Šta je novo?

programce za pracenje i logovanje IP adresa

+-

Čuven
Učlanjen(a)
19.06.2002
Poruke
281
Poena
619
Evo o cemu je rijec: treba mi programce koje ce da prati, i po mogucnosti da loguje IP adrese koje mi DHCP server ISP-a dodjeli (ili ne dodjeli-tj, najcesce su u pitanju automatske adrese) prilikom konekcija.
Naravno, uvjek mogu preko ipconfig-a, ali hocu logove
Imao sam svojevrmeno neki Internet accelerator, koji je pored ostalog imao i tu opciju,ali je taj non stop pokazivao istu automatsku adresu npr 169.254.171.121
Zna neko?
 
Pa dobro, nema...hajd, jel zna neko barem neki dobar task manager koji bi mi omogucio da kad god izadjem na net pokrene istu komandu u cmd-u, tj. komandu: ipconfig>ime_foldera/ime_fajla kojom se konfiguracija loguje?
Ovaj task manager u Win-u to naravno ne moze
 
a sto to ne snimis u .bat fajl pa kad god se nakacis na net ti fino 2x klikni na taj fajl i uzivaj
.bat fajl se moze pokrenuti i iz task managera
zar ne bi treba system log u windowsu 2000/xp da vodi evidenciju i o ip adresama(ako imas win2000/xp)?
btw.ako kucas ipconfig>filename uvek ce ti prepisati podatke preko postojeceg fajla
ali ako kucas ipconfig>>filename onda ce da dodaje na kraj tog fajla
 
Filo je napisao(la):
a sto to ne snimis u .bat fajl pa kad god se nakacis na net ti fino 2x klikni na taj fajl i uzivaj
.bat fajl se moze pokrenuti i iz task managera
zar ne bi treba system log u windowsu 2000/xp da vodi evidenciju i o ip adresama(ako imas win2000/xp)?
btw.ako kucas ipconfig>filename uvek ce ti prepisati podatke preko postojeceg fajla
ali ako kucas ipconfig>>filename onda ce da dodaje na kraj tog fajla

Imam win2k, ali se ne sjecam da mi system log vodi tu vrstu evidencije...evidenciju o konekciji da, ali o dodjeljenoj IP adresi to nisam vidio...gdje tacno???
u svakom slucaju hvala na vrlo dobroj ideji, odoh da probam
 
javicu ti sutra
kuci imam WinME a na poslu 2000
 
mislim da ce ti ovo pomoci
http://www.geocities.com/magistone/magitime.htm

win2000 ne prati ip adrese ma kakav mu auditing ukljucio :(
 
Filo je napisao(la):
mislim da ce ti ovo pomoci
http://www.geocities.com/magistone/magitime.htm

win2000 ne prati ip adrese ma kakav mu auditing ukljucio :(

Da, kao sto sam i mislio

Hvala na ovom linku, ipak, programce je za LAN koliko ja vidim i zaista prati adresu, ali samo LAN adresu
Nema veze, batch file radi
Poz
 
Prati i dial-up konekcije - downloaduj pa probaj, 900k nije puno
 
Ma odmah sam ja to skinuo...prati on i dial-up, al prati i loguje nesto sto mi ne treba: cijenu i trajanje konekcije...inace super stvar, imacu je u vidu za kasnije
Ali, kada je rijec o IP adresi, pokazuje neku cudnu IP adresu vezanu nekako za LAN, s obzirom da mi uvjek prikazuje privatnu 192.168.x.x kao da sam izasao preko nekog proxy-a ili NAT-a, a pritom nigdje ne mogu da vidim javnu IP
 
kod mene prikazuje regularnu adresu
Neku 195.x.x.x koju mi Sezam dodeli
jedino je brzina modema 27.6k umesto 46 ali nema veze
 
WTF??!!
Odgovor na temu od pre 11 godina!!
 
Lol! Citam temu vcidim dial up, win 2K windows Milenium... cek cek koja je ovo godina... :D
 
Baza je tu nesto fejlovala, coveku je ovaj post izasao I na temi kojoj je namenjen - razmena pozivnica za torrent...
 
Nazad
Vrh Dno