Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Kod mene otvara.
 
Da obavestim ljude ovde, član B0ban je tražio "za druga" pozivnicu za btn i posle dugog premišljanja odlučim da mu je dam, dosta je aktivan ovde, i hajde, razmišljam šta može neko da zezne na no ratio trackeru. I evo za ukupno 11 dana, član je ostvario upload od 0b i download od 0b. Dakle ukupno 0b. Pretpostavljam da će uskoro biti banovan zbog neaktivnosti. Sam uskačem sebi u usta, već sam govorio da dobro pazite šta kome dajete, a onda ja dajem pozivnice "za druga".
 
Pa jesi ga pitao u medjuvremenu sta se desava ? Trazi mu da ti vrati acc pa daj nekom drugom ako mu ne treba, neko bi jedva docekao.
 
Malo radi, malo ne.
 
Da obavestim ljude ovde, član B0ban je tražio "za druga" pozivnicu za btn i posle dugog premišljanja odlučim da mu je dam, dosta je aktivan ovde, i hajde, razmišljam šta može neko da zezne na no ratio trackeru. I evo za ukupno 11 dana, član je ostvario upload od 0b i download od 0b. Dakle ukupno 0b. Pretpostavljam da će uskoro biti banovan zbog neaktivnosti. Sam uskačem sebi u usta, već sam govorio da dobro pazite šta kome dajete, a onda ja dajem pozivnice "za druga".
Ja da podelim jedno drugačije iskustvo :)
Jutros sam ovde zatražio BTN pozivnicu, i dobio je praktično odmah! Vrlo sam zahvalan na ukazanom poverenju, i trudiću se da ga i ja ukažem drugima!
 
T^o se zove dobar community :)
 
Podelio sam ovde 30-ak pozivnica za kineze (CHD,HDW,TTG) i niko vise nije ziv.... :(
Slicna je situacija i sa BTN, HDT i ostalim malo boljim trakerima, vecina tih korisnika je ovde aktivna i nije bilo razloga da nekom ne verujem.
STRASNO......
Ne mogu reci da sam ljut na njih al coban ostaje coban :(
 
Većina ljudi proba neke trackere ali odu dalje na nešto bolje/drugačije, ne vidim razlog zašto bi se glike ljutio na nekoga (i nije valjda da pratite ratio osobama kojima dajete pozivnice)? Ako se vratim unazad i proverim davao sam i ja gomilu pozivnica za IPT, HD-Space, BIT-HDTV... ali nikada nisam pratio ljude kojima sam dao pozivnicu.
 
Da obavestim ljude ovde, član B0ban je tražio "za druga" pozivnicu za btn i posle dugog premišljanja odlučim da mu je dam, dosta je aktivan ovde, i hajde, razmišljam šta može neko da zezne na no ratio trackeru. I evo za ukupno 11 dana, član je ostvario upload od 0b i download od 0b. Dakle ukupno 0b. Pretpostavljam da će uskoro biti banovan zbog neaktivnosti. Sam uskačem sebi u usta, već sam govorio da dobro pazite šta kome dajete, a onda ja dajem pozivnice "za druga".

tako si i za mene rekao pa gledaj me sad, sad cu extreme :) mozda nije skapirao da nema ratio kao ja...
 
Ajmo cobane na sunce☺
 
Ja sam isto podijelio podosta pozivnica.Nikada nisam obraćao pažnju na to šta onaj koji je dobio pozivnicu radi sa njom. On pitao ja dao i gotova stvar.Znalo mi se desiti da dam pozivnicu za chdbits i za par dana isti tip mi traži drugu jer je sa onom zaribao.Tip je isto sa ovog foruma (ime nije bitno) ...naravno da mu nisam dao iz jednog jedinog razloga a to je da ne zabrlja opet pa da budem ja predmet sankcije. Nisam od onih koji prave frku oko toga ali svak ima na svoj stav i to poštujem.
 
Poslednja izmena:
tako si i za mene rekao pa gledaj me sad, sad cu extreme :) mozda nije skapirao da nema ratio kao ja...

Jeste, ali B0ban kaže da on ima BTN, valjda bi objasnio "drugu" kako se koristi, a ne ja da ih jurim.

@makiacaveki

Jedno je davati pozivnice za ipt, hd-space, bit-hdtv kojih ima stotine i hiljade samo na ovoj temi nuđenih, a drugo je za malo jače trackere. A nije ni sve u tome, zamisli banuju njega, pa banuju mene, pa banuju sve koje sam ja pozvao. Znaš koji je to broj ljudi, i šta su oni skrivili?

I da, gde god imam mogućnost, gledam kako stoje ljudi koje sam pozvao.
 
@makiacaveki

Jedno je davati pozivnice za ipt, hd-space, bit-hdtv kojih ima stotine i hiljade samo na ovoj temi nuđenih, a drugo je za malo jače trackere. A nije ni sve u tome, zamisli banuju njega, pa banuju mene, pa banuju sve koje sam ja pozvao. Znaš koji je to broj ljudi, i šta su oni skrivili?

I da, gde god imam mogućnost, gledam kako stoje ljudi koje sam pozvao.

Bas tako, ubode ga u centar.
100k SB za pozivnicu a covek shvati da to nije za njega iako me ubedi da zna sta je i i o cemu se radi....
Kao sto kazes dobijali su ban svi u piramidu a vecina njih ne zna ni zasto i to na naj trakerima(zato ih ni ne spominjem).
 
Podelio sam ovde 30-ak pozivnica za kineze (CHD,HDW,TTG) i niko vise nije ziv.... :(
Slicna je situacija i sa BTN, HDT i ostalim malo boljim trakerima, vecina tih korisnika je ovde aktivna i nije bilo razloga da nekom ne verujem.
STRASNO......
Ne mogu reci da sam ljut na njih al coban ostaje coban :(

Od tebe sam dobio HDWing i koristim ga i dan danas. Tako da, 29-oro nije živo. ;)
 
@glike i daxyco

Delom ste u pravu, delom niste :p

Imate pravo za deljenje pozivnica za jače i slabije pozivnice ali mislim da niste u pravu kada kažete da pratite aktivnost tome kome ste dali pozivnicu.

Tražili ste potrebne dokaze (broj poruka na forumu, datum registracije na forumu, screenshot aktivnosti člana sa drugih trackera itd.) i pristali ste da mu date pozivnicu.

On je od tada odgovoran i ako nešto ne zna ili mu je potrebna pomoć u vezi trackera uvek će pitati vas preko pp-a ili se obratiti na forumu trackera ili ovde zvanično.

Šta imate da mu nadgledate ratio, ne kapiram. To je onaj fazon, ti si učitelj/profesor (kako se već sada zove) petog razreda osnovne daš nekome 4 iz matematike. Dao si četvorku na osnovu znanja u tom trenutku i to je to, šta sada imaš da juriš za njim po srednjoj školi posle par godina i da mu gledaš šta u tom trenutku ima iz mate?
 
I ja razumem da je problem ako je neko pravio hit and run ali šta je problem što nije skidao 11 dana? Možda dečko ima ispite ili gužvu na poslu ili je otišao na putovanje, nije valjda dužan da napravi 50 GB saobraćaja?!
 
Problem sa vecinom kineza su bonus/karma examination poeni koje treba skupiti na svakih 6 meseci, na taj nacin teraju korisnike da batale ili da koriste traker, pored pomenutog treba zacrtani download i upload takodje napraviti sto je manji problem za vecinu....sve u svemu zeznuti su samo zbog ovog za odrzavanje, inace ratio je lako drzati jer su svi veci paketi i internali free, stalno neko vuce nesto itd....
 
SCC danas ceo dan u problemu.
IPT bratija bas ne odustaje.
 
^Zayebani igraci :D
 
@glike i daxyco

Delom ste u pravu, delom niste :p

Imate pravo za deljenje pozivnica za jače i slabije pozivnice ali mislim da niste u pravu kada kažete da pratite aktivnost tome kome ste dali pozivnicu.

Tražili ste potrebne dokaze (broj poruka na forumu, datum registracije na forumu, screenshot aktivnosti člana sa drugih trackera itd.) i pristali ste da mu date pozivnicu.

On je od tada odgovoran i ako nešto ne zna ili mu je potrebna pomoć u vezi trackera uvek će pitati vas preko pp-a ili se obratiti na forumu trackera ili ovde zvanično.

Šta imate da mu nadgledate ratio, ne kapiram. To je onaj fazon, ti si učitelj/profesor (kako se već sada zove) petog razreda osnovne daš nekome 4 iz matematike. Dao si četvorku na osnovu znanja u tom trenutku i to je to, šta sada imaš da juriš za njim po srednjoj školi posle par godina i da mu gledaš šta u tom trenutku ima iz mate?

Baš nikako i baš nimalo nisi u pravu. Treba nadgledati onoga kome si dao pozivnicu - jer to si dužan onome od koga si ti dobio istu! A krajnje je korektno i od svih očekivano da informacije o lošim korisnicima SVAKAKO podele sa nama ostalima kako ne bismo i mi sa tim čovekom napravili istu grešku.

Solidariši se samo sa pozitivcima. :)
 
@Gilke tebi je neko sa foruma tada skrenuo pažnju da se nerazbacuješ pozivnicama, mislim da je bio BTN u konkretnom slučaju. Tako da je svakako dobar deo odgovornosti i na tebi. Ukoliko se ponudi pozivnica za neki elitniji traker, naravno odmah je veća tražnja i komentari, i pojedini članovi čim se priča o nečemu ko vele netraži hleb pa daj i meni. I ishod je jasan.
 
Poslednja izmena:
@glike i daxyco

Delom ste u pravu, delom niste :p

Imate pravo za deljenje pozivnica za jače i slabije pozivnice ali mislim da niste u pravu kada kažete da pratite aktivnost tome kome ste dali pozivnicu.

Tražili ste potrebne dokaze (broj poruka na forumu, datum registracije na forumu, screenshot aktivnosti člana sa drugih trackera itd.) i pristali ste da mu date pozivnicu.

On je od tada odgovoran i ako nešto ne zna ili mu je potrebna pomoć u vezi trackera uvek će pitati vas preko pp-a ili se obratiti na forumu trackera ili ovde zvanično.

Šta imate da mu nadgledate ratio, ne kapiram. To je onaj fazon, ti si učitelj/profesor (kako se već sada zove) petog razreda osnovne daš nekome 4 iz matematike. Dao si četvorku na osnovu znanja u tom trenutku i to je to, šta sada imaš da juriš za njim po srednjoj školi posle par godina i da mu gledaš šta u tom trenutku ima iz mate?

Jeste, dobio je pozivnicu na osnovu "performansi" u datom momentu. A šta se dešava kad traži sledeću pozivnicu? Opet pokaže stare dokaze sa dobrim statistikama I opet treba da dobije pozivnicu? A ovamo, recimo banovan zbog neaktivnosti, ili lošeg ratio - a.

Nevezano za torrent svet, ovaj primer za profesora je po meni pravilan, pratiš dete kroz njegovo obrazovanje, daješ savete s vremena na vreme, utičeš vaspitno. Tako su (skoro) svi moji nastavnici iz osnovne znali kakve su mi ocene u srednjoj. Doduše, mali je grad, a ljudi su brinuli za svoje đake, nadali se da su ih izveli na pravi put i uskakali kad god je bilo potrebno.
 
...A krajnje je korektno i od svih očekivano da informacije o lošim korisnicima SVAKAKO podele sa nama ostalima kako ne bismo i mi sa tim čovekom napravili istu grešku.

Pa neka ispljune imena (možda sam među njima :p) a ne ovako 30 pozivnica podelio, ljudi ga "izigrali" i pitamo koji ljudi, odgovora nema :)
 
Stvarno ne znam zbog čega se digla tolika frka??? Ako odlučiš nekome dati pozivnicu i što reče neko od kolega sve podatke ti podastre zašto više pričati o tome. Ja nikada (da se sjecam) nisam tražio nikakve podatke. Ako čovjek ima podosta postova na ovome ili sl. forumu znači da je old timer pa ga/se još maltretirati "dokazima". Ja sam imao i imam (zasad)dosta tackera. Dosta sam izgubio jer na početku nisam znao raditi sa njima. Neke sam nesvjesno z....o radeći sto ne treba a neke sam jednostavno nekoristio pa su mi disable. Opet kažem ne znam zašto ovolika frka...daš ili nedaš pitanje je koje se stalno nameće :)
 
Poslednja izmena:
Na ovoj temi sam dobio pozivnice za freshon, BTN i SCC, koje koristim još uvek, IPT i TD sam dobio ovde i koristio, ali nadam se da me razumeju oni od kojih sam ih dobio zašto ih sada ne koristim.

Dve greške sam napravio, sa bit-hdtv (dobio sam je @TheCyA), jedno vreme sam ga koristio i nisam bio u nekom problemu ali sam postao neaktivan i nalog mi je ugašen, takođe sam dobio od @xbix hdbits.ro i tu se nisam najbolje snašao i nalog mi je ugašen.

Najviše mi je značila pozivnica od @markorim za BTN jer sa tamo kasnije dobio pozivnice za AHD, PTP, na kojima sam uspeo da napravim solidan bafer, kao i Waffles i TV-Vault.

A na dosta trekera sam upao na otvorene registracije HDT, Filelist, HDME, TL, UHDB, i tamo se držim dobro, kao i na domaće CB i EUC

E sada ako pitate ove koji su mi dali pozivnice a ja sam ih izneverio, verovatno će vam reći da su imali loše iskustvo sa mnom, ovi drugi verovatno ne bi imali primedbi (mada nikad se ne zna :p)

Takodje sam i dao neke pozivnice i nisam tražio dokaze, ništa specijalno HDT, SCC...

Sve u svemu sad mi je žao što nisam zadržao bit-hdtv i hdbits.ro najviše zbog poverenja koje mi je ukazano.
 
Nazad
Vrh Dno