Šta je novo?

DFI LP DK P45 problem

miligor

Čuven
Učlanjen(a)
06.02.2004
Poruke
323
Poena
620
Kupih nedavno ovu plocu, sve lepo namontirah, ukljucih i primetih sledece: Komp je za trenutak poceo normalno da se zalece, kad odjednom skljoc i tajac! Posle 3-4 sekunde opet ledovke i kuleri, ali sistem se podize posle dobrih 2 minuta. Zapravo, but je dugo trajao, a ulazak u Win je prosao, rekao bih, uobicajeno. Probao sam clear cmos, menjao mesta memorijama, vadio po jednu memoriju, davao memoriji 2.0V kako joj i dolikuje, ali uvek isto. Probao moj stari Apacer, ali s njim ni da bekne, t.j. zaustavi se kod stavke 52 na LED displayu i ne ide dalje. Da li imam problem sa plocom, ili samo sa nekompatibilnoscu memorije? Jos da napomenem da kad udjem u Win, daljih problema nema.
 
Reklamiraj ploču.
 
Siguran si? Mozda neki drugi tip memorije, a mozda neka podesavanja u biosu, kojih inace ima dosta?
 
Moj ortak je imao problema dok mu se napajanje ne zagreje. Posle moze da radi 100 godina. Koje napajanje imas? To iz potpisa bi trebalo da je dobro...
 
Imas u upustvu sta tacno znaci kod 52. Procitaj, mozda ti i pomogne. Upustvo koje stize uz plocu nazalost nije potpuno. Moras ga skinuti sa DFI sajta. Iz iskustava znam da ti kodovi mogu da ukazu gde je problem u 75 % slucajeva, bar na DFI je tako.
 
Poslednja izmena:
Ma to nije dilema, 52 je problem sa memorijom, ali kad je Geil unutra, nakon ukljucenja upali se na LED displeju 8.8. (svi segmenti displeja - nije nikakav kod) i tako stoji odredjeno vreme, skljocne i ugasi se i posle nekoliko sekundi krece ponovo, ono 8.8. se opet pojavi, pa zatim C1 kod i dalje tece normalno (izlista ostale kodove, upali FF, zacije se pip i ulazi u Win). Ali to sve traje oko 2 min, sto zajedno sa tim prekidom nije normalno.
 
Moj ortak je imao problema dok mu se napajanje ne zagreje. Posle moze da radi 100 godina. Koje napajanje imas? To iz potpisa bi trebalo da je dobro...

Napajanje je, sasvim OK, terao sam s njim i vece potrosace, naponi vrlo malo variraju. No, istina je da nije bas u cvetu mladosti, ali verovatno bi se komp gasio u toku rada, da je ono problem.
 
Ma to nije dilema, 52 je problem sa memorijom, ali kad je Geil unutra, nakon ukljucenja upali se na LED displeju 8.8. (svi segmenti displeja - nije nikakav kod) i tako stoji odredjeno vreme, skljocne i ugasi se i posle nekoliko sekundi krece ponovo, ono 8.8. se opet pojavi, pa zatim C1 kod i dalje tece normalno (izlista ostale kodove, upali FF, zacije se pip i ulazi u Win). Ali to sve traje oko 2 min, sto zajedno sa tim prekidom nije normalno.

I ja sam imao slicne probleme sa Micron memorijom. Nije htela da se butuje bez 2.0v.(memorija je bila 100% ispravna i radila je na gigabyte ploci bez problema pri 1.8v).
Doduse to je bilo na t2rs plus verziji ploce. Probaj da spustis klok memoriji, da vidis da li se isto tako ponasa. DFI ima definitivno problema sa kompatibilnoscu memorije.

Obavezno stavi novi bios, ako vec nisi i izvadi bateriju bar na 10ak minuta.
Cudno, stvarno, ali za DFI nista novo.

Eh, tek sad vidim da ti je memorija cas 4, obavezno probaj sa cas 5 (5-5-5-15), pa javi kako se onda ponasa ploca prilikom boota.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao slicne probleme sa Micron memorijom. Nije htela da se butuje bez 2.0v.(memorija je bila 100% ispravna i radila je na gigabyte ploci bez problema pri 1.8v).
Doduse to je bilo na t2rs plus verziji ploce. Probaj da spustis klok memoriji, da vidis da li se isto tako ponasa. DFI ima definitivno problema sa kompatibilnoscu memorije.

Obavezno stavi novi bios, ako vec nisi i izvadi bateriju bar na 10ak minuta.
Cudno, stvarno, ali za DFI nista novo.

Eh, tek sad vidim da ti je memorija cas 4, obavezno probaj sa cas 5 (5-5-5-15), pa javi kako se onda ponasa ploca prilikom boota.

Pozdrav.

Non-stop je na 5-5-5-15 i na 2V, probao i na 333/667, a memorija normalno radila na prethodnoj ploci (TF560A2+/X2-6400BE). Bios je, koliko vidim, najnoviji - nema bolji;)
 
Uf, bas nezgodno, probaj da dignes napon cipseta na 1.3v, a PL rucno u biosu podesi neka bude 10.
 
A da probaš da reklamiraš ploču kao što sam ti već rekao.
 
Ma uzeo sam je od coveka ovde na forumu, ne bih da ga cimam ako bas ne moram, odn. dok ne iscrpim sve mogucnosti.
 
Probaj da promenis SATA ili IDE signalne kablice, tj. da stavis nove. Ako ni to nece, onda RMA...
To sto se komp posle 3 sec od ukljucenja ugasi pa opet ukljuci, to je sasvim normalno za o/c stanje...
Kod ASUSa ima jos 1na fora u BIOSu. Kada diskove podesis kao Native IDE sistem se podize i po 4-5 minuta... a kada ih postavis na Enhanced onda se bootooje normalno....
vrag ce ga znati

P.S. Dobio sam opasku da imas kung-fu napajanje tako da mozda i ono zeza stvar. Nemoze ploci da isporuci dovoljno struje... (mozda, ali samo mozda)
 
Poslednja izmena:
E da stavi karticu u donji PCI Ex slot ;) ja sam imao problema sa mojom 3850 pa sam je stavio u dodji sloti sve radilo kako treba
 
Probaj da promenis SATA ili IDE signalne kablice, tj. da stavis nove. Ako ni to nece, onda RMA...
To sto se komp posle 3 sec od ukljucenja ugasi pa opet ukljuci, to je sasvim normalno za o/c stanje...
Kod ASUSa ima jos 1na fora u BIOSu. Kada diskove podesis kao Native IDE sistem se podize i po 4-5 minuta... a kada ih postavis na Enhanced onda se bootooje normalno....
vrag ce ga znati

P.S. Dobio sam opasku da imas kung-fu napajanje tako da mozda i ono zeza stvar. Nemoze ploci da isporuci dovoljno struje... (mozda, ali samo mozda)

Ne secam se da sam spominjao OC stanje. Za Q-tec 500 ne bih rekao da je kung-fu. I jos jedna stvar: evo sad sam namestio latencije na 4-4-4-12 i nema promene, osim nesto boljih rezultata u Everestu. I sto kazes, vrag(DFI) ce ga znati...
 
Probaj da promenis SATA ili IDE signalne kablice, tj. da stavis nove. Ako ni to nece, onda RMA...

P.S. Dobio sam opasku da imas kung-fu napajanje... (mozda, ali samo mozda)

Proveri sa drugim/novim kablicima, a ja sam dobio od drugara opasku i kao takvu je preneo... Ne ulazim u detalje da li je kung-fu ili brus li ili ...

:):smoke:
 
E da stavi karticu u donji PCI Ex slot ;) ja sam imao problema sa mojom 3850 pa sam je stavio u dodji sloti sve radilo kako treba

To si trebao ranije da mi kazes, sad imam samo jedan slobodan PCI slot, a trebaju mi oba!
 
Opet sam je prebacio u gornji PCI-E slot, ali sam u biosu prebacio "Init Display First" na "PCIEx slot", umesto na "PCI slot". Medjutim, jos jedna stvar koja me zbunjuje je to sto u biosu nemam sve opcije koje postoje u uputstvu za ovu plocu (slika), vec samo ovu poslednju, a mislim da bi bolje resenje ovog problema bilo iskljucivanje donjeg PCI-E (PCI Express port 4) slota.
 

Prilozi

  • bios.jpg
    bios.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
I, evo, potvrdjujem da ovako radi normalno i u gornjem PCIEx slotu. Znaci, podesavanje u biosu je bilo problem.
 
Imam problem sa DFI dk p45 T2RS plus. Ploca nece da cita stik od 2GB DRR2 1066mhz, a svuda pise kako ova ploca podrzava memoriju na 1066mhz. Moja memorija je OCZ 2x2GB DDR2 1066mhz, i kada stavim u biosu da radi na 1066 komp nece da se boot-uje, i ispise mi poruku "overclock failed!" kakav "overclock" kada ploca treba da podrzava memoriju na 1066,mhz!? Jedino moze da mi radi tako sto stavim na "auto" i tada radi na 800mhz. I sad ne mogu da klokujem procesor:( jer ako u bilo kojoj varijanti stavim memoriju da radi,jednostavno komp nece da se ucita. Flesovao sam bios i opet isto, samo na auto moze da stoji. Mijenjao sam mjesta memoriji, i nista. Maximum na koji mogu da klokujem proc je 3.4mhz i tada je memorija isto na "auto" ali ne na 800 nego malo vise 850 tako nesto. A ako odem i malo dalje blokira nece da se boot-uje win pise to "overclock failed!". Sta da radim?
 
Poslednja izmena:
Borise, proveri koji je napon za memoriju preporucen za 1066mhz. Te vrednosti podesi u BIOS-u i treblo bi da radi
 
Za ovu memoriju je oznaceno da radi na naponu od 2v, ali ja sam sve to pokusao i ne moze:( Kada stavim na "auto" onda tada jedino radi.
 
Uh, ne znam sta bi moglo biti...
Koja je tacno memorija? Obicno OCZ memorije na 1066mhz traze 2.1-2.2 ali ne tvrdim da je tako. Daj tacnu oznaku.
 
Za ovu memoriju je oznaceno da radi na naponu od 2v, ali ja sam sve to pokusao i ne moze:( Kada stavim na "auto" onda tada jedino radi.



Cekaj, u ovom quote-u si naveo da si postavio 2v a ne 2.2 koliko sada pise u specifikaciji!?
 
Cekaj, u ovom quote-u si naveo da si postavio 2v a ne 2.2 koliko sada pise u specifikaciji!?

Negdje pise 2v a negdje 2.2v Na oficijelnom sajtu pise 2v. Ali dgzabe, nema sanse da moze da se pokrena da radi na 1066, iako stavim voltazu na 2. Ovako mi radi na 1.8v.
 
Poslednja izmena:
krastavac, sada sam video da na sajtu pise 2v.

Kako namestas podesavanje u BIOS-u za memoriju?
Ja imam 800mhz memoriju i podesavanje je 333/800. To je na nekim drugim plocama 2.4x multiplier Sta stavljas ti?
 
krastavac, sada sam video da na sajtu pise 2v.

Kako namestas podesavanje u BIOS-u za memoriju?
Ja imam 800mhz memoriju i podesavanje je 333/800. To je na nekim drugim plocama 2.4x multiplier Sta stavljas ti?

Pa ja stavim na "auto" i tako jedino radi, tj to ploca prepoznaje, i tada je memorija na 800mhz. A ako pokusam u bilo koju dr stavku da stavim npr 333/1066 ili to kao ti 333/800 komp nece da boot-uje i pise "ERROR! overclock failed" tu stisnem "del" da udjem ponovo u bios ili "F1" da nastavim sa restovanim, defaul vrijednostima.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce ti proraditi "kako Bog zapoveda" jer ja stvarno nemam ideju sta moze da bude...
Da li mozes da probas na drugom racunaru tu memoriju, da budes siguran da je ispravna. Ako radi, onda moze da bude i ploca, ko zna...
 
Nazad
Vrh Dno