Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Spori net korisnik nije platio, telenor je to častio tako da nema problema da ukine ono što besplatno daje.
Ma nemoj? Pisalo je neogranicen net, toliko po punoj, a onda po sporoj, i ti to nisi platio? Ovde treba izgleda od osnova jezika da se pocne :D
Ne prihvata se ovo.

mb u TP sam platio i nema osnova ni logike da me neko uslovljava kako ću ih potrošiti ( ako kupiš 5l goriva možeš samo u drugoj brzini da voziš).
Zasto Telenor limitira brzinu LTE-a i zasto limitira na nize brzine 3G u nizim paketima onda?

Isto tako minute iz TP mogu da potrošim za jedan dan a njih ne ograničavaju, zašto?
Zato sto je minut = minut, i imaces osecaj koliko je to, sem ako nisi prva osoba sa temporalnom displazijom :)
Dok za net je minut = ... koliko MB? Moze biti 0.1, moze biti i 600MB.

Obrazloženje da će biti mnogo neosnovanih žalbi je u najmanju ruku smešno. Za koliko vremena (u minutama) će se potrošiti 300mb na 4G a za koliko 1000mb gde je 4G usluga moguća? Trajaće ti 3 puta duže :d .
Znas ono doba kada su se neki zalili da im brze ode net?:) Brze ga potrose samo, jer nisu svesni kako tehnicki funkcionise. I stvarno potrose brze jer drugacije koriste telefon.
Sve trosi vise na 4G, i obican surf, objasnio sam zasto u temi o 4G. I to je samo sa tehnicke strane, to sto ljudi brze mogu da surfuju (i to pozamasno) plus znaci da za isto vremena ce vise sajtova posetiti, a psiha je takva da ljudi odvoje neko vreme, redje imaju listu koju trebaju preci i cao.

Da li se meni svidja ova odluka? Ne, i ja bi da meni dozvole 4G. Ali svatam takvu odluku firme, i nista to nije cudno u svetu.
Eno, i Deutche Telekom to radi godinama. Imas 4G u svim paketima, ali na najnizem paketu limitiran na 8Mbps, sledeci 16Mbps, pa 20Mbps, pa 50Mbps i tek paketi od >50/60e imaju pravi LTE bez limita.
I MTS bi to uveo, da ne mora sistem da se menja :) Ovo je mnogo lakse.
 
to je sad druga prica,taj 4g je u principu beskoristan kad nemas dovoljno interneta i da ga koristis,ali sve ljude koje znam zapeli pa zapeli kad gde god se okrenes 4g se reklamira,daj da vidimo sta je to,jos neki me pitaju daj da kupimo taj 4g telefon i to cudo koristimo.E sad kad im pokazao da je to skoro isto,funkcinise i na 3g sve ok,kad bas nezabaguje brzina na 1,5mb,gledas lepo na 3g i youtube,listas fb,viber sljaka ok,nemozes ljudima objasniti da im dosta i 3g ako ga imaju:)
bas skoro bili na slavu kod drugara,kod njega covece nema ni 3g signal,dok objasnis koji ce njemu 4g signal a tek pa telefon,eto kad ode u centar da moze vidi na 5 min 4g i da se slika.
i ljudi vide non stop reklamu i kazu daj i mi to da probamo,a nema apsolutno potrebe kad i 3g zavrsava posao gde ga ima,a nema ga svuda pa se slikas i sa njim.
ali onda bolje da ugase reklamu za taj 4g ,kad nisu voljni da daju ljudima da ga koriste :)
Upravo to, mislim da bi mi bar 10gb mesecno trebalo da bih mogao da se upustim u tu 4g dimenziju. Mnogo bih sretniji bio da nameste napokon 3g da radi u svim delovima grada/sela npr...sasvim super radi net kad je ok signal, ja prezadovoljan!
 
Verovatno je tako nesto u pitanju, zapravo ni ne znam koliki mi je bio limit do sada. Mada me malo buni to sto niko drugi ne pominje da je dobio to pisamce, nekako sam ocekivao da je poslato na mnogo adresa.
Mozda na kraju i ispadne Boban u pravu, da planiraju da me odvale u nekom trenutku, pa sada u pripremnom periodu jos malo dizu lestvicu :)
Dobio i ja. Čini mi se prvo sms pa i pismo.
 
Zabrana pristupa 4G mreži, kako u voice, tako i u internet paketuma, uz svu reklamu 4G mreze je prosto način da se ljudi nekako nateraju da kupe skuplje pakete. I to nije mts izmislio, postiji to odavno.
 
Poslednja izmena:
@alfaunits
Zamisli da je odluku da neki paketi ne mogu da koriste 4G doneo telenor pa će ti biti jasno o čemu pričam, dok diskutujemo o mts-u ne možeš realno da posmatraš situaciju.
 
Realno je posmatram, poredim isto kao da je Telenor izbacio spori net. Gle jeste..

To je odluka firme, primarno da ne bi bilo skroz neosnovanih zalbi. Prihvati ili ne, zelja mi je bila da ti dam pravu informaciju, ako ti se ne svidja, resi to sa sudom :)
 
Zabrana pristupa 4G mreži, kako u voice, tako i u internet paketuma, uz svu reklamu 4G mreze je prosto način da se ljudi nekako nateraju da kupe skuplje pakete. I to nije mts izmislio, postiji to odavno.

to je bilo od postojanja coveka,to je trgovina i to je ok,ali prvo das ljudima da probaju to nesto ako ocekujes da kupe.
ja mislim kad odes da kupis patike,da se onaj prodavac ubije donoseci ti razne modele i brojeve da vidis koje ti najvise odgovaraju i na kraj kupis.
ovde mts ide nekom logikom,nema proba,nego kupi pa probaj,a nije tako bilo secam se ja a i mnogi ce se setiti ,kad je poceo obican internet,davao ga mts dzabe ko ide na mondo,pa se silni ljudi ne da su probavali,nego se silno navukli,i kad ukinuli to besplatno onda je pocelo da se kupuje i to na veliko,mislim sasvim u redu dao si da se proba,sad si resio i naplacujes
ovde sa 4g ne vidim neku logiku bas,ali ok nekom je to logicno da kupi nesto a da uopste i ne proba
sto kaze prody,dok nebudem imao u paketu barem 10gb,necu ni pokusavati da palim 4g,a imam 4g telefon,sasvim dovoljno mi je sto gde ima 3g signala,zavrsavam sve potrebe,i gledanje tv po malo,gledanje yotube,pozivanje preko vibera i skype i meni sasvim dosta :)
 
Korisnici tarifa Miks XL, Miks XL Plus, Miks XXL, Super i Super Plus mogu da koriste 4G mrežu u oblastima koje su pokrivene 4G signalom.
na ovim paketima ti je omogucen 4g,ko placa pretplatu manje od 2000 nema pristupa 4g

Hvala na odgovoru.. Bas su ga mucki zavukli.. :) Ni meni nije jasan taj hajp koji se stvara oko 4G, kad je rasprostranjenost ove usluge toliko mizerna da samo ovi sto su im repetitori u dvoristu ili na zgradi mogu da se pohvale sa 4G..
 
Ako se ne uzme telefon preko njih paket na kome radi 4G košta 1000 dinara (Miks XL)...
Gledajući Telenor i Vip ovo je mnogo jeftinija opcija ;)
 
Ako se ne uzme telefon preko njih paket na kome radi 4G košta 1000 dinara (Miks XL)...
Gledajući Telenor i Vip ovo je mnogo jeftinija opcija ;)

da u pravu si, na 24 meseca moras da potpises UO sto ziznosi 24000 za 2 godine i imaces 1gb na raspolaganju mesecno sa 4g mrzezom i u pravu si,ali ima druga strana medalje koja kaze.bio sam u telenoru 2 meseca bez UO,znaci bez obaveza,placao sam 550 din meseco i imao sam cak 5gb mesecno na raspoganju sa 4g mrezom,znaci odprilike 10 puta jeftinije od mts i sad sam ja u pravu zar ne :)
ali sam presao na mtl i resio taj problem na godinu dana :)
 
Nisi ti to lepo gledao :)
Uporedi pakete i videćeš da je telenor skuplji dosta od mts-a, a i ak ose potpiše ugovor na 2 godine prvu godinu imaš 2 GB mesečno po brzini od 105/35 mb/s ...
Posle tih 2GB ide spor flat net što je jako važno jer ne može da se napravi račun ...

xl.png
 
Poslednja izmena:
Nisi ti to lepo gledao :)
Uporedi pakete i videćeš da je telenor skuplji dosta od mts-a, a i ak ose potpiše ugovor na 2 godine prvu godinu imaš 2 GB mesečno po brzini od 105/35 mb/s ...

u pravu si nisam lepo gledao ;) imao sam 5gb za 550 dinara ali ako verujes nisam ni palio 4g jel me ne zanima na malim kolicinama gb,ali sad placam 300 din mesecno 10gb,i to je skuplje od mts,samo to uzmi taj mix xl i placaj 1000 kinte i 1gb i uzivaj :)
 
Evo meni ističe ugovor u MTS-u i vrlo rado ću da se odlučim za Telenor ili VIP ako postoji boji paket kod njih za 1000 dinara ?
Napiši koji je i šta se dobija u njemu pa da uporedimo ;)

Kakve veze ima količina gigabajta u paketu sa brzinom download-a ? :D
1000 MB je isto i na 3G i na 4G i na EDGE - stara priča ...
 
Evo meni ističe ugovor u MTS-u i vrlo rado ću da se odlučim za Telenor ili VIP ako postoji boji paket kod njih za 1000 dinara ?
Napiši koji je i šta se dobija u njemu pa da uporedimo ;)

Kakve veze ima količina gigabajta u paketu sa brzinom download-a ? :D
1000 MB je isto i na 3G i na 4G i na EDGE - stara priča ...

nema sta da ti predlazem,to ti sam treba da vidis tvoje potrebe i procunjas po svim operaterima sta ti odgovara.meni je odgovaralo KT 1000 NSA 50% popusta,i telenor internet 550 5gb,sve zajedno 1050 dinara,posle toga i dalje kt ali internet je presao na mtl,sad kako su ukinuli dodatke za razgovor na kt (120 din 100 minuta) ,vec mi treba nesto drugo,pa cu opet najverovtnije menjati ,ali kad sve saberem plafon da mi bude 1500din ali puno svega :)
sta ti kazem toliko se brzo menjaju potrebe coveka,da se brzo i menjaju potrebe za drugim paketima,a ako potpises na 24 meseca i to neki veliki paket ima se predjes od samog pocetka debelo.
moj savet pocnes od nekog najmajeg paketa i uklapas polako sve,a ono sto najvise ljudima danas treba je internet ,a to bogme cas je vamo a cas tamo povoljnije,pa plivas kao plivajuci kurs ,sta drugo ti kazem :)
 
Da li je bolje kod mts-a ici na ugovor od 12 ili 24 meseca sa popustom na pretplatu od 50 posto?Posto se nesto prica da ce prodati telekom pa da li je bolje da se vezemo na ugovor krace ili duze?Da li ce mozda novi kupac ponuditi neke bolje uslove od sadasnjih koji vaze u telekomu?
 
Ukratko gledao i od ovog za 1000 dinara nema bolje :)

xl.png

ti treba najbolje da znas sta ti treba,i kada to znas lako je pronaci najbolje i najpovoljnije :)
nekome treba vise minuta nekome manje,nekome vise net a nekome manje i svako nadje na kraj sta mu najvise odgovara i najpovoljnije je,ovde mozda saznas neki info dodatno i to je to,cepas :)
 
Da li je bolje kod mts-a ici na ugovor od 12 ili 24 meseca sa popustom na pretplatu od 50 posto?Posto se nesto prica da ce prodati telekom pa da li je bolje da se vezemo na ugovor krace ili duze?Da li ce mozda novi kupac ponuditi neke bolje uslove od sadasnjih koji vaze u telekomu?

Licno smatram da treba na 2 godine, ako se proda, tesko da ce jos godinu dana ostati ova mogucnost za 50% popusta, sto znaci da je ovo zadnji voz, tj. jos koji mesec.

Za nize pakete cisto sumnjam da ce ostati u ponudi do kraja sledece godine, i sansa da se nesto bolje ponudi je negativna.
Za vece pakete mooozda, ali po ovim cenama i jos nesto bolje.. sumnjam!
 
Da li je bolje kod mts-a ici na ugovor od 12 ili 24 meseca sa popustom na pretplatu od 50 posto?Posto se nesto prica da ce prodati telekom pa da li je bolje da se vezemo na ugovor krace ili duze?Da li ce mozda novi kupac ponuditi neke bolje uslove od sadasnjih koji vaze u telekomu?

ja licno mislim da je bolje vezivati ugovor na 12 meseci ili cak sacekati neki mesec,ali to cekanje moze da se oduzi prema tome ajde bas na 12 meseci.Po mom misljenju od ovog nema nema goreg,posle cega uvek dodje bolje.Ko god da kupi telekom,i ako ga kupi,gledace da zadrzi stare korisnike i pridobije nove.
dokaz da je toliko strasno stanje na ivici provalije,govori jasan crno beli podatak da godinama konstatno opada broj korisnika telekoma.Taj novi gledace,em da zadrzi stare em da povrati nekadasnje korisnike,to ce raditi dobrim kampanjamai izuzetno povoljnim za nase uslove,a sutra....kada prodju 3-4 godine i onbas ojaca i nama skoci standard (cela srbija) moze se ocekivati blag porast cena,opet kazem to je moje misljenje potrkepljeno jasno crno belim cinjenicama,a moze bude obratno
boze moj predje se kod drugog operatera,a na kraj ja sam barem rodjen bez mobilnog telefona,pa mogu i bez njega da zivim ako treba :)
 
govori jasan crno beli podatak da godinama konstatno opada broj korisnika telekoma.
Ovo je cista laz, koju sam dokazima demantovao u drugim temama, nemoj molim te sada nastaviti jos nesto sto si procitao negde, a sto cinjenice demantuju :)

....kada prodju 3-4 godine i onbas ojaca i nama skoci standard (cela srbija) moze se ocekivati blag porast cena,opet kazem to je moje misljenje potrkepljeno jasno crno belim cinjenicama,a moze bude obratno
Cinjenicama?:) Prvo, slagao si da im opada konstantno broj korisnika, a on je, po istim kriterijumima, na istom nivou zadnjih 5+ godina, sta vise raste im broj postpaid korisnika, a opada broj prepaid, a profit od mobilne im je porastao 2 milijarde zadnje godine :)
Ti si izmenio rec _laz_ u "cinjenice" izgleda :)
 
Ovaj boban je bas zapeo protiv MTS-a :D

Ti placas 300din 10gb neta, bravo za tebe druze, zato imas 5 min i 10sms poruka u tom paketu, ako ih uopste i imas. Nekome pored neta trebaju minuti i sms. Nisi o tome razmisljao?

Inace, ja sam potpisao ugovor na godinu dana, proslog meseca, pa mozda budu imali neke "akcije" pred prodaju sledece godine, taman da potpisem na dve godine. :D
 
Poslednja izmena:
Ovo je cista laz, koju sam dokazima demantovao u drugim temama, nemoj molim te sada nastaviti jos nesto sto si procitao negde, a sto cinjenice demantuju :)


Cinjenicama?:) Prvo, slagao si da im opada konstantno broj korisnika, a on je, po istim kriterijumima, na istom nivou zadnjih 5+ godina, sta vise raste im broj postpaid korisnika, a opada broj prepaid, a profit od mobilne im je porastao 2 milijarde zadnje godine :)
Ti si izmenio rec _laz_ u "cinjenice" izgleda :)

ok ti jedini na ovom forumu smes da dajeds kvalifikacije ko laze i tu je kraj.
crno na belo sam mislio zvanicne statistike od ratela koje daje,i od kad daje nemoj gledati zadnjih 5 godina ,gledaj malo dalje i ako je njima od sva tri operatera rastao udeo na trzistu od kad se takmice svo troje,pojescu sam sebe :)
a kako im rastu korisnici:eto zvao druga kog dugo nisam cuo,zovem retko jel nije u mts mrzi,kad ono kaze telekom korisnik nije dostupan,pitam kako to DOSLA DIREKTIVA BRATAC SVI MORAJU U TELEKOM......
 
Ovaj boban je bas zapeo protiv MTS-a :D

Ti placas 300din 10gb neta, bravo za tebe druze, zato imas 5 min i 10sms poruka u tom paketu, ako ih uopste i imas. Nekome pored neta trebaju minuti i sms. Nisi o tome razmisljao?

Inace, ja sam potpisao ugovor na godinu dana, proslog meseca, pa mozda budu imali neke "akcije" pred prodaju sledece godine, taman da potpisem na dve godine. :D

Nisam ja zapeo protiv telekoma,vec on protiv nas ,i ne utrucavam se to da kazem moje vidjenje stvari....

na toj kartici gde ima 10 gb za 300 din,ima neogranicen tj flat za pozive i sms prema mts mrezi,naravno da i meni trebaju minuti kao i svakom,ja sam rekao da svako za sebe zna najbolje sta mu treba i neznam sta je lose u tome,da das coveku predlog ako mu treba nesto,ipak je danas najveca pomama i potreba za mb,ali ok ja i to lazem po obicaju ,a drugi ma kao da su iz finske

ali ti si nasao da ismevas mojih nekih 5 min i 10 poruka......ali navikao sam, ipak zivim u zemlji gde se prica da se dobro zivi a kad izadjes na ulicu vidis golu istinu
 
ok ti jedini na ovom forumu smes da dajeds kvalifikacije ko laze i tu je kraj.
crno na belo sam mislio zvanicne statistike od ratela koje daje,i od kad daje nemoj gledati zadnjih 5 godina ,gledaj malo dalje i ako je njima od sva tri operatera rastao udeo na trzistu od kad se takmice svo troje,pojescu sam sebe :)
a kako im rastu korisnici:eto zvao druga kog dugo nisam cuo,zovem retko jel nije u mts mrzi,kad ono kaze telekom korisnik nije dostupan,pitam kako to DOSLA DIREKTIVA BRATAC SVI MORAJU U TELEKOM......

Ja i pricam o zvanicnim podacima RATELa, za razliku od tebe sam pogledao tacne brojke, a nisam nasvrljao sta mi botovi napisu da trolujem :) Imas u temi o Telekomu i buducnosti istog, linkove, broj strane, i copy/paste brojaka, bez nekog muljanja, ciste brojke.
Koje te skroz negiraju. RATELove brojke.

Dakle, slagao si za udeo MTSa kao i za broj korisnika. Plain and simple.
 
Poslednja izmena:
da se zapita covek koga vise mrzis bez ijednog jedinog argumneta,da nije ona fora do podneva mrzis telenor a posle podne ceo svet :)
 
Poslednja izmena:
Ne izvlaci se sada, nadji gde si pogresio ;)
 
bas tako i dalje ce dokazi da je mts lopovsk toliko mala i mizerna firma sami od sebe izlaziti na povrsinu,a ja samo sa ostalim clanovima foruma da ih ovde konstatujemo,pa svidjalo se to nekom ili istina uvek pobedjuje
1.nelegalna i lopovska naplata 3g za vreme ugovora ,a i posle UO svojim korisnicima
2.skuplji telefoni (uglavnom iz jeftinijeg segmenta) i do 100% ,to sam danas dokumentovao na telenor temi,koja je zbog tebe obrisana
3.diskriminatorski nedozvoljavanje svim korisnicima da koriste 4g mrezu
4.uvecavannje racuna mnogim korisnicima sirom srbije bez razloga (cist cef)
5.nepostovanje starih korisnika,koji su dugo godina tu
6.
7.
8......mislim stvarno nemam vremena ,da prosipam lazi kao ti i ovde,a jos manje vremena da pisem knjigu
9/
10.stavljanje u promociju rasprodaja tellefona a nije rasprodaja,posle tek 5 dana ispravljeno i ajfoni su spusteni sa 133000 na 102000
11.stavljanje u reklami promocije interneta 50%, a nije 50% nego dosta manje
12
13 ko da pise knjigu mozes i sam da nastavis druze :)
 
Bobi, da rezimiramo, znaci ti za 300din mesečno imaš 10gb interneta, neograničene pozive u mts mreži, poruke isto, još da nam kažeš koliko imaš minuta ka ostalima mrežama pa sutra da odem da uzmem i ja. Jbš 4g, jbš sve...
Inače ove priče da mts ne pušta 4g svim paketima zbog neosnovanih žalbi je, ajde da budem pristojan, nema veze sa životom.
 
Nazad
Vrh Dno