Šta je novo?
Ako se salje digitalni AC3 signal, onda kvalitet zvucne karte ne igra preteranu ulogu.
 
Sve je to kul, nego mene zanima gde ima servis gde bi mogli da mi zamene sve sto je dotrajalo i eventualno nesto pojacaju?
Kad budem kupovao zvucnike - okacicu temu u 'Sta kupiti'. Do tada guram Z-5500 koji mi pruza DTS i DDL, i uz 42LN5400 nudi vise nego korektan kucni bioskop u potkrovlju od 12 kvadrata.


Pozz

Ljudi, stvarno, koji servis preporučujete za ove zvučnike? Kod mene bi trebalo da se zamene plave diode na ekranu upravljačke kutije...
 
Jel mozda neko popravljao svetla na kontrolnoj jedinici moje je skoro skroz otislo, jel se razume neko u to?
 
Potrazi po netu, imas video tutorijal ako se ne varam gde je lik bas to popravljao. Ja sam imao drugaciji problem: radilo je svetlo bez problema ali je ekran bio crn tj oba reda su bila u onim crnim pravougaonicima kao kad je pojacano do kraja pa sam morao napamet sve.
 
Nadam se da si uspeo da popravis. Gledao sam ja to ali dzaba mi i da gledam kada se ne razumem u to :-( pa sam pitao ovde znali neko ko bi to mogao da odradi.
 
Pozdrav. Da li je neko od vlasnika pomenutog sistema voljan da otvori Control Pod i pogleda (uslika/zapise) raspored zica na ploci? Vazno je da je vas sistem tj. Control Pod sa PID-om od R200 do R635, ovo bi mi bas znacilo.
 
Ja sam svoje Z5450 popravljao u kimteku,dole na vilinim vodama,pre jedno par godina I bio zadovoljan uslugom...
 
Hvala Darc0 na odgovoru :wave: ,sacekacu da vidim da li neko moze od forumasa da uslika kontroler, da ne bi cimao ceo sistem gradskim prevozom, zao mi woofera i kicme :D
 
Za sve koje zanima servisiranje ovih zvučnika:

Firma je Logo i nalazi se na vrhz Bulevara kralja ALeksandra, broj 261 [kod Cvetkove pijace]. Kod njih sam nekoliko puta radio sitne popravke i sasvim su OK. Oni su, pre par godina, bili i zvanični serviseri za sve Logitech proizvode. Telefon servisa je 011/204-2150.

Na kraju, ako je upravljačka jedinica u pitanju, nema potrebe da se vufer nosi zajedno sa njom. Potrebno je samo da odnesete upravljačku kutiju.

Toliko od mene.
 
Jel ima neko informaciju gde moze da se poboljsa kvalitet zvuka kroz optiku. Znam za lika iz NS koji radi poboljsanje analognog signala ali ne i Digitalnog. Pa ako neko ima info Hvala!
 
Samim korišćenjem digitalnog signala elimisaćeš gubitke i smetnje u analognoj vezi. Ne znam o kakvom se poboljšanju kvaliteta radi, prvi put čujem za to, ali treba biti svestan da se kod tih zvučnika nemože napraviti bog zna kakav napredak. Takvi kakvi su čine sjajan komplet i ne treba se puno opterećivati. Imao sam ih par godina, uživao u njima za sve pare. Čak sam im i menjao kablove (moji su bili model sa žabicama), ali dobitak nije bio vredan uloženih para i truda, iskreno. Ako možeš, koristi digitalnu vezu, to je najviše što možeš da postigneš za malo ulaganja.
 
Ma verovatno je mislio na Kemp i menjanje operacionih.
 
Nisam siguran da li se odnosi samo na analogni signal ili obuhvata i digitalni, ali sam naisao na ovaj sajt http://www.head-fi.org/t/657715/almis-logitech-z-5500-mod-high-end-upgrade-for-the-speaker-system ,gde je lik po njegovim recima preporodio z5500. Ima dosta igranja, ali ko zna mozda je i vredno truda. Ja sam svoj problem sa z5500 resio, evo bas danas sam se menjao sa konzolom i sad sve fercera kako treba, nisam mogao da verujem da koznola sa PID-om R629 moze da radi sa vuferom R002 :D
 
Lel,nisam ni trebao da spominjem servis I da baksuziram...: )

Odjednom,iz cista mira moji Z5450 su prestali da rade,totalno mrtvi,kao da nema struje,ne sija ni crvena standby lampica...pre neki dan sam odgledao film I ugasio zvucnike,sve radilo najnormalnije?!

Da li postoji jos neki osigurac unutar vufera osim onog staklenog na zadnjoj strani?
 
Lel,nisam ni trebao da spominjem servis I da baksuziram...: )

Odjednom,iz cista mira moji Z5450 su prestali da rade,totalno mrtvi,kao da nema struje,ne sija ni crvena standby lampica...pre neki dan sam odgledao film I ugasio zvucnike,sve radilo najnormalnije?!

Da li postoji jos neki osigurac unutar vufera osim onog staklenog na zadnjoj strani?

To je jedini osigurac, pokusaj njega da zamenis, takodje vidi da li je lepo prikacen naponski kabal , raskaci pa opet prikaci kabal od konzole, isto kad palis vufer preko prekidaca koji je na njemu, prisloni uvo kod porta ( auspuh od vufera :D) i oslusni da li se cuje zujanje od trafoa. Ako je i dalje nema promene probaj da prikacis Logi na drugu uticnicu, mozda je otisao osigurac na toj uticnici gde ti je vufer (ako je samo Logi na njoj a ne i drugi uredjaji). Javljaj situaciju.
 
Poslednja izmena:
^
Ma jok brate,sve varijante sam isprobao,osigurac nije ,steker je sa 5 ili 6 prikljucaka(tu mi je I TV prikljucen I WDTV ...)naponski menjao,menjao steker(u drugoj sobi),osigurac iako je bio dobar ajde reko da promenim I njega,nista,mrtav.
Kad upalim I stavim uvo na rupu vufera cuje se onaj slab duboki zvuk,kao trafo...
Kabl od konzole ne mogu da proverim osim odokativnom metodom: -),nigde nije u prekidu.
Da nema u konzoli neki osigurac,vidim da se lako otvara,odozdo 4 srafa...?
 
^
Ma jok brate,sve varijante sam isprobao,osigurac nije ,steker je sa 5 ili 6 prikljucaka(tu mi je I TV prikljucen I WDTV ...)naponski menjao,menjao steker(u drugoj sobi),osigurac iako je bio dobar ajde reko da promenim I njega,nista,mrtav.
Kad upalim I stavim uvo na rupu vufera cuje se onaj slab duboki zvuk,kao trafo...
Kabl od konzole ne mogu da proverim osim odokativnom metodom: -),nigde nije u prekidu.
Da nema u konzoli neki osigurac,vidim da se lako otvara,odozdo 4 srafa...?

Uf.... bilo bi lepo da je osigurac... Otvori i pogledaj prvo konzolu i vidi da li su svi cipovi ok, ne mogu da nadjem krstenu sliku za z5450 ali sam nasao od z5500 http://forums.logitech.com/t5/Speakers/Z5500-power-on-problem/td-p/297481 isti je djavo u pitanju jer je prakticno sve isto osim sto imas wifi modul za pozadince, proveri sve cipove, i vidi da li se oseca paljevina, ako je sve ispravno u konzoli pogledaj onda pojacalo na vuferu, ja se nadam da su ti se mozda nadula ona 2 velika kondenzatora ili jedan manji pored njih i da li su mu vrisnuli regulatori napona za pozitivan i negativan napon mislim da su u pitanju 78M18 i 79M18 ali nisam 100% siguran jer nemam z5450 (sto je jeftinija varijanta za popravku) ovako to izgleda na z5500 http://cdn.head-fi.org/7/77/77a161c1_DSC_7883.jpeg, slicne regulatore napona imas i u samoj konzoli (3 komada) pregledaj i njih i javljaj. Nema drugih osiguraca.
 
Poslednja izmena:
Sve izgleda normalno u kozoli,nista ne smrdi,nema crnila,evo slika....


IMG_3947.jpg IMG_3948.jpg

Vufer ako budem imao zivaca otvoricu sutra ali verovatno od ponedeljka u servis,nemam zivaca da se mlatim.
Hvala ti u svakom slucaju...

EDIT:
Heh,ovo sam slikao kroz rupicu na vuferu,odozgo:d ...jel ovi kondenzatori?
Izgleda da su OK..?

IMG_3951.JPGIMG_3949.JPGIMG_3950.JPG
 
Poslednja izmena:
Deluje konzola ok,samo je ocisti od prasine leba ti :d na prvoj slici mi se cini da je ovom levom naduta kapa ali los ugao krastavac, ako te mrzi da se cimas i sam popravljas odnesi ga u servis, valjda je nesto sto se da resiti.
 
Lol,prasina,nisam nikad otvarao konzolu,mora da je ima...
Ono naduto sto ti se cini na prvoj slici mislim da je ono belo sto zalivaju komponente,ne znam kako se zove...
Nije da me mrzi da se cimam ali nisam u materiji,nemam prakse:D
Ne verujem da je nesto komplikovano,kazem ti,pre neki dan sam odgledao film ugasio zvucnike juce da ih upalim provalim da ne svetli ni stand by dioda,sta se tu izdesavalo pojma nemam.

U svakom slucaju,hvala ti na ulozenom trudu I vremenu.
 
Nema na cemu. Javi ovde kad dodje Logi sa servisa koji je bio problem mozda nekome zatreba. :wave:
 
Otvorio sam vufer da vidim ova dva kondenzatora,nisam mi djavo dao mira....:- )
Izgleda da je nesto drugo problem,dalje ne idem,syebacu nesto jos gore...:d

IMG_3954.jpgIMG_3953.jpg

Evo I konzole bez prasine,ako nekom slucajno zatreba
IMG_3952.jpg
 
Deluje mi sumljivo ovaj regulator napona (78M12) jer ako on ne salje napon ka konzoli onda po toj logici ne bi trebao da je sistem ziv uopste, tj nema crvene lampice. Ili da je neki od kondenzatora procureo (osim ova 2 velika), hladan lem, itd.... Ako je to u pitanju onda je popravka laka, drzim palceve.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja pomislio. Deluje malo nagorelo.
 
Ovi dole na vilinim vodama u kimteku ne rade vise Logitech.
Bio burazer danas ,nisu hteli da prime zvicnike,kazu nisu vise ovlasceni,nemaju delova a I nisu vise u garanciji.
Videcu sutra da mi pogleda komsija iz TV servisa taj regulator napona ako nista zvacu ove gore sa Bulevara sto ih je neko ovde preporucio.
 
^
Nije,gledao komsija TV serviser,kaze da je onaj regulator OK,dalje nista nije mogao jer kad je otvorio I konzolu I video sve one cipove..lel:d
Nista nosim ih u servis,samo u dilemi sam gde da ih odnesem,u Computer Land (oni su sada ovlasceni serviseri)ili u Logo na Bulevaru....?
 
Samo da nije konzola, sve ostalo je resivo. Ne znam sta da ti kazem za ta dva servisa jer nisam imao posla sa njima.
 
Ostavio sma ih u ComputerLand-u,javljam situaciju....
 
Nazad
Vrh Dno