Šta je novo?

kako sa kompjutera poslati faks?

kedi

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2008
Poruke
3
Poena
301
cao svima imam jedno pitanje..........zanima me kako da preko racunara posaljem faks......????imam adsl od 700 kb/s i odlican komp.....trazio sam svugde ali nikako da ukapiram jer nije dobro objasnjeno.....treba mi pomoc nekog ko je slao faks ili bar da zna kako da se posalje........help plizzzzzz.......unapred hvala......!!!!!!
 
U XPu ima taj dodatak, ja sam to davno radio, vidi ga kao štampač, i klikneš na dokument kao da hoćeš da ga štampaš, i odabereš FAX kao štampač. Ako se setim detalja, objasniću ti, možda sam nekog drugog naveo da se priseti ....
 
Iz nekog razloga taj windowsov Fax drajver jednostavno ne radi na nekoliko razlicitih kompova, bilo da su SP1, 2 ili 3
Najbolja iskustva imam sa Mighty Fax programom
 
hvala na ovome ako se neko seti jos nekih programa koji bi mi bili od pomoci i ako bi neko mogao da objasni kako raditi na njima bio bih vam veoma zahvalan......hvala magicmaster i ciki022.......ako se setis magicmaster bilo bi od pomoci ono sto si napisao......a sto se tice cikija ako bi mogao da objasnis kako radi taj program..!!!!!!????? hvala........
 
Koliko ja znam tesko ces poslati fax preko adsl ako ti to adsl modem ne omoguci. Ni Mighty Fax to ne omogucava (osim ako imas i fax modem karicu).
 
ok znaci preko adsl-a nemogu poslati fax ili mogu ,ali sta mi treba neka mi neko objasni molim vas jer sada sam totalno zbunjen .samo da dodam da adsl je od telekoma i neznam dali podrzava fax
 
Poslednja izmena:
Što se softvera tiče, ja sam nekada davno koristio nekakav winfaxpro program. Simantekov, čini mi se. Ako se dobro sećam, on se postavi kao drajver za štampač, i preusmeri štampanje na udaljenu faks mašinu.
A šta je fax adsl modem, pojma nemam, u to vreme nisam ni znao šta je ADSL :).
 
Vec nekoliko godina koristim FaxTalk. Radi bez ikakvih problema, na razlicitim konfiguracijama i sa razlicitim modemima.

Konkretno, ja ga koristim preko analognog izlaza na ISDN-u.

Slanje/primanje faxa nema veze sa ADSL-om, tj. vrstom internet konekcije. Komunikacija se obavlja analognim putem (skicanje i cviljenje, kao kad se kolje svinjce:d).
 
Ne možeš slati fax preko ADSL-a. Znači ili ako već imaš običan 56k dial-up modem u kompu ili da ga ugradiš pa preko njega šalješ faxove. A šalješ tako što samo instaliraš fax service koji je sastavni deo Windowsa (ADD/Remove Programs), nakon toga kad hoćeš poslati fax ideš na print, tamo odabereš fax printer i nakon toga će te wizard voditi dalje (kome šalješ , broj faxa na koji šalješ itd.)
 
Poslednja izmena:
ne znam dal je neko pomenuo, ali ima fora da saljes fax preko interneta!
mislim da radi cak i preko email-a, posaljes skeniranu sliku na odredjenu adresu i oni salju faksom.

bilo je i besplatno sa nekim ogranicenjem tipa 1 faks dnevno. ali to je informacija od pre nekoliko godina, ne znam kako je sada.
 
da li taj fax treba da stigne na fax aparat ili na komp?
 
Na dnu strane piše:
Last modified: 02/28/1999 10:51:41
Verujem da to poodavno ne funkcioniše.

Anyway, nije me mrzelo, poslao sam mail, ali nikakav faks mi ne stiže...možda će da stigne do ujutru :d
 
Treba mi program da posaljem fax preko interneta preko wifi mreze,ima li takav program?
 
Taj servis koliko sam video nema Srbiju. Ima li nesto za Srbiju?
Ja bas treba neke 3 strane u pdf-u da posaljem na fax...
 
Poslednja izmena:
Ni to nema podrsku za Srbiju. Mada imam jedan stariji komp sa 56k modemom. Kako se bese to podsesava za slanje faksa? Nabacio sam drajvere za modem i Fax Talk programce. Sta je jos neophodno? Vidim da na modemu imaju dva porta gde pise PHONE i LINE gde se sta ubada?

PS: Prosli put sam nekoga uhvatio sa fax masinom, sad moram sam nesto da smislim :d
 
line te,leonsku vezu , phone izlazk ka fixnom
 
OK, znaci kabl telefonski u line i onda fiksni u phone da ubodem?
 
Pa, da, Weasel je to jasno napisao :D
 
Nazad
Vrh Dno