Šta je novo?

Kurirske službe

Ako je napisao da adresa nije ispravna, vraća se odma. A pošto nije ostavio obaveštenje verovatno da je to napisao.
 
Evo da ja dodam trenutno stanje sa AKS-om u Novom Sadu. Poslije posljednjih saradnji sa njima i definitivno dizem ruke. Trenutno mi je najveci problem sa njima taj sto su posljednja 3 paketa koja sam slao preko njih sa otkupninom imala isti problem. Ni za jedan mi kurir nije vratio otkupninu vec sam licno morao a idem do njih. (Jos mi kaze lik u njihovom skladistu kad sam odlazio po otkupnine da to sto mi kurir nije donio pare tako, cisto zbog toga sto je kuriru prioritet da pokupi i preda pakete a dostava otkupnina ako stigne. Dakle kad uzmu pare vise ih ne interesujes.) E tu i dolazi do problema posto su oni trenutno, da se narodski izrazim, "Bogu iza nogu!". U industrijskoj zoni (ko je isao do njih od kad su se preselili sa Futoskog puta zna) poprilicno izvan grada i nema gradskih autobusa koji idu na tu stranu, bar ne da ja znam. Tako da ako nemate kola spremite se na pjesacenje ili odlazak taxijem sto se naravno ne isplati. U toj varijanti cu radije slati post expressom, jesu skuplji ali kad obracunam koliko mi treba da odem do AKS-a i vratim se. Em potrosim novac, em vrijeme...
Eto cisto da znate, ukoliko ste iz NS-a i hocete nesto da saljete AKS-om na sta da se spremite.
 
Poslednja izmena:
Poslednje što sam naručio mi je stiglo Bex kurirskom službom i moram priznati da su me prijatno iznenadili. Paket je stigao sutradan, za manje od 24 časa, negde oko 10 sati ujutru, mada mislim čak i da je pre bilo, kurir doneo paket, uredno primio i platio i sve u redu, brzo i jednostavno. Nema potpisivanja bilo čega od strane primaoca.
 
Poslednja izmena:
Post Ekspres je bio i ostao zakon ..jedina mana im je što su drugi nešto jeftiniji ali ne uvek i ne za sve težine.
 
Ja danas bio do Aks-a U Novom Sadu. Prvo nisam ni znao da su se preselili pa se lepo navozao, poslao paket i to je sve uredno proslo. Znam kako ide kad treba da isplate otkupninu tako da ja uvek naznacim da licno dolazim po pare. Ali sve to nije bitno, nego kad sam danas video kako se oni ponasaju sa paketima koje utovaraju i pretovaraju, pa to je strasno... Dobacuju se paketima kao da igraju ragbi, par kesa nisu uspeli lepo da uhvate pa su tresnule o pod, bacaju pakete na sve strane. Iskreno nije mi bilo dobro kad sam sve to video tako da ja vise necu saradjivati sa njima. Sa Bex-om sam par puta saradjivao i mogu da pohvalim njihov odnos sa strankama.
 
^video sam i ja Aks na delu isto tako ali si lud ako mislis da je Bex bolji. Meni su sve sadnice izlomili ******cine.
Post express je za njih sve majka mara.
 
Nisam rekao da su bolji vec sam pohvalio njihov odnos sa strankama, a dok sam predavao paket primetio sam da imaju normalno ponasanje sa paketima. Sad ko ce ga znati, ima raznih, mozda su u drugoj smeni bili kao oni ragbisti iz Aks-a :D
 
Sad zvao Post Express (Beograd) i moram da priznam da su me LEPO iznenadili, odbili mi posiljku sa sledecom recenicom "Nemamo dovoljno kurira na terenu, dodjite do najblize poslovnice i donesite paket", pri cemu nije ni saslusala koliki paket saljem i sta saljem (u pitanju je sporet). Toliko o Post Expressu :)
 
U mom kraju PE nems opciju preuzimanja paketa.
Sve mora na salter da se nosi...
 
U mom kraju PE nems opciju preuzimanja paketa.
Sve mora na salter da se nosi...




Sve razumem da nemaju opciju, onda neka navedu na sajtu "ne dolazimo na kucnu adresu ....."
Sta koji moj glume kurirsku sluzbu. Koverte mogu i ja da poslajem golubom, ORO-m :)
Hoce novac da zarade, ali da se ne preznoje !?
 
Poslednja izmena:
Pa u 95% slucajeva dolaze na kucnu adresu.
U mom kraju nikad.

Kod tebe verovatno dolaze samo nemaju slobodnog slobodnog kurira.

Posalji Aksom, bice ti jeftinije.
 
Zvao sve brojeve AKS-a, niko se nije javio. Odustao sam.
Slacu za par dana po nekom liku koji ide dole na jug.
Zvao i daily express, city express niko nece da vozi belu tehniku jer ne rade sa fizickim licima.
Za city express znam da radi sa pravnim licima i da nosi belu tehniku, ali sa fizickim licima nece da radi.
Usluge su nam u pm :)
 
Poslednja izmena:
Nemoj vise ni da pokusavas. To je za njih standardno. Ja sam skoro 10 dana pokusavao da ih dobijem prije nekog vremena i nista. Po tom pitanju su katastrofa...a i po nekim drugim nego da se ne ponavljam.
 
Treba vam broj lokalnog kurira.
Njega direktno zovete.
 
Jel imao neko iskustva da mu kasni otkupnina? Poslao sam nešto za Smederevo preko PE,čovek primio sve uredno a ja evo tri dana čekam pare nazad. Čoveka sam kontaktirao kaže potpisao je i da poštaru pare na ruke
 
Proveri ti to za svaki slucaj - status pracenja posiljke na sajtu poste.
 
Proverio imam i sacuvan SS pise da je uruceno.

Jel ima neki rok u kome su duzni da vrate novac odnosno otkupninu?
 
Poslednja izmena:
Uvek mozes otici do poste i sa onim papirom koji si dobio prilikom slanja proveris sta je sa otkupom. Meni se to jednom desilo, navodno nisam bio na adresi kad je postar doneo...
 
Meni pogresno upisali ulicu, Milos/Milan a tih knezova po svakom gradu bar po 1 ulica i...
 
Zvao sam ih. Kaže zbog penzija nisu stigli poštari sve da raznesu...
Bio do pošte da podignem
 
Danas na moje oci Bex kurirska sluzba lik zaboravio da zatvori vrata na kombiju i ispala mu kutija neka u voznji. Posle ce taj paket nekom da preda i on nit moze da vrati nit da reklamira (fizicko ostecenje).
Inace pominjao sam vec da je jedan lik iz kraja prodavao razne stvari a radio je u jednoj kurirskoj sluzbi.
 
Пре месец дана пошаљем исправан парочистач зове човек цури и не ради. . КГБ морао сам да вратим новац. Постекспрес је у питању.
 
Jesi li spakovao dobro, zastitio kako treba ?
Mogao si da ulozis prigovor, uz dosta muke bi mogao izdejstvovati i neki novac.
Btw, za koliko si ga para prodao, okvirno, pitam cisto informativno.
 
Ima li neko iskustvo sa slanjem paketa na Kosovo? Da li post express funkcioniše skroz do tamo odnosno kako ide klasičnom poštom?
 
1. Koja sluzba uzima otkupninu u eurima?
2. Koja sluzba relativno brzo donosi novac? Npr ako posaljem sutra, a stigne u srijedu kupcu, da ne dobijem sledece sedmice pare.
3. Koja je generalno dobra KS, za lomljive i vrijedne stvari, ako postoji takva, bio sam prisutan jednom prilikom kako bacaju stvari. :(
 
postexpress je dobar,ali ne znam da li uzima otkupninu u evrima

pare donose tebi na kucu odmah sledeci dan posto uruce paket kupcu
 
postexpress je dobar,ali ne znam da li uzima otkupninu u evrima

pare donose tebi na kucu odmah sledeci dan posto uruce paket kupcu

Postexpress ne uzima otkupninu u Evrima jer je to suprotno zakonu, no pošto je je ovo zemlja kakva jeste neki uzimaju otkupninu u Evrima i tako stiču nefer prednost, nad onima koji poštuju zakon...umesto da budu kažnjeni.
 
Poslednja izmena:
Novac ce ti sa PE najbrze leci ako za nacin povrata otkupnine izaberes uplatu po tekucem racunu. Ja tako radim stalno.
 
Nazad
Vrh Dno