Šta je novo?

Age of Decadence

We proudly present R3 – the third release of the Age of Decadence public beta. This version offers a lot of changes, improvements, and extra content:

What’s inside?

Alchemy – create your own healing salve, berserk potions, acid and liquid fire vials that can be thrown at your enemies, black powder bombs, the "lich" potion, and neurostimulant.

Whereas crafting improves the player's combat stats only, alchemy improves stats, introduces new combat abilities, and provides new quest solutions. Basically, crafting is about focus, alchemy is about versatility.

Quest changes & New content – now you can score bonus loyalty points by selling info to Linos and telling him that Cado's planning to attack the shipment. You can loot Carrinas' body - the most requested "feature". An escape sequence was added after you kill Carrinas. The first Imperial Guards’ quest was tweaked based on the feedback we received. Plus, your grifter, loremaster, and thief will have more opportunities to ply their craft.

System Changes – different blocking mechanics, rebalanced weapons damage ranges and THC (to-hit chance) bonuses, rebalanced fast, power, and aimed attacks, rebalanced armor DR and penalties.

Interface – new dialogue interface and improved font for better readability.

If you want to see the full list of changes, click here.

alhemija u demou:
AoD 2.jpgAoD 3.jpg


...na pitanje da li mogu da se lecim za vreme borbe:
AoD 4.jpg


...problem sa fontovima i velicinom slova, ali sada u inventaru i opisu itema. Dijalozi su sada dobri i lepo citljivi.
AoD 6.jpg


Ovakav pristup alhemiji je samo u demou, a izgleda da ce u igri biti potrebna ili reputacija ili ispunjavanje nekih drugih uslova... nadam se da ce ucitelj biti obavezan kao i ovde.
Probao sam otrovom da premazem oruzije i lepo radi:-devil-:... Mogu jos da se buckaju potovi i pomade za lecenje, bombe, i raznorazni kokteli i drogetine. Za sve je potreban skill.

Edit:
sry modovi za dupli post.. slike mi se pobrkale pa sam morao da brisem. :/
 
Poslednja izmena:
ne znam cemu alhemija, i bilo kakav komplikovani krafting, samo gube resurse i vreme ... trebali su odavno da zavrse igru...
 
^...po mom misljenju, oba skila su jako korisna i zanimljiva u ovakvom oskudnom postapokalipticnom okruzenju i svetu, koji lezi na rusevinama nekad naprednih civilizacija. Pored onih uobicajenih metoda u kojima se koriste te vestine, i jednog od mogucih nacina fine zarade trgovinom, postoje i druge mogucnosti...

... primer za krafting:

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg
 
Poslednja izmena:
cek cek crafting ne funkcionise kao i alchemy ? ako je prisutan samo kao sto si ti prikazao nema problema meni to odgovara... ono sto smara je sto u rpg ubacuju skupljanje cveca pecurki lavandi i ostalog herbarijuma, i isto tako i za pravljenje oruzja... za mene je to ubica gejmpleja, prosto nervira me a tesko mi da ne probam i to pa se smorim na kraju :D
 
funkcionise i na klasican onaj nacin kao i u ostalim igrama, ali treba puno poena za skilove da bi se sve povatalo. Onaj gornji primer trazi 45 poena u krafting, do kojih se tesko dolazi, a ima jos dosta takvih zahtevnih vestina koje bi trebalo budziti... Mislim da ce biti lepo zahtevna igra...


..ovako izgleda klasicna primena... znaci ide odredjena izucena vestina ili tehnika, shema i materijal:

1.jpg2.jpg3.jpg

Te vestine nisu obavezne, ali mogu da olaksavaju neke stvari u igri... tj. ovde nisam siguran da li olaksavaju, jer vuku dosta skill poena...Ali opet lepa se nagrada krije u onom gore zidu ako znas da opravis ventil... :)
 
Poslednja izmena:
ne znam, meni je taj klasican crafting budjav i prevazidjen, pogotovo fazon skupljanja ubogih resursa i shema na nelogicnim mestima i tome slicno. ok mi je da ima neki prost crafting koji se provlaci kroz kvestove i u fazonu da mozes napraviti taj i taj armor ako prodjes kvest i pri tome imas par tih interesantnih resursa i prodjes par skill chekova i odradis konverzaciju kako treba, ili da upgrejdujes oruzje na slican nacin, a ovo craftovanje genericke opreme mi je bljak jer hteo ne hteo na kraju provedes jedan deo igranja igre samo skupljajuci sta je potrebno za sledecu stvarcicu, a to je repetitivno i dosadi brzo i nema veze sa samim rpg-om vec je vise kao grind u mmo :)

gore pomenuto implementiranje craftinga u resavanje kvestova, gde ti je mogucnost da nesto sam napravis zapravo nagrada za resen kvest na jedinstven nacin npr uz unapred preodredjene skillove potrebne za sve to je cini mi se mnogo interesantnije, manje zahtevno za developera, i ne dodaje osecaj da je samo jos jedan genercki rpg u pitanju... ali to su samo moje ideje :d
 
normalno je to... ne vole svi da budu kovaci ili alhemicari, trgovci, itd. I dobro je sto to nije obavezno pa ko sta voli i zeli, i moze... posto nije sve i svima dostupno.
Ubacili su puno tih neborbenih skilova, tako da se oseti sloboda i nelinearnost, i to je odlicno...
Mozes da lazes ljude, krades, ubedjujes, nadmudrujes se sa njima, pretis, otimas, ubijas, a mozes i dobricu da igras, pomazes ljudima, metlas po manastirima... ili da se priklonis nekoj frakciji i budes njihov veran vojnik... Postoje klanovi i frakcije, gildovi, reputacija, dostignuca.
... Cak i neki NPC*ovi znaju da razlicito reaguju na tvoje oblacenje... pravi RPG.

edit;
sto se kvestova tice... vodi se dnevnik i tu se zapisuju samo osnovne stvari. Naravno kvest marker ne postoji i bio bi besmislen u ovakvoj igri.

jos par nevezanih ss-ova:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    384.5 KB · Pregleda: 99
  • 2.jpg
    2.jpg
    412.1 KB · Pregleda: 107
  • 3.jpg
    3.jpg
    327.7 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
... samo demo moze da se igra danima, a da se ne provale sva moguca resenja i njihove posledice...

gamplaj:
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    345.9 KB · Pregleda: 398
  • 4.jpg
    4.jpg
    320.2 KB · Pregleda: 159
  • 5.jpg
    5.jpg
    394.4 KB · Pregleda: 169
Poslednja izmena:
The January update for Age of Decadence talks about what happened in the last month and also gives some insights into how dialog options work, which is shown by a large amount of screenshots.

As I'm sure you know, Steam has kindly greenlighted us and we're in the process of signing paperwork and such. They seem to be a bunch of friendly and helpful people, which is always nice. The "greenlighening" has attracted a lot of attention and increased the number of pre-orders, so we already feel the effect.

In unrelated news, we entered the demo into IGF 2013 in Oct. I've never thought that we would win, obviously, but hoped for a nomination. Didn't happen, sadly. The judge couldn't get out of the town and felt that the demo was "seriously limited". I explained but I guess the damage was already done. Oh well...

Working on a location aptly named Inferiae - (Rom. Antiq.) Sacrifices offered to the souls of deceased heroes or friends. Greatly expanded the main character's dialogue file, almost to the point of getting lost in the branches myself. You have a lengthy chat with this character and if she doesn't like your answers, you'll be offered as the aforementioned sacrifice.

Added another path there. Kinda tried another angle to see if it works and it worked. Added two more options if you do end up becoming a sacrifice and tied one of the options to another location, which fixed one of the issues in that location as well. So, all and all, I'm very pleased with this month's progress.

Now, on to the screenshots. House Aurelian. There are several scenarios there that determine how the conversation would go:

- agreed to find the temple for Antidas; serving House Daratan in a low capacity
- Daratan's praetor
- left Teron early, either in AG1, or after stealing Carrinas' documents, or any other case
- you are on Gaelius' personal shitlist, in which case it's not a conversation you want to have
 
igra je strasno zapetljana u svemu grananjima, budzenju, klanovima, reputaciji, tako da se lako moze desiti da bude bagovita... Ja sam u demou naleteo na par bagova, od kojih jedan i nije bio tako mali :/
 
February Update

http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,3210.0.html

Another month is almost over. Nick's working on performance-related issues and loading time, Oscar's playing with Maadoran, I'm doing Ganezzar and polishing (yes, it means rewriting until I'm happy) religion related quests. Religion is an important matter and should be done in a proper, believable, philosophical manner. Plus, scheming if you're highjacking it. If you manage to pull it off, it should feel like an accomplishment. Not having high skills and clicking on the best lines. Anyway, I'm very happy that all three cities have a very distinctive and unique atmosphere. Different people, different problems, different goals, and yet they are all connected and fit together. Maadoran's my favorite so far (way, way better than Teron) and you won't have to wait til the end of the year to play it. When we're done with it, Maadoran and the related locations (the mountain pass, the tomb, the Ordu encampment, etc) will be released to everyone who pre-ordered the game.
 
Religion is an important matter and should be done in a proper, believable, philosophical manner. Plus, scheming if you're highjacking it. If you manage to pull it off, it should feel like an accomplishment. Not having high skills and clicking on the best lines.
^ ovo sto sam boldovao mislim da je zastita od save/load fore pre dijaloga. Jer u demou lako se moglo doci do reputacije ako ubedis nekog propovednika da si pravi vernik, cak si mogao da ga nabedis da si mesija ako imas dobro razvijene neke socijalne vestine....
U demou je trebao samo skill da bi ga ubedio, a ovde kaze da nece samo skil biti potreban i da nececemo moci da varamo sejvom pre dijaloga ako sam dobro razumeo, nego nesto drugo... zanimljivo.


edit:
Verovatno ce sakriti info da je potreban neki skill u dijalog opciji, a pojavice se samo kao obavestenje ako si uspesno resio dijalog, i to zbog tog ili tog skila... Tako je bilo u Arkanumu, nemas pojma sta se sve krije od mogucnosti ako nemas razvijen neki skill, ali ako ga razvijes onda te opcije pocnu da se otvaraju i onda imas taj osecaj da menjas nesto svojim postupcima.

attachment.php


^ na ovo sam mislio, znaci mislim da nece pisati da su potrebni 'persuasion' i 'disguise' u dijalogu kao ovde, nego na slepo pa ako imas nesto od toga dovoljno razvijeno onda ce pisati samo 'success', ili 'failure' ako to nisi budzio.
 
Poslednja izmena:
Ovo je najbolji rpg koji sam igrao u poslednjih 10 godina. Kupih pre par dana na Steamu early access. Igra je jos uvek bagovita, ali i pored toga uzivam da je igram. Predstavlja nesto najblize roleplayu uzivo sto se pojavilo medju igrama.
Postoji toliko opcija da cu igru morati da odigram dosta puta da bih ispitao sve sto me zanima :)
 
To je prava stvar, kada teško možeš dva puta isti put u igri da potrefiš, svaki pokušaj različit i priča za sebe.
Ja sam probao samo onaj demo. Early accessi su mi pokvarili par igara tako da gledam da ih izbegavam? Zna li se kada će biti sve gotovo?
 
Igra bi trebalo da izadje sredinom godine koliko sam skapirao. Od tri velika grada u igri, dva su potpuno gotova i nece nista bitnije oko njih menjati (osim ispravljanja bagova). Treci veliki grad je pre 2 nedelje usao u public beta fazu.
Generalno, prva dva grada mozes opusteno da igras i sada ako ti ne smetaju bagovi, jer je to manje vise njihova finalna verzija. Ja sam za vikend odigrao 36 sati (od petka u 17h do ponedeljka u 3 ujutro), toliko mi se svidela :)
 
posle jedanaest godina citanja foruma i ocekivanja, vise me nesto bas ne interesuje ova igra
 
Obzirom da igru pravi par ljudi u slobodno vreme neverovatan je uspeh da su uopste izgurali to do kraja. Jos kad se pogleda kompleksnost same igre...
 
naravno, ne omalovazavam rad na igri, samo prosto toliko cekanje i zelju za igranje sam ispunio drugim naslovima (divinity i wasteland 2 pre svega)
 
Meni se jedna partija u demou završila za 10 min. Našao da ucenjujem nekog lika, posle se ispostavilo da je on neka bitna faca, proteraše me iz grada i kraj igre :-D.
 
Vidim da je izašla beta i za treću lokaciju, valjda će uskoro i full igra.
 
Za tri meseca izlazi full verzija. Ostalo im je jos da zavrse end game lokacije. Tako pise na zvanicnom forumu.
Meni je ovo najbolji izometrijski/2d rpg ikada, cak i u ovom jos nedovrsenom stanju :)
 
Malo pre sam preorderovao igru, ali direktno od njih DRM free verziju, ne preko steama, i na mejl su mi poslali download linkove. Je l' to isti early access kao na steamu ili nešto drugo?

edit:
1.5GB... pretpostavljam da nije public beta.
 
Poslednja izmena:
Od sinoc Age of Decadence, po mom misljenju mozda i najbolji rpg ikada, je prakticno kompletiran. :)
Igra moze da se odigra od pocetka do kraja, sav sadrzaj je tu. Igra zvanicno izlazi na Steamu 14. oktobra. A do tada je pored dodatnog balansiranja i testiranja ostalo da se uradi jos samo sledece:

- Music for Ganezzar (almost done, should be added in the next update)
- Faction, character, and personal endings (where you end up after the events of the game if you stick with a faction; maybe you’ll end up on top, maybe you’ll be sent to keep Centurion Bass company)
- Expanded dialogues (flavor only) and personal stories
- More death descriptions

Dakle, ostale su prakticno jos samo sitnice. Igra ima 13 razlicitih zavrsetaka, i moze prakticno vec sada da se igra bez problema od pocetka do kraja.
Igra nije za svakoga, prilicno je hard core, pre kupovine mozete preko Steama da skinete demo i da odigrate ceo prvi chapter. Ako vam se svidi bilo bi lepo da kupite i nagradite ljude (mislim da ih ima oko 5 u timu ako se dobro secam) koji su igru razvijali vise od 10 godina :)
 
Ja ću sačekati full verziju. Ova early access verzija koju imam nema neke bitne stvari pa nisam hteo da kvarim...
- the final location (the temple) and the associated endgame content
- the monastery's lower level, accessible via portals
- to be able to use the console at the tower of Zamedi and access the databanks
- negative reputation effects
- extra quest options, like infiltrating a tower instead of charging into the breach or being able to talk your way past the Aurelian soldiers
- extra quests like Lord Miltiades long awaited arrival to Ganezzar (only if you vouched for him and said that he's the noblest of men.
- extra flavor like the body of a certain 'god' being displayed for a few coins, minor conversations here and there, extra training, etc.
Kvestovi manje više, ali bez ovog boldovanog bi bilo skroz drugo iskustvo.
Odigrao sam trening, isprobavao razna oružja i opremu...
 
Poslednja izmena:
To je matoro mnogo. Ja sam kupio preko steama pre godinu dana i svakih mesec dana stize novi update. Preksinoc je izasao poslednji update i u njemu su sve lokacije u igri i manje vise sav sadrzaj (osim ovih gore stavki koje sam naveo). Cimaj ih da ti posalju najnoviji build, jer vec su dodali sve to s tvoje liste.
 
Nije frka. Za mesec dana izlazi igra, taman da razmislim koju klasu da izaberem :D.
 
Proveravao linkove i vidim obnovili ih verzijom od 17.9. pa reko da probam najamnika...
Odma' na startu, nisam stigao ni da usnimim...
AoD.jpg
...napravicu i jednog driftera :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno