Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

@Ilion

Nisi u pravu, može i kod Vip-a i kod Telenora u svakom momentu da pređeš na drugi (veći) paket, ukineš popust i uzmeš aparat ali potpisuje se novi ugovor tako da tvoje rezonovanje i nrma baš smisla, niko nikome tu ništa ne čini, provajder te obavezuje na duži vremenski period a ako uzmeš veći paket, još bolje za njih.


Ipak ova politika Telekoma jeste nonsens...
 
Po meni ima logike. Potpisao si ugovor i imas obavezu da se pridrzavas ugovorenih uslova. Telefoni se prodaju po povlascenim cenama tako da mts ima troskove, nije bas da ces im placati duplo. Dodatno, u poslednjih nekoliko meseci dobijaju se i vauceri (winwin) uz potpis ugovora.
Kada bi omogucili tako nesto sto vi pricate da je logicno 99% ljudi bi uzeli vaucer pa telefon itd...
Potpisivanje ugovora vuce i dodatnu administraciju, troskove papira, knjizenja, sistema, radne snage..... Ako ti ne odgovara ugovorna obaveza, nemoj je ugovarati (potpisivati ugovor).
Ајде конкретно, потпишем уговор на 50% па се после пар месеци предомислим и тражим да се то поништи и да потпишем уговор на нове две године са 100% плаћањем и не може. То делује нормално?
Ја користим рецимо Микс М и плаћам 700, ти користиш исти пакет али са пуном ценом без уговора. Ти можеш да узмеш телефон и практично наставиш да плаћаш исто, ја бих плаћао дупло месечно али ми не дају.

Нормално да не може да се раскине уговор уз који је добијен телефон јер се његова цена покрива из претплата али да не дозволе некоме да пређе на плаћање које је повољније за мт:с је чудо.

Добар пример је прелазак на Бокс, ко хоће више да плаћа, може да раскине 50% уговор. То би требало да се преслика на сличне уговоре. Требало би да је могућ прелазак на било који скупљи пакет, без обзира да ли је истог типа осим ако је уз текући добијен телефон.
Па и СББ који има најљуће змије у џеповима оберучке прихвата сваког ко хоће да потпише нови уговор са вишом ценом иако је месец-два пре тога потписао претходни.
 
Imam jos 1 godinu ugovornu obavezu sa uzetim telefonom i bas sam ih pre neki dan pitao da li mogu da uzmem veci paket i 50% i ne moze. Mogu samo da predjem na veci paket sa punom cenim. Iliti, kada uzmes telefon ili 50%, mozes samo ds predjes na veci paket, dok ti traje ugovorna obaveza.
 
Pa to je normalno.
Pitanje je za obratni smer - imas popust, nemas telefon, a hoces telefon, bez popusta.
Mislim da to nece da rade jedino jer ne zele da drndaju sistem - posto je poznato koliko lako nesto zabrlja kod njih :)

A i posto je drzavna firma u pitanju, iskreno sumnjam da oni dobijaju dobre cene, vec MORAJU da ponude i uzmu od uvoznika po blesavim cenama. U prevodu, mislim da i nemaju nikakvu dodatnu zaradu na telefonima umesto popusta. Doduse, veci promet bi im znacio sigurno, barem na papiru.
 
Ocigledno izjednacuju popust i telefon, biras sta ces i to ti je to dok traje ugovor. Verovatno im je kalkulacija u obe varijante slicna. Na primeru paketa od nekih hiljadu dinara, dace ti 10-ak hiljada ukupan popust ili kroz cenu telefona ili kroz cenu pretplate.
 
A kad je uvedena ta promena i da li je uopste uvedena? Pocetkom maja od odlicno obavestenog radnika u DeltaCity poslovnici sam informisan da moze ali da se ugovorna obaveza pomera i prati datum prelaska na opciju bez popusta a sa fonom.
 
Sta rade ovi u mtsu, tri dana ne mogu da proverim stanje? Jel radi nekom?
 
Igraju se ljudi, hoce to njih s vremena na vrijeme... :d
 
Kao da su me culi, proradilo.
 
Evo I ja sad isbrobah I radi. A 3,4 dana ni da cuje...
 
A kad je uvedena ta promena i da li je uopste uvedena? Pocetkom maja od odlicno obavestenog radnika u DeltaCity poslovnici sam informisan da moze ali da se ugovorna obaveza pomera i prati datum prelaska na opciju bez popusta a sa fonom.

Ti radnici u DC nisu bas obavesteni, mada kakvi su ostali, taj lik stvarno jeste odlicno obavesten :)
Nego, sta je pisac hteo recim ovim boldovanim, ne shvatam bas?
 
Opet ja. Juce mi je stigao odgovor iz mts-a i glasi:

"Proverom u bazi podataka smo ustanovili da ste promenu statusa ugovora izvršili 22.10.2014. godine.
U računu za mesec oktobar ste dobili obračun mesecne pretplate po Mix Net M tarifi za period od 01-22.10.2014. godine i 50% popusta na mesečnu pretplatu za  Kontrola troskova 1000.
Kod kotrole troškova bez obzira kog datuma u mesecu sklopite ugovor, dobijate celu mesečnu petplatu za datu tarifu. S obzirom da ste ugovor potpisalu u kampanji " Popust na pretplatu", pretplata za oktobar je obračunata sa 50% popusta.
Kod postojećih korisnika koji izvrše promenu statusa ugovora i pritom odaberu neku od Kontrola troškova tarifa, pripadajući saobraćaj se dodeljuje od 01-og u narednom mesecu. Saoraćaj na Vašem broju je dodeljen 07.11.2014. u  15.32.55 h.
Ukoliko smatrate da ste oštećeni imate mogućost da uložite prigovor."

E sad, mene zanima sta znaci ovo dobijate celu mesecnu pretplatu, a kredit prvog? Da li to znaci da ne mogu da ulozim prigovor? Ako jeste, jako su ga lepo udesili.
 
Mesecnu pretplatu = iznos racuna je mislio. Nema veze da i zadnjeg u mesecu se potpise za KT ugovor, placa se ceo mesec znaci.

Ovo je glupost neka... bezobrazna. Kazi da to nigde ne pise i da su u obavezi da ti, shodno tome, dodele taj kredit, KOJI JESI PLATIO.
BTW, ja sam koji put tako menjao, mada samo jednom sa postpaid na KT, (neke prepaid na KT, iako su bili postpaid pre toga neko vreme), i dobijen je ceo kredit.


Inace, kad pisete MTSu bilo koji prigovor, ma koliko dugacak i detaljan bio, gledajte da u prvom redu vec pise ono sto ne valja... po nekim reklamacijama koje sam pisao, izgleda da neki totalni bot cita prigovore, i preskace sve cim vidi prvu rec koju shvata :)
Tako su mi nekoliko puta za raskid KT UO zbog onih ovoletnjih promena vracali odgovor da je broj pod ugovorom :D Niko ni da procita ostatak teksta, gde sam 3x naveo da to nema veze jer su oni menjali uslove ;)
Inace, RATEL je to resio pozitivno (tj. nakon prigovora RATELu je tek nesto uradjeno, u roku od juce bukvalno)
 
Jedno pitanje da li je moguće preći sa starih net paketa koji su pod ugovorom na nove prica postpaid pakete isto na ugovor?

U pitanju je ugovor sa 50% na pretplatu
 
Pa nije, bolje bi bilo da iz 100% ugovorne obaveze izadjes cim pre kako bi cim pre presao na 50% ;) ...al pustimo sad to sta bi ko voleo, mene interesuje da li je neko stvarno (iskustveno) naisao na problem da mu se brani prelazak sa 50% bez fona na 100% sa fonom ili se samo spekulise?
 
Telekom kupuje Dunav banku
Izvor: Danas

Beograd -- Kompletan Upravni odbor Dunav banke juče je smenjen i doneta je odluka o tome da banka bude prodata Telekomu Srbije, saznaje Danas.


Dunav banka će, prema odluci, emitovati akcije na kojima će Telekom imati pravo preče kupovine, u vrednosti od osam miliona evra, čime se stiče vlasništvo nad 80 odsto Dunav banke. To znači da je cela banka procenjena na 10 miliona evra.

Telekom u ovaj posao ulazi zajedno sa švajcarskom kompanijom DiMedia group iz Ženeve, koja je Dunav banci još proletos dala subordinirani kredit od oko tri miliona evra na pet godina, kako bi joj pomogla da podigne kapital do zakonom određenog minimuma od 10 miliona evra. Na taj način je Dunav banka izbegla da joj NBS oduzme dozvolu za rad, pošto je prethodno njen revizor - KPMG, ustanovio da banka ima regulatorni kapital od tek nešto iznad sedam miliona evra.

DiMedia je to uradila nakon što je u martu ove godine sklopila sporazum sa Telekomom, Dunav osiguranjem, Dunavom Re i Dunav bankom, sa ciljem da Telekom Srbije kupovinom banke stvori uslove za proširivanje usluga mobilnog plaćanja i razvijanja bankarskih usluga. Dogovor podrazumeva i uvođenje niza posebnih usluga za korisnike Telekoma i Dunav osiguranja. Za Telekom je kupovina male banke dobar poslovni potez, jer na taj način ulazi na lukrativno tržište bankarskih usluga i priključuje se Telenoru, koji je ranije već kupio KBC banku i pre dva meseca otvorio svoju Telenor banku.

Prema dokumentima do kojih je došao Danas, Telekom Srbija je još 8. jula ove godine poslao neobavezujuću ponudu za kupovinu većinskog paketa akcija Dunav banke. Prema toj ponudi, Telekom i DiMedia bi stekli bar 51 odsto vlasništva Dunav banke, tako što bi banka sprovela dokapitalizaciju emitovanjem novih akcija.

U datoj ponudi, Telekom je dobro zaštitio svoje interese. Zahtevao je da Banka prihvati revizorski izveštaj prema kojem je njen regulatorni kapital samo 4,8 miliona evra (umesto 10), što je za 2,6 miliona manje od iznosa koji je sama banka obračunala. Tražio je da Dunav osiguranje preuzme kompletan kreditni rizik za zajmove odobrene povezanim licima (grupi tajkuna koji se pojavljuju u svim državnim bankama), tražio je i da akcionari banke (a većinski sa 72,47 odsto su Dunav osiguranje i Dunav Re) preuzmu sve gubitke Dunav banke pre nego što Telekom postane njen vlasnik i čak je zahtevao da Dunav osiguranje i Dunav Re poimence daju pokriće za potencijalne buduće gubitke koji mogu da proisteknu iz najrizičnijih kredita banke (onih odobravanih tajkunima bez obezbeđenja).

Telekom je tražio i da prilikom preuzimanja banke, Dunav osiguranje i Dunav Re svoje akcije mogu da deponuju (prodaju) samo u slučaju da je to neophodno da bi Telekom i DiMedia mogli da kupe 51 odsto. Tražio je i da Dunav na poseban račun položi novac koji će Telekom moći da iskoristi za pokriće eventualnih gubitaka zbog kredita odobravanih tajkunima. Traženi iznos za pokrivanje ovih gubitaka bio je do sedam miliona evra.

"Na bazi stanja na dan 31. decembar 2013, visina gubitka priznatog od strane banke, iskazanih dodatnih ispravki revizora (dodatnih gubitaka) i ispravki za učešće u kapitalu (rudnika) Trepča (koji Telekom, kao ni KPMG, nije priznao jer je na Kosovu) iznosi 884.359.000 dinara. Ako bi se osnovni kapital smanjio za ovaj iznos, nominalna vrednost akcije bi bila 574 dinara", navodi se u ponudi Telekoma Srbije.

To je drastičan pad vrednosti akcija Dunav banke, koje su se do tada prodavale po ceni od 1.000 do 1.050 dinara.

"Na bazi tih iznosa, Telekom bi povećao kapital banke u iznosu od šest miliona evra, čime bi stekao 41,2 odsto udela u kapitalu Dunav banke... Di Medija (zatim) kupuje akcije banke ... i stiče do pet odsto udela", zahtevao je Telekom.

Ovaj operater bi zatim dao obaveznu ponudu za preuzimanje akcija, ali bi Dunav osiguranje i Dunav Re smeli da prodaju samo onoliko svojih akcija koliko je potrebno da Telekom i DiMedija stignu do 51 odsto vlasništva. Dakle, Telekom je insistirao na tome da Dunav ostane vlasnički vezan za banku, čime bi i njegovi interesi takođe bili vezani za nju.

Telekom je ovu ponudu predao 8. jula i Dunavu ostavio rok od sedam dana za odgovor. Transakcija do danas nije realizovana.

Jučerašnja odluka UO Dunav banke o prodaji banke Telekomu ponovo pokreće celu proceduru i za sada nije poznato koliko su se uslovi prodaje promenili u odnosu na ponudu iz jula.

U Dunav osiguranju juče popodne nisu potvrdili niti demantovali saznanja Danasa, ali su nam obećali informaciju u ponedeljak.

jos jedan operater u svetu bankarstva
 
Postoje li neke indicije da će promocija sa vaučerima u winwinu i emmi-ju biti produžena? Danas je poslednji dan, a ja pre sredine decembra ne mogu da obnovim ugovor :(
 
Za Emmi vidim da piše da je do danas, ali gde si to pročitao za Winwin?
 
Meni je na WW vauceru pisalo do kraja decembra.
 
Super. Mada, Emmi je prilično jeftiniji, nadam se da će i oni produžiti... može li se uzeti vaučer u još nekoj radnji? :D
 
Lijepo bi bilo kad bi u Emmi-ju produzili. Ja taman tek od sutra mogu da produzim ugovor I planirao da uzmem uz vaucer ssd kad danas procitah da se akcija zavrsava zakljucno sa danasnjim danom...
 
Verovatno ce se produziti vec 4. put :) 3x su je produzili.

U GGT se ne dobija vaucer, vec neki prepaid net paket i modem. Meni licno bi to vise znacilo, ali su toliko smoreni bili nekako da to odrade, da rekoh... ma ko ih...
 
Nadam se da hoce.
 
@alfa slabo ti nesto pazis na casu u zadnje vreme : P - najmanje 7x su produzavali, jos u maju sam prvi put koristio vaucer.
 
Zvao sam sad Emmi, i dalje važe vaučeri :) ima da častim sebe jednom 32gb microsd karticom za 5 dinara ;)
 
Nazad
Vrh Dno