Šta je novo?

Kurirske službe

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,412
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Šta ima u ponudi, ja nešto i nisam puno slao od kako je City Express prestao da radi sa "privatnim licima", par puta sam slao preko Post Express-a ali to je komplikacija od slanja do podizanja para.
Jel ima neka adekvatna alernativa City Express-u, u smislu "pozoveš ih, uzmu paket, donesu pare" bez ikakvih komplikacija?

:wave:
 
Ne znam kakve su komplikacije u pitanju sa post exressom, upakujem paket, pozovem ih, dođu pokupe paket i prekosutra mi poštar donese pare kući. Šta je tu tako komplikovano ?
 
City express i dalje radi sa privatnim licima, dodushe pare uplacuju na racun...
 
Ne znam kakve su komplikacije u pitanju sa post exressom, upakujem paket, pozovem ih, dođu pokupe paket i prekosutra mi poštar donese pare kući. Šta je tu tako komplikovano ?

Kod mene nije tako, ovaj (kurir) što dođe ne zna kolika će poštarina da bude, nije dobro zapakovano (previše je zapakovano i slične budalaštine) pa moram da nosim paket u poštu da ga oni zapakuju (valjda da vide šta šaljem), pare mi ne donose nego mi donesu neku potvrdu sa kojom moram da čekam red u maloj pošti u velikom naselju da bih podigao pare...
Eto, sad znaš kako mi je, mnogo je komplikovano, u odnosu na City Express.
Kad moram da pišem offtopic... :(
Bilo je nekih alternativa, jel zna neko neku?
 
Poslednja izmena:
Potrazi na netu Cargo express odlicni su, donose cash na ruke ;)
 
AKS (Autokomerc S doo). Odlicna kurirska sluzba. Jeftini, pare na ruke... Provereno...
Ne znam da li smem da ostavim broj telefona pa ako nekom treba neka trazi na PM. Predstavnistvo im je u Sapcu a ja sam iz Nisa preko njih slao u sve delove Srbije.
 
Poslednja izmena:
AKS (Autokomerc S doo). Odlicna kurirska sluzba. Jeftini, pare na ruke... Provereno...
Ne znam da li smem da ostavim broj telefona pa ako nekom treba neka trazi na PM. Predstavnistvo im je u Sapcu a ja sam iz Nisa preko njih slao u sve delove Srbije.

Preko ove kurirske sluzbe mi je stigla posiljka iz NS-a, vrednosti oko 12.000 dinara.

Ja se uspavao i zaboravio da promenim evrice, tip me je ljubazno zvao i sacekao da odem do menjacnice.

Znam da je to sasvim normalno, ali za Srbiju to je vrhunac :D

Bas sam se prijatno iznenadio.
 
AKS su skroz ok, slao sam 2 puto a toliko puta i primao posiljku.

Mada sad vrlo cesto koristim i Post, nista ne komplikuju a i pare mi uvek stignu vrlo brzo.....
 
Zvao sam CargoExpress, preneću utiske, a vi ostavite i neki kontakt za taj AKS pošto ne mogu da ih izguglam. :)
 
AKS i Post expres. Ja skoro sve shaljem preko post-a sad, paket kad upakuje odnesem do poshte ispishem onu adresnicu i dan posle isporuke poshtar mi donese pare na kucnu adresu, naravno ako me nadje kuci, ako me ne nadje kuci onda mi ostavi onu priznanicu koju je SuperStarr pomenuo pa onda podignem novce na poshti. Josh jedna stvar koja mi se svidja kod PE-a je to da ako mi neko shalje paket i ne nadju me kuci ostave mi priznanicu u sanduchetu i ja posle 5h popodne mogu sa tom priznanicom da podignem paket. Dok kod CE ako te nije nashao kuci mozesh da se 'ebesh.
 
City oni su mi nekako najbolji znam i kurira koji donosi pa nikad problema ovo sto uplacuju na tekuci im je stvarno extra (barem meni)Nema cekanja novca,dan nakon sto primalac preuzme paket novac legne.Post mi je nekako najgori nikad ali nikad mi ne dostave paket nego ostave papiric da kao nisam bio kuci.Pre neki dan je ostavio da nisam bio kuci u 10h a gledao neku seriju na TV-u nit je ko zvonio niti sta a i dosta su ne ljubazni
 
Post mi je nekako najgori nikad ali nikad mi ne dostave paket nego ostave papiric da kao nisam bio kuci.Pre neki dan je ostavio da nisam bio kuci u 10h a gledao neku seriju na TV-u nit je ko zvonio niti sta a i dosta su ne ljubazni

I meni se 3 puta desilo da pri izlasku iz zgrade nadjem papirce da nisam bio kuci :smash:. Ima veze sa tim sto zivim na 5.spratu, a nema lifta :)
 
Ja zivim u kuci a kapija nije zakljucana.Par puta sam ih zvao i njihov odgovor je uvek bio dostavljac je uvek u pravu
 
Ja imam dosta dobra iskustva sa Post Expressom. Nazalost, iako drugi hvale City Express, ja ne mogu da se pohvalim jer su me 2 puta do sada zeznuli, tako da...
 
meni je jednom od citija kasnio novac dva meseca,poslao sam caleta on im je zapretio malo na "pravni" nacin i sutradan su me nazvali i doneli.

Koristio sam i DPD postoo oni jedini nose pakete u Pakom,barem mi tako rece ovaj u Pakomu i bili su ok.Rade sa pravnim licima.

Eh da moram da kazem da imam lepa iskustva sa Centar Uzelac Express oni su novi al su extra sa cenama,slanje koverte 120dinara,slao sam dosad obicne pakete bez otkupnine pa ne znam kakvi su sa novcem.
 
Ja imam dosta dobra iskustva sa Post Expressom. Nazalost, iako drugi hvale City Express, ja ne mogu da se pohvalim jer su me 2 puta do sada zeznuli, tako da...


Kod mene obrnuto,xy puta sa CE,desilo se par puta da dodju kasnije nego dogovoreno, dok je PE od 3 puta, dva zeznuo...
 
Poslednja izmena:
Ja sam par puta dobijao pakete post expresom, sve je bilo u redu. Ali najvise saljem i dobijam pakete city expresom, uvek isplate na vreme, nikad nisam imao problema.
 
Sve zavisi od kurira do kurira, imam ortaka koji radi za DPD tako da znam ...:p
 
Od Svih kurirskih službi (a radim u firmi koja dosta koristi kurire i špeditere), ubedljivo mi je najneprofesionalniji City Express, jednom su mi izgubili svu dokumentaciju za uvoz (a da ne pišem sada šta je sve potrebno za uvoz otrova i prekursora, za koje se samo dozvole ministarstva čekaju duže od mesec dana) izgubili, pa mi je kamion sa robom stajao 3 dana na carini, jer treba ponovo izvaditi kopije svih dokumenata...rekli su mi "izvinite, to nam se obično ne dešava":wall:

Post Expressom sam više puta slao i primao robu, privatno, i mogu samo da ih pohvalim.

DPD je vrlo ekspeditivan, ali sam imao malo iskustva sa njima, tako da to moje mišljenje i nije baš kompetentno.

Cargo koristim ubedljivo najviše, nikad nisam imao problema sa njima, zato što sam OK sa kuririma, ali koliko sam čuo od drugih firmi znaju i oni da zabrljaju.;)

Samo da dodam da ima kurirskih službi koliko hoćeš, samo ih treba potražiti, ja sam naveo one sa kojima sam imao najviše iskustva, da sam navodio i one sa kojima sam samo po jednom saradjivao, gde bi listi bio kraj :D
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da javim da je sa CargoExpress-om bilo problema, nisu mi donosili pare 3 nedelje i ako sam ih zvao, kao "pare su kod kurira treba svaki čas da vam donese" onda sad par dana pred Novu Godinu rekoše mi da su pare isporučene, ima i potpis ko je primio... Ladno su pokušali da me urade za 2500 Dinara. Pazite, ajde da je samo kurir nego ja sumnjam da je i ova naklapača ne telefonu bila umešana u to.
Usledio je odgovor da sačuvaju taj potpis jer u "roku od odmah" dolazim sa SBPOK-om i poreskom i finansijsokom policjom i prekid veze sa moje strane.
Ćale sedi pored mene i gleda, ne veruje čovek šta se dešava. 2500 Dinara.
Naravno kako sam spustio slušalicu tako su me pozvali tj. ta naklapača, "ja sam pogrešila, to je neki drugi nalog bio, izvinite molim vas, sad će kurir da donese novac". I stvarno došao je posle 15 minuta, nije se ni izvinuo ali je zato dobio par komplimenata od mene i još više do mog ćaleta koji nije mogao da se zaustavi dok ovaj nije otišao. :D
Ja sam u šoku i dalje, sada mi je sve to smešno ali ne mogu da verujem koliko smo nisko pali kao društvo, 2500 Dinara... :(
 
Poslednja izmena:
Brate ja koristim Post Express vec par godina i ama bas nikakav problem nisam imao. Odem do poste koja ima i Post Express, lepa teta popuni papire i zapakuje. Paket isporucen sutra, pare prekosutra postar na ruke...
 
AKS prevoz. Brzi i jeftini.
 
Samo da vas obavestim da od sutra fizicka lica kada salju City Express-om ne mogu da stave otkupninu.
 
Što se City Expressa tiče, mogu reći sve najbolje, ali baš sve. Jedino je šteta što ne rade sa privatnim licima kao nekada, ali su valjda imali problema pa odustali, ko zna šta se sve dešavalo sa raznim debilima... Ali sad idem preko firme, kad god nešto hoću da kupim iz BG-a na primer, iz neke firme, pošalju mi na firmu, stigne sutradan, 170-200 dinara poštarina, lepo kad dođu pred firmu nazovu da pitaju da li sam tu, popnu se, ostave, sve fino, zasita sve najbolje...

A što se tiče Post Expressa :mad: - nedavno mi je activated1 slao ASUS P5K iz Sombora, 4200 dinara otkupnina, oni mi naplatili 4650 dinara!!! Znači, 450 dinara poštarina za paket koji je težak ne više od pola kile, koliko već, nek je i kilogram, svejedno, piše lepo na njihovom sajtu koliko šta košta, i taj paket ne sme da košta više od 240 dinara... A evo juče mi je od djoleza iz BG-a stigao Zalman MFC1+ i jedan 120mm ventilator, znači to je tako mali i lagan paket da su komotno mogli da ga ponesu u džepu, ali ne, opet 450 dinara poštarina!!!!! Pošto je otkupnina opet bila 4200 dinara (potrefila se ista cena), kaže meni lik 4650 dinara, reko kako bre, jeste to poskupeli nešto, pa kao ne, to je zbog težine paketa (?!), pa kakve crne težine, ne postoji lakši paket od ovog, jedno da je praznu kesu slao čovek, kaže krastavac, tako je, 350 dinara ti je poštarina... I ja, pošto sam se tek bio probudio, dam lepo pare i ode čovek, a posle tek skontam da mi je naplatio 450 dinara, a ne 350, i da na papiriću piše da usluga košta 300 dinara, a ne 350 ili 450 !!!!! :wall: Koga oni tu zavlače, šta se dešava? Jedva čekam sledeći put da mi neko nešto pošalje i da mi opet traže 450 dinara, uzeću paket i izbaciću ga iz kuće, neće ni dinar dobiti, pa nek me tuži ili šta već hoće, pa ćemo se objasniti onda tamo gde treba... A plus na sve to je što su takvi mentoli da ne mogu da nađu adresu nekada, ili nema nikog kući, i ne pada im na pamet da pozovu na mobilni, da se najave ili nešto, već kad vide da nema nikog, odnesu lepo to nazad u poštu pa ja moram da čekam sledeći dan i da stojim sat vremena u redu da bi došao do paketa...

Potpuni užas i katastrofa, trebalo bi ih zabraniti pod hitno... :mad:
 
Zato ni meni nije jasno kako neko može da ima pozitivna iskustva sa PE, kad i ja sam imam iskustva kao i ti i to na 2 adrese!
Ali, izgleda da nisu svi zaposleni u pošti bezobrazni, lopovi i korumpirani, izgleda da ima mesta u Srbiji gde u Poštama rade normalni moralni ljudi.
Najtužnije je što se to sa Pošti (opšte poznato odavno) proširuje na sve aspekte društva kako privatne firme tako i na neke totalno nevezane sisteme i ljude...
krastavac ja zato i otvorih ovu temu u nadi da ću naći nešto kao CE dok je radio sa privatnim licima ali izgleda da takve alternative nema, do duše još nisam probao AKS i DHL.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno