Šta je novo?

Refilovanje kertridža: Iskustva korisnika

10eur za recikl tog tonera je ok cena.
 
Planiram da kupim ovaj Epson. Ono sto me interesuje je da li ce ovi kertridzi da zavrse posao? U opisu pise da su kompatibilni sa SX525WD, ali cisto sigurnosti moram da proverim jos sa nekim.
Znam da nije tema, ali preporucite neki bolji MFU, ako smatrate da ima (moze i bw laser), samo je uslov da se lako i jeftino menjaju kertridzi, nemam zivaca za refilovanje.
Hvala.
 
Ne bi da baksuziram, još radi, ali da na vrijeme nabavim opremu za punjenje hp1020 tonera. Isplatili se to ili je 10 eura OK cifra za punjenje prahom.
Hvala.

pazi da ti vrate tvoj a ne neki koji je recikliran mnogo puta.
 
1o eura je i vise nego dobra cena, ja naplacujem 18 al u najboljem kvalitetu.
U svakom slucaju odes i probas, nista ne gubish sem 10 eura. a ako uje8u onda ih smaras sa reklamacijom .
 
gde uzeti mastilo za refill canon mp280 štampača? u bgu? da ima 10punjenja najmanje
 
Imam HP 2050A i rešim da kupim ketridž i kupim ezPrint piše fino na sajtu da je podržan 2050 i 2050S, nisam mogao da nađem da li je podržan i ovaj moj 2050A, ja sam zaključio da je, poručim i sad HP ne prepoznaje ketridž, da li ima neko rešenje ili piši propalo?
 
Koji MF uređaj do 50€?
znači pljuckavac, skener, kopir, po mogućstvu da ima dugme za skener na sebi, da automatski skenira, da može bar nekoliko puta da se refiluju kertridži...ja sam gledao neke hp modele ali nisam siguran koliko valjalju.. e da, kupujem u winwinu, po web ceni za plaćanje u kešu...hvala svima koji pomognu.
 
ja sam jos pre dve godine presla na CISS, zaboravis na kupovinu mastila, rukavice, prljave prste, spriceve, lepo fino i kulturno jedno punjenje 6.500 color stranica, a boje smesna neka cena :) Imam jedan viska Epson l355 ako je neko zainteresovan :)
 
Koji MF uređaj do 50€?
znači pljuckavac, skener, kopir, po mogućstvu da ima dugme za skener na sebi, da automatski skenira, da može bar nekoliko puta da se refiluju kertridži...ja sam gledao neke hp modele ali nisam siguran koliko valjalju.. e da, kupujem u winwinu, po web ceni za plaćanje u kešu...hvala svima koji pomognu.
pazario sam hp deskjet 1515 Ink Advantage, dojaja je bukvalno! :D
 
Odneo sam kertridz na punjene u Jet*Ink u Pancevu, u pitanju je pljuckavac, nikada punjen original kertridz, oni napunili, naplatili 500din, ja ubacio odstampao test stranu, ostavio, sutradan da probam nece...zmirka lampica od boje, sve zivo probano nece, odnesem njima kazu crkla elektronika kertridza...I to je to, platio 500din da mi crkne elektronika, da li je to normalno tako ili postoji bar neka garancija kad napune? Ajde to sto sam sad ostecen za ceo kertridz, ali jos sam I punjenje platio naspram svega toga...Moze li neki savet?
 
Nek je za nauk.Od sad puni sam,ima toliko objašnjenja na netu.Ako već treba to da se desi, nek se desi tebi!
 
Nek je za nauk.Od sad puni sam,ima toliko objašnjenja na netu.Ako već treba to da se desi, nek se desi tebi!

pitao sam za savet sta raditi dalje a ne kako puniti...bacicu stampac ionako imam laser tako da dalje znam ja kako dobro nego me zanima kako ovo resiti I da li je to tako normalno?
 
Ja sad imam MF koji sam punio preko 10 puta,i sve radi.Da li je normalno?Možda je to tvoj ketridž,a možda i nije?Ne postoji dokaz da bilo koga optužiš za bilo šta.Da li se dešava?Verovatno.Neki riknu posle jednog,pet ili trideset punjenja.Sve je individualno.Nisam ekspert,nego običan korisnik i ovo govorim iz ličnog iskustva.:wave:
 
znaci normalno je da naplate uslugu a da ne pruze nikakvu radnu garanciju? mislim ok sjebao se kertridz ali bar ne mogu naplate nesto sto ne radi vise mislim ono...nije mi logika da imaju toliki obraz da pored svega naplate I uslugu...
 
Na žalost.Nije normalno,ali šta da se radi.Ako si im spomenuo da je radio, pa sad ne radi.Onda je kraj.A i da polemišeš sa njima da nije radilo,opet je u pitanju vreme ,živci i pitanje ishoda cele situacije?
 
znaci normalno je da naplate uslugu a da ne pruze nikakvu radnu garanciju? mislim ok sjebao se kertridz ali bar ne mogu naplate nesto sto ne radi vise mislim ono...nije mi logika da imaju toliki obraz da pored svega naplate I uslugu...

Garanciju na sta?

Mislim, razmisli, oni su tebi prodali samo mastilo i uslugu punjenja, kertridz je tvoj a mastilo je unutra.
Znam da ti nije pravo, ali jedino sam da punis...
 
pa ako su napunili I naplatili uslugu valjda na svaku uslugu mora da postoji neki vid garancije...mislim donese ti covek da mu dignes system, tebi hdd ispadne, opet nekako namestis on dodje sutra I kaze crko hdd ti kazes...krastavac sta da radim radio ti je juce...pa valjda to nije ni profesionalno ni moralno. Mastilo nije ni 100din za ovaj mali kertridz...znaci usluga je 400...usluga mozda I nije korektno uradjena...na to mislim cim je odmah crko...posle prvog test page-a.
 
Poslednja izmena:
Ti bi da ti oni daju garanciju na tvoju stvar?

Kapiram ja tebe, ali gresis... da je crkao kod njih verujem da nista ne bi naplatili.
 
pa ona kod njih nije mogla da ga istestira kao nije im radio nesto stampac...ja odneo kuci...ubacio poceo jako se cuje stampac istampao jedan test I radio je...posle toga odjednom nista...kao sto sam njima preneo jako su jeftino pazarili antireklamu...
 
To je tacno...mogli su i da ti vrate pare, nije da bi ih ta boja nesto puno kostala.
 
pa kertridz je mali, cela ona bocica sa bojom je bila 300din koja je mogla puni bar 10 puta osecam :) a oni uzese 500 I prave se blesavi.
 
Jok ja javi kad krenes sa exploatacijom.
 
Pa cenim da i ovi nasi ne nabavljaju direktno od Epsona, vec su vece sa sanse da kupuju na Aliexpressu/Alibabi.
 
Ima kuca koje su se u tome izvestile. Probaj smile ink u vojvode dobrnjca. Oni su bili ranije prvi u tome al su za nijasnu skuplji od ostalih. A ako ne posalji mi n pp sta ti treba pa cu da pojurim moje veleprodavce da vidimo sta i za koliko moze da se nabavi.
 
Jel imaneko iskustva sa praznim autoreset kertridzima sa AliExpressa? Jel to isti kvalitet kao ovi ovde kod nas koji su jedno 10 puta skuplji? Uzeo bih ovako nesto:

http://www.aliexpress.com/item/Ink-...T0801-T0802-T0803-T0804-T0805/1094616727.html

Nabavili i ortak i ja po jedan set (4x kertridža) za epson dx seriju. Rade perfektno, samo ga izvadiš i vratiš kad prijavi da nema boje. Punim ih najjeftinijom bojom što može se uzme kod nas.
 
Stigli su mi za 10-tak dana. Identicni kao oni koje sam kupovao ranije u smile inku, ali naravno po skoro 10 puta visoj ceni. Bezobrazluk. Plus po ko zna kojim cenama oni to nabavljaju na velike kolicine.
 
nedavno sam pazario canon ip7250...slike pravi super, nasao sam neke kompatibilne kertridže, ali se razmišljam da li ipak da krenem sam da punim?...postoji razlog zašto ovo pitam. koliko sam primetio cyan i plava mi odlaze dosta brže od crne, iako uglavnom štampam crno bele fotografije, pa nisam siguran koliko ću uspeti da uhvatim neki ritam zamene kertdridža ako neke boje odlaze brže od drugih? problem je što se kertridži uglavnom prodaju u kompletu od 5 pa se bojim da ću neke boje imati viška da tako kažem i da ću morati da kupujem svako malo komplet od 5 kad neka od boja iscuri...jel može neki normalan ritam da se napravi sa 2 kompleta recimo?

trenutno trošim originalne canon, a nabavio sam zamenske xl, tako da bi tek trebalo videti koliko će više moći sa njima da se štampa...
 
Poslednja izmena:
Stigli su mi za 10-tak dana. Identicni kao oni koje sam kupovao ranije u smile inku, ali naravno po skoro 10 puta visoj ceni. Bezobrazluk. Plus po ko zna kojim cenama oni to nabavljaju na velike kolicine.

stigli su i meni za canon iz istog izvora...vidim kod nekih idu kompleti i po 5000 dinara, pa mislim stvarno...znaš li koliko puta otprilike mogu da se dopunjavaju ovi kertridži, pretpostavljam da u nekom trenutku sunđer unutra otkaže poslušnost :)
 
Nazad
Vrh Dno