Šta je novo?

PTT adsl

One2One

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
28.11.2008
Poruke
143
Poena
169
posle opsirnijeg razmatranja odlucio sam se za PTT adsl(N.Sad)naime telekom je bio opcija 1 ali tih 12 meseci iz ugovora mi se nesvidjaju....sad me zanimima li ko kakvih skorijih iskustava sa doticnim provajderom?
 
Ja sam vec nekih 7-8 meseci kod njih. Sto si duze kod njih manje placas. Ja trenutno placam 1.190 din. A posle godinu dana se placa 1.120 din. Sve pohvale za PTT od moje strane.
 
I sa moje. Jedina realna mana je losa tehnicka podrska, ali za to je tu Benchmark, jel :p . Korisnik sam... nemam pojma, preko dve i po godine. Da nisam zadovoljan, davno bih napustio PTT :) . Ali nemam nameru, zaista mi je fino :D .
 
da primetio sam 2mb je 2190 a 4-ti mesec 1890 din...7-mi mesec 1780 a 12+ 1670 din......ali kakvog je kvaliteta protok mislim jel brzina varira mnogo ili je sve u razumnin granicama...isto tako ako ima ikog na beotel-u moze li da kaze svoje impresije
 
Na ptt-u sam vise od 2 godine (Telep) i mogu raci da za to vreme nisam imao neke potrebe za tehnickom podrskom, mozda sam ih zvao 2-3 puta za to vreme, jedanput zbog zaboravljenog passworda a za ostalo se ni ne secam. Sa protokom takodje nimalo problema... uvek konstantan, maksimum sto linija moze da pruzi, trenutno 215 kB/s (ovo naravno zavisi odakle skidas, news, torrent...) kolko pokazuje DU Meter. Na kraju jedan od vecih pluseva su cene, u startu su cene svih paketa neznatno manje od Telekoma ali kako vreme bude prolazilo cena ce biti sve manja.
 
Poslednja izmena:
Evo da ti prenesem neka posredna i neposredna iskustva sa PTT-om u NS...
drugar koji koristi PTT je veoma zadovoljan, rekao mi je da su brzine odlične, da imaju popuste za korisnike...tako da je moja odluka prošle godine, nakon godina korištenja wirelessa, bila da uzmem ptt adsl... poslao sam im zahtev preko internet sajta...iskreno, ne znam čemu im ta mogućnost online prijavljivanja služi, jer na zahtev nisu odgovorili...nakon 7 dana čekanja, otišao sam u glavnu poštu, žena koja tamo radi na šalteru nije mogla da mi da nikakve preciznije podatke, već mi je dala broj telefona na koji treba da se obratim...prvi dan kad sam ih zvao, niko se nije javljao...
drugi dan se javio neki neljubazan glas, objasnio mi je da trenutno nemaju adsl modema i da ako mi se žuri idem kod drugog adsl provajdera...šta reći :)
ja sam odustao i posle još jednog neuspešnog adsl pokušaja uzeo sbb....

zaključak: kvalitet neta i cene svi hvale, uostalom ptt je većinski vlasnik telekoma, koji je opet nadprovajder pttu :trust: s druge strane, ako ti je kvalitet podrške na prvom mestu, zaobiđi...
 
hvala na impresijama...svi hvale kvalitet ali i isticu losu podrsku PTT-a koliko sam do sad video ali interesuje me dali oni ogranicavaju p2p?
 
Ma ja bih presao kod njih samo zbog ovih popusta.
 
Torrenti ferceraju k'o ludi. I imas zaista "tvoju" IP adresu, tako da mozes da budes server za CS ili druge igre :d .
 
da popusti na mesece su veliki razlog zasto se odluciti za PTT ali me isto zanima da li je to dobar izbor ili mozda probati Beotel,Verat ili sezampro itd.....u pogledu kvaliteta konekcije i protoka samo tehnicka podrska recimo da je zanemarimo?i da mislim na novi sad...telekom nikako zbog onog ugovora rrrrr
 
Ево ти резултата које сам мало пре окачио у другој теми.



или


Иначе пакет је 4096/256 Kbps, па ти види. Ја сам са Лимана 4, а има нас двоје на адсл модему.
Ја имам премиум налог на rapdishare, па могу да их и похвалим, док торенте не скидам.
Каква је подршка, е ту нису погрешили ови горе, једном речју ужассссссс!
Мени су пред нову годину ладно умањили проток са 1.5 мбс на 1 мбс, после пар телефонских разговора, одлучио сам да се не ослањам на њихове "инжињере", већ да поднесем захтев за 4мбс, јер сам на њиховом пакету преко 2 године, а цена је права мизерија.
Ја код њих остајем, то је сигурно, али немој никад да зовеш 021/4807152, него правац на шалтер главне поште!
Надам се да сам ти помогао
Поздрав
 
Ево ти резултата које сам мало пре окачио у другој теми.



или


Иначе пакет је 4096/256 Kbps, па ти види. Ја сам са Лимана 4, а има нас двоје на адсл модему.
Ја имам премиум налог на rapdishare, па могу да их и похвалим, док торенте не скидам.
Каква је подршка, е ту нису погрешили ови горе, једном речју ужассссссс!
Мени су пред нову годину ладно умањили проток са 1.5 мбс на 1 мбс, после пар телефонских разговора, одлучио сам да се не ослањам на њихове "инжињере", већ да поднесем захтев за 4мбс, јер сам на њиховом пакету преко 2 године, а цена је права мизерија.
Ја код њих остајем, то је сигурно, али немој никад да зовеш 021/4807152, него правац на шалтер главне поште!
Надам се да сам ти помогао
Поздрав
naravno samo u cetri oka sto bi narod rekao kad je posta u pitanju :D Hvala na informacijama
 
Moze li neki komentar na modem koji se dobija kod njih, koji je model, zaglupljuje li se ili tako te stvari, i ima li mogucnosti da se odma dobije wireless router?
 
danasnja poseta posti i raspitivanje u vezi PTT adslom je izgledala ovako........molim vas gospodine nazovite 9813(mislim da je taj broj)i raspitajte se kod telekoma za uslove oko adsl-a......ali gospodjo ja zelim adsl kod PTT mozete li mi vi pomoci oko informacija.....morate da nazovete 9813---telekom info centar....???????????????????????...inace prijatna starija gospodja koja izgleda nezna da telekom i ptt nisu ista stvar i umalo da zaboravim i poprilicno tvrdoglava tako da sam ja popustio i napustio objekat jer nisam mogao da je ubedim da mi netreba telekom nego PTT
 
A jel nisi slucajno ti otisao na pogresno mesto? :)
 
danasnja poseta posti i raspitivanje u vezi PTT adslom je izgledala ovako........molim vas gospodine nazovite 9813(mislim da je taj broj)i raspitajte se kod telekoma za uslove oko adsl-a......ali gospodjo ja zelim adsl kod PTT mozete li mi vi pomoci oko informacija.....morate da nazovete 9813---telekom info centar....???????????????????????...inace prijatna starija gospodja koja izgleda nezna da telekom i ptt nisu ista stvar i umalo da zaboravim i poprilicno tvrdoglava tako da sam ja popustio i napustio objekat jer nisam mogao da je ubedim da mi netreba telekom nego PTT

hehe...rekao sam ti šta da očekuješ :D
 
Prvi adsl sam imao kod sezama.Dali su mi onaj usb krs od modema i morao sam da idem kod njih da placam.Posle su smislili one kartice za dopunu, ali nikada nisam mogao da uplatim tacan iznos uvek sam im preplacivao.Na nagovor druga otisao sam do PTT i za par dana sam dobio poziv i otisao da uzmem cetvoroportni ruter za dzabe ( u to vreme su sezamovci naplacivali svoj ruter 1700 dinara koriscenje).Sa velikim zadovoljstvom sam vratio sezamu njihov usb modem i dan danas su mi ostali duzni par stotina dinara koje " nisu mogli da mi vrate ", nego su mi nudili internet sate ?
Od tada, mislim, od jeseni 2005 sam na ptt-u i prezadovoljan sam uslugom. pogotovo cinjenicom da 4mb/25kb paket placam nekih 2240 dinara posle najnovijeg povecanja brzina.Nema nikakvih ogranicenja, a u sto se tice tehnicke podrske i ne treba mi.Kad ne radi adsl meni, ne radi ni jednom drugom provajderu.
 
Poslednja izmena:
A jel nisi slucajno ti otisao na pogresno mesto? :)

kamo srece da sam otisao u mesaru umesto u PTT ali nazalost nisam :D
a sto se tice kvaliteta dsl-a svi hvale ptt ma netreba meni tj. mislim da podrska nece biti potrebna ali opet treba dobiti neke informacije sa vremena na vreme i prikljucak naravno :)
 
ne znam kako je u ns ali u begisu u posti gde se prijavljujes za adsl imas i za ptt i za telekom...
 
Pazi, ako si usao u postu i krenuo da se raspitujes o internetu, oni su ti dali 100% telekom. Raspitaj se gde se nalaze kancelarije PTT-a u tvom gradu. Ja sam tako usao u zgradu poste kao sto su mi rekli, usao u sobu 7 ili 27 (ne secam se), i upao na neki upravni odbor ili sta vec :d . Onda mi je ljubazni portir rekao da iako pise posta, to je zapravo telekom :d , i da idem na drugi ulaz :d . Zanimljivo, jel.
 
ma ja sam se raspitao u lokalnoj posti ali nebitno a da pitam jos sto je neko jos ranije pomenuo kakav modem se dobija na koriscenje?u smislu jel radi svoj posao solidno ili je kao u slucaju necemo imenovati kojih provajdera neki ofucani alcatel koji nije ni za w!3dfdasfsgs :D
 
Nemam pojma sta daju sada. Do skoro su davali one obicne Sagem Fast 800 i Asuse, mada mi drug skoro rece da je dobio neki malo napredniji :).
 
Pazi, ako si usao u postu i krenuo da se raspitujes o internetu, oni su ti dali 100% telekom. Raspitaj se gde se nalaze kancelarije PTT-a u tvom gradu. Ja sam tako usao u zgradu poste kao sto su mi rekli, usao u sobu 7 ili 27 (ne secam se), i upao na neki upravni odbor ili sta vec :d . Onda mi je ljubazni portir rekao da iako pise posta, to je zapravo telekom :d , i da idem na drugi ulaz :d . Zanimljivo, jel.
telekom se u ns nalazi na sasvim drugom mestu (spens) tako da nije mogao da pogreši ;)
 
I niko ne odgovori koje modeme daju i moze li wireless ruter. Nego, aj da je nebitno to, jel daju user i pass da moze da se koristi neki kupovni bolji router?
 
Daju username i pass. Zapravo, ne znam kako je sada, ali username i pass su isti kao broj telefona, valjda jer se ne mogu koristiti sa drugog broja osim tog...
 
Poslednja izmena:
I niko ne odgovori koje modeme daju i moze li wireless ruter. Nego, aj da je nebitno to, jel daju user i pass da moze da se koristi neki kupovni bolji router?

Trenutno se dele TP-Link 8811A 1 Eth + 1 USB port modem. Modem se setuje u PTT Net-u bar za korisnike Beograda. Niko ne sprecava da se koristi sopstveni modem. Wireless modele ne daju.
 
Trenutno se dele TP-Link 8811A 1 Eth + 1 USB port modem. Modem se setuje u PTT Net-u bar za korisnike Beograda. Niko ne sprecava da se koristi sopstveni modem. Wireless modele ne daju.

hvala na odgovoru :) sutra krecem u glavnu postu pa da vidim sa njima tamo sta i kako
 
hvala na odgovoru :) sutra krecem u glavnu postu pa da vidim sa njima tamo sta i kako

Sobzirom na neobavestenost svih, koliko mogu ovde da procitam, mozda je najbolje pozvati njihov call centar u beogradu i tamo se raspitati. Ko zna mozda ce te na salteru uputiti na Lelekomov ADSL :mad:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno