Šta je novo?

Kurirske službe

BEX nikako u transportu su mi bili slupali bicikl na nekoliko mesta posle se jos i za bune sto hocu da napravim zapisnik haha i na kraju naravno nikom nista
 
Jednom sam hteo nešto da pošaljem za institut u ZemunPolju ,tada nisam još bio kapirao ko kako vozi ,ko su indijanci, ko normalni ;)
I zeznem se,okrenem Bex.
Prvo me zove njihova sluzbenica što guguče na centrali, potvrdjuje da ce kurir doći do toliko i toliko časova.
Pada sumrak, vidim da od tog posla nema ništa.
Sutra dan okrenem AKS, došli,odvezli, transakcija završena.
Prošlo 7dana.
Zvoni moj mob..'..da li je to gospodin AphexTwin:D,.. ja 'ladno pojma nemam o čemu se radi, ko me zove..čovek objašnjava..'..pa znate, vi ste zvali u prošli ponedeljak..' tek se setim o čemu se radi.
Oni došli posle 7 dana.:sceptic:

Bex = Indijanci.
 
Ti si stvarno aphex twin ? Onaj Ričard, englez ??!
 
Da ne idemo u off, pa vidiš da jesam :D

Ili, sledeći scenario:

U aprilu se dogovorim sa nekim likom iz Vojvodine da zamenimo organska semena.
On izabrao da meni pošalje AKS brzom poštom, ja izabrao da njemu pošaljem PostExpress-om.

On meni poslao ,recimo, ponedeljak..pa kad stigne, da proverim da li je sve u redu, pa onda ja njemu da šaljem,takav bio dogovor.
Prošlo 3-4dana od AKS-a ni traga ni glasa.
Čovek javlja da me kurir zvao na mob. da nisam bio dostupan..kaže,kurir vratio pošiljku nazad.
Ja razmišljam, pa dobro,ako nisam bio nekim slučajem dostupan, zašto nije pozvao ponovo ili, doneo pošiljku na adresu, imao je sve uredno popunjene podatke.

Iscimam se..čovek mi pošalje bar code od uputnice, okrenem AKS centralu,oni mi daju broj kurira, okrenem kurira..on kaze ja vratio nazad.
Okrenem opet AKS centralu, objasnim da kurir nije bio na adresi,a to što nisam bio dostupan ne znači da nema obavezu da dva puta donese na kućnu adresu..oni me iskuliraju,kao nisi u pravu, a na njihovom sajtu sve lepo napisano, što se tiče pravila igre.
Okrenem AKS u Šapcu,tamo im glavna centrala, jave se dve guske, još gore od ove prethodne sa kojom sam imao raspravku.
Vidim,sa njima nema racionalnog objašnjavanja, napišem mail za žalbe..isto, kulijana.

U veče,zvoni fixni telefon, [pazi..fixni]..javlja se baba-Radina.
Znaš,dečko, doneće tebi moj unuk paket, ..u fazonu..[nemoj da ti polomimo kolena i kičmu] :D
Ja kažem, staramajko, kako ste sa zdravljem, kako reuma i demencija..

Posle skapiram da su fixni dobili tako što imaju ID identifikator, jer sam ih zvao sa mog fixnog na njihov fixni.
To znači da su službenici AKS-a prosledili moj fixni broj kuriru,a kurir prosledio broj njegovoj babi.

Vaimjaocaisina, umesto da me pozvao neko iz AKS-a, da se izvine, da daju racionalno objašnjenje.

Nema potrebe napominjati da sam u medjuvremenu izgubio srpeljenje i poslao čoveku paket, bez obzira što moj još nije stigao.
PostExpress su otpremili paket uredno i u roku.

AKS = trodupli indijanci.

edit:
Ja sam platio PostExress,a čovek je platio AKS.
Bilo mi hitno da to organsko seme prenesem od tačke A do tačke B.
Kurir je trebao da isporuči pošiljku u tačku A, a od toga je zavisilo moje dalje funkcionisanje.
 
Poslednja izmena:
Ja sa BEXom nemam losa iskustva. Donosili su mi sve od mobilnih tel. Televizora, pa cak i ogledala. Nikad nisam ni duze cekao niti imao problema sa paketom... Jutros sam narucio kurira prvi put preko njihove android aplikacije, posle minut me nazvali da potvrdim narudzbinu i malo pre su odneli paket
.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bex su u globalu indijanci.

Ali ,svakako, sve zavisi od kurira do kurira, kao i do globalne politike brze pošte koju zastupa.
 
Po meni bex i aks su najgori bex moras da se prekrstis pa da otvoris paket da nesto ne fali a aks po pitanju novca kada nesto prodam cekam lovu nedelju dana a i nisu usluzni momci svaka cast drugima ali kod mene je tako od kada saljem postexpresom nikada nisam imao problem.
 
Evo da vam prenesem moje današnje iskustvo, čisto da vidite kako je to "u svetu"...Iskreno šokiran sam, morao sam da podelim ovo da bi ste videli da nismo najgori. Naručim burazeru koji je u Americi laptop preko ebay-a od poznate prodavnice tehnike, $400 vrednost paketa. Naručim 26.07., paket pošalju istog dana sa jednog kraja Amerike na drugi. Kaži isporuka do 03.08. i budu tačni, danas UPS isporučio paket, ali kako. Sasvim slučajno brat imao slobodan dan pa je bio kod kuće, lik iz UPS-a ostavio paket ispred vrata, nije kucao, nije pozvonio, nije pozvao na mobilni, za paket mu je rekao drug iz komšiluka koji je prolazio pored. Na sajtu UPS-a kaže "Left At: Front door" i to je to. Nikakav potpis, mogao je da prođe neki random srećni prolaznik i da sad uživa u svom novom laptopu.

Inače od domaćih, najviše sam sarađivao sa DailyExpress i PostExpress, nikakav problem nisam imao, a stotine paketa su u pitanju. Nešto malo sa AKSom i BEXom, oni mi deluju lošije, a CityExpress nešto jako malo da bih dao sud.
 
Poslednja izmena:
Tako rade isto i u Italiji. Burazer mi kaze samo ostave ispred zgrade bukvalno, pa ako imas srece da prodjes dok neko ne uzme super, ako ne...
 
Evo da vam prenesem moje današnje iskustvo, čisto da vidite kako je to "u svetu"...Iskreno šokiran sam, morao sam da podelim ovo da bi ste videli da nismo najgori. Naručim burazeru koji je u Americi laptop preko ebay-a od poznate prodavnice tehnike, $400 vrednost paketa. Naručim 26.07., paket pošalju istog dana sa jednog kraja Amerike na drugi. Kaži isporuka do 03.08. i budu tačni, danas UPS isporučio paket, ali kako. Sasvim slučajno brat imao slobodan dan pa je bio kod kuće, lik iz UPS-a ostavio paket ispred vrata, nije kucao, nije pozvonio, nije pozvao na mobilni, za paket mu je rekao drug iz komšiluka koji je prolazio pored. Na sajtu UPS-a kaže "Left At: Front door" i to je to. Nikakav potpis, mogao je da prođe neki random srećni prolaznik i da sad uživa u svom novom laptopu.

Inače od domaćih, najviše sam sarađivao sa DailyExpress i PostExpress, nikakav problem nisam imao, a stotine paketa su u pitanju. Nešto malo sa AKSom i BEXom, oni mi deluju lošije, a CityExpress nešto jako malo da bih dao sud.

Nije to bas tako, ne krade se tamo ljudima ispred vrata...
 
Ma ne, tamo sve fin i pošten svet... Malo me zaintrigiralo pa potražim na netu, masa ljudi se žali i ima iskustva da im neko zabode paket.
 
Е то, само ако ти наши имају среће па их не примети нека скитница, латино, кинез, афро (да будем модеран са описом) или арапин па их спречи да дигну то што стоји испред врата. Они су иначе познати по томе што је стопа криминала отприлике никаква, скоро га и нема. Све фин и поштен свет. А и у туђега татка поголема .....
 
BEX meni nije znao da nadje kucu nego sam morao da odem do centra da preuzmem peske po vrucini! jos me na pola puta zove na mob i pita jel stizem! ..a tocak im je ispao iz kese i malo se ostetila felna, a nogara za bajs ispala iz iste kese i jos lik pita jel ovo islo zajedno -.-
 
Hahahahaha

Ja sam onda imao srece sa BEX-om. Dodudse, narucivao sam preko win win-a i decko me pozvao 2min pre nego sto je stigao i zamolio me da sidjem uspred ulaza, sve ok proslo, paket neostecen.

Mada, citajuci vasa iskustva, ako budem slao nesto, to ce biti Post Express
 
Hahahahaha

Ja sam onda imao srece sa BEX-om. Dodudse, narucivao sam preko win win-a i decko me pozvao 2min pre nego sto je stigao i zamolio me da sidjem uspred ulaza, sve ok proslo, paket neostecen.

Mada, citajuci vasa iskustva, ako budem slao nesto, to ce biti Post Express

Јбг, друго су Вин-Вин, Топ Шоп и сличне фирме које шаљу хиљаде пакета месечно, а друго физичко лице које пошље 2-3-5 пакета месечно. Што већи клијент боља услуга (није правило али заломи се лош курир наравно), али то је то....

ПС. Они који су заборавили у Америци се зна шта је приватан посед (док ти покушаш, метак у цеви спреман), нико не каже да неће украсти али та егзибиција може да кошта живот :) сурова реалност...
 
Poslednja izmena:
Koji privatan posed ako ostave ispred stana u zgradi, mom drugaru su ukrali objektive koji su ostavljeni ispred vrata stana dok je on bio na poslu.
 
Morali bi jer nemaju potpis da je uruceno

Sent from Huawei Ascend Mate 7
 
Morao je da zove policiju (dosao inspektor sa sve blokcetom ko iz filma), pa je posle bilo suocavanje sa postarom.

Na kraju je "roba" pronadjena u komsiluku zato sto se pojavio svedok
 
Da li Bex dostavlja pakete subotom?
 
Da, svi dostavljaju i subotom ali niko (osim možda PostExpressa) ne prima pakete za slanje subotom.
 
Slao sam nekoliko puta preko PostExpress-a, čak i ta razlika u ceni opravdava kvalitet.
Jednostavno, pronašli su sistem.
 
Jedino postexpress garantuje da paket stiže tada i tada i ako ne stigne imaš pravo na odštetu.
Preko ostalih kurirskih službi ni izvinjenje ni objašnjenje a paket kasnio dva dana.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Šta 2 dana :D
Neću samo da pišem ovde po forumu, dovoljno sam napisao.
Meni su jednom Bex doneli posle 10dana.
 
Zovem danas oko 9h dejli expres, dam im podatke...
Kurir dolazi oko 15:30h, ja spremio kutiju, nisam ništa pisao na njoj računam staviće u kesu i zalepiće onu etiketu što odštampa.
Kaže on "Nemam kesa", pa dobro rekoh, zalepiće na kutiju, odemo do kombija jer mu se baterija na terminalu za registraciju pošiljki (takođe štampa onu etiketu ko šalje, kome itd) ispraznila pa ne sme da skida sa punjača!!! međutim neće terminal da se konektuje (predpostavljam da je u pitanju nešto kao mobilni POS terminal pa ima SIM karticu u sebi i spaja se na neki tamo komp u njihovoj centrali), predlaže kurir da mu ostavim paket pa će on videti da li će kasnije uspeti da se konektuje!!!
Pošto se sve to dešava dok sam ja na poslu meni je samo da što pre obavim i vratim se u firmu, dajem mu paket i odlazim i usput razmišljam: ostavio sam mu paket sa robom vrednosti oko 250€, ne piše na njemu ništa, ni ko šalje ni ko prima ni telefon, ništa, i nemam nikakav dokaz da sam mu dao paket, okrećem se lepo, vraćam do kombija: "druže, daj ti meni taj paket, poslaću ja to lepo post expresom"...

Dugo nisam koristio dejli pa sam i zaboravio zašto ih ne koristim, dobro je tako s vremena na vreme podsetiti se, sad ih neću zvati opet jedno godinu-dve...
 
evo meni danas trebao da stigne paket AKSom iz emmija, koji su se smilovali da ga posalju posle tri dana cekanja, i kao ocekujte porudzbinu 13.08.2016 kod vas u toku vremena dostave 9h-18h.....naravno kuriru ni traga ni glasa cekam ceo dan kao ******, jos zvao pre 6 njihov centar ovde u Kg i naravno ne javlja se niko
 
Nazad
Vrh Dno