Šta je novo?

Kurirske službe

Хм, морају и сутра да носе!? То си се ти нешто прешао. Бар што се АКС-а тиче никад ми нису доносили пакет други дан. Ако га тај дан не покопим од њих сутрадан сам увијек морао ићи к њима. А с обзиром у којој су они вуко*ебини у Новом Саду не исплати ми се да не будем кући кад наиђу...нажалост.
To nisi smeo da dozvolis, jer su duzni da pokusaju dostavu i drugi dan. Na njihovom sajtu stoji ovo:
"Dostava se vrši dva puta. Drugi pokušaj je uračunat u cenu usluge".
 
Теорија и пракса...зато се слабије и цимам са АКС-ом, углавном ПЕ.
 
Pe kuriri nisu u obavezi da kontaktiraju primaoca, ali je dobro da se ostavi telefon. Ja zovem jer mi lakse da pozovem min dva ranije i da kazem ljudima da izadju ispred jer ne moram da zvonim, vicem, dozivam ljude, nego lepo sacekaju. A vecina kurira nece da zove jer su ljudi jako bezobrazni i bezobzirni pa tako pozoves ga, on nije kod kuce i kao dolazim za 2 min pa ga cekas 10 min itd. A sto se izvestaja tice, verovatno covek nije bio kod kuce ili ga kurir nije "dozvao" tkd i da je bilo broja telefona da covek nije bio kuci dobio bi izvestaj krastavac.

Inače, izveštaj je ubačen u pogrešno sanduče, pa me čovek zvao da pita dal sam poslao.
 
Kad se desi PE kuririma onda je krastavac, ako se nesto desi kod Aksa i Beksa onda je haos katastrofa :).
 
Desava se jer dosta ljudi na kucama nema broj itd, zive po stanovima gde ne pise na interfonu i sanducetu nista, zato se desava. Ima ulica gde 20 kuca idu na BB pa ti budi vidovit pa znaj ko gde zivi :p itd itd
 
Desava se jer dosta ljudi na kucama nema broj itd, zive po stanovima gde ne pise na interfonu i sanducetu nista, zato se desava. Ima ulica gde 20 kuca idu na BB pa ti budi vidovit pa znaj ko gde zivi :p itd itd
Da vidiš samo novo naselje "Vojvoda Steapa" na Voždovcu. Nema imana ulica a jedva po koji broj, ni stanovnici neznaju gde je šta.
 
Da vidiš samo novo naselje "Vojvoda Steapa" na Voždovcu. Nema imana ulica a jedva po koji broj, ni stanovnici neznaju gde je šta.

Pa to, u tim situacijama jedino pomaze da pozoves primaoca pa da ti objasni gde i sta. Ili postar da ti objasni, jer postari bolje znaju ko gde zivi jer su vise u kontaktu sa ljudima sa svog reona nego kuriri.
 
naravno da ne zovemo svaki broj niti smo u obavezi. daju ti mesecno 300din kredita a sve ostalo sto predjes ti odbijaju od plate, a plata je jedva po ugovoru 150e a radis 6 dana u nedelji.

ti daj otkaz kad ti ne odgovara pos'o i pusti nekog drugog da zaradi i ko bi mozda i radio taj posao kako treba.to sto mi platimo uslugu koju ne dobijemo i sto samo ubacate ceduljice i zvrjate po gradu ostatak vremena je i razlog sto vas tako i placaju i sto ljudi imaju takav odnos prema vama.
 
Poslednja izmena:
ja od 80 posiljaka u proseku vratim do 10 a uglavnom manje. pa ti vidi ko kako radi posao.
 
rekoh "vi" tj tvoje kolege kuriri generalno gledano.nije necuveno i da u kukolju se nadje zita.
 
znas kako ja licno zovem svaku posiljku koju ili ne mogu nadjem ili nema nikog kuci pa se nadjemo meni usput a ko bas radi ili nema pare moram da vratim. ali to oduzima mnogo vremena a ako ne isporucim do 12 pa se zale 5 puta vise nam odbijaju od plate. znas kakva bagra mogu primaoci da budu pa ti daju manje ti ne vidis pa manjak opet iz tvog dzepa...ali zato ja nekad radim od 5 do 18h cak i cuti i radi bice bolje to je parola...
 
Poslednja izmena:
ma sigurno je tako.141 strana pretezno zalbi na kurire je cist dokaz da musterija nije nikad u pravu.
 
pa imas na hiljade kurira. toliko cudi i ljudi nikad udovoljiti. niko to ne zna dok ne bude kurir bar mesec dana.
 
"da bi zlo pobedilo, dovoljno je da dobri ljudi ne ucine nista".
 
Ja ne znam kakvi su kuriri vama zapali iz City-ja, meni je ovaj katastrofalan i čak sam počeo da izbegavam firme koje funkcionišu preko City-ja samo zbog njega.


Već sam ranije pričao kako on samoinicijativno uzme skoro svaki put 50-ak dinara jer tobože nema kusur, i da mi je jednom ostao dužan 300-400din. pa je rekao da će doći kasnije tokom dana da donese kusur, što naravno nije uradio. Naravno, nije me grizla savest pa sam ga prijavio firmi. Oni su se izvinili preko maila, ali njegovo ponašanje je u principu ostalo isto.


20 puta do sad je najmanje dolazio kod mene, niti jednom nije imao da vrati kusur (ne znam kakvi su vaši kuriri, da li i oni tako...). Danas nije imao ništa da mi vrati, račun bio 3600din a ja spremio 4100, on kao nije imao ni 500din.

Prošle nedelje nisam bio kući pa je sestra izašla da preuzme paket, rekla mu da nije ponela naočare i da ne vidi lepo formular gde treba da potpiše, a on njoj krene neku priču "A da, znaš, imao sam i ja jednu ĆORAVU :zgran::zgran::zgran: devojku, i ona isto tako ništa nije videla, znam kako ti je." Sestra došla u šoku kući, pita me kasnije dal' je taj kurir normalan ili šta...
 
Spremi sledeci put prijatelju sitno.
Pretpostavljam da znas unapred koliko ce nesto kostati.
Ja bih mu dao sve po 5din metalnih :).
 
Pa nemam ni ja uvek tačno, u principu se trudim, ali desi se da nemam sitnije apoene od 1000.

Dolaze kod mene i drugi kuriri (iz Post Expressa, iz Daily Expressa, iz BEX-a), i nikada mi se sa njima nije desilo da nemaju kusur da vrate.
 
Brate mili kod nas u PE je jedan zbog toga dobio otkaz. Ja sam cak izjavu pisao jer nisam babi vratio par dinara u metalu jer nisam imao :(
 
Danas je Posta predstavila 219 novih dostavnih vozila i tako obnovila svoju flotu za dostavu :) Par slika iz Zr koji je dobio skromnih 4 vozila, ali posluzice :) 11292767_858329877578921_414125472_n (1).jpg11297875_858329857578923_688939815_n.jpg11414550_858329910912251_555717797_n.jpg
 
Meni su ok kad treba nešto da šaljem bez otkupa, čim ima otkup odustajem od njih jer mi nikada ne donesu novac već samo ubace cedulju u sanduče.
 
Meni su ok kad treba nešto da šaljem bez otkupa, čim ima otkup odustajem od njih jer mi nikada ne donesu novac već samo ubace cedulju u sanduče.

Uplata na tvoj račun, postnet?
Meni uvek poštar donese novac.
 
Nemam račune u bankama :)
 
Meni su ok kad treba nešto da šaljem bez otkupa, čim ima otkup odustajem od njih jer mi nikada ne donesu novac već samo ubace cedulju u sanduče.
Popuni i za post net , podigneš kad prođeš pored pošte . Ponudi poštara rakijicom , lovu će dobijaš redovno :d
 
Da, PostNet sa isplatom na salteru.
Ja to uvek koristim, mada je to najskuplje za kupca.

edit: skuplje je naravno sa dostavom :).
 
Meni su ok kad treba nešto da šaljem bez otkupa, čim ima otkup odustajem od njih jer mi nikada ne donesu novac već samo ubace cedulju u sanduče.

To ti postar ubaci izvestaj :D Pe kuriri ne isplacuju novac osim ako nije post net i da je navedeno da se primaocu novac donese kuci.
 
Pitanje za nekog ko se razume u postu i celu tu pricu:

U mojoj zgradi postoji jedno 4-5 stanova sa istim prezimenom kao i mojim i to mi stvara havariju kad nesto narucujem a i posto treba da mi stize odredjena posta vrlo cesto zavrsi u tudjem sanducetu. Uglavnom posto narucujem nesto iz inostranstva, stize normalnom postom i placeno je unapred, da li mogu da ubacim sopstveno sanduce i da stavim neko random nekorisceno ime firme i da tako narucujem stvari? Konkretno stizu mi kojekakve zakrpe koje devojka posle prisiva na svoju odecu a vrlo cesto mi to stize kak normalno pismo posto je ispod 20g.
 
Da pitam i ja, da li je neko imao iskustva sa onim trecim, uplata na racun primanjem novca postexpress otkupne posiljke? Znaci ne PostNet, ne Postanska Uputnica, nego samo da legne novac na racun za dan dva odkad osoba primi paket.
Znaci Nalog za Uplatu, pise ovde na sajtu, ali mene zanimaju iskustva iz prve ruke kako funkcionise.
http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/obracun-postarine.asp#prettyPhoto
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno