»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 25 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 373

Tema: [jedini] thread o klima-uredjajima [2009]

Member Avatar korisnika mihajlodc
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        29
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom X4 9550
        • MoBo: Gigabyte GA-M750SLI-DS4
        • RAM: DDR2 Kingston 4GB/800
        • VGA: GIGABYTE ATI Radeon HD 5770 1GB 128bit GV-R577SO-1GD
        • MON: Benq E2200HDA
        • HDD: Hitachi 160GB,WD 500GB , Hitachi 1TB
        • OPT: Pioneer 116D
        • Case: Chieftec CX-05B-B-OP
        • SND: SW-HF 5.1 4000 Genius
        • INET: Kablovska
      3. Meni ortak nudi neku TCL Klima TAC-12 CHS/F po ceni od nekih 190 evra . E sad zanima me da li da trazim novog ortaka i da li ova klima vredi te pare . Garancija 5 godina uz godisnji servis . jel imao neko iskustva sa ovim cudom ?

Member
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        129
        Citat Citiram korisnika: frrka Pogledaj poruku
        otisle sve kolicine jos u 7 ujutru
        Burazer je bio oko 12

Za sada najjeftinija dostupna klima je ELITE AS-09
        http://www.novel.rs/shop/leaflet/200...aj2/big/01.jpg
        Prosle godine su te klime u Tempu stizale samo do kataloga... pa onda dodjes i kupis nesto drugo kad si vec dosao... a i preko telefona ne moze da se sazna da li u bilo kom objektu ima klime sa kataloga

Member Avatar korisnika kefalo81
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        1.283
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD 7750 BE,hladi ga hyper 101 intel celeron G530
        • MoBo: Biostar 780G M2+ SE i ESC H61
        • RAM: 2GB DDR2 Kingston, 800 mhz, cl5 i 2x2 Gb exelram 1333MHz cl9
        • VGA: integrusa HD3200 i intel integruša
        • MON: BENQ fp202wa 20" i BENQ 19" wide
        • HDD: ATA 40GB :) i 1Tb hitach, seagate 500gb sata3i
        • OPT: LG
        • Case: MOdovani frontier+lc power420w i cooler master elite360+LC power 420w
        • SND: asus xonar dx, grado sr80i, denon hp dn500
      7. Klima 12 LG je u pitanju stara 5 godina ili 6, prvi put vraca vodu u unutrasnjost stana.
        Ja sam provjerio da li se stvorio dzep sa odvodnim crijevom, i jeste, ali mali dzep, za koji ne vjerujem da je moga toliko vratiti vodu.
        Sa donje strane unjtrasnje jedinice postoji neki mali kao plasticni poklopac, koji je izgleda zavarren tj. nema sarafa i sa te pozicije je kapalo.
        Pokusao sam da ga skinem ali nije islo, cini mi se da ga moram iscupati.

Sta bi konkretno moglo biti.
        Klima je servisirana ,mislim 2 puta, redovni godisnji pregled freona.
        Uvjek ga je bilo na nivou, i za ovih 5 godina nije dopunjavan.
        Inace ona hladi dobro,mislim da nedostatak freona ne postoji, ali me opet interesuje moze li to uticati na ovo vracanje vode.

Edit.
        Za sada je ok, crijevo sam namjestio i cekam hoce li kapati, a za sada ne kapa.
        Menjao kefalo81 : 19.05.2009. u 19:07

Member Avatar korisnika Tom^Cat
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        248
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X2 550
        • MoBo: ASRock N68C-S UCC
        • RAM: 2x1GB Geil Ultra DDR2 800
        • VGA: integrusa
        • MON: Samsung 205BW
        • HDD: SSD Patryot Pyro, WD Blue 640GB, WD Green 1.5 TB
        • OPT: DVD RW
        • Case: Fractal Design Define R3
        • SND: Asus Xonar DS
        • LAP: Tablet Samsung Galaxy Tab P1000
        • TV: Panasonic TX-P42CX3E
      10. Citat Citiram korisnika: Extreme Pogledaj poruku
        P.P.S. Mozda neko ovde zna (recimo serviser neki ili sl.) gde se nalazi onaj speaker, to je jedino sto me nervira. Ako je pristupacan, ima da ga isecem/iscupam! Ajde kod namestanja temp. i moze da se za*ebe pa da se samo jednom oglasi, ali prilikom podesavanja ugla, strasno nervira koliko pisti...
        Ako pronadjes nacin da se zvucnik nekako onesposobi obavezno napisi, bicu ti vecno zahvalan
        Imamo skoro istu klimu (mislim da je ova moja samo malo noviji model) i moja iskustva su potpuno ista - odlicno radi, samo glupi zvucnik ubija ... i krilca se uvek vracaju u default polozaj, ali to mi ne smeta.

Sto se tice price oko odrzavanja, posto sluzi samo za hladjenje nista ne diram van sezone, a u sezoni perem filtere jednom u par nedelja, i jednom-dvaput tokom sezone isprskam ono "sace" rastvorom domestosa i vode.
        Winter is coming

Member Avatar korisnika Ledeni
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.076
        Citat Citiram korisnika: Extreme Pogledaj poruku
        Ja sam pre 2 godine (dakle, maj 2007.-e) kupio Midea-u MSM3-12HR (bar tako pise na njoj). Mislio sam da je krsh neki 100%, bila ~20000 din. Medjutim...
        Klima je strasna, jednosoban stan od 35m2 ohladi za 10-ak min (kada je temp. napolju npr. 30-35 i vise, spusti na 25*C) ali to nije nista kako zimi greje... Pretproslu zimu nisam imao prilike da je testiram (mislim da je bilo max -7, 8*C u NS-u), ali zato je ove zime radila na -17*C (i uz malu pomoc NS toplana drzala temp. cak i nocu na 21+ *C)! Ja sam potpuno odusevljen. Onih par dana kad toplane nisu radile, najopustenije je drzala 21-22*C dok je napolju bilo -9*C.

E da, zaboravih, nista servisirano a evo vec 2 godine sve radi. Jedino redovno (jednom u mesec-dva, kad se setim) operem filtere i to je to. Isplatila bi se da izdrzi samo jos ovo leto, ali mislim da ce i duze. Nikakvih problema nije bilo, sem sa serviserima prilikom montaze, jedva sam ih naterao da odvojeno izoluju cevi, naljutise se ljudi jbt...

P.S. Ovo je klima:

P.P.S. Mozda neko ovde zna (recimo serviser neki ili sl.) gde se nalazi onaj speaker, to je jedino sto me nervira. Ako je pristupacan, ima da ga isecem/iscupam! Ajde kod namestanja temp. i moze da se za*ebe pa da se samo jednom oglasi, ali prilikom podesavanja ugla, strasno nervira koliko pisti...

Otvori unutrasnju , nadji ga i otkaci ga.

Citat Citiram korisnika: kefalo81 Pogledaj poruku
        Klima 12 LG je u pitanju stara 5 godina ili 6, prvi put vraca vodu u unutrasnjost stana.
        Ja sam provjerio da li se stvorio dzep sa odvodnim crijevom, i jeste, ali mali dzep, za koji ne vjerujem da je moga toliko vratiti vodu.
        Sa donje strane unjtrasnje jedinice postoji neki mali kao plasticni poklopac, koji je izgleda zavarren tj. nema sarafa i sa te pozicije je kapalo.
        Pokusao sam da ga skinem ali nije islo, cini mi se da ga moram iscupati.

Sta bi konkretno moglo biti.
        Klima je servisirana ,mislim 2 puta, redovni godisnji pregled freona.
        Uvjek ga je bilo na nivou, i za ovih 5 godina nije dopunjavan.
        Inace ona hladi dobro,mislim da nedostatak freona ne postoji, ali me opet interesuje moze li to uticati na ovo vracanje vode.

Edit.
        Za sada je ok, crijevo sam namjestio i cekam hoce li kapati, a za sada ne kapa.
        Moguce je da dodje do zacepljenja u samoj kadici.

Citat Citiram korisnika: mihajlodc Pogledaj poruku
        Meni ortak nudi neku TCL Klima TAC-12 CHS/F po ceni od nekih 190 evra . E sad zanima me da li da trazim novog ortaka i da li ova klima vredi te pare . Garancija 5 godina uz godisnji servis . jel imao neko iskustva sa ovim cudom ?
        Ima Beko za 15.000 din.

Citat Citiram korisnika: frrka Pogledaj poruku
        Da li je moguce da kupljene klime mora da vam ugradi ovlasceni servis inace gubite sva prava na garanciju...
        Konkretno... moj drugar radi u ovlascenom servisu i ja bi hteo da uzem klimu sa garancijom ali da ne ide preko ovlascenog servisa. Jer njemu cu da platim 2000din za trud a servisu 6000!

Da li nate gde imaju da se kupe klime sa garancijom koju ne mora da overi serviser
        Ne insistiraju svi na takozvanim njihovim nekim ovlascenim servisima.
        Inace gomila tih takozvanih ovlascenih su likovi koji nemaju ni registrovane radnje ni adekvatan alat ni adekvatno znanje.
        Menjao Ji 4Tze : 19.05.2009. u 22:41 Razlog: 4u1 :)

Member Avatar korisnika Zveki
        Na forumu od
        Sep 2003
        Poruka
        720
        Citat Citiram korisnika: Ledeni Pogledaj poruku
        Ne insistiraju svi na takozvanim njihovim nekim ovlascenim servisima.
        Inace gomila tih takozvanih ovlascenih su likovi koji nemaju ni registrovane radnje ni adekvatan alat ni adekvatno znanje.
        Ali su dobri sa devojkama iz prodaje
        Rhythm (Greek ῥυθμός = 'flow', or in Modern Greek, 'style')

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.076
        Pa sa nekim su dobri to je sigurno ali da su kao neki ovlasceni to je vec druga prica.

Banned Avatar korisnika Extreme
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.456
        @ Ledeni: Moze da se dodje do toga a da se ne skida unutr. jedinica? Ako ti nije tesko, moze malo detaljnije? Nemam nikakvu semu klime, jedino ovo (nalepnica ispod poklopca):
        Menjao Extreme : 20.05.2009. u 14:33

Member Avatar korisnika Zveki
        Na forumu od
        Sep 2003
        Poruka
        720
        Ne mora ni to da znaci puno, ima velikih uvoznika i distibutera koji imaju svoje ovlascene montazere koji opet neke stvari rade pogresno i vracaju se na reklamacije zbog toga! Dzaba petice iz mehanike fluida i rashladnih uređaja i sad seminari i ostalo bez majstor Mileta da ga poduci da vari i pertluje
        Rhythm (Greek ῥυθμός = 'flow', or in Modern Greek, 'style')

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.076
        @ Ledeni: Moze da se dodje do toga a da se ne skida unutr. jedinica? Ako ti nije tesko, moze malo detaljnije? Nemam nikakvu semu klime, jedino ovo (nalepnica ispod poklopca):
        Moze,skini tu plastiku celu. Imas dva-tri srafa napred ispod krilaca a gore su zabice.
        Na elektronici je sve na dzekove tako da lako ces se snaci da izvadis plocu napolje.

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.456
        @ Ledeni: Hvala na pomoci (moralnoj, pre svega ), skapirao sam kako se otvara i odradio, sad cu da okacim par fotografija...

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.456
        Dakle, ovako (mali tutorial):

1) otvorite prednji poklopac

2) skinete prednji poklopac (u podignutom polozaju pritisnete obe strane nosaca poklopca ka spoljasnjosti i polako izvucete)

3) odvrnete 6 sarafa

4) skinete prednju masku (polako odvojite sa donje strane, pa onda i leve i desne i blago zategnete ka gore, istovremeno pritiskajuci nosace/"zabice" ka unutra - ima ih 3)

5) trebalo bi da sad izgleda ovako:

6) sa desne strane, odvrnete sraf i skinete poklopac

7) to sad ovako izgleda:

8) sad ga vidis , sad ga ne vidis

9) sklopite ono osnovno (elektronika, etc.) i probajte da li radi

10) ako sve radi, sklopite sve kako je bilo (svi sarafi, spojevi, zabice, gluposti)

i to je to, mozete da popijete pivo u 'ladovini, miru i tisini

P.S. Ako su se ona "krilca" pogubila, reset-uju se tako sto se klima ukljuci da radi, pa iskljuci iz struje. Nakon sl. ukljucenja, vrate se u neki default polozaj i o5 rade po starom

Pozz
        Menjao Extreme : 20.05.2009. u 17:05

Member Avatar korisnika frrka
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        484
      20. Moja mašina
        • CPU: E6300 @ 3.6Ghz 24/7
        • MoBo: ASUS P5K
        • RAM: 2x1Gb Geil
        • VGA: Palit 8600 Sonic+
        • MON: BenQ G2400w
        • HDD: Samsung 830 SSD, WD AAKS 500GB, TransJet 500gb gumeni
        • OPT: Samsung SH-S203D
        • Case: Blueberry, LC Power 6500GP
        • SND: integrisana/ Microlab FC330
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Lifecam VX-1000, Trust Wireless Optical Mouse MI-4910D
      21. koju od ovih klima? ogranicen sam budzetom, oko 15k din

NEO ACS-HH09LIH - 2god garancija, A energetska klasa, R22. Cuo sam da se Neo radi u bugarskoj i da ga je Tehnomaket kupio.

Korel klima KMSR 12HR - 1god garancija, Navodno je ista Midea ispod, R22

Elite klima AS 12ER3 - 3god garancije, kao ima neke ustede enrgije ugradjenne u sebi. Rade ih valjda isto bugari ili rumuni.. nisam siguran.

Vivax klima ACP 12CH35AEL - 1 godina garncije, kazu Midea sa Vivax nalepnicom

hvala

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.076
        @ Ledeni: Hvala na pomoci (moralnoj, pre svega ), skapirao sam kako se otvara i odradio, sad cu da okacim par fotografija...

Polozio si prijemni,sad kupi busilicu i idi radi klime

Member Avatar korisnika Sylvester
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        326
        frrka, Neo Bugarsku nije video ni na razglednici , isto vazi i za Elite

A za taj Vivax dobro kazu
        Menjao Sylvester : 20.05.2009. u 23:13
        Desni klik/refresh guru

Strana 7 od 25 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks