Šta je novo?

Refilovanje kertridža: Iskustva korisnika

Veruj mi da nemam predstavu.

Da pitam ja nesto drugo kad sam vec ovde. Crna mi ne stampa lepo. Ima linije po stampi. Bilo je tako i pre nego sto sam promenio kertridze, znaci nije do njih. Cistio sam glavu preko softvera, jedno 100 puta i pomoglo je kod par drugih boja sa kojima mi se isto desavalo, ali kod crne ne pomaze. Cistio sam i oaj sundjer unutra gde curi boja kada se cisti glava, ali ni to nije pomoglo. Spampac je Epson PX720WD.
 
На исто ће да изађе. :( Ја сам пре нешто више од 8 година купио iP4300 и користио можда пола године па је одједном престала да ради црна. Пошто сам успео да затурим гарантни лист а у сервису нису могли да препознају штампач јер је неко код испоруке лоше уписао број, штампач од тада не користим. :( Колико видим, отишла је глава а пошто углавном кошта као нов штампач, одустао сам од куповине и једина шанса ми је да неком цркне нешто друго па му претекне глава.

Иначе сам кертриџе пунио обичним накапавањем или како се то већ каже, нисам ни бушио ни користио шприц и иглу. Мастила сам наручивао од неке фирме која је тада била на гласу да нуди најбоље па мислим да није ту био проблем, вероватно у великим врућинама тог пролећа и лета (у ово време је било дана и са 44°C) и вероватно су се канали запушили а кажу да се то не оправља.
 
Bas lepo, nema sta. Da potrazim garanciju, ali mislim da je proslo vise od 2 godine kad sam ga kupio. Tj. poprilicno sam ubedjen da je proslo vise i od 3 godine.
 
Ljudi glava je potrosni materijal. Ima chak i broj otisaka do koliko vazi garancija da nece "izgoreti". Sto se tice zapusenja, svaka glava gde stavite patrone, odstampate stranu, ne stampate mesec dana, ce zapeci i tu leka nema.
 
Проблем код мене је био што сам штампао бар 2-3 пута недељно по пар страна и тако мање од пола године. Потрошни материјал ипак не може да кошта као цео штампач па мора да се другачије на то гледа. Лако је код оних пљуцкаваца код којих се мења кертриџ који је у пакету глава/мастило али ови штампачи из теме имају одвојене главу и кертриџе и ако би неко заменио све, коштало би као два нова штампача.
Ето ми га штампач на орману, пола године рада и отишао да чека. Штета, бољи нисам имао. :( Ако неко има такав који је отказао али му глава ради, могу да га добро частим. ;)
 
ajd da pitam još jednom pošto se prošli put pitanje izgubilo u diskusiji...nabavio sam kertdridže za punjenje za canon pixma štampač, koliko puta otprilike ti ketridži mogu da se dopunjavaju pre nego što postanu neupotrebljivi? pretpostavljam da u nekom trenutku sunđer više dobro ne prima boju?

pretpostavljam da isto važi i za ciss sisteme, jer iz tih tankova boja opet ide u kertdriže u samom štampaču, na koliko se menjaju sami ketridži?
 
Какви су то кертриџи за пуњење ... пошто сваки може да се пуни? Ако се користи игла, онда ће сунђери пре да постану неупотребљиви а колико знам, ciss има своје кертриџе за које немам појма какви су унутра. Нажалост, нисам стигао до тога а планирао сам јер је главуџа отишла :(
 
@calexx

pa prazni kertdridži sa čipom, isti kao oni što sam već dobio uz štampač samo što su prazni pa mogu da se pune više puta...mislim, mogu da se pune i originalni kad se isprazne samo je potrebno malo modifikacije...a ciss su koliko ja vidim samo rezervoari sa strane koji raznim crevima idu opet u ketridže u štampaču...a oni opet isto imaju sunđere itd. i pretpostavljam da i oni moraju da se menjaju nakon određenog vremena...
 
evo ovako: 1. epson stylus sx 415 da li mogu njegovi toneri da se pune/resetuje chip ili sta li vec
2. HP photosmart C4480 all-in-one isto pitanje

hvala unapred
 
Imam HP 344 kertridz kod kog je izgleda neispravna elektronika, posto je on pun i dosta dobro pusta boje, a stampac blinka kao da je prazan. U pitanju je originalni HP kertridz samo sto ima nekoliko godina i slabo je koriscen do sad (zacudo nije zapekao). Sta da radim sa njim?
 
ima li tih punjivih kineskih čip kertridža i za pixma MP seriju ? (kolor+crni)
 
Опа !

Može li linak ovde javno, ili eventualno na pp, ukoliko je protuzakonito ?

...takođe, da li biste me, poučeni iskustvom, savetovali da kupim jedan par, ili ukoliko se brzo rabe,
Više komada ? (Lična upotreba je u pitanju)
 
Poslednja izmena:
Опа !

Može li linak ovde javno, ili eventualno na pp, ukoliko je protuzakonito ?

...takođe, da li biste me, poučeni iskustvom, savetovali da kupim jedan par, ili ukoliko se brzo rabe,
Više komada ? (Lična upotreba je u pitanju)

nema tu neke mudrosti, odes na aliexpress, upises u search tvoj model kertridza, vodis racuna da nadjes sto bolju cenu, da prodavac ima dobar feedback i to je to...ne znam koji je tvoj model stampaca ali videh da neki prodaju komplete za tu seriju i to 15 komada (3 x5 ) po vrlo simpaticnoj ceni...naravno, proveri kako ces i gde da kupujes boju i da li je ima, ali za canon mislim da generalno nije problem...

sto se preporuke tice, imam stampac iz ip pixma serije, ali kertridzi izgledaju isto kao i oni koje ovde prodaju 10 puta skuplje...a verovatno jer su iz istog izvora :) tek sada mi se polako prazne originalni toneri u stampacu tako da cu ih tek isprobati i sto se toga tice jos ne mogu nista da kazem, ali ocekujem da sve bude ok...ako te jos nesto zanima pitaj, ako je nesto konspirativno moze i na pp :)
 
Poslednja izmena:
ma čuo sam i sam za aliexpress. ostavio im lepu sumu para... jedino ne znam šta da tražim. šta da unesem u pretragu da bi mi izbacilo baš te čipovane punjive kertridže.

...a ne neke recimo delove za ciss, i slično . savet profesionalca bi mi dobro došao. :)

kertridži su inače pg-512 i cl-513 .
 
Poslednja izmena:
ma čuo sam i sam za aliexpress. ostavio im lepu sumu para... jedino ne znam šta da tražim. šta da unesem u pretragu da bi mi izbacilo baš te čipovane punjive kertridže.

...a ne neke recimo delove za ciss, i slično . savet profesionalca bi mi dobro došao. :)

kertridži su inače pg-512 i cl-513 .

sorry, video sam negde pored ketridza za mp seriju da pise refill, ali koliko mogu da vidim za tu seriju je mrka kapa sto se tice dopunjavanja :-( sorry jos jednom zbog lazne nade:)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Dosta je stara tema, ali nadam se da još ima nekog ko može možda da pomogne.
U radnji koristimo stari Epson CX3650 štampač sa refillable kertridžima poručenim sa Ali-ja koji imaju auto reset čip.

E sad iz meni nekog nepoznatog razloga nakon punjenja cyan kertridž i dalje šalje signal da je prazan, izgleda da je nešto do čipa (koji je trebao da se auto-resetuje).
Sve smo probali, pali-gasi, drži stisnuto dugme za mastilo, dugme za napajenje, vađenje i trešenje kertridža pa vraćanje, ma sve živo do u beskonačnost.

Da li iko ima neki novi savet ili slučajno da li neko ima onaj elektronski reseter za čipove?

Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno