Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Star? Za šta je star? Imaš 4k TV? :) Popkorn je duplo skuplji. Ovde će teško neko izdvojiti i 150€ za Mede8er a kamo li 300 za neki strimer sa Sigma čipsetom. Šta ti imaš?
 
I da imam 4k tv ne znam sta bi radio sa njim :)Trenutno mi zavrsava posao amlogic s802 tv box i garantujem da je to bolja investicija nego sto ce med8er ikada biti:)Rekao sam da je star chipset, dati 150 eura za star procesor (jeftin procesor)je po meni ludost :)Ispade da o.s tu vuce najvecu kintu heheh ,pojavili su se neki android tv boxevi sa novijim chipsetom 3.0usb ,1000mb/s lan REALTEK 1195 procesor od 40usd -100usd zavisi od hardvera ili ako hoces x86 onda pipo x7 .Sve u svemu po meni mnogo bolja opcija od med8era .Kad sam rekao da mi amlogic s802 zavrsava posao ( mislio sam da jos uvek 100ms lan je dovoljno (nemam 4K tv) a dovoljno je jak uredjaj da sw izvuce hevc kad bude trebalo,moze openelec na njega sve u svemu za te pare koliko kosta isplati se )A i ti druze spade samoo na med8era od 3 uredjaja koje si pre par dana pominjao kao tvoju naj kombinaciju :)
 
Trenutno mi zavrsava posao amlogic s802 tv box i garantujem da je to bolja investicija nego sto ce med8er ikada biti:)
Neozbiljno je davati tako olako "garancije" kada ni ne znaš o čemu se radi. Imaš uređaj sa S802 i prezadovoljan si, toliko smo shvatili i u to možemo da poverujemo.

Rekao sam da je star chipset, dati 150 eura za star procesor (jeftin procesor)je po meni ludost :)Ispade da o.s tu vuce najvecu kintu heheh
Intel 386 vozika ona vozila po Marsu - ajde objasni ti NASA stručnjacima da je to ludost i da je trebalo da stave neki skuplji procesor, recimo i7. :eyebrows:

Naravno da je softver najskuplja stvar, a Mede8er proizvodi su u više navrata nosili laskava priznanja "najbolji medija plejer"...

pojavili su se neki android tv boxevi sa novijim chipsetom 3.0usb ,1000mb/s lan REALTEK 1195 procesor od 40usd -100usd zavisi od hardvera
Pa šta što su se pojavili? I šta ću sa USB3.0 - da brže odgledam film?

ili ako hoces x86 onda pipo x7
x86 još uvek kuburi sa fenles dizajnom, može ali teško/skupo, a i Win mi ni u jednoj svojoj inkarnaciji nije favorit za embedovane aplikacije. Takođe, namenski uređaji su po sistemu "ključ u ruke" - nekome to odgovara, nekome ne.

Sve u svemu po meni mnogo bolja opcija od med8era.
Ti očigledno ne znaš šta je Mede8er, čak mu i ime pogrešno pišeš, ali te to ne sprečava da imaš "mišljenje".

Kad sam rekao da mi amlogic s802 zavrsava posao ( mislio sam da jos uvek 100ms lan je dovoljno (nemam 4K tv) a dovoljno je jak uredjaj da sw izvuce hevc kad bude trebalo,moze openelec na njega sve u svemu za te pare koliko kosta isplati se )
Može li taj tvoj Android stik/boks da pusti film preko Samba deljivog diska? I ako može kako radi, pogotovo neki film sa malo većim bitrejtom? :eyebrows: Može li da renderuje BD menije? Ima bolju sliku od recimo MED600X3D? Kao što rekoh, ne znaš šta pričaš.

A i ti druze spade samoo na med8era od 3 uredjaja koje si pre par dana pominjao kao tvoju naj kombinaciju :)
Šta ti to znači "spade"?!

Rekao sam da je punu multimedijalnu funkcionalnost teško očekivati od jednog uređaja, osim ako to nije neki Oppo od preko 'iljadu konvertibilnih, te da je za mene idealan spoj Soni ili Panasonik BD plejer (zbog slike i BD-J kompatibilnosti), neki medija strimer od 150-200€ (Mede8er MED600X3D / Dune HD TV-303D) i neki brendirani Android stik (Chromecast / Fire TV / Roku ...) zbog kompatibilnosti sa raznoraznim servisima i aplikacijama. To je za mene idealna kombinacija, ne znači da je i za druge. Neko će se zadovoljiti i sa S802 stikom ili DLNA strimingom sa PC-a na Smart TV.
 
Mede8er MED600X3D bi trebao da je dobar ja sam porucio i ako su ga na avs forumu nahvalili za te pare ne vidim razlog sto ga neko nebi kupio i jos 5 godina garancije
 
Poslednja izmena:
4.5 HiSilicon Hi3798C, Amlogic S802-H, Amlogic S812-H.
4 Allwinner A80, Rockchip RK3288, Amlogic S802, Sigma 8910/8911.
3.5 Amlogic S805, Rockchip RK3188, Amlogic 8726-M6, Amlogic 8726-M3 (high due to Linux XBMC), Realtek 1186 (with Gigabit LAN)
3 Rockchip RK3066, Allwinner A31, Amlogic 8726-M1, Sigma 8647, Sigma 8673, Sigma 8670, Sigma 8643, Sigma 8642, Sigma 8655, Sigma 8654, HiSilicon Hi3716C, Realtek 1186 (with 10/100 LAN), Realtek 1185, Realtek 1055.
2 Sigma 8635, Sigma 8634, Amlogic 8626, Realtek 1073, Realtek 128, Boxchip F10, Allwinner A20, Allwinner A10, Allwinner A10S, Intel CE3000, Intel CE4000 Ocigledno da nemam pojma o cemu pricam ,kao prvo amlogic s802 nije u formi sticka tjst ne postoji uredjaj na ovoj platformi u obliku stika (to znaci da nemas pojma o cemu pricas)Spomenuo sam pipo x7 a ti se nisi ni potrudio da vidis o cemu je rec narravno nisam mislio na win nego na mogucnosti na toj platformi ....... Sigurno mislis da si mnogo pametan?Realtek je mega(star) i ostajem pri tome i misslim da bi sistem kljuc u rukee sa medee8erom izgubio dosta (hnamenski ureddjaj ) ne znam ni daa izgovorim njegovo ime ali to ni nije bitno ,bitno je da ti mislis da sve znas?Uzivaaj u svom mede8eru i mozdda si naucio da jedino ti znas da speelujes njegovo ime da ureddjaj je bio dobar 2012 sad je 2015
 
slusaj prijatelju ako je Mede8er MED600X3D proglasavan za best buy i jos ako se nudi 5-godisnja garancija i sve to za 150 evra sta ces ti jos
 
4.5 HiSilicon Hi3798C, Amlogic S802-H, Amlogic S812-H.
4 Allwinner A80, Rockchip RK3288, Amlogic S802, Sigma 8910/8911.
3.5 Amlogic S805, Rockchip RK3188, Amlogic 8726-M6, Amlogic 8726-M3 (high due to Linux XBMC), Realtek 1186 (with Gigabit LAN)
3 Rockchip RK3066, Allwinner A31, Amlogic 8726-M1, Sigma 8647, Sigma 8673, Sigma 8670, Sigma 8643, Sigma 8642, Sigma 8655, Sigma 8654, HiSilicon Hi3716C, Realtek 1186 (with 10/100 LAN), Realtek 1185, Realtek 1055.
2 Sigma 8635, Sigma 8634, Amlogic 8626, Realtek 1073, Realtek 128, Boxchip F10, Allwinner A20, Allwinner A10, Allwinner A10S, Intel CE3000, Intel CE4000 Ocigledno da nemam pojma o cemu pricam
Šta je bre sve ovo?!? Kako ovo čini diskusiju smislenom i kako to dokazuje da imaš pojma o čemu govoriš? Posedovao si i/ili si testirao sve uređaje bazirane na ovim čipsetovima? :trust:

kao prvo amlogic s802 nije u formi sticka tjst ne postoji uredjaj na ovoj platformi u obliku stika (to znaci da nemas pojma o cemu pricas)
Ne, ne znam da još niko nije spakovao S802 u stik (verovatno zato što je preskup za tu klasu uređaja), što ne znači da nikada neće i što ne znači da ne znam šta su Android boksovi sa Amilodžik SoC-ovima.

Spomenuo sam pipo x7 a ti se nisi ni potrudio da vidis o cemu je rec narravno nisam mislio na win nego na mogucnosti na toj platformi .......
Ne, nisam se potrudio niti želim. Posle 20 godina bavljenja tom materijom, nemam više želju da jurim i rušim se u nesvest zbog svake novotarije.

Sigurno mislis da si mnogo pametan?
Solidno, ali to nema veze sa ovom pričom.

Realtek je mega(star) i ostajem pri tome i misslim da bi sistem kljuc u rukee sa medee8erom izgubio dosta (hnamenski ureddjaj ) ne znam ni daa izgovorim njegovo ime ali to ni nije bitno ,bitno je da ti mislis da sve znas?
Znaš kako se kaže, mišljenje je kao dupe - svako ga ima. Nisi odgovorio ni na jedan moj argument. SMB, BD-J...

Uzivaaj u svom mede8eru i mozdda si naucio da jedino ti znas da speelujes njegovo ime da ureddjaj je bio dobar 2012 sad je 2015
Ti baš imaš neke probleme... forum! Alo! Internet forum! Na forumu si, diskutujemo...
rolleye0010.gif
 
Daju 5 godina i na beko masine :) Gde i kako osvarujes garanciju?
Kod onoga kod koga ga je i kupio.

P.S. Gde to daju 5 godina na Beko mašine? Ta garancija se možda odnosi samo na korito, ne i na elektroniku. Samo Bosch kod nas daje 5 godina garancije na funkcionalnost, tj na sve!
 
Poslednja izmena:
Neozbiljno je davati tako olako "garancije" kada ni ne znaš o čemu se radi. Imaš uređaj sa S802 i prezadovoljan si, toliko smo shvatili i u to možemo da poverujemo.


Intel 386 vozika ona vozila po Marsu - ajde objasni ti NASA stručnjacima da je to ludost i da je trebalo da stave neki skuplji procesor, recimo i7. :eyebrows:

Naravno da je softver najskuplja stvar, a Mede8er proizvodi su u više navrata nosili laskava priznanja "najbolji medija plejer"...


Pa šta što su se pojavili? I šta ću sa USB3.0 - da brže odgledam film?


x86 još uvek kuburi sa fenles dizajnom, može ali teško/skupo, a i Win mi ni u jednoj svojoj inkarnaciji nije favorit za embedovane aplikacije. Takođe, namenski uređaji su po sistemu "ključ u ruke" - nekome to odgovara, nekome ne.


Ti očigledno ne znaš šta je Mede8er, čak mu i ime pogrešno pišeš, ali te to ne sprečava da imaš "mišljenje".


Može li taj tvoj Android stik/boks da pusti film preko Samba deljivog diska? I ako može kako radi, pogotovo neki film sa malo većim bitrejtom? :eyebrows: Može li da renderuje BD menije? Ima bolju sliku od recimo MED600X3D? Kao što rekoh, ne znaš šta pričaš.


Šta ti to znači "spade"?!

Rekao sam da je punu multimedijalnu funkcionalnost teško očekivati od jednog uređaja, osim ako to nije neki Oppo od preko 'iljadu konvertibilnih, te da je za mene idealan spoj Soni ili Panasonik BD plejer (zbog slike i BD-J kompatibilnosti), neki medija strimer od 150-200€ (Mede8er MED600X3D / Dune HD TV-303D) i neki brendirani Android stik (Chromecast / Fire TV / Roku ...) zbog kompatibilnosti sa raznoraznim servisima i aplikacijama. To je za mene idealna kombinacija, ne znači da je i za druge. Neko će se zadovoljiti i sa S802 stikom ili DLNA strimingom sa PC-a na Smart TV.

Iljadu konvertibilnih ????jel ti to druze ides copy paste mrzi te da kucas??
 
Šta je bre sve ovo?!? Kako ovo čini diskusiju smislenom i kako to dokazuje da imaš pojma o čemu govoriš? Posedovao si i/ili si testirao sve uređaje bazirane na ovim čipsetovima? :trust:


Ne, ne znam da još niko nije spakovao S802 u stik (verovatno zato što je preskup za tu klasu uređaja), što ne znači da nikada neće i što ne znači da ne znam šta su Android boksovi sa Amilodžik SoC-ovima.


Ne, nisam se potrudio niti želim. Posle 20 godina bavljenja tom materijom, nemam više želju da jurim i rušim se u nesvest zbog svake novotarije.


Solidno, ali to nema veze sa ovom pričom.


Znaš kako se kaže, mišljenje je kao dupe - svako ga ima. Nisi odgovorio ni na jedan moj argument. SMB, BD-J...


Ti baš imaš neke probleme... forum! Alo! Internet forum! Na forumu si, diskutujemo...
rolleye0010.gif

Nemas ti argumente ako te zanima dali moze i sta pusta sve mozes da pronadjes na google .Ok neces da gubis vreme i ne prihvatas nove stvari ok razumeo sam jos uvek si u 2012 godini .Nisu to problemi ,tvoj problem je sto pises u mnozini ,nije sramota priznati kad nesto ne znas ,pogledaj pa se javi pa da diskutujemo ,kad sam pitao gde se ostvaruje garancija ,dobio sam veoma cudan odgovor ,kakva garancija 5 godina u srbiji ma vazi!!!
 
Iljadu konvertibilnih ????jel ti to druze ides copy paste mrzi te da kucas??
A? Oppo plejeri su koštali po $1.000 i više poslednji put kada sam gledao. Sada vidim da se kod nas mogu nabaviti (preko Mađarske) za 740-1.500 €, kako koji model. Kada sam napisao "konvertibilnih", mislio sam na konvertibilnu valutu, dolare, evre, funte, franke - kako god da okreneš to je taj raspon cena, ne pričamo o desetinama ili čak stotinama dolara ili evra, već o klasi iznad.

Što se copy-paste tiče, mogao si da navedeš odakle si uzeo onu listu, tj iz kakvog je to testa, ko ga je radio i u kakvim uslovima - najbolje bi bilo da si naveo referencu, da znamo o čemu se radi.

Inače, lista koju si dao očigledno nekako kvantifikuje neke performanse tih čipsetova u mrežnom radu jer je Realtek 1186 naveden dva puta, jednom na trećem mestu Realtek 1186 (with 10/100 LAN) i jednom na "trećem i po" (!?!) mestu Realtek 1186 (with Gigabit LAN). Mogu te obradovati informacijom da MED600X3D ima gigabitni LAN, te je prema toj "rang listi" tek pola mesta iza S802. :eyebrows: (Očigledno je u pitanju nekakvo ocenjivanje, te je "matori" R1186 dobio tek pola ocene manje od S802, ali dok ne vidimo ceo test glupo je i pričati o tome). Ipak, najviše zavisi od samog firmvera, tj implementacije softvera koja je kod Androida vrlo često u beta fazi.

Ovakvo "prepucavanje" je neozbiljno. Daj argumente i činjenice pa da diskutujemo, patkometrija > /dev/null.
 
Poslednja izmena:
Nemas ti argumente ako te zanima dali moze i sta pusta sve mozes da pronadjes na google
Mogu i jesam. Pitanje je implicitno, priznajem. Hoću da te navedem da priznaš da postoji nešto što MED600X3D može, a što S802 ne može. Za sada to uspešno izvrdavaš.

Ok neces da gubis vreme i ne prihvatas nove stvari ok razumeo sam jos uvek si u 2012 godini .
Da, još uvek sam u 2012. godini. A od tada se tako mnogo toga promenilo... Nego, kada ono beše uzimaš 4k TV? :eyebrows:

Nisu to problemi ,tvoj problem je sto pises u mnozini
Množinu sam upotrebio kada je to bilo primereno, misleći na nas - "mene i tebe". Za diskusiju je obično potrebno dvoje, kao i za svađu, što ti izgleda imaš problem da shvatiš.

nije sramota priznati kad nesto ne znas ,pogledaj pa se javi pa da diskutujemo
Nije, priznaj onda. :d Ne vidim kako si ti to u boljoj poziciji u ovoj diskusiji? Imaš li ti uopšte neki S802 boks ili samo o njemu maštaš? Da li si imao prilike i da probaš neki Mede8er pa znaš o čemu pričaš ili kako?

kad sam pitao gde se ostvaruje garancija ,dobio sam veoma cudan odgovor ,kakva garancija 5 godina u srbiji ma vazi!!!
Odgovoriću ti kao i ti meni - imaš Gugl. Imaju ovde predstavnika, kupiš ga za dinare, dobiješ fiskalni račun. Ima i ljudi koji ih dovlače iz Mađarske - pisana ragancija, račun, sve. Ako ima nekih problema reklamiraš, dobiješ zamenu, ali ja još ne čuh da se tako nešto nekome desilo.
 
@magick

Imaš krajnje specifično viđenje multimedije za naše krajeve i uslove. Već sam te pitao o tome i ne bih da se mešam u tvoje navike ili ukuse ali moraš priznati da su nesvakidašnji. SDI, bluray, skejleri...
Uz sve to ovaj strimer još deluje i okej. :)
Naravno, ja ga ne bih nikad uzeo jer iskreno ne vidim nikakvu prednost osim te garancije. Stvarno ne vidim. Na sajtu nema ništa što bi me oduševila. Može da pusti film i da skine prevod. Ako misliš da je toliko dobar, napiši šta ga to čini toliko dobrim.
Voleo bih da vidim više funkcija kao što su torrent, plugin-ovi i tako neke stvari na koje sam navikao na Kodiju, a koje imam na Windowsu ili Androidu.

Prednost takvih uređaja je što to za šta su napravljeni rade savršeno. Taj strimer sigurno pušta filmove kako treba ali prednost svakog Android boxa je u mnogo većoj fleksibilnosti.
 
@magick

Imaš krajnje specifično viđenje multimedije za naše krajeve i uslove.
Gledište se formira na osnovu znanja i iskustva, a ne na osnovu geografske dužine ili širine, pogotovo ne ako nije egzistencijalne prirode. Ono što "naše krajeve" odlikuje su neznanje, arogancija i zavist ("kiselo grožđe"), a sve tri karakteristike su međusobno povezane i zavisne na jedan morbidan način.

Već sam te pitao o tome i ne bih da se mešam u tvoje navike ili ukuse ali moraš priznati da su nesvakidašnji. SDI, bluray, skejleri...
Moj "ukus" i navike nemaju nikakve veze sa tim što tebe buni, a svakako da je za "ove krajeve" nesvakidašnje kada neko pokuša da digne nos iz mulja.

DivX je ovde uvek bio istog kvaliteta kao DVD, Nvidija davala istu sliku kao Matrox, a AMD/VIA je bila mnogo bolja platforma od Intel/Intel iako je VIA implementacija PCI magistrale bila tako očajna da ni jedna profesionalna audio ili video karta na tim pločama nije mogla da radi. :S:

Ako odeš na prvu stranu ove diskusije, koju je pokrenuo moj HTPC "saborac" Željko, videćeš od kada datira, a još tada sam bio veteran. :smoke: U "ovim krajevima", ja spadam u ljude koji su "izmislili HTPC". :p Možda je prirodno bilo u jednom trenutku potražiti nešto više.

Uz sve to ovaj strimer još deluje i okej. :)
Taj strimer nije okej, to je j*beno dobar strimer za te pare. :)

Naravno, ja ga ne bih nikad uzeo jer iskreno ne vidim nikakvu prednost osim te garancije. Stvarno ne vidim.
Ako ne vidiš onda ti ni ne treba, sigurno. Meni je to kompatibilnost sa BD standardom - čitanje ISO, rendering menija, 3D, mrežne performanse. Vidim da i za Android sada postoje neki program čiji tvorci tvrde da može da reprodukuje BD menije, ali se plaća tako da... Možda mu je najveća prednost što nije Android. :d

Ono što bih želeo da obznanim svima je da ovo nije takmičenje "ko je pametniji", pa ako neko ima "bolji" medija plejer od nekog drugog onda mora i da je pametniji jer "zna bolje da kupi" ili "više zarađuje", što opet dokazuje da je bolji/pametniji. Takvo "gledište" je karakteristično za ove krajeve jer su ljudi poniženi, ubijeni u pojam, nemaju način da se kreativno izraze i dobiju adekvatno priznanje za svoj rad, tj moralnu i duhovnu satisfakciju, pa očajnički traže način da nahrane svoj napaćeni ego. To važi za 98,6% populacije.

Na sajtu nema ništa što bi me oduševila. Može da pusti film i da skine prevod. Ako misliš da je toliko dobar, napiši šta ga to čini toliko dobrim.
Voleo bih da vidim više funkcija kao što su torrent, plugin-ovi i tako neke stvari na koje sam navikao na Kodiju, a koje imam na Windowsu ili Androidu.
Ima ugrađen µTorrent klijent. MED1000X3D i MED800X3D imaju čak interno ležište za HDD.

Dobrim ga čine brz i funkcionalan interfejs i praktično besprekoran firmver koji obezbeđuje pouzdan rad, visoke performanse i kompatibilnost sa raznim formatima, standardima i protokolima kojoj može da parira jedino još HTPC ili eventualno neki daleko skuplji namenski uređaj.

Prednost takvih uređaja je što to za šta su napravljeni rade savršeno.
Upravo. Za 150€ dobiješ sistem "ključ u ruke" i sve savršeno radi - to je nekada bilo nezamislivo. U svakom slučaju dobra alternativa sklapanju i budženju pasivno hlađenog PC-a.

Taj strimer sigurno pušta filmove kako treba ali prednost svakog Android boxa je u mnogo većoj fleksibilnosti.
Budžio sam thinclient i medija plejer sa Biglbordom još kada su imena Android i ARM bila masovno neprepoznatljiva, a Raspberry Pi nije bio ni u najavi. Posle su usledile i druge inkarnacije OMAP SoC-ova, pa i izlazak Teksas Instrumentsa iz te priče, što smo mi iz zajednice doživeli prilično bolno.

Android, kao i većina proizvoda baziranih na njemu, je jedan veliki poligon za testiranje i zato imam problem da prihvatim Android uređaj kao glavni i jedini medija strimer, ma kol'ko mu fensi bio hardver. To će se verovatno u budućnosti promeniti, ali je za sada tako.

Kao što rekoh, za mene je idealan spoj BD plejer, strimer i neki renomirani Android stik (ili boks ako ne prelazi 60-70€). Teško se može sve dobiti u jednom uređaju, pogotovo kada su ti veliki apetiti i pogotovo ako ne želiš ili nemaš da daš > 1.000 € za taj uređaj.
 
Poslednja izmena:
Prob'o ja - odavno. Termalna disipacija tadašnjih procesora je činila tu stvar problematičnom, ali je P3@700MHz dobro radio. Naravno, to je bila mašina za SD i neki polupristojni deinterlejs, mada pretpostavljam da bi sada isto to bilo moguće u HD-u sa poslednjom generacijom Intel tehnologije.

Ipak, PC i tako kompaktan dizajn ne idu jedan s drugim, a i skup je to sport. Pošto je jedno takvo kućište? Kapiram da za te pare možeš da uzveš već neki Mede8er, a za cenu cele konfiguracije već i Popcorn Hour A-410 + veliki HDD. Teško će višenamenska mašina da izađe na kraj sa ASIC-om kada je kompaktnost u pitanju. Uvek bilo tako, uvek će i biti.

Što se fleksibilnosti tiče, meni je dovoljno da strimer ima mogućnos da potera sam korisnički interfejs kroz mrežu, a na PC-u (u nekoj drugoj sobi) podignem šta hoću. Mislim da je prošlo vreme PC-a ispod televizora, u ma kako lepom i tankom kućištu bio.
 
Poslednja izmena:
U istoimenom filmu Stivena Sigala, kazu: pretpostavka je majka svih zajeba :)

Ne planiram da kupim to kuciste, vec da ga napravim (verovatno od starog DVD/CD plejera). Lepo je mastati o "imam server sobu", ali ja jednostavno nemam mesta za nesto vece.

Ideja je: AMD AM1, externa cigla napajanje, dva xTB diska unutra, eventualno tanki opticki uredjaj, ali to nije obavezno.
 
Poslednja izmena:
Ja napravio kuciste od neispravnog bluray playera i fino izgleda. Pisao ranije vec o tome. Stim sto sam sad izbacio 3.5 a ubacii 2.5 hard disk i mnogo je tise...
uploadfromtaptalk1422284836324.jpg
uploadfromtaptalk1422284876528.jpg
 
Ne planiram da kupim to kuciste, vec da ga napravim (verovatno od starog DVD/CD plejera).
Mogu da zamislim na šta će to da liči. :d Šalu na stranu, to je zanimljiv DIY projekat.

Ideja je: AMD AM1, externa cigla napajanje, dva xTB diska unutra, eventualno tanki opticki uredjaj, ali to nije obavezno.
Intel je energetski efikasniji. Ne znam šta ti je "eksterna cigla", ali bi' ja to realizovao sa jednim CV 12VDC napajanjem od bar 120 vati i internim DC-DC regulatorima. Ipak, konačni rezultat bi verovatno otišao preko 150 €, osim ako već nemaš u garaži sve što potrebno. :)
 
Ja napravio kuciste od neispravnog bluray playera i fino izgleda. Pisao ranije vec o tome. Stim sto sam sad izbacio 3.5 a ubacii 2.5 hard disk i mnogo je tise...
Super si to odradio. Jedino što bih ja podizao sistem sa SSD-a a sve ostalo trpao na neki NAS u hodniku ili gde već. :)

Koje napajanje si koristio i kako je priključeno, ne vidi se najbolje odavde?
 
Super si to odradio. Jedino što bih ja podizao sistem sa SSD-a a sve ostalo trpao na neki NAS u hodniku ili gde već. :)

Koje napajanje si koristio i kako je priključeno, ne vidi se najbolje odavde?

I tata bi sine, ali za sada finansije ne dozvoljavaju. Napajanje je pico ( plocica ) koje se bode direktno u 24-pin na maticnoj ploci a napaja se preko externe cigle ( 12v 15 A ). Iz te plocice idu ostale sata i ata grane.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno