi se nisu poneli tako diskriminatorski prema svojim korisnicima i svima su omogcili pristup 4g slobodno i bez placanja :)

Ajde još jednom lepo pročitaj, naravno da se dijagnoza na daljinu nije odnosila na 4g. I ko je rekao da je logično da mts naplaćuje 3g uslugu? Mts direktno ne naplaćuje 4g uslugu, skuplji paket donosi više minuta, više poruka i više mb-a, zato je i skuplji, a ne zbog 4g-a. I jeste nekorektno, ali se mnogi služe takvim stvarima, primoravaju ljude da predju na skuplju uslugu...
 
Ajde još jednom lepo pročitaj, naravno da se dijagnoza na daljinu nije odnosila na 4g. I ko je rekao da je logično da mts naplaćuje 3g uslugu? Mts direktno ne naplaćuje 4g uslugu, skuplji paket donosi više minuta, više poruka i više mb-a, zato je i skuplji, a ne zbog 4g-a. I jeste nekorektno, ali se mnogi služe takvim stvarima, primoravaju ljude da predju na skuplju uslugu...

nem sta da je naplacuje direktno ili inirektno,ja sam u poslovnici lepo pitao hocu 4g,on meni lepo kaze platis vecu tarifu i imaces 4g,sta je to nego dirrektnije,plati vise i imaces 4g, to je kao ono ,ma znamo mi da mts ne krade direktno,ali eto preko 3g pretplate kraducka ljude indirektno :)
ma daj covece ziva su prevara da nema vecih,danas stave 3 telefona sutra ih vec nema,i tako svaki dan nesto petljaju i muvaju.cas ima cas nema,ili stave ,posle uvece stave snizeno,pa sutra nema,ili stave pa uvece ogranicene kolicinei sutra opet nema telefona... ono ko cita izmedju redova,ne da peru ves,peru a na slepere ja mislim :)
 
Da nisam koji put video sam ekran, i koliko je sistem trom i glup, verovao bi da si u pravu :) U stvari, za neke sigurno jesi, ali vise ih je nezainteresovano nego glupo. Ali dobar broj njih prosto ne moze da se snadje, jer nisu dobili nikakva upustva, a sistm je piglu:)

A kako je on uspeo smireno? Zna u kojoj drzavi zivi, i da ukoliko se nervira za tako nesto sitno, nece ni morfijum pomoci :) Istom logikom idem... samo sto ne cutim za bitnije stvari.

S obizrom da je novija poslovnica, pa mozda ni oni jos nisu uhodani + ako je taj program takav kao sto kazes, onda je vrlo moguce. Ali opet, ne bi stajao 45min, pa da za dzabe dele nesto, pogotovo ne mirno.
 
Uplatio sam racune jos pre nedelju dana, dugovao sam jedan mesec. Uplatio sam taj dan kad su mi iskljucili i jos mi nisu ponovo ukljucili paket. O cemu se radi? I kako doci do njih, zovem call centar (064789 i 0800100100) i samo mi prikljucuje automat, ne mogu da dodjem do nekog radnika u call centru.
 
Uplatio sam racune jos pre nedelju dana, dugovao sam jedan mesec. Uplatio sam taj dan kad su mi iskljucili i jos mi nisu ponovo ukljucili paket. O cemu se radi? I kako doci do njih, zovem call centar (064789 i 0800100100) i samo mi prikljucuje automat, ne mogu da dodjem do nekog radnika u call centru.

pa sta cekao 7 dana,obicno sam isao do poslovnice i prikljuce za sat vremena,sad kazu ,pozoves 789 i slusas uputstva i oni ti ukljuce relativno brzo :)
 
pa sve sam ocekivao da ce prikljuciti, a bio u guzvi pa nisam mogao da odem do poslovnice. sad sam ih iz 15x dobio, tek danas je poslat zahtev za produzenje, i posle restartovanog fona je proradilo.
 
Alfa, imam UO 50% na KT 500:

1. Promena tarife (na KT 1000) moze telefonom? Vidim da ne moze preko portala.

2. Ako s tim brojem predjem na postpejd mobilni net paket, mogu li ponovo da se vratim na KT (tokom iste UO, sve sa promenom kartice)?

3. Na mobilnom netu popust uz UO nije 50% nego manje. Posto se moj ugovor ne vezuje za tarifu, davno mi je receno da bih u tom slucaju dobio 50% na mob internetu. Ima neko iskustva?

Hvala! ;)

===

Nevezano s time, i dalje je neslaganje u stanju postpejd brojeva na 797 i portalu. Koliko mogu da primetim (nisam siguran), portal sada prikazuje koliko je potroseno a ne preostalo, iako iznad pise "stanje". Jos neko primetio?
 
1. Ne, to mora u poslovnici :( Glupaci koji su im radili sistem.
2. Naravno da ne :D
3. Donno

I meni se cini ovo za portal!
 
Ovo nije finalni odgovor, i obicno kada posalju na dalju proveru ne rade pingvini koji ne umeju ni da kazu dobar dan kako treba, pa ima sanse da ce nesto uraditi.

Licno ne znam da li se ovo stornira ili ne (nisam ja rekao da ce :D), ali slanje previse iMessage-a kao njihova greska je njihova greska. Najbolje se zali RATELu, ipak se nesto desi ako se njima zalis (mozda je u stvari to tako uradjeno da izgleda da oni nesto urade :D)

Jeste ovo sitno, ali treba vise ljudi da se stvarno zali, onda se problemi ozbiljno shvate.

Dešava se da ni od RATELA nema neke koristi.

Nama je Telekom u jednoj kancelariji prekopčao instalacije u ormariću u stambenoj zgradi pored i spojili nam fiksni sa firmom nekoliko lokala dalje. Mi uopšte nemamo fiksni aparat, samo ADSL. Oni koristili naš broj 20 dana, napravili velike račune, monteri potvrdili da je postojao problem tokom tog vremena, imam sve datume kada su dolazili i šta su radili, sve listinge i e-mailove kako smo prijavljivali problem i Telekom odbija da prihvati reklamaciju, jer su "smetnje trajale kraće od 48h", a Ratel je poslao nešto tipa "na osnovu infomracija dobijenih od telekoma, u ovom slučaju je sve uredu" i "Ratel nije telo koje može da donese odluku bla bla bla".
 
1. Ne, to mora u poslovnici :( Glupaci koji su im radili sistem.
2. Naravno da ne :D
3. Donno

I meni se cini ovo za portal!
Hvala! To sam sve i mislio. Mogu da predjem sa KT na postpejd mobilni net kao na bilo koju drugu postpejd tarifu. Ali nema povratka na KT onda (dok kraja UO).

Moram u poslovnicu za promenu KT tarife? Sigurno? Tako je bilo nekada davno, besmisleno je, na isti nacin mogu na 789 da se identifikujem, kao za promenu postpejd tarife. o_O

Zvao 788 (promena tarife) i zaista KT samo u poslovnici, grrrr.

Za povratkak postpejd na KT za vreme UO - nema.

Za 3. kazu da vazi manji popust za mob. internet, naveden u tabeli. Devojka s kojom sam pricao nista ne zna, za 5min dala mi je 5 pogresnih informacija. :(
 
nem sta da je naplacuje direktno ili inirektno,ja sam u poslovnici lepo pitao hocu 4g,on meni lepo kaze platis vecu tarifu i imaces 4g,sta je to nego dirrektnije,plati vise i imaces 4g, to je kao ono ,ma znamo mi da mts ne krade direktno,ali eto preko 3g pretplate kraducka ljude indirektno :)
ma daj covece ziva su prevara da nema vecih,danas stave 3 telefona sutra ih vec nema,i tako svaki dan nesto petljaju i muvaju.cas ima cas nema,ili stave ,posle uvece stave snizeno,pa sutra nema,ili stave pa uvece ogranicene kolicinei sutra opet nema telefona... ono ko cita izmedju redova,ne da peru ves,peru a na slepere ja mislim :)
Da ti je rekao, bolje predjite na veću tarifu i imate 4g besplatno, ili možete da uz postojeći paket doplatite 200din za 4g, onda bi se moglo reći da naplaćuju. Ovako te oni dzukacki primoravaju da predjes na skuplju uslugu, daju ti uslov koji moraš da ispunis da bi dobio odredjenu uslugu. I baš nije u redu taj potez, ali dobro, može im se...mada će uskoro dozvoliti i široj masi 4g mrežu, pokušavaju u početku da pokupe što više kajmak...
 
Da ti 3G uslovljavaju necim, to bi bilo bas bezobrazno danas, ali 4G nije neophodan.
I uopste se ne slazem da oni to rade zbog primoravanja na vece tarife (ko tako nesto prihvati odavno je pokazao da za njega nije novac), vec da bi smanjili GARANTOVAN broj neosnovanih reklamacija kako je korisnicima "prespor net".
Jer sa 200MB recimo ko ima 4G garantovano ce se cak i ljudima kao sto sam ja (koji kontrolisano upali net kad mu treba, jer my Sync i nije bitan, a ITevac je) desiti da predju u prvih 5 dana brzi protok, i onda ostatak meseca samo spori net.
Ja se necu zaliti, ali gomila njih ce se zaliti - kako im je net "prespor".


U pitanju je MTS, hteli vi to da prihvatite na forumu ili ne, tip korisnika MTSa je takav da ce se na SVE zaliti. Zato i izgleda da se na MTS puno njih zali :)
MTS zna to, ne zele da se bakcu sa time, bolje nekolicina upucenih koji se zale na nesto, nego gomila neupucenih, kada ste velika kompanija :)
 
I uopste se ne slazem da oni to rade zbog primoravanja na vece tarife (ko tako nesto prihvati odavno je pokazao da za njega nije novac), vec da bi smanjili GARANTOVAN broj neosnovanih reklamacija kako je korisnicima "prespor net".
Jer sa 200MB recimo ko ima 4G garantovano ce se cak i ljudima kao sto sam ja (koji kontrolisano upali net kad mu treba, jer my Sync i nije bitan, a ITevac je) desiti da predju u prvih 5 dana brzi protok, i onda ostatak meseca samo spori net
Jeli ovo (tvrdnja u prvoj rečenici) neka tzv. insajder informacija, ili čisto onako neka tvoja pretpostavka?
Jer koliko se sećam, ima ljudi koji imaju stare pakete sa više MB, a nemaju 4G u odnosu na nove pakete koji imaju 4G ali manje neta.

Ko ima tih 200MB, da li će ih potrošiti za 5 dana na 4G ili za 6 dana na 3G, i nema neke razlike. A šta je neophodno, opet zavisi od pojedinca ponaosob.
 
Poslednja izmena:
Desp, nije 5 naspram 6 dana, vec 3 naspram 30. I meni se desavalo nesto slicno, tako da obican korisnik tesko da moze da izbegne to svesno, kada ne moze ni biti svestan razlike, jer je ne razume.

Jeste insider info, tehnika je odlucila, marketing se samo slozio. A za stare pakete nije sigurna, ali izgleda da je to do sistema, tj. prosto nisu se potrudili da puste u sistemu za starije pakete tu mogucnost kada su menjali, pa posto se sistem ne dira ako ne mora, ostalo je tako.
Broj korisnika sa tim starim paketima (sa >1GB) je sada vrlo mali, pa opet dolazimo do toga da velikoj kompaniji ne vredi da se za to cima.
 
Znači oni ne dozvoljavaju da ja mojih 200-300mb portošim kako ja hoću? Dobro je dok ne prekidaju razgovor na 5 minuta pa onda 1 sat ne možeš nikog da zoveš da ne bi brzo potrošio minute iz paketa. mb ne mogu da odem u minus tj da napravim trošak, a minute mogu. Štite me od nečega gde ne mogu da imam trošak a ne štite me tamo gde mogu?
Objašnjavao sam se sa njima ne tw ali nisu imali normalan i smislen odgovor osim toga da imam malo mb i brzo ću potrošiti.
 
Nisam rekao da stite tebe od potrosnje, vec sebe od neosnovanih zalbi.

Ko ti brani da potrosis 200-300mb kako hoces? Niko. Da li ti brane da potrosis 500GB kako hoces na kucnom netu? Ne, samo naplacuju vise ako mozes da ih potrosis, jer ti treba brzi net. (lupio sam cifru, ne znam koliko je limit za 10Mbps 24/7 koriscenje mesecno :))
 
U pitanju je MTS, hteli vi to da prihvatite na forumu ili ne, tip korisnika MTSa je takav da ce se na SVE zaliti. Zato i izgleda da se na MTS puno njih zali :)
MTS zna to, ne zele da se bakcu sa time, bolje nekolicina upucenih koji se zale na nesto, nego gomila neupucenih, kada ste velika kompanija :)
Znaci postoje dve potpuno razlicite vrste ljudi u Srbiji: korisnici MTSa i korisnici Telenora.
Dobro je to znati jer moze da se iskoristi na razne nacine :smoke:
 
Nisam rekao da stite tebe od potrosnje, vec sebe od neosnovanih zalbi.

Ko ti brani da potrosis 200-300mb kako hoces? Niko.
Valjda zato imaju call centar da rešava žalbe, da li su osnovane ili ne to treba da dokažu a ne unapred tvrde da su neosnovane.
Evo ja hoću mojih 200-300mb da potrošim preko 4G. Mogu? ili su mi to zabranili?
Zašto vip i telenor nisu uveli takva ograničenja?
 
Poslednja izmena:
Njihovo je pravo da svojom poslovnom politikom dozvole ili ne dozvole korišćenje 4G mreže u pojedinim paketima. Po meni je to sasvim OK, ali nije OK da to pravdaju nekakvom "zaštitom" korisnika, poteškoćama u sisitemu i sl. Providno je.

Edit: Nešto slično radi i Telenor pošto u jeftinijim paketima ograničava brzinu 3G neta na 21Mbps. Naravno da se ni tu ne radi o zaštiti korisnika, već o parama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno