Šta je novo?

Kurirske službe

svakako moraju da premere paket u posti po bazdarenoj vagi :)
 
Sve u svemu ovaj nije imao ni adresnice kod sebe ni mobilni štampač, da sam ga pitao za olovku ni to ne bi verovatno imao, došao je na izvolte.
Da sam zano da će doći bez ičega popunio bi ja adresnicu, svakako to uvek uradim kući da se ne bi zadržavao na pošto.

Sećam se da sem pre jedno godinu možda i dve isto zvao kurira i taj je došao sa odštampanom adresnicom, ja samo podpisao i to je to, mislio sam da će opet tako.
Ne vidim razloga da ne odštampaju adresnicu bez paketa, ja im svakako izdiktiram sve podatke uključujući i težinu paketa tako da imaju sve što je potrebno
da bi odredili cenu poštarine...

Ne sme da ti odstampa slip ( adresnica koja izadje iz mobilnog terminala ) pre nego sto dodje na adresu jer je kurir u obavezi kad dodje na adresu posiljaoca da sa posiljaocem sravni podatke, tj mora ti izcitati ono sto on ima kod sebe u aparatu a ti mu to potvrdjujes, i ako je sve ok onda stampa slip i tjt. Kad ljudi prijavljuju slanje posiljke desava se da ljudi koji primaju poziv u call centru pogrese slovo, broj itd i onda moze doci do problema prilikom urucenje posiljke i vracanja iste, zato mora da se sravne podaci. Drugo, kad prijavljujes posiljku da zelis da posaljes pitaju te za masu, ti mozes da kazes da to ima 2 kg a ima npr 10, i sta kurir ti odstampa slip i donese i sta onda? Stoji to da se svaka posiljka meri ali ni kuriri ne smeju da lupetaju pa da uzme posiljku od 20 kg a pise da ima 1 kg pa posle da ispravlja slip. A i ljudi u 90% slucajeva kazu manju masu nego sto to jeste, jednostavno je tako, hoce jeftinije da sve prodje :)
 
Pa isto je tako i sa post expresom!
Kad šaljem nešto obično odnesem paket na poštu ali sam pre nekih mesec-dva morao da ih pozovem da preuzmu paket dok sam bio na poslu.
Kad sam ih zvao izdiktirao sam sve podatke, ko šalje, kome šalje ... sve, kao da sam popunio obrazac ručno, očekivao sam da će lik doneti odštampan
obrazac i ja samo da podpišem kad ono prc, ništa nije doneo, kaže: "ja sam samo sms dobio da preuzmem paket ovde!" i tako ja ostao bez dokaza da
sam poslao paket vredan 70€...

Sto se ovoga tice, dosta kurira to radi, jednostavno pokupe paket i u posti otkucaju na aparatu ili ispisu rucno da se ne bi zadrzavali na terenu jer u posti kad treba da se razduze imaju " lufta " i to tad mogu da urade. Kurir kod sebe ima samo tvoje podatke u mobilnom, tj ko salje, adresu, broj telefona i ako posiljka ima otkupninu pise kolika je otkupnina. Takvo preuzimanje posiljaka nije dobro prosto iz razloga sto moze doci do gresaka kao sto sam u prethodnom postu napisao, da su pogresni podaci koje je kurir dobio. Zato kad saljete posiljke a kurir treba da dodje po njih, napisite na papir ili na posiljku podatke ko prima, adresa, telefon, vreme 12/19h koliko para treba da vam plati primalac i tjt, to mnogo znaci jer jednostavno kuriri nekad ne znaju gde im je glava , a ovakvo preuzimanje posiljaka se uglavnom radi sa korisnicima koji cesto salju posiljke i kuriri imaju dogovor sa njima i to je preuzimanje na obraz i tjt, jednostavno je rec o poverenje i tjt. p.s kad se radi ovakvo preuzimanje barem u posti gde ja radim slipovi ili adresnice se sutradan vrate posiljaocu, ili to uradi postar ili kurir ako prolazi tuda.
 
Poslednja izmena:
Super je sve to jedino nisi objasnio šta uraditi kad ostaneš bez ikakvog dokaza da si poslao paket i da li je to po propisima ili pak kurir mora da ti ostavi neki dokaz da je paket preuzeo. 70€ je 70€ (ili 100-150€) a meni kurir nije niko i ništa, može sutra da kaže da me nikad u životu nije video i da je bio na adresi a ja se nisam pojavio da predam paket, kako ja da dokažem da sam poslao nešto?

Enivej. bilo, prošlo, nije vredno rasprave, naučili smo šta da očekujemo zato pravac lično na poštu i čekanje dok ne vrate 3ći primerak adresnice.
 
Super je sve to jedino nisi objasnio šta uraditi kad ostaneš bez ikakvog dokaza da si poslao paket i da li je to po propisima ili pak kurir mora da ti ostavi neki dokaz da je paket preuzeo. 70€ je 70€ (ili 100-150€) a meni kurir nije niko i ništa, može sutra da kaže da me nikad u životu nije video i da je bio na adresi a ja se nisam pojavio da predam paket, kako ja da dokažem da sam poslao nešto?

Enivej. bilo, prošlo, nije vredno rasprave, naučili smo šta da očekujemo zato pravac lično na poštu i čekanje dok ne vrate 3ći primerak adresnice.

Rekoh ti to se radi na obraz, ti treba da dobijes svoj primerak adresnice i tjt, sledeci put jednostavno kuriru ne predas posiljku ako ti ne bude dao nikakav dokaz da je preuzeo posiljku i tjt.
 
Citam ovu temu i malo sam zbunjen do sada nisam imao nikakvog kontakta sa slanjem posiljke na daljinu, pa bih zamolio da mi se objasni kako i preko koga je najbezbednije-najjednostavnije poslati posiljku danas za sutra, i koliko koga sta kosta posiljalac-primala i kada kurir donese na ruke pare koje primi kada ih dostavlja? Citajuci vidi da se javlja problem da se ne daje nikakava potvrda pri prijemu posiljke, da li je to kod svih?
 
Hvala, da mi pojasnis jos nesto, treba da saljem posiljku tezine oko 10kg (ne prelazi tu kilzu)
kao sto se vidi na slici stiklirao sam
Otkupni paket - da li se tu podrazumeva da pri preuzimanju paketa mora da se plati kuriru
Licno urucenje - da li se ovo odnosi na ime primaoca na kucnu adresu ili u posti uz ono kartonce
ПОСТ.png
Cena po stopi mase - sta ovo znaci?
Ova cena je cena koju ko placa posiljalac ili primalac?
Napomena kada kurir odnese paket na kucnu adresu primaoca, novac koji treba da primi od primaocai donese posiljaocu ko tu placa proviziju i koliko onaj sto daje pare kuriru ili onaj kome kurir donosi pare, ako je uopste to tako?
 
Nisi izabrao slanje post expressom.
 
Ja sam juce slao paket bexom (prvi put u zivotu, kupac je insistirao da ne saljem post expresom)

Zvao sam ujutro a kurir je dosao oko 15h, dao sam sve upakovano, kurir je prepakovao u njihovu kesicu.
kada sam trazio otpremnicu, rekao je da nema....kako bre nema? Kaze nema on to...ali nemoj nista da brines, donecu ti pare od otkupa :)


Ja ostade i bez potvrde da sam bilo sta poslao, cekam ponedeljak, utorak da vidim dal ce pare da donese...

Sto mrzim te burazerske firme.
Samo da javim da sam pare ipak dobio odmah u ponedeljak rano ujutru, bile su uredno spakovane u njihov koverat, sa odstampanim mojim imenom, adresom, i tacnim iznosom.
Jos je kurir sa osmehom prokomentarisao, da nisam trebao da sumnjam u njih ;)

Verovatno su te pare odmah po primpredaji spakovane tako, sto je stvarno kulturiska i izbegava brojanje para na licu mesta i trazenje sitnine.
 
pare prebroje u centrali i spakuju u kovertu da kurir samo nosi, da ne moze da te pokrade, ne veruju kuririma.
 
Ja godinama saljem Beksom i mozda su u pocetku stampali te adresnice.
Treba za to vremena pa mi samo uzmu pakete i odu.
A dokaz je razgovor sa gdjicama u centtali, to se snima :).

Mada jednog mog poznanika su zavrnuli za dva otkupa ukupno 40.000 din.
Promenio se kurir a on valjda nije isao da intervenise.
 
mene je juce izgleda kurir post-expresa uradio malo, nisam ono sto se kaze odmah obratio paznju ..

posiljka je bila vrednosti 3800 din, a na paketu, na onom post express obrascu koji sadrzi sve informacije je stajalo da je postarina 380 dinara (to sam posle video)

elem, on je meni rekao 4300, a poturio neku tabelu njegovu da potpisem, tu je pisalo sitno 4.302.00 to sam video, i ja sam potpisao i platio 4300 .. i izgleda da je covek na meni zaradio okruglo 1 evric .. mozda ima jos neka fora, pa zato pisem ako neko zna bolje, da ne gresim dusu
 
To je za prenos novca. Nažalost, ne pišu cenu te usluge na adresnici.
 
Nije zaradio nego kod njih imas vise fora na koji mogu da uzmu dodatni novac...
Npr isporuka do 12 ili do 19 h, do 19 h je jeftinija 20 dinara, onda imas kako ce da se posiljaocu vrati novac dal postanskom uputnicom ( da postar donese na kucnu adresu ), ili post netom sto sad opet zavisi koliko ce da klepe nekoga od visine otkupa koji se vraca.

Konkretno u tvom slucaju se radilo o posiljci Danas za sutra do 12h, tezine 2 - 5 kg, sa naznacenim otkupom i vrednoscu od 3800 din, i da se posiljaocu vrati novac postanskom uputnicom evo vidi sam : http://i.imgur.com/nr05aXG.png

Imas to sve kod njih na sajtu mozes da izracunas, a troskovi u koje spada prenos novca se ne navode na adresnici.
 
Poslednja izmena:
Не пише јер зависи од пошиљке до пошиљке, односно износа. Човек бре отишао у минус 2 динара, а ти тако :D
 
Generalno dosta ljudi se zali na na ovo da se ne vide ti troskovi na adresnici, cudi me da nisu resili da to srede... Postoji ispod postarine stavka i pise da se od primaoca naplacuje novac za prenos novca ali to niko ne cita. Cak mnogi dobiju i sms koliko novca treba da se plati za posiljku pa se posle opet zale.
 
Poslao sam postexpressom deo za 500din , kupac se predomislio. Vratilo se i treba da dam 350din da preuzmem deo. Da li mogu da ne preuzmem , neka pošti ostane deo ?
 
Можеш, продаће га на лицитацији или ће га спалити.
 
Meni se nikad nihe desilo da mi be dodje kurir Beksa.
Sa Aksom mozda 1-2 puta.
Za 5-6 godina.
 
U Zr 3-4 kurira rade popodne samo prijem posiljaka. Prijavljivanje slanja je do 16h a kuriri su do 17 h na terenu nekad i preko toga. Ako kurir ne stigne da preuzme posiljku zove se korisnik i objasni mu se situacija uz izvinjenje i zamoli se da ode do poste da posalje posiljku ili da saceka naredni dan i posiljka ce biti preuzeta, Nekad jednostavno ne moze da se stigne da se preuzmu sve posiljke jer bude mnogo pozivnica i nema sanse da se postigne...

Edit ovo sam za Post express napisao, nzm kako je kod drugih kurirskih sluzbi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno