Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ako 3 meseca pred istek ugovora neko potpise nov i uzme telefon odmah, sta se onda desava? Jos 3 meseca si po starom (ali imas tu privilegiju da koristis nov telefon), pa posle 3 meseca krecu 24 meseca nove ugovorne obaveze pretpostavljam?

I jos jedno pitanje, da se delimicno nadovezem na prethodno. Ako su u jednoj kuci 4 osobe korisnici mts-a, ima li nekih pogodnosti?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne, odmah pocinje 24 meseca nove UO, stara nestaje.
Nema nikakve pogodnosti vise, ranije je bilo jedino ono "Najdrazi broj" besplatan unutar Family paketa (koji odavno ne postoji)
 
Prosli okt. Imam jedan iz aprila kt, ali on ce tek septembra na MiksS.
Ako sam dobro razumeo - potpiše se ugovor za KT tarifu sa 50% popusta i nakon mesec dana se, recimo, prebaci na Mix S paket i pri tome zadrži popust od 50%?
Ako moze malo da se pojasni, nije mi bas naj jasnije...
Naprimer uzmem KT 500 i prebacim je na Miks M kolko bi me to izaslo? na kolko bi morao podpisati ugovor?

Ne kontam u cemu je stvar to oko prelaska sa jedne na drugu posto vidim da na miks tarifama vec daju popust...
 
Poenta je za Prica i Miks S, gde su popusti svega 30/40, ovako ostaje 50.
Za Miks M nema toga.

EDIT: I ovo sto Lauda kaze, ako se podje sa KT500, moze se posle ici na bilo koju tarifu tokom UO (ne moze se vratiti na KT, ako se predje na postpaid!). Ne moze se potpisati na Miks M sada i preci na Miks S/Prica recimo.
A ako se pocne sa Prica, i predje na visu tarifu morace da se pise reklamacija sto se ne racuna 50% popusta onda.
 
Poslednja izmena:
Ako moze malo da se pojasni, nije mi bas naj jasnije...
Naprimer uzmem KT 500 i prebacim je na Miks M kolko bi me to izaslo? na kolko bi morao podpisati ugovor?

Ne kontam u cemu je stvar to oko prelaska sa jedne na drugu posto vidim da na miks tarifama vec daju popust...
Problem je što sa veće tarife ne možeš ići na nižu, možeš samo na skuplju. Drugi problem je što, recimo, Mix S paket ima 40% popusta, dok bi prelaskom sa KT na Mix S zadržali 50% popusta, odnosno 10% više popusta.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Mozes biti manje od jednog dana na KT (ali sistem nece dati prelaz sve dok ne vidi paket kao KT, sto mozda ne moze istog dana, vec kroz 24h). Jedino sto MORAS otici u poslovnicu da bi presao sa KT na postpaid, to ne moze drugacije.

Nema produzenja ugovora, nema nikakvih dodatnih obaveza.
 
Aktivirao sam viber promociju na pripejd broju stigla poruka sve ok ali mi trosi kredit i kada ga potrosi ne radi aplikacija? Koristim android sony z3 na tom broju! U cemu je problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobio sam uredno poruku da je aktivirana promocija koja traje mesec dana! Ne razumem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
isto se desava i mom kolegi samo sa whatsapp i oni se vade da je do telefona:(


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Uzasni su


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na koju to tacno foru moze da bude do telefona?!
 
Ni ja to ne razumem snimi se aplikacija npr viber i on radi bez trosenja kredita...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na foru "necu da radim".
 
Ne, to je na foru "nemam pojma do cega je, ali sto bih se uopste ja i cimao oko toga - evo aplikacija je kriva". Trebalo bi pitati tog sluzbenika da objasni sa tehnicke strane tu mogucnost.
 
kako uopste funkcionosu ti dodaci za odredjene messengere ili fb? ako aktiviram npr dodatak za fb na prepaidu, a ostane mi kredita da mogu da pozivam i koristim druge usluge itd, ako na androidu ukljucim prenos podataka i otvaram samo fb aplikaciju, telefon ce i dalje ako nema neki firewall da sinhronizuje sve i svasta i potrosice mi kredit dok ja aktivno korostim samo fb..

Poslato sa Note 3
 
Ni ja to ne razumem ali ajde...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
kako uopste funkcionosu ti dodaci za odredjene messengere ili fb? ako aktiviram npr dodatak za fb na prepaidu, a ostane mi kredita da mogu da pozivam i koristim druge usluge itd, ako na androidu ukljucim prenos podataka i otvaram samo fb aplikaciju, telefon ce i dalje ako nema neki firewall da sinhronizuje sve i svasta i potrosice mi kredit dok ja aktivno korostim samo fb..

Baš tako. Najbolje je imati i nešto "običnog" interneta ili da se zabrani svim drugim aplikacijama da idu online, ako već nije isključeno od strane operatera.
 
Poslednja izmena:
Kapiram da je bolje onda uplatiti net samo i to je to a ove drustvene mreze zabraniti svakako ja na tom tel koristim samo viber ali ajde...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moguce je da im sistem ne radi filtriranje saobracaja kako treba pa skine kredit (mozda i vrati posle!)
Ili si ide na linkove kroz FB app koji nisu na FBu. Ako se koristi FB browser, to se ne racuna u dodatak! (ni u jednoj mrezi) Jer nije u pitanju FB sajt ni na koji nacin.
 
Na koju to tacno foru moze da bude do telefona?!

Lupam ali možda nisu pravilno podešeni parametri za MMS / WAP? (ono što se dobije u porukama kada prvi put stavite karticu u telefon)
 
Moguce je da im sistem ne radi filtriranje saobracaja kako treba pa skine kredit (mozda i vrati posle!)
Ili si ide na linkove kroz FB app koji nisu na FBu. Ako se koristi FB browser, to se ne racuna u dodatak! (ni u jednoj mrezi) Jer nije u pitanju FB sajt ni na koji nacin.

Sta je FB browser?
 
Telenor Facebook All je servis koji podrazumeva FB browser, Messsenger, kao i višeplatformsku mobilnu aplikaciju (u daljem tekstu: Servis) koja omogućava korisnicima pristup društvenoj mreži Facebook

FB browser (m.facebook.com) je kod TLN ukljucen u FB dodatak tako je moguce da je i kod MTSa isto.

Sto se tice Vibera verovatno je greska do MTSa. Pretpostavljam da VOICE saobracaj ne ulazi u besplatan saobracaj.
Da li negde postoje uslovi dodatka?
 
Poslednja izmena:
m.fb.com - da.
Ali onaj Chrome browser kroz FB app (kada vam FB app otvara linkove van fb-a dirketno u samom appu kroz Chrome plugin) nije ukljucen.
Ukoliko napuštate Facebook okruženje, odnosno otvarate druge internet linkove, internet saobraćaj će biti naplaćen po standardnom cenovniku paketa koji koristite.

Mada ne iskljucujem da FB app nekako otvara linkove preko svog protoka, pa se i to racuna u dodatak, nisam imao prilike da isprobam u praksi.
 
Poslednja izmena:
Da.

Za Viber je mnogo jednostavnije. Moguce da nesto drugo skida kredit i kada nestane kredit ne radi ni Viber jer svi ti dodaci rade samo ako postoji aktivna internet konekcija. A kada nema kredita ili megabajta tada se u potpunosti gasi pristup netu sto obuhvata i dodatke.

U stvari, svi ti dodaci imaju smisla ako želiš da smanjis vec postojeću potrosnju na broju tj. ako vec imas kakav paket megabajta. Da funkcionisu samostalno izgleda da nisu predviđeni.
 
Poslednja izmena:
Ma to su dodaci za klince, koji internet ni ne koriste ni za sta drugo osim FB i Vibera.
 
Nazad
Vrh Dno