Šta je novo?

[jedini] thread o klima-uredjajima [2009]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni ortak nudi neku TCL Klima TAC-12 CHS/F po ceni od nekih 190 evra . E sad zanima me da li da trazim novog ortaka i da li ova klima vredi te pare . Garancija 5 godina uz godisnji servis . jel imao neko iskustva sa ovim cudom ?
 
Klima 12 LG je u pitanju stara 5 godina ili 6, prvi put vraca vodu u unutrasnjost stana.
Ja sam provjerio da li se stvorio dzep sa odvodnim crijevom, i jeste, ali mali dzep, za koji ne vjerujem da je moga toliko vratiti vodu.
Sa donje strane unjtrasnje jedinice postoji neki mali kao plasticni poklopac, koji je izgleda zavarren tj. nema sarafa i sa te pozicije je kapalo.
Pokusao sam da ga skinem ali nije islo, cini mi se da ga moram iscupati.

Sta bi konkretno moglo biti.
Klima je servisirana ,mislim 2 puta, redovni godisnji pregled freona.
Uvjek ga je bilo na nivou, i za ovih 5 godina nije dopunjavan.
Inace ona hladi dobro,mislim da nedostatak freona ne postoji, ali me opet interesuje moze li to uticati na ovo vracanje vode.

Edit.
Za sada je ok, crijevo sam namjestio i cekam hoce li kapati, a za sada ne kapa.
 
Poslednja izmena:
P.P.S. Mozda neko ovde zna (recimo serviser neki ili sl.) gde se nalazi onaj speaker, to je jedino sto me nervira. Ako je pristupacan, ima da ga isecem/iscupam! Ajde kod namestanja temp. i moze da se za*ebe pa da se samo jednom oglasi, ali prilikom podesavanja ugla, strasno nervira koliko pisti...
Ako pronadjes nacin da se zvucnik nekako onesposobi obavezno napisi, bicu ti vecno zahvalan :D
Imamo skoro istu klimu (mislim da je ova moja samo malo noviji model) i moja iskustva su potpuno ista - odlicno radi, samo glupi zvucnik ubija ... i krilca se uvek vracaju u default polozaj, ali to mi ne smeta.

Sto se tice price oko odrzavanja, posto sluzi samo za hladjenje nista ne diram van sezone, a u sezoni perem filtere jednom u par nedelja, i jednom-dvaput tokom sezone isprskam ono "sace" rastvorom domestosa i vode.
 
Ja sam pre 2 godine (dakle, maj 2007.-e) kupio Midea-u MSM3-12HR (bar tako pise na njoj). Mislio sam da je krsh neki 100%, bila ~20000 din. Medjutim...
Klima je strasna, jednosoban stan od 35m2 ohladi za 10-ak min (kada je temp. napolju npr. 30-35 i vise, spusti na 25*C) ali to nije nista kako zimi greje... :zgran: Pretproslu zimu nisam imao prilike da je testiram :-devil-: (mislim da je bilo max -7, 8*C u NS-u), ali zato je ove zime radila na -17*C (i uz malu pomoc NS toplana drzala temp. cak i nocu na 21+ *C)! :banana: Ja sam potpuno odusevljen. Onih par dana kad toplane nisu radile, najopustenije je drzala 21-22*C dok je napolju bilo -9*C.

E da, zaboravih, nista servisirano a evo vec 2 godine sve radi. :smoke: Jedino redovno (jednom u mesec-dva, kad se setim) operem filtere i to je to. Isplatila bi se da izdrzi samo jos ovo leto, ali mislim da ce i duze. Nikakvih problema nije bilo, sem sa serviserima prilikom montaze, jedva sam ih naterao da odvojeno izoluju cevi, naljutise se ljudi jbt... :d

P.S. Ovo je klima:


P.P.S. Mozda neko ovde zna (recimo serviser neki ili sl.) gde se nalazi onaj speaker, to je jedino sto me nervira. Ako je pristupacan, ima da ga isecem/iscupam! Ajde kod namestanja temp. i moze da se za*ebe pa da se samo jednom oglasi, ali prilikom podesavanja ugla, strasno nervira koliko pisti...


Otvori unutrasnju , nadji ga i otkaci ga.

Klima 12 LG je u pitanju stara 5 godina ili 6, prvi put vraca vodu u unutrasnjost stana.
Ja sam provjerio da li se stvorio dzep sa odvodnim crijevom, i jeste, ali mali dzep, za koji ne vjerujem da je moga toliko vratiti vodu.
Sa donje strane unjtrasnje jedinice postoji neki mali kao plasticni poklopac, koji je izgleda zavarren tj. nema sarafa i sa te pozicije je kapalo.
Pokusao sam da ga skinem ali nije islo, cini mi se da ga moram iscupati.

Sta bi konkretno moglo biti.
Klima je servisirana ,mislim 2 puta, redovni godisnji pregled freona.
Uvjek ga je bilo na nivou, i za ovih 5 godina nije dopunjavan.
Inace ona hladi dobro,mislim da nedostatak freona ne postoji, ali me opet interesuje moze li to uticati na ovo vracanje vode.

Edit.
Za sada je ok, crijevo sam namjestio i cekam hoce li kapati, a za sada ne kapa.

Moguce je da dodje do zacepljenja u samoj kadici.

Meni ortak nudi neku TCL Klima TAC-12 CHS/F po ceni od nekih 190 evra . E sad zanima me da li da trazim novog ortaka i da li ova klima vredi te pare . Garancija 5 godina uz godisnji servis . jel imao neko iskustva sa ovim cudom ?

Ima Beko za 15.000 din.

Da li je moguce da kupljene klime mora da vam ugradi ovlasceni servis inace gubite sva prava na garanciju...
Konkretno... moj drugar radi u ovlascenom servisu i ja bi hteo da uzem klimu sa garancijom ali da ne ide preko ovlascenog servisa. Jer njemu cu da platim 2000din za trud a servisu 6000!

Da li nate gde imaju da se kupe klime sa garancijom koju ne mora da overi serviser

Ne insistiraju svi na takozvanim njihovim nekim ovlascenim servisima.
Inace gomila tih takozvanih ovlascenih su likovi koji nemaju ni registrovane radnje ni adekvatan alat ni adekvatno znanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne insistiraju svi na takozvanim njihovim nekim ovlascenim servisima.
Inace gomila tih takozvanih ovlascenih su likovi koji nemaju ni registrovane radnje ni adekvatan alat ni adekvatno znanje.

Ali su dobri sa devojkama iz prodaje :D
 
Pa sa nekim su dobri to je sigurno ali da su kao neki ovlasceni to je vec druga prica.
 
@ Ledeni: Moze da se dodje do toga a da se ne skida unutr. jedinica? Ako ti nije tesko, moze malo detaljnije? Nemam nikakvu semu klime, jedino ovo (nalepnica ispod poklopca):
 
Poslednja izmena:
Ne mora ni to da znaci puno, ima velikih uvoznika i distibutera koji imaju svoje ovlascene montazere koji opet neke stvari rade pogresno i vracaju se na reklamacije zbog toga! Dzaba petice iz mehanike fluida i rashladnih uređaja i sad seminari i ostalo bez majstor Mileta da ga poduci da vari i pertluje :d
 
@ Ledeni: Moze da se dodje do toga a da se ne skida unutr. jedinica? Ako ti nije tesko, moze malo detaljnije? Nemam nikakvu semu klime, jedino ovo (nalepnica ispod poklopca):

Moze,skini tu plastiku celu. Imas dva-tri srafa napred ispod krilaca a gore su zabice.
Na elektronici je sve na dzekove tako da lako ces se snaci da izvadis plocu napolje.
 
@ Ledeni: Hvala na pomoci (moralnoj, pre svega :D), skapirao sam kako se otvara i odradio, sad cu da okacim par fotografija...
 
Dakle, ovako (mali tutorial):

1) otvorite prednji poklopac

2) skinete prednji poklopac (u podignutom polozaju pritisnete obe strane nosaca poklopca ka spoljasnjosti i polako izvucete)


3) odvrnete 6 sarafa


4) skinete prednju masku (polako odvojite sa donje strane, pa onda i leve i desne i blago zategnete ka gore, istovremeno pritiskajuci nosace/"zabice" ka unutra - ima ih 3)


5) trebalo bi da sad izgleda ovako:


6) sa desne strane, odvrnete sraf i skinete poklopac


7) to sad ovako izgleda:


8) sad ga vidis , sad ga ne vidis

9) sklopite ono osnovno (elektronika, etc.) i probajte da li radi

10) ako sve radi, sklopite sve kako je bilo (svi sarafi, spojevi, zabice, gluposti)

i to je to, mozete da popijete pivo u 'ladovini, miru i tisini

P.S. Ako su se ona "krilca" pogubila, reset-uju se tako sto se klima ukljuci da radi, pa iskljuci iz struje. Nakon sl. ukljucenja, vrate se u neki default polozaj i o5 rade po starom


Pozz
 
Poslednja izmena:
koju od ovih klima? ogranicen sam budzetom, oko 15k din :(

NEO ACS-HH09LIH - 2god garancija, A energetska klasa, R22. Cuo sam da se Neo radi u bugarskoj i da ga je Tehnomaket kupio.

Korel klima KMSR 12HR - 1god garancija, Navodno je ista Midea ispod, R22

Elite klima AS 12ER3 - 3god garancije, kao ima neke ustede enrgije ugradjenne u sebi. Rade ih valjda isto bugari ili rumuni.. nisam siguran.

Vivax klima ACP 12CH35AEL - 1 godina garncije, kazu Midea sa Vivax nalepnicom

hvala :)
 
frrka, Neo Bugarsku nije video ni na razglednici :D, isto vazi i za Elite

A za taj Vivax dobro kazu ;)
 
Poslednja izmena:
Reci te mi kakva je ova klima? Prvenstveno sam se za ovu zainteresovao jer ima jonizator vazduha. Mada nisam nikada prisustvovao u prostoriji gde je radio neki uredja koji jonizira vazduh.Galanz klima AUS 12H53C110B11
Sa popustom je 19k din. Sve je u glavnom priblizno slicno...
 
Reci te mi kakva je ova klima? Prvenstveno sam se za ovu zainteresovao jer ima jonizator vazduha. Mada nisam nikada prisustvovao u prostoriji gde je radio neki uredja koji jonizira vazduh.Galanz klima AUS 12H53C110B11
Sa popustom je 19k din. Sve je u glavnom priblizno slicno...

Galanz Classic sa 407a freonom. A kako ocekujes da bude u prostoriji gde radi Galanz sa jonizatorom od dve glave (ne jonizator, cela klima :p ) ? Kod Galanza je dobra servisna podrska, delovi dostupni uvek, i obavljaj redovne servise za petogodisnju garanciju. Ok je to klima :wave:
 
Poslednja izmena:
Reci te mi kakva je ova klima? Prvenstveno sam se za ovu zainteresovao jer ima jonizator vazduha. Mada nisam nikada prisustvovao u prostoriji gde je radio neki uredja koji jonizira vazduh.Galanz klima AUS 12H53C110B11
Sa popustom je 19k din. Sve je u glavnom priblizno slicno...

To oko jonizatora zaboravi. Gas bi trebalo da bude R22.
Ako je R 407 nemoj da uzimas .
 
Hvala Zveki i Ledeni.
Sto je problem to oko gasa? Ako mi preporucite da ne uzmem onda bolje za slicne pare da uzmem nesto drugo?
 
Posto sam dobio po lepoj ceni LG ES-H1264DAO, sad me zanima kakvog je kvaliteta. :d
Nadjoh neki katalog i po njemu je to najslabija klima u toj seriji i energetska klasa B (kod nas kazu A, kao i obicno).
Jos nije ugradjena, pa da vidim da li ce i da bude. :p
 
@ Rusi
Uzmi najjeftiniju i zavrsice ti posao... Ja imam kuci Hitemu 12icu koja ima jonizator i osvezavanje vazduha i mislim da to nikda nije upaljeno :)
Samo je ukljucujem da hladi..

Ja sada uzimam Vivax 12icu za 16k din za moju sobu.
Ne zanimaju me dodatne opcije... samo mi je bitno da hladi, da je pouzdan, ok garancija i da je jeftino.
Cuo sam da je delotvornije da zapalis svecu u sobi nego da imas jonizator :D
 
Poslednja izmena:
Sto je problem to oko gasa? Ako mi preporucite da ne uzmem onda bolje za slicne pare da uzmem nesto drugo?

Nikakav problem koji tebe moze da se tiče, to mi montažeri nešto :D
Ekološki freoni su sve zastupljeniji i novi modeli poznatih proizvodjača više ne koriste R22, za koji neki tamo ljudi u Montrealu rekoše da uništava tamo neki ozon i donesoše regulative da se lagano uklanja sa tržišta :p
Čisti filtere redovno, menjaj baterije u daljinskom :p, radi godišnje servise zarad 5-o godišnje garancije, nema šta više tu da se kaže
 
Sta postaviti na spoju poklopca i kutije spoljne jedinice jer hoce da "zvoni" prilikom rada. Kada blago pritisnem rukom ili je malo uvijem prestaje da zvrnda. Mislio sam da zalepim onaj sundjer za vrata ali neznam da li to moze ili nesto drugo. Sta preporucujete.
 
Sta postaviti na spoju poklopca i kutije spoljne jedinice jer hoce da "zvoni" prilikom rada. Kada blago pritisnem rukom ili je malo uvijem prestaje da zvrnda. Mislio sam da zalepim onaj sundjer za vrata ali neznam da li to moze ili nesto drugo. Sta preporucujete.

Pa, zovi servis koji je ugradio klimu i reci da je spoljna jedinica bučna. Ako su iole korektni reci im i to da kada pritisneš poklopac prestaju neprijatne vibracije, znaće da je sitan kvar i doći će da to nameste.
Ako nećeš da se cimaš sa "majstorima", a spoljna jedinica ti je pristupačna, slobodno eksperimentiši sa različitim izolacionim materijalima (sunđer, guma...)
 
ja bih dobro razmislio pre nego sto kupim nesto cija je zemlja porekla PRC :d
 
kina je kina.
 
To oko jonizatora zaboravi. Gas bi trebalo da bude R22.
Ako je R 407 nemoj da uzimas .


Nikakav problem koji tebe moze da se tiče, to mi montažeri nešto :D
Ekološki freoni su sve zastupljeniji i novi modeli poznatih proizvodjača više ne koriste R22, za koji neki tamo ljudi u Montrealu rekoše da uništava tamo neki ozon i donesoše regulative da se lagano uklanja sa tržišta :p
Čisti filtere redovno, menjaj baterije u daljinskom :p, radi godišnje servise zarad 5-o godišnje garancije, nema šta više tu da se kaže


Jos je nisam uzeo, ali izmedju Vivax-a i Galanz-a sam ipak odabrao Galanz, jer sam prosle godine imao lose iskustvo sa jednim Vivax-ovim uredjajem,
a i Galanz je tisa i slabija 7-ica (840W), a Vivax 9-ka (1000W), sto vise odgovara za mojih 15-20 m³ :type:

E sad, Vivax ACP-09CH25AEL koristi R407C, a Galanz AUS-07H53F010H11 R22 gas;
bukvalno svi sa kojima sam razgovarao su za "neekolosku" varijantu - koliko je R407C gas zaista skuplji za punjenje
i da li cu za par godina morati da menjam celu klimu zbog "pogresnog" gasa.

krastavac, mozda sacekam da nadjem neku sa R410A :d
 
Nije on skup,ekoloski je i sve to je u redu ALI ako mozes da biras ti onda zaobidji R407 i to je to.
 
Hvala Censi G, moracu sam jer sam ih dva puta zvao u proteklih mesec dana i uvek isti odgovor, pretrpani poslom. Spoljna jedinica je ispod prozora pa lako mogu da skinem poklopac i nesto podmetnem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno