Šta je novo?
Zar nije rekao da je promenio zvucnike i sad mu se slabije cuje?

Pomenuo je da je koristio običan kućni bioskop, tj. da je filmove gledao preko njega i da je tu zvuk bio jači na zadnjim kanalima. Tako da u tom slučaju nije ni koristio zvučnu kartu već samo taj DVD kao plejer i njegove zvučnike. Neka me ispravi BitrAtE ako grešim.


Sta je problem u tome da prvo proveri podesavanja zvucnika pa ostalo?

Nije problem da to odradi prvo, nisam tako nešto ni napisao, već je problem ako odradi samo to a ne uradi test preko zvučne karte. Napisao sam i zašto.


Verovatno nisi video z-5500 a kamoli koristio pa ne znas da ima opciju za pojacavanje frontova, centra kao i zadnjih zvucnika pojedinacno.

...
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja primetio tj razumeo on je rekao da je gledao/slusao preko nekog sony-a 5.1, zvucnika, a sad kad koristi Z-5500 drugacije se cuje. Meni je logicno da je problem u zvucnicima, a ako je kojim slucajem uporedjivao gledanje na nekom noncomputer baziranom 5.1 sistemu pa to uporedjuje sa Z-5500 to je onda sasvim druga prica i moze da bude svasta. Zato kazem da prvo treba da proveri kariku koju je menjao u toj prici - a to su zvucnici koliko vidim.
 
Nije najjasniji taj deo priče, ali sa obzirom da BitrAtE z5500 ima odavno verujem da upravo poredi zvuk filma puštenog preko Sony kućnog bioskopa sa zvukom kada film gleda i sluša preko Pot plejera, Creative X-Fi i z5500. U tom slučaju pretpostavljam da mu je odnos prednjih, zadnjih i centralnog više odgovarao na Sony-u nego sada sa Creative-Logitech kombinacijom. Prostim podešavanjem nivoa kanala u Creative konzoli ili na samim zvučnicima sigurno može popraviti tj. pojačati zadnje kanale, ne verujem da je u pitanju bilo kakav problem.
 
Takodje greota je drzati ih preko analogne konekcije. Ja sam koristio to u samom pocetku ali cim sam promenio na digital a posle na optical razlika se cula. Izmedju digital i optical-a nije bilo nikakve ali su obe varijante bolje od analogne. Takodje probaj da vidis da li je bolje da ti zvucna radi decode ili da ides passthrough na zvucnike. Ja sam ostavljao da Z-5500 radi sav posao...
 
Da, realno dekodovanje signala treba prepustiti onom uređaju koji ima bolje DAC-ove, ili ako to nije poznato, slušanjem se nađe varijanta koja bolje zvuči.
 
Od cega ima bolji DAC? Od integruse mozda, ali od bilo koje krstene karte od 50-ak evra tesko...
 
Pa zato sam i napisao da dekodovanje treba prepustiti boljem DAC-u, ali se zbog osetljivosti većine vlasnika z5500 nisam upuštao u detalje ;)
 
Ma sto se mene tice Z-5500 je tezak krs s obzirom koju cenu traze. Ja sam ga uzeo za 300e jos pre nekih 9-10 godina cini mi se i to se isplatilo ali sam mislio da su dobri za muziku - kad ono prc; samo za filmove i igre.

Imao sam ih do skoro a najvise su radili sa Audigy kartom koja uopste nije bila jeftina kad se pojavila pa sam radio passthrough iako bi, teoretski, trebalo bolje da zvuci bez toga - nije.
 
Nisam bio najjasniji izgleda :) Nije problem do zvucnika, radi svaki nego jednostavno nekako su mi zadnji zvucnici ili tihi ili se slabo "pale" Primjera radi kad helikopter krene da kruzi u nekom filmu, zvuk mi ne kruzi nego zna da se cuje preko prednja tri zvucnika a na surraunde bude ili bas tiho ili ga nema. Sve je podeseno kako treba, sto se podesavanje samih zvucnika jacine tice svi su na pola sem surroundi na kocku iznad pola i to je i vise nego dovoljno. Pocinjem da sumnjam na analognu vezu (3x10m kablici razvuceni kroz kanalice) i da mozda imam neke gubitke tu.
 
Probaj za pocetak digitalnu vezu da ne gledamo u pasulj :)
 
Hocu, nego nisam do sada jer digitalno ce decoding raditi Z5500, koji sam djavo davao 80e na zvucnu karticu onda :D
 
Jedan prijateljski savet: ako si zaista zadovoljan Z-5500 nemoj nikad - ponavljam NIKAD da poslusas neki hi-fi sistem ili ne daj boze bilo kakav krsteni Altec Lansig set zvucnika za racunare.
 
Nisam zadovoljan ali rade posao. Rado bih ja neki krsteni HiFi sistem ali trenutno nemam kinte za to :)
 
Neces mi verovati ali sam ja moj Z-5500 prodao pre nekih 6-7 meseci za 170-180e i to sa delimicno ispravnim displejom i za te pare uzeo hk avr 132 + canton 5.1 doduse bez vufera i to oduvava z-5500 u svemu. Doplatio sam 50e za vufer i sad je bombona...
 
Jedan prijateljski savet: ako si zaista zadovoljan Z-5500 nemoj nikad - ponavljam NIKAD da poslusas neki hi-fi sistem ili ne daj boze bilo kakav krsteni Altec Lansig set zvucnika za racunare.

kakvo glupo poredjenje
 
Zbog?
 
Interesuje me, da li neko ima kojim slucajem kontrolni pod za Z-5500? Kupio bih jedan takav ispravan!
 
Drugari, zanima me gde bih mogao u BG da moddujem ove zvucnike i koliko to ima smisla?
Naime pocelo je ponekad da zuji iz woofera, ne iz membrane nego iz kucista i kada su zvucnici na standbuy-u.
Zato bih to voleo da resim, a realno ako je moguce dodatno uticati na kvalitet zvuka zamenom pojedinih komponenti, zasto da ne. :)

Pozz!
 
Zameni zvucnike ako hoces bilo kakav kvalitet ;)
 
Najbolje bi bilo da mi ti pricas o Z-5500 koje sam koristio 8 godina otkako postoje... Steta sto nisi cuo kvalitetnije od gorepomenutih pa ne znas ni sta pricas.
 
Sve je to kul, nego mene zanima gde ima servis gde bi mogli da mi zamene sve sto je dotrajalo i eventualno nesto pojacaju?
Kad budem kupovao zvucnike - okacicu temu u 'Sta kupiti'. Do tada guram Z-5500 koji mi pruza DTS i DDL, i uz 42LN5400 nudi vise nego korektan kucni bioskop u potkrovlju od 12 kvadrata.


Pozz
 
Neam smisla tu nesto "pojacavati"/"modovati" - treba popraviti i to je to.
 
Jedino sto mozes je da probas da promenis kablove koji idu do zvucnika ali mislim da se ne bi nesto usrecio. Osim toga mozes da promenis izvor tj umesto integruse da uzmes neku krsteniju karticu i to je maksimum od Z-5500.

Inace plakalo mi se kad sam posle Z-5500 cuo Altecov ATP3 koji je inace 2.1 i ima bar duplo bolji zvuk...
 
Nije bas tako. Imam ATP3 jos uvek na nekom znj kompu kod matoraca :)
Da nisi mislio na 621?
 
Jok, ATP3 su sigurno osim ako nema neki model koji potpuno isto izgleda. Imaju duplo bolji zvuk kad se pusta neelektronska muzika tj instrumentali zvuce preterano, naravno nisu glasni kao Z-5500 ali za muziku su mnogo bolji po meni... Z-5500 dalje od filmova i igrica ne ide.
 
Jok, ATP3 su sigurno osim ako nema neki model koji potpuno isto izgleda. Imaju duplo bolji zvuk kad se pusta neelektronska muzika tj instrumentali zvuce preterano, naravno nisu glasni kao Z-5500 ali za muziku su mnogo bolji po meni... Z-5500 dalje od filmova i igrica ne ide.

ATP3 nisu za poredjenje sa Z-5500 ni u kom pogledu. Tako da mislim da si promasio temu ili starno imas iskrivljenu percepciju stvarnosti
 
Vazi, poz.
 
Savjet da svi koji koristite fabricke kablove promijenite jer ne valjaju boba. I mnogo mi ljepse zvuce sad u filmovima kad sam pojacao zadnja dva na dvije kockice maksimuna ;) I naravno bar neka osrednja zvucna kartica je must have mada cisto sumnjam da postoji neko ko ih ima na integrisanoj kartici :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno