Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Ozbiljni torent sajtovi nemaju imunost na banove, donacijom.
Ptp, btn, hdbits, w.cd, ahd i manje vise hdt.

Ti koji imaju imunost na krsenje pravila, vidi se da skupljaju pare za sebe, jer oce da prikupe pare takvom ponudom i to govori sve o sajtu.

Na ozbiljnim sajtovima koje sam naveo ne dobijas nista sto moze da te zastiti od pravila krsenja ratia.

Ja sam navedenim donirao da ih podrzim, a ti si donirao da bi bio imun na krsenje pravila.
Molim te prestani da se pravdas.
Apsolutno. Nijednog trenutka nisam rekao da sam donirao da ih podržim. Donirao sam da bih bio miran što se tiče ratia i sličnih gluposti.

Na What.CD-u su lepo rešili - seedovanjem 100% downloadovanih torrenata je required ratio gotovo nepostojeći. Seedujem preko 200GB i milina. To što ne slušam popularnu muziku me neće naterati da istu downloadujem i seedujem. Seedujem ono što volim i slušam. Jednostavno.

P.S. Izvini, ne bih da delujem neprijateljski, ali odakle ideja da bih se ovde ikome "pravdao"? Da li ti imaš predstavu koliko je mene briga šta ti ili ko drugi misli? :) Ovde sam ne preterano često, podelim nešto što znam, pitam nešto što ne znam. Da sve ovo sutra nestane - apsolutno ne bih trepnuo. Uostalom, neki od najboljih i najuticajnijih članova više nisu ovde.
 
Poslednja izmena:
@enraged znam da nisi rekao da koristis seedbox, ali ako si ga koristio onda si lagano mogao da budzis ratio koliko si hteo. Preoccupation je rekao da mora da se vara, ako koristis nas internet sto je i tacno. Koji si internet koristio kad si imao up 1.5 Mb i kad je to bilo (na godinu mislim) ?
Korisio sam i koristim i dalje nije SB nego server koristim.
Maksnet bese to bilo 2007-8 ako me secanje dobro sluzi i mislim da sam pogresio da je UL na TS tada najveci bio 192kbps cini mi se bilo je pre 8 godina ali znam da sam imao tada brzinu koju nijedan veliki isp nije imao mislim na UL.
 
Ovo je sada već alarmantno bezveze - obojice znamo da je ta razlika u brzini nebitna. :)

P.S. Moj upload speed je sada 2Mbit. I da imam duplo brži upload, nebitno je. Ne bih mogao da održavam ratio. Ljudi su na TL-u imali 10/10 pre 5-6 godina.

Nije nista bezveze to ti garantujem razlika je jako bitna jer sam napravio gresku tad je TS imao najvecu DL brzinu tu 768kbps a ul ako se secam 192kbps a ja 1Mbit pa 1.5Mbit sto je drasticna razlika s obzirom da ni tih 192kbps nisu bili s obzirom da je adsl tehnologija pa ima overhead a ja sam na kablovskon uvek imao 1 i 1.5Mbit
Sto znaci da sam slao brzinom od 200Kb a taj sa 192 je slao 24Kb.
Razlika je ocigledna a ne smesna.
Ja sam i onda kao i sad na TLu koristio SB tada sada imam svoj server brzine 1/1Gbps.
Naprosto nije istina da nije mogao da se odrzi ratio pogotovu na domacim trackerima.
To nije istina naprosto ustvari jeste ako tada niste imali UL kao ja a mnogi ni danas nemaju taj UL kao ja pre 8 godina danas ja na TS VDSL imam 2Mbps znaci sam 500kb veci UL sto je smesno za ovih 8 godina.
 
Ja koristim samo kucnu konekciju (UP 270 kB/s) i ne varam uopste. Skupim kako gde, ali svuda mi je ratio i vise nego dobar.Sa mnogih trackera nikad nisam nista ni skinuo, ali sam zato uradio cross seed i nabio upload od po 300 gb. Za mene je to uspeh sa obzirom kakav net i masinu imam.
 
Ja koristim samo kucnu konekciju (UP 270 kB/s) i ne varam uopste. Skupim kako gde, ali svuda mi je ratio i vise nego dobar.Sa mnogih trackera nikad nisam nista ni skinuo, ali sam zato uradio cross seed i nabio upload od po 300 gb. Za mene je to uspeh sa obzirom kakav net i masinu imam.
Razumem net ali kakve veze masina ima? :)
Dobar pc ili mobilni telefon isti ti je djavo :)
 
Nije nista bezveze to ti garantujem razlika je jako bitna jer sam napravio gresku tad je TS imao najvecu DL brzinu tu 768kbps a ul ako se secam 192kbps a ja 1Mbit pa 1.5Mbit sto je drasticna razlika s obzirom da ni tih 192kbps nisu bili s obzirom da je adsl tehnologija pa ima overhead a ja sam na kablovskon uvek imao 1 i 1.5Mbit
Sto znaci da sam slao brzinom od 200Kb a taj sa 192 je slao 24Kb.
Razlika je ocigledna a ne smesna.
Ja sam i onda kao i sad na TLu koristio SB tada sada imam svoj server brzine 1/1Gbps.
Naprosto nije istina da nije mogao da se odrzi ratio pogotovu na domacim trackerima.
To nije istina naprosto ustvari jeste ako tada niste imali UL kao ja a mnogi ni danas nemaju taj UL kao ja pre 8 godina danas ja na TS VDSL imam 2Mbps znaci sam 500kb veci UL sto je smesno za ovih 8 godina.
Promašio si poentu: moj post je govorio o nemogućnosti održavanja ratio-a sa rebularnim, dostupnim konekcijama. Ljudi do juče nisu mogli ni online da pazare, a kamoli da iznajme seedbox.
 
Razumem net ali kakve veze masina ima? :)
Dobar pc ili mobilni telefon isti ti je djavo :)

Ima - sto bolja masina mozes duze da je drzis upaljenu bez opasnosti da ce ti crci i da mozes nesmetano da radis nesto pored seedovanja. Ja sam imao pre problema jer mi je komp radio 24/7 i kocio kada je vukao upload. Nisam bio u mogucnosti za boljom masinom.
 
Nikad nisam varao, nikad nisam koristio seedbox i nikad nisam imao potrebu za istim. Član sam na jedno 30-tak trekera i samo na Elbitzu sam u problemu... skinuo 5gb, a seedovao 1.5gb.

Na većini ostalih trekera sam extreme user sa terabajtima uploada s konekcijom 100-3 Mbps.

Držim neke stvari na seedu koje mi realno nisu potrebne, ali ne brišem ih dok ne zagusti s prostorom.


Sve u svemu, sve se može kad se hoće, a ti Preoccupation svakako izgleda da nećeš, tako da svojevoljno varaš i doniraš, a niko te na to ne tera. Sve sami izgovori.

Uostalom, šta tebe briga da li i koliko zarađuju trekeri kad ti dobijaš maltene sve živo za dž, ako izuzmeš ta doniranja kojima se, da ponovim, opet svojevoljno služiš.

Zbog tih istih trekera ti možeš da skineš koji god hoćeš film, igru, muziku itd. za džabe, a doniraš zato što nećeš da se iscimaš ili potražiš to isto na nekom drugom trekeru na kojem ne bi upao u problem s ratiom.

Samo na rutrackeru imaš maltene sve živo, a nemaš praktično čak ni nikakvu obavezu. A pritom imaš i gomilu no ratio trekera sa jedinom obavezom seedovanja torenata od 48 do 72 sata uglavnom. Je l' ti to toliko teško?


Računica je jasna, oni svesno učestvuju u pirateriji isto kao i ti... oni nude dostupnost sadržaja u zamenu za sleđenje pravila, a na tebi je da ili prihvatiš pravila i dobijaš za dž. sve što se nudi ili da varaš pa da izgubiš tu mogućnost ukoliko te uhvate (i da pritom potencijalno ugroziš tuđe naloge, počevši od tvog pozivaoca).


Dobijaš sav taj sadržaj, a mrsko ti je da ga podeliš s drugima tako što bi držao komp uključen, platio brži net, zakupio seedbox, pa čak i donirao trekeru... šta god ti omogućava da podmiriš svoje potrebe za sadržajem uz pridržavanje pravila trekera... nego biraš lakši put, a to je varanje, koje pritom ne utiče samo na tvoj nalog.

A još i javno priznaješ sve to, tako da zaista ne znam ko bi normalan tebi dao pozivnicu za neki treker (pogotovo za neki od boljih) i time ugrozio svoj nalog tamo.


Drugim rečima, hoćeš da se prcaš, a da ti ne uđe... e pa to malo teže ide.

Bez ljutnje, svako ima pravo na svoje mišljenje i stav.
 
Jel rutracker ok, tj. cuo sam pricu da nesto smanjuju sadrzaj zbog autorski prava?
 
Promašio si poentu: moj post je govorio o nemogućnosti održavanja ratio-a sa rebularnim, dostupnim konekcijama. Ljudi do juče nisu mogli ni online da pazare, a kamoli da iznajme seedbox.
Pa nisam promasio poentu upravo sam pisao o regularnoj brzini nisi dobro procitao.
A pisao sam i o SB-u.
 
Nikad nisam varao, nikad nisam koristio seedbox i nikad nisam imao potrebu za istim. Član sam na jedno 30-tak trekera i samo na Elbitzu sam u problemu... skinuo 5gb, a seedovao 1.5gb.

Na većini ostalih trekera sam extreme user sa terabajtima uploada s konekcijom 100-3 Mbps.

Držim neke stvari na seedu koje mi realno nisu potrebne, ali ne brišem ih dok ne zagusti s prostorom.


Sve u svemu, sve se može kad se hoće, a ti Preoccupation svakako izgleda da nećeš, tako da svojevoljno varaš i doniraš, a niko te na to ne tera. Sve sami izgovori.

Uostalom, šta tebe briga da li i koliko zarađuju trekeri kad ti dobijaš maltene sve živo za dž, ako izuzmeš ta doniranja kojima se, da ponovim, opet svojevoljno služiš.

Zbog tih istih trekera ti možeš da skineš koji god hoćeš film, igru, muziku itd. za džabe, a doniraš zato što nećeš da se iscimaš ili potražiš to isto na nekom drugom trekeru na kojem ne bi upao u problem s ratiom.

Samo na rutrackeru imaš maltene sve živo, a nemaš praktično čak ni nikakvu obavezu. A pritom imaš i gomilu no ratio trekera sa jedinom obavezom seedovanja torenata od 48 do 72 sata uglavnom. Je l' ti to toliko teško?


Računica je jasna, oni svesno učestvuju u pirateriji isto kao i ti... oni nude dostupnost sadržaja u zamenu za sleđenje pravila, a na tebi je da ili prihvatiš pravila i dobijaš za dž. sve što se nudi ili da varaš pa da izgubiš tu mogućnost ukoliko te uhvate (i da pritom potencijalno ugroziš tuđe naloge, počevši od tvog pozivaoca).


Dobijaš sav taj sadržaj, a mrsko ti je da ga podeliš s drugima tako što bi držao komp uključen, platio brži net, zakupio seedbox, pa čak i donirao trekeru... šta god ti omogućava da podmiriš svoje potrebe za sadržajem uz pridržavanje pravila trekera... nego biraš lakši put, a to je varanje, koje pritom ne utiče samo na tvoj nalog.

A još i javno priznaješ sve to, tako da zaista ne znam ko bi normalan tebi dao pozivnicu za neki treker (pogotovo za neki od boljih) i time ugrozio svoj nalog tamo.


Drugim rečima, hoćeš da se prcaš, a da ti ne uđe... e pa to malo teže ide.

Bez ljutnje, svako ima pravo na svoje mišljenje i stav.
Sve si u pravu od prvog do zadnjeg slova tako i ja mislim.
 
Koristim Internet od 1999. Koristim p2p od 2003. Na torrent trackerima sam od 2005.

Ne postoji čovek koji živi u Srbiji i može da kaže da ima 1.0 ili veći ratio na nekom torrent trackeru a da nije varao taj isti ratio. :)

Svako ko kaže da nije - jednostavno ne govori istinu. Svi mi znamo koliko je brz, odnosno spor, internet u Srbiji. Samim tim - nemoguće je održavati ratio regularnim putem. :)

Recimo, nikada nisam dao pozivnicu čoveku koji je noobie u P2P-u znajući da ako ne zna da vara, biće mu banovan nalog. ;)


Vau, ti si moj idol. A sad idi kuci.

Racunar drzim ukljucen 24/7 preko 10 godina, da vidis kako moze da se odrzi ratio na bilo kom trackeru bez varanja.
 
Naravno da moze da se odrzi ratio.
Evo ja u Americi imam internet 25/2, a u Srbiji sam imao 100/2 i jos ga jeftinije placao nego u usa.
A on se pravda na foru svi u Srbiji moraju da varaju. Nije kriva drzava, nego tvoje razmisljanje.
 
Ja mislim da nas covek zeza jer naprosto ne mogu da poverujem da neko ono prica ozbiljno i ubedjuje bar mene a ja mu pricam da i dok nisam imao SB uvek sam imao odlican ratio ali sam drzao komp ukljucen i po 4 meseca bez restartovanja i gasenja.
I dalje mislim da nas zeza a ukoliko se izjasni suprotno onda nemam sta da kazem.
 
Bolje da vam ne govorim koji net ja imam, a da vidite kakva ratia imam po trackerima. :D Naravno, sve legalno. Negde uz cist seed, negde uz pomoc poena.
 
3mbps je daleko od prosecnog uploada u Srbiji.
ja stvarno ne znam kako uspevate da odrzavate ratio, meni neki torrenti stoje mesecima aktivni, a seedovano mozda 10% ukupne sadrzine (a imam 1mbps up). da li vi to skidate neke popularne stvari samo da bi ih seedovali ili skidate ono sto vam treba?
 
3mbps je daleko od prosecnog uploada u Srbiji.
ja stvarno ne znam kako uspevate da odrzavate ratio, meni neki torrenti stoje mesecima aktivni, a seedovano mozda 10% ukupne sadrzine (a imam 1mbps up). da li vi to skidate neke popularne stvari samo da bi ih seedovali ili skidate ono sto vam treba?

Pa na dosta trakera imas bonus poene za sidovanje pomocu kojih mozes da napucas upload gigabajte. Bez toga ne znam kako bih mogao da koristim trakere bez sidboksa.

Primer TD
Pogledajte prilog 168902
 
Уопште није проблем у 1Mbps јер теоретски и са таквим може да се напуца преко 400MB за један сат, ако постоји потражња за дељеним. Проблем је што остали имају веће брзине а онда сви скидају од њих па мора да се прибегава неким ситницама. Ја на What.CD користим фрилич али и ту мора да се одради у тренутку, ко закасни један дан, скоро да нема користи од тога. Онда је најбољи СБ јер тако већ може да се конкурише осталима.

Сви заборављају оно основно, а то је да поделе нешто своје. Ја сам једном давно замало пукао на OiNK-у, одмах довукао неку глупост од 4-5GB и ускоро дошао до услова да под хитно оправим ratio или ме избацују. Није ми остало ништа друго него да проучим шта се тамо нуди, нађем нешто чега нема и за неколико дана сам оправио оцену а касније то често применио. То је и најбоље, ем нико други то не нуди ем се одмах добија позитивно мерење. :)
 
3mbps je daleko od prosecnog uploada u Srbiji.
ja stvarno ne znam kako uspevate da odrzavate ratio, meni neki torrenti stoje mesecima aktivni, a seedovano mozda 10% ukupne sadrzine (a imam 1mbps up). da li vi to skidate neke popularne stvari samo da bi ih seedovali ili skidate ono sto vam treba?
U uTorrent-u držim 500+ torrenata na seed-u. Znam da neki od njih stoje preko 3-4 godine (sa prekidima od par dana kada, recimo, reinstaliram sistem). Dešava se da više od pola godine niko ne pipne torrent. Međutim, mislim da ovih par članova ne razume zašto je to tako. Da ne bi ostali u neznanju, da objasnim.

Ne "konzumiram" (već jezivo zvuči sama reč, ali obzirom da je najveći deo foruma upravo takav*, biće jasnije) holivudske filmove. Ne slušam popularnu muziku. Ne čitam popularnu literaturu. Ne pratim sport. Ne pratim modu. U poslednjih 7-8 godina sa bio dva puta u bioskopu. Ne igram video igre. Ne gledam TV skoro 10 godina (osim "Utiska nedelje" koji više ne postoji, a i ranije sam ga gledao putem interneta, uvek bez reklama i bez utisaka gledalaca).

Ono što downloadujem je izuzetno malo seedovano i jako malo puta downloadovano. U više od 95% slučajeva ostajem, maltene, gotovo jedini seeder. To je slučaj na Karagargi, Cinematiku, What.CD-u, Secret Cinema-i i mnogim drugim trackerima.

Na trackerima koje najviše koristim nema bonusa/seed poena koje bih konvertovao u upload.

Ostatak priče je logička indukcija: mogu donirati ili varati ratio. Odabrao sam da varam ratio (nekorektno ka trackeru) i da konstantno seedujem ka ostalim članovima (korektno ka user-ima). "We make our own choices, we pay our own prices."

Moj najveći problem je, očigledno, što sam ovde na forumu transparentan.

* - primetio sam da najveći broj članova na forumu u temi o filmovima uglavnom skida i diskutuje kvalitet raznih release-ova filmova koje nikada ne bih gledao i za koje apsolutno nemam interesovanja.
 
Poslednja izmena:
Što mora BitMeTV, ima je i na drugim trekerima. Konkretno, eno je na rutracker-u.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam BitMeTV je malo teže dobiti, ali evo našao sam, doduše sd, na zamundi sve epizode, a na TSH (koji je odličan za novije stvari) ima i u HD, ako hoćeš imam jednu pozivnicu za TSH.
 
Na rutrackeru ima 720p webrip, a i BitMeTV je teži za održavanje.
I na HDReactor-u je ima, a i na Rutor-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno