Šta je novo?

RTS HD!

= IGY =

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2006
Poruke
2,096
Poena
465
hdtv_logo.jpg


http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...unska+(HD)+tehnologija+u+RTS-u.html?email=yes

Izgleda ce i nas da krene... ,)
E sad jedino jos da vidimo kako ce da rese prenos,tj oce prvi prenos biti samo satelit ili ce resiti i nesto sa predajnicima.
U svakom slucaju kotrljamo se unapred...:smoke:
 
Poslednja izmena:
na satelitu već imaju mogućnosti za ovo, ali na DVB-T malo verovatno. osim ako za ovih mesec dana ne implementiraju tu novu digitalnu opremu kojom se tijanić hvalio pre eurosonga.
trenutno im je mpeg2, mada nije uopšte nemoguće emitovati HD preko mpeg2.
sve veće televizije su tako počele, pa sad prelaze na mpeg4 osim HRT-a koji je HD odmah opalio u mpeg4.
 
E ali pazite ono, vazno je da smo "PRVI U REGIONU", kako ih bre nije sramota, najgori moguci nacionalni servis na balkanu, od para koje kupe mesecno mogli su nam svima vec napraviti 4K cinemu u kuci.
 
E ali pazite ono, vazno je da smo "PRVI U REGIONU", kako ih bre nije sramota, najgori moguci nacionalni servis na balkanu, od para koje kupe mesecno mogli su nam svima vec napraviti 4K cinemu u kuci.

Nemoj da s... pa sta ti mislis koliko to sve kosta? I kad uzmes u obzir da 50% drzave ni neplaca tu pretplatu!
Samo neka srede sve do kraja pa makar bili 100 puta najgori mi cemo gledati sport u HD-u!!! :banana:
 
Poslednja izmena:
Ne znam čemu ovakav senzacionalizam. Nigde ne piše da je u planu bilo kakav RTS HD kanal, čak ni eksperimentalni. Valjda ono: "što je babi milo, to joj se i snilo"

U vesti lepo piše: "Radio televizija Srbije, prva u regionu počeće da emituje signal iz reportažnih kola visoke definicije, odnosno HD (high definition) reportažnih kola."
Znači, imaju hd reportažna kola, i emitovaće hd sliku do studija gde imaju hd televizijsku opremu, i tu je kraj. Dalje će sve da se emituje u SD kvalitetu mpeg2 (dvb-t) ili PAL analognim putem.
Isto kao što se hvale da su pustili u rad nove digitalne predajnike, a onda na kraju vesti kažu (a nekad čak i preskoče ovaj beznačajni detalj) da oni rade u analognom modu.
 
Ne znam čemu ovakav senzacionalizam. Nigde ne piše da je u planu bilo kakav RTS HD kanal, čak ni eksperimentalni. Valjda ono: "što je babi milo, to joj se i snilo"

U vesti lepo piše: "Radio televizija Srbije, prva u regionu počeće da emituje signal iz reportažnih kola visoke definicije, odnosno HD (high definition) reportažnih kola."
Znači, imaju hd reportažna kola, i emitovaće hd sliku do studija gde imaju hd televizijsku opremu, i tu je kraj. Dalje će sve da se emituje u SD kvalitetu mpeg2 (dvb-t) ili PAL analognim putem.

Od neceg se mora krenuti,ako se nesecate kupilu su HD ready predajnike skoro...
Sto znaci da uskoro mozemo da ocekujemo HD i putem DVBT-a.

A sto se tice pretplate ti koji kazu da ne treba da se placa i kao sve je zastarelo i kao HRT je 100 puta bolji.... Kako vas nije sramota pa da nasi gradjani placaju pretplatu dugo i redovno kao sto su to radili Hrvati za HRT verujte verovatno bi imali sad najsavremeniju televiziju na Balkanu...A i realno ne kontam sto ih toliko pljujete za program? To sto mozda ne pustaju filmove u glavu?
Pa to niko ne radi,Pink mi pusta jos uvek Indijanu Dzonsa :D a ostale tv i da nespominjem... U svakom slucaju su najprofesijonalniji kako god okrenete hteli vi to da primetite ili ne.
A da ne spominjem sportske prenose koje jedini rade kako valja i kako prenose najacu fudbalsku ligu na svetu(Englesku) i kako pokrivaju sva takmicenja... znate li vi koliko kostaju ta tv prava???
Pa samo ovaj ugovor sa FSS sto su sklopili da prate nasu repku i da vise ne moram da gledam na pinku pa mi se svaka 2 min smanji ekran na kockicu kako bi video Roadstar reklamu itd... smesno!
Slazem se i ja da preteruju 100-ti put sa porodicnim blagom itd. ali to je sve zato sto se nema para kako bi se snimilo nesto novo...
A licno jako bi voleo da kodiraju HD kad krenu i da samo oni koji placju pretplatu mogu da ga vide pa se vi pravite pametni i gledajte ikom itd... :trust:

p.s. nemam nikakve veze sa RTS-om odma da napomenem...
 
Poslednja izmena:
Od neceg se mora krenuti,ako se nesecate kupilu su HD ready predajnike skoro...
Sto znaci da uskoro mozemo da ocekujemo HD i putem DVBT-a.

Opet proizvoljno tumačiš vesti, a izgleda da se i uklapaš u opšti trend Vlade o širenju lažnog optimizma. :d
Nisu kupili "hd ready predajnike", zato što ne postoji tako nešto. Kupili su predajnike koji imaju dualnu sposobnost emitovanja dvb-t i analogno. Naravno, koriste se u analognom režimu, a jednog lepog dana kada se ukine analogno emitovanje programa (sigurno ne pre 2015), prebaciće se u dvb-t mod. Prosto. Ako bi se pre tog roka prebacili u digitalni mod, ne bi se mogao pratiti analogni prijem, i 99.8% ljudi koji imaju samo analogne prijemnike bi digli bunu i pitali "za čega mi plaćamo pretplatu". Ono što su trebali da urade, a nisu je da ostave stare predajnike da rade u analognom modu, a ove nove odmah da koriste u native modu. Ali oni su pametni, pa su one stare povukli.
 
Nemoj da s... pa sta ti mislis koliko to sve kosta? I kad uzmes u obzir da 50% drzave ni neplaca tu pretplatu!
Samo neka srede sve do kraja pa makar bili 100 puta najgori mi cemo gledati sport u HD-u!!! :banana:

E sefe, malo se bolje razumem u Tv problematiku nego ti (po ovom kako si poceo recenicu), koliko je to kostalo pre 4 godine sada ne kosta 20% od te cene, znaci da pare odlaze negde drugde umesto u modernizaciju opreme, i da...ti ne se&i!
 
Ja sam pre bio na RTS forumu i zajedno sa jos nekoliko clanova smo ih non-stop maltretirali kada ce da pocnu sa HD-om i sa kupovinom opreme. Samo su se jednom udostojili da odgovore kada su rekli da planiraju da emituju digitalni signal. A to je bilo pre nekih 12-24 meseca.

U medjuvremenu im je i forum prestao sa radom, pretpostavljam valjda da im je dozlogrdilo da citaju pridike ljudi kako su obicni prevaranti.
 
RTS je javni servis, koji se placa. Ta dva faktora iskljucuju mogucnost da RTS bude komercijalna televizija, a podrazumevaju da RTS treba da bude televizija sa pretezno naucnim, obrazovnim i kulturnim sadrzajem, sa ozbiljnim emisijama politickog i ekonomskog karaktera. RTS dakle, treba da je smernica za mlade i baza za njihovu socijalizaciju a ujedno autoritet koji ima snagu da promeni neka pogresna shvatanja kod starije populacije.
Jasno je da je kolicina prethodno navedenih sadrzaja na RTS ravna nuli. Naprotiv, na RTS-u caruju emisije tipa 48h svadba, vreme je za bebe, pripravnice itd.
U tim emisijama gotovo po pravilu glavnu rec imaju krezubi i neobrijani starci sa masnim kosama i njihovi jedva pismeni potomci cija "produhovljena" lica izazivaju mucninu kod iole samosvesnog coveka.
Prema tome javni servis je tu da civilizuje odnosno unapredjuje drustvo, a ne da mu se dodvorava i podilazi (i to njegovom gorem delu). RTS radi potpuno suprotno i stoga on nije javni servis. Vec je javno g***o.

I zato ga ne treba placati.
 
Iako moji placaju pretplatu na ovo ****** od televizije, mislim da im ne bi niko trebao da placa dok se program ne obogati novim sadrzajem. 48 sati svadba, 24 sata sahrana, Selo gori a baba se ceslja, reprize u krug Bolji Zivot, Srecni ljudi, Porodicno blago dal sam nesto zaboravio...
I treba ukinuti one prenose skupstine, mozda tad i pocnu nesto da rade, a ne da loze narod za onom govornicom masuci i silovajuci one mikrofone. Kad god okrenem ili starogradske pesme, ili skupstina ili neka totalna debilarija. Ne secam se kad sam se poslednji put zadrzao na njihovom kanalu. Ispiranje mozga ala 90te... O pismenosti i govoru pojedinaca sa RTSa necu da govorim...
Malo neka se ugledaju na HRT, program im je stvarno super (mogao bi biti bolji slazem se), ali kad se poredi sa RTSom, RTS ispada lokalna televizija u selu Pambukovica. Pa nije ni HRT iz cveca izasao, al eto napravili televiziju dostojnu epiteta "nacionalna" ili "javni servis".
HDTV mozda puste kad snime Srecne ljude u HD...
Uopste kod nas je TV program cist shit (PINK treba zakonom zabraniti, svako vece Grand Parada, zvezde Granda, Grand ovo, bravo show ono, spanske tandarele 00-24 itd, smucilo mi se - al to je za drugu temu).
 
Poslednja izmena:
E sefe, malo se bolje razumem u Tv problematiku nego ti (po ovom kako si poceo recenicu), koliko je to kostalo pre 4 godine sada ne kosta 20% od te cene, znaci da pare odlaze negde drugde umesto u modernizaciju opreme, i da...ti ne se&i!

Predpostavljam da si upravu,ipak smo mi lopovska drzava ali opet neki procenat sigurno ide i u modernizaciju opreme,a bolje ista nego nista...
A da nam nije bilo eurosonga i para od drzave za opremu ne bi mi mogli ni da mastamo o HD-u a kamoli nesto vise... krastavac to je tuzno ali je istina...
 
Predpostavljam da si upravu,ipak smo mi lopovska drzava ali opet neki procenat sigurno ide i u modernizaciju opreme,a bolje ista nego nista...
A da nam nije bilo eurosonga i para od drzave za opremu ne bi mi mogli ni da mastamo o HD-u a kamoli nesto vise... krastavac to je tuzno ali je istina...

Ja jedini napredak koji sam video u njihovoj opremi od kada placamo prilicno velike pare za nas standard je to da imaju uzivo ukljucenja ispred biralista u pojedinim gradovima, nista vise od toga. Niti su prvi sa vestima, niti imaju exkluzive, niti su napravili neko ozbiljno restruktuiranje rada i uveliko poboljsali program kvalitetnim sadrzajem osim sto im reklame sada traju jos duze i sve vise idu na zivce. Pre par godina RT Vojvodina je dobila odlicnu SD opremu (DSR 570/90 kamere) koje su zavrsile instalirane u Skupstinu Vojvodine..mislim WTF sta reci...eto na sta odlazi kvalitetna oprema, na skupstinska proseravanja.
 
Stoji da u poredjenju recimo sa HRT RTS ima mnogo manje kvalitetan program, samo se nadamo da ce taj HD brzo da se rasiri a ne samo na papiru.
 
Tako nam je i kod video igara grafika bila bitnija od sadržaja, pa evo dokle smo dogurali :)...
 
Hmmm, da instaliram igricu, odusevim se grafikom i deinstaliram je jer me prica i akcija u njoj smori neverovatno brzo (vazi za nekih 95% igara danas).
 
Hmmm, da instaliram igricu, odusevim se grafikom i deinstaliram je jer me prica i akcija u njoj smori neverovatno brzo (vazi za nekih 95% igara danas).

+1

Mozda bi se vishe odushevio kad bi RTS pokrio digitalnim signalom celu Srbiju i znatno popravio programsku shemu- mislim da bi vecina stanovnistva imala mnogo vece koristi od toga... I Astra HD Promo je HD,pa sta mi vredi?
 
E a koja je to fora sa onim kanalom RTS Digital, kada mi je na njemu slika ista kao i na ostala dva RTS kanala, pa mozda cak i gora.
A kad mu dam da pretrazi kanale i proba da nadje neki digitalni, na kraju mi se pojavi da nema nijednog digitalnog (?).
 
Ako ga gledaš preko kablovske to nije originalni digitalni signal već ga je tvoj kablovski operater prebacio u analogni. Mislim da samo SBB ima u ponudi digitalne kanale na kablovskoj...
Ti možeš da uhvatiš RTS Digital preko antene ako tvoj TV ima DVB-T tjuner
 
Ako ga gledaš preko kablovske to nije originalni digitalni signal već ga je tvoj kablovski operater prebacio u analogni. Mislim da samo SBB ima u ponudi digitalne kanale na kablovskoj...
Ti možeš da uhvatiš RTS Digital preko antene ako tvoj TV ima DVB-T tjuner

Gledam ga preko IKOM-a, koji jos 100 godina nece da uvede nesto bar priblizno pametno.
Mislim ubaciti kanal sa sadrzajem kao sto ga ima RTS digital, i to tako sto digitalni signal konvertuju u analogni, a sve to samo da bi imali jos jedan kanal vise - strasno!
 
Tako je i kod mene na PTT KDS
 
Tema je RTS i emitovanje HD ili digitalnog signala, priče o plaćanju pretplate nisu za ovu temu a ni ovaj forum. Držite se teme.
 
Mene interesuje da li je neko uspeo da uhvati digitalni signal a da zivi van BG-a jer ja u Sapcu nikako../
 
jel neko pročitao nedavno u blicu da se bela lađa snima (3. sezona) u FullHD formatu?
ja kad sam video pomislih kakva zloupotreba HD tehnike.
kad (ako) krene RTSHD to će im biti nešto čime će se non stop hvaliti, a možda je to i dobro jer će tako popularisati HD kod one populacije koja još nije ni svesna za šta HD televizori služe.

pošto se radi o verovatno 80% ukupnog stanovništva, to bi bilo jako dobro. ja ne kažem da bih ja to gledao, ali sigurno bi i CSI puštali u HD-u.
 
Pa dobro to nije nikakva novost.

I rode su snimane u FullHD formatu kao i mnogo drugih serija, spotova i sl. HD oprema je mnogo rasporostranjenija nego sto mislite samo je problem u predajnicima i u plateznoj moci stanovnistva.

A da ce se pustiti RTS HD to je sada vec bliska buducnost
 
jel neko pročitao nedavno u blicu da se bela lađa snima (3. sezona) u FullHD formatu?
ja kad sam video pomislih kakva zloupotreba HD tehnike.
kad (ako) krene RTSHD to će im biti nešto čime će se non stop hvaliti, a možda je to i dobro jer će tako popularisati HD kod one populacije koja još nije ni svesna za šta HD televizori služe.

Super, znaci dogodine cemo za Novu godinu gledati Porodicno blago ng specijal u HD... :D
 
Sutra je Kosarka(susret generacija) RTS ce po prvi put raditi prenos sa HD tehnologijom!
Nazalost necemo biti u mogucnosti to da vidimo jel nece emitovati signal u HD-u ali ostace u Arhivi! Od neceg mora da se krene... :d
 
Nazalost necemo biti u mogucnosti to da vidimo jel nece emitovati signal u HD-u ali ostace u Arhivi! Od neceg mora da se krene... :d

Gledacemo ovu utakmicu 2050.god na RTS 2 HD u emisiji "Vremeplov" :d:d:d
 
Nazad
Vrh Dno