Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Haha, 1.684 ratio class: seeder trenutno seedujes mame i Automata
Samo druze sredi dostupnost imaces bolji i ul i dl jer ces moci da se "nakacis" na sve.
Vidim te tamo posto skidamo isti torrent samo ja imam veci ratio.
Mislim koliko vidim slaba ti konekcija za TL je preporucljivo da imas SB, tesko da ce ti neko samo zato sto si to rekao da ti da pozivnicu za tako elitni tracker jer i taj snosi posledice.
Vidi mozda da das jos neke dokaze sa drugih trackera mozda ti neko da ja imam ali cu iste dati ovde proverenim clanovima a u dogovoru sa Danilom koji je meni dao pozivnicu jer su mene davno izbrisali sa TL zbog neaktivnosti sad imam viska vremena i koristim ga.
Potrudi se malo.

Izminira coveka a ima 2.5tb upload :p

Remix: Sad vidim da mu je prvi post... Mora druze vise da se posti po pravilima threada...

Megamix: Koliko decenija je na EUC ako ima 2.5TB upload a ima slabu konekciju? (living in a box?)
 
Poslednja izmena:
Kako da saznam ko mi je dao pozivnicu za TL?

najprecizniji nacin je da uradis da i tebe i njega banuju pa ce se on zaliti ovde ;)

(nisam tamo, brisnuli me zbog neaktivnosti a bio sam bas dobar user, ali ako kliknes na broj pozivnica trebalo bi izmedju ostalog da ti ukaze na invite stablo... nisam 100% siguran, ali tako to obicno ide...)
 
Poslednja izmena:
Pa kada odeš na profil tamo ti piše "Invited By".
 
Pa ne mogu da se setim čoveče, 15 septembar 2013 je datum, nije ni bitno :)
 
Ako ti piše n/a onda si upao preko otvorenih registracija.
 
Offtopic:
Da li neko mozda menja uskoro hard, pa ako zeli da proda neki od 1 TB ? :D Treba za sidovanje, otisao mi stari hard sa sve torrentima na njemu...
 
Jel može neko da mi objasni foru sa ovim rutrackerom jel ovo privatni tracker ili ne? Kako to da ima vrhunske brzine sa samo 2,3 seedera ako je free ratio? Jel važe neka pravila privatnih trackera za njega ili ne?
 
Znači u principu tracker za koji je potrebna registracija ali ne treba da se održava ni ratio, ni da se vraća skinuto, samo skini gledaj i obriši? :)

Ima još jedan dobar na sličnu foru ali nema baš toliko seedera kao na rutrackeru.

http://freehd.com.ua/ Za njega ne treba ni registracija :)

Ali zapanjujuće je koliko ova 2 trakera imaju dobre brzine a nemaju nikakva pravila, pogtovo rutracker.
 
Poslednja izmena:
Generalno da, ali ako mozes ostavi da seedujes jer ovaj traker to definitivno zasluzuje.
 
Mogu i hoću nego pitam zbog nečeg drugog.

Za XBMC je trenutno u fazi razvoja jedan vrhunski addon Pulsar koji radi na principu nekog video plejera za torente. Znači addon skida torent ali dok ga skida ti možeš uporedo da gledaš to (ako imaš dovoljno dobru brzinu neta naravno) i kad ga odgledaš i prekineš automatski se briše sa hdd-a. S tim što sam ja ostavio opciju da ne briše fajl kad skine nego da ja to sam uradim kad hoću. A uporedo sa tim se prave takozvani provajderi to su dodaci za ovaj addon koji omogućuju Pulsaru da učita torente sa određenih sajtova tj. za one trakere za koje je napravljen provajder. Trenutno ih ima za sve ove poznate javne trakere the pirate bay, kickass, eztv, extratorrent, torrenthound ali i za neke gde je potrebna registracija arena bg ili demonoid recimo. Pa će uskoro da naprave provajder i za ovaj ruski traker.

A šta je sa zamundom? Ja imam tamo ratio 1,6 čini mi se ali nisam skinuo Bog zna koliko nešto, i više od godinu dana i niko mi ništa ne kaže a drugar redovno skida sa zamunde i odmah briše iz torent klijenta torent i niko mu ništa ne kaže. Znam da ima onaj ratio sistem i to ali jel gledaju oni to?
 
Skidam LOST petu sezonu i ima 121 GB to traje par dana. Desi se da hocu da igram igrice ili da restartujem komp ili tako nesto i dodje do toga da provera torrent fajl, e sad posto ima 121 gb to traje i traje. Kako da to izbegnem, zasto mi se to desava? Mozda zato sto krenem da restartujem komp a ne izgasim utorrent pre toga?
 
Haha, 1.684 ratio class: seeder trenutno seedujes mame i Automata
Samo druze sredi dostupnost imaces bolji i ul i dl jer ces moci da se "nakacis" na sve.
Vidim te tamo posto skidamo isti torrent samo ja imam veci ratio.
Mislim koliko vidim slaba ti konekcija za TL je preporucljivo da imas SB, tesko da ce ti neko samo zato sto si to rekao da ti da pozivnicu za tako elitni tracker jer i taj snosi posledice.
Vidi mozda da das jos neke dokaze sa drugih trackera mozda ti neko da ja imam ali cu iste dati ovde proverenim clanovima a u dogovoru sa Danilom koji je meni dao pozivnicu jer su mene davno izbrisali sa TL zbog neaktivnosti sad imam viska vremena i koristim ga.
Potrudi se malo.
Trenutno seedujem ono sto sam zadnje skidao, nije bilo smisla da drzim seed na torrentima koje niko nedeljama ne skida od mene, pa sam sredio komp i obrisao nepotrebne torrente (koje ako neko napise da mu trebaju uvek mogu da vratim na seed)...

Upload mi nije neki preko SBB-a, ali je zato komp ukljucen 24/7, tako da sve sto dodje kod mene ako ima usera uvek vratim visestruko, barem je tako bilo na EUC-u.
Kao sto rece Boban nije da nisam uploadovao i drzao seed na torrent trackeru koji sam koristio.

Ovaj forum sam skoro otkrio tako da nemam postova, gledacu da budem aktivniji i da polako zasluzim poverenje, pa ce valjda i neka pozivnica stici :)

Izvinjavam se ako sam se nekom ucinio alav ili nesto slicno, nisam bio citao celu temu, vec sam samo video naslov (razmena pozivnica), sada vidim da ovde ima i mnogo vise od toga, pa cu to da postujem.

Pozdrav
 
Izminira coveka a ima 2.5tb upload :p

Remix: Sad vidim da mu je prvi post... Mora druze vise da se posti po pravilima threada...

Megamix: Koliko decenija je na EUC ako ima 2.5TB upload a ima slabu konekciju? (living in a box?)

Konekcija ide na bolje, pa ce biti i bolji seed, na EUC-u sam neke tri godine, mada celu zadnju nisam imao neta, tek mi se pre koji mesec stabilizovala konekcija pa sad gledam malo da se aktiviram. Za to vreme skinuo sam oko 1.5 TB, uploadovao 2.9 TB.
Bice vise postova, jos uvek sam novi :)
Pozz
 
Poslednja izmena:
Mogu i hoću nego pitam zbog nečeg drugog.

Za XBMC je trenutno u fazi razvoja jedan vrhunski addon Pulsar koji radi na principu nekog video plejera za torente. Znači addon skida torent ali dok ga skida ti možeš uporedo da gledaš to (ako imaš dovoljno dobru brzinu neta naravno) i kad ga odgledaš i prekineš automatski se briše sa hdd-a. S tim što sam ja ostavio opciju da ne briše fajl kad skine nego da ja to sam uradim kad hoću. A uporedo sa tim se prave takozvani provajderi to su dodaci za ovaj addon koji omogućuju Pulsaru da učita torente sa određenih sajtova tj. za one trakere za koje je napravljen provajder. Trenutno ih ima za sve ove poznate javne trakere the pirate bay, kickass, eztv, extratorrent, torrenthound ali i za neke gde je potrebna registracija arena bg ili demonoid recimo. Pa će uskoro da naprave provajder i za ovaj ruski traker.
Imas koliko se secam torrent stream plejer koji postoji godinama, to je verzije VLC plejera za download/streaming torent fajlova u realnom vremenu, tj za gledanje video materijala...
 
A šta je sa zamundom? Ja imam tamo ratio 1,6 čini mi se ali nisam skinuo Bog zna koliko nešto, i više od godinu dana i niko mi ništa ne kaže a drugar redovno skida sa zamunde i odmah briše iz torent klijenta torent i niko mu ništa ne kaže. Znam da ima onaj ratio sistem i to ali jel gledaju oni to?

Na zamundi je prilično opušteno, ali ti nemoj na drugara da se ugledaš već ga ubedi u suprotno.
 
Haha ma samo da me ne posluša. :d

Inače znam ja kako je na tim privatnim trakerima imao sam i hd-torrents i bit-hdtv i tl čak :) Ali sve sam to podavao godinama unazad. Jednostavno dođeš u nekom periodu kad ti ta jurnjava postane dosadna i to jurenje za održavanje pojedinih trakera, nemaš više ni vreme kao pre i želiš samo da što pre pogledaš nešto što te interesuje.

Sad trenutno imam samo zamundu ali ni tamo godinama nisam bio aktivan, ovaj ratio što sam napravio to je pre 2,3 godine sigurno. U ovom trenutku sajtovi poput kickassa i torrenthounda mi završavaju posao, još ako naprave ovo da mogu da se gledaju stvari sa ovog ruskog bila bi milina. :)
 
Poslednja izmena:
Imas koliko se secam torrent stream plejer koji postoji godinama, to je verzije VLC plejera za download/streaming torent fajlova u realnom vremenu, tj za gledanje video materijala...
Ne znam nisam čuo za to, znam da može kao preko onog ace plejera da se gleda ali nije to to, bufferuje ko ludo.

Ja sam napravio za verenicu i mene od televzora pravi jedan media centar kad sam povezao tv i komp a na kompu xbmc i ovo sa ovim torentima mu dođe kao video na zahtev a plus sam ubacio i onaj p2p stream addon za sportove i za muziku, još samo da uzmem neki onaj usb dvb-t2 i da prikačim i digitalnu zemaljsku na xbmc i iptv mogu da otkažem možda i neki mesec pre vremena, častiću ih za srednje žalosnu ali dobro skupu uslugu tokom ovih godina nije problem :)
 
Poslednja izmena:
Skidam LOST petu sezonu i ima 121 GB to traje par dana. Desi se da hocu da igram igrice ili da restartujem komp ili tako nesto i dodje do toga da provera torrent fajl, e sad posto ima 121 gb to traje i traje. Kako da to izbegnem, zasto mi se to desava? Mozda zato sto krenem da restartujem komp a ne izgasim utorrent pre toga?

Prvo ugasis µTorrent, pa onda ide restart, mada to se obicno desava kod nasilnog restarta ili gasenja, ali najbolje je da pogasis sve rucno, pa onda odradis restart.
 
Na rutrackeru je bilo pravilo da mora da se odrzava ratio, ali su ga ukinuli, cini mi se pre godinu ipo, sto ne znaci da ne treba da se vodi racuna o ratio jer uvek mogu da vrate staro pravilo da se odrzava dobar ratio. Imam dobar bafer na rutracker za svaki slucaj ga cuvam jer tamo nema sta nema da se nadje. Kad god nesto ne mogu da nadjem od materijala na kraju uvek svratim da vidim na rutracker kao na "poslednju nadu" da cu naci ono sto trazim.

Na zamundi su mi jednom cak i resetovali ratio jer sam bio u debelom minusu :d, i sad sam takodje u minusu ponovo, jer ne vodim racuna o ratio na ovom trekeru. Samo su mi poslali poruku da je ratio vracen na nulu da bih mogao da krenem od pocetka da koristim sajt. Tako da zamunda je majka za ljude koji imaju slabiji up i losu brzinu neta i ne mogu da seed-uju i vracaju skinuto.
 
Poslednja izmena:
Trenutno seedujem ono sto sam zadnje skidao, nije bilo smisla da drzim seed na torrentima koje niko nedeljama ne skida od mene, pa sam sredio komp i obrisao nepotrebne torrente (koje ako neko napise da mu trebaju uvek mogu da vratim na seed)...

Upload mi nije neki preko SBB-a, ali je zato komp ukljucen 24/7, tako da sve sto dodje kod mene ako ima usera uvek vratim visestruko, barem je tako bilo na EUC-u.
Kao sto rece Boban nije da nisam uploadovao i drzao seed na torrent trackeru koji sam koristio.

Ovaj forum sam skoro otkrio tako da nemam postova, gledacu da budem aktivniji i da polako zasluzim poverenje, pa ce valjda i neka pozivnica stici :)

Izvinjavam se ako sam se nekom ucinio alav ili nesto slicno, nisam bio citao celu temu, vec sam samo video naslov (razmena pozivnica), sada vidim da ovde ima i mnogo vise od toga, pa cu to da postujem.

Pozdrav
Ma nista ja druze nemam protiv samo sam pokusao da ti kazem neke stvari kao neko ko je u torentovanju preko 10 godina.
A to je da sredis dostupnost, da das vise SS sa trackera, jer to sto imas 2i kusur TB na EUC-u izvini ali to nije neki vrhunski tracker ali je ok i verovatno si dobar torentas ali ocigledno nisi na mnogim vaznijim trackerima pa onda ni nemas sta da postavis u vidu SS tvoje brzine, i ratia na drugim trackerima.

Ja recimo kacio sam ranije u ovoj temi iako tri godine nisam bio mnogo kraj kompa i nisam imao vremena da se bavim time jer sam zavrsavao nesto u zivotu kako bih sad uzivao malo vise imam na mnogim sto domacim sto stranim trackerima po par TB na svakom a neke sam i izgubio zbog neaktivnosti.
U svakom slucaju ono sto sam ti rekao za brzinu je to da bi ti za TL posto vidim da njega hoces bilo bi dobro da imas SB jer su tamo ljudi mahom sa istim i mahom sa velikim brzinama ti nebi mogao da odseedujes tj. da vratis koliko bi oni vratili i to jos u pocetku kad nemas pravo da skidas nove torrente, u svakom slucaju nije lako sa kucnom konekcijom pogotovu ako ti je UL brzina losa.
I trece nisam gledao kad si se registrovao ali mislim da je minimum da si na forumu 6 meseci da bi ispostovao ova pravila.
Nista lose nisam mislio samo pozitivno i da te obavestim da TL nije isto sto i EUC(nista lose ne mislim za euc i ja sam tamo i imam evo reci cu ti preko 5TB UL i ratio od preko 70.000 i seedbonus preko 35000.

Samo cepaj i nadam se da ces dobiti pozivnicu za TL opravdano.

A kako ovo može da se uradi, jel to ono forwardovanje portova?
Tako je to je to, ukoliko si dostupan onda i oni koji su dostupni i oni koji nisu mogu da skidaju od tebe, a ako nisi onda samo oni koji su dostupni, i time smanjujes sebi potencijal da saljes ili skidas sa vecim brzinama.
Svima je bolje kad su dostupni i tako budu generalno vece brzine na samom torentu.
 
A pa to sam pre radio kad sam koristio privatne trakere :) Ali zar nije to prevaziđeno sada, valjda sve što smo mi radili u podešavanjima rutera sada radi upnp kad uključimo? Čini m se da sam tako nešto pročitao.

Inače što se tiče TL-a evo i ja da potvrdim tamo je pakleno za seedanje sa našim sadašnjim konekcijama a kamoli pre. Ja sam bio član tamo otprilike 2009,2010 tako nešto i sada imam onako da kažemo solidnu konekciju za kućne potrebe (10/1 paket) ali tad kod Telekoma sam imao daj Bože 500 Kb/s uploada i video koliko je teško za seedanje jer bukvalno ništa nisam mogao da vratim. Upao sam preko slobodnih registracija a dao traker za džabe na nekom forumu. Sećam se da sam tražio u to vreme traker gde ima najviše onih brripova ali xvid od grupe Vision, Santi i još nekih ne sećam se više. Imalo je tamo gomila ali džabe brate kad ti tamo ne možeš da opstaneš i pored ogromne želje.
Srećno u potrazi tantor ali kao što reče kolega gore kad upadneš lepo iznajmi seedbox inače bez toga teško je za život tamo ;)
 
Poslednja izmena:
Ja imam hg532e i nikako ne mogu da namestim port forward. Tačnije namestim i kada proverim na jednom sajtu otvorenost porta piše da je otvoren a utorrent kaže da nije? Je l se nekom to desilo?
 
Nazad
Vrh Dno