Šta je novo?

Kurirske službe

Zaposlite umart-a kao kurira i dostavljace vam paket tri dana ranije :D.
Oladi covece malo, kapiramo poentu.

Zex ti je objasnio da to najcesce nije krivica samih kurira.

Btw, ja imam preko 5 hiljada slanja i primanja paketa, da ne bude da pricam napamet.
 
edit:

ok,evo kuliram,nije problem.

havijer:

nije stvar u parama,stvar je da su preterali.
 
evo meni bex nakon 4 dana dostavio posiljku, znate nov kurir nije se snasao itd itd.
 
da napisem da sam i ja imao lose iskustvo sa post expresom, svaki put je cedulja u sanducetu jer njih mrzi uci u dvoriste i pozvati, viknu sa kapije i kao nema nikog i ostave cedulju i ja onda moram u postu po paket, pa sto placam kucnu dostavu ako idem sam po paket, druga stvar jednom sam dobio paket sa izlomljenim sadrzajem iako na paketu pise lomljivo i kaze kurir saljite zalbu ali vam ne vredi necete nista uspeti, pa sto da onda saljem pitam a on sleze ramenima, i zvao i postu i zena mi tamo isto rekla kao pokusajte ali verovatno nece biti nista od tog
 
Evo i moje iskustvo od pre neki dan kad sam poslao paket postexpressom iz Srbije za Kosovsku Mitrovicu sa otkupnimom od 1900 din posto je 2000 maximum, u pitanju su slusalice, i ladno na kosovskoj carini preimenovali paket u vokmen i oduzeli... onda je primalac otisao i na neku foru preuzeo paket ali nije platio otkupninu ni carinu ni nista... i ja odem u postu, pozovu kolege u km, i kazu oduzeto, i zena iz moje poste kaze - nista, oduzeto, a ja reko pa dobro jel moze onda da se dobije odsteta na osnovu vrednosti paketa? ne moze... cirkus...
 
Poslednja izmena:
odavno je poznato da se paketi sa otkupom ne salju pouzecem na teritoriji kosova vec samo nakon uplate na racun.
 
Sto se mene tice PE je ubedljivo najbolji od svih kurirskih sluzbi.
Jeftini su, paketi uvek stizu na vreme (iako sam u prigradskom naselju), kuriri su ok, do sada nisam imao ostecenih posiljki.
Jos jedan plus je to sto se paket moze poslati iz Poste, a isto tako kurir moze da mi ostavi paket u Posti, ako nisam kod kuce...
 
Sta znaci jeftini? Ja recimo saljem po celoj srbiji i uz ugovor postarina mi je fiksna 300din bez obzira na tezinu...pa recimo kad sam slao 12 kucista ista je kostalo...ako nisi kuci oni sutra dodju opet i tako 2-3 dana :)
 
Ne znam koje su cene ako imas ugovor, ali bez ugovora, PE je najjefniji od svih sluzbi.
 
Meni PE najvise odgovara jer mogu kada ja hocu da odem do njih i ostavim paket na salteru, sve popune odma kad im izdiktiram, i to je to.
Sreca moja pa zivim na 10min od glavne Poste gde rade PostExpress, degutantno mi je da najavim se ja kuriru ujutru pa da ga cekam popodne ili jurim po gradu kada vec nemam neka posla.
U zadnjih 5-6 godina su sve usluge kurira poskupele, ali ubedljivo je PostExpress najbolji zbog mreze/infrastrukture, a narocito jeftini posle uplate na racun ako nesto saljem jer je postarina 150din gde god, i donose sve za 24h, maksimum 3 dana ako je u pitanju bas selo, ali i tada su ok.
 
I jos jedna dobra stvar kod PE-a je ta sto se otkupnina isplacuje dan posle urucenja posiljke + imam izbor da li cu da mi se otkupnina isplati na racun, postnet-om ili postanskom uputnicom.
 
Sve to isto ima i kurirska sluzba koju ja koristim.
 
Evo i moje iskustvo od pre neki dan kad sam poslao paket postexpressom iz Srbije za Kosovsku Mitrovicu sa otkupnimom od 1900 din posto je 2000 maximum, u pitanju su slusalice, i ladno na kosovskoj carini preimenovali paket u vokmen i oduzeli... onda je primalac otisao i na neku foru preuzeo paket ali nije platio otkupninu ni carinu ni nista... i ja odem u postu, pozovu kolege u km, i kazu oduzeto, i zena iz moje poste kaze - nista, oduzeto, a ja reko pa dobro jel moze onda da se dobije odsteta na osnovu vrednosti paketa? ne moze... cirkus...

Pa sto saljes u stranu drzavu tako ;).
Ako postoji granica i carina. ..
 
Recimo dexpress
 
Koliko posiljki mesecno moras da imas, da bi dobio fiksnu postarinu, bez obzira na masu.
Mozda bih ja mogao to sa Beksom da vidim.
 
Firma je imala ranije ugovor sa bexom ali zbog bahatosti kurira presli su na daily. Preko 1000 mesecno ima sigurno, ne vodim evidenciju licno o tome.
 
A onda nisam ni blizu.
Ja posaljem ponekad mozda 50-tak paketa mesecno, al retko.
 
Je li moze neko da mi potvrdi ovo-ako zovem kurira iz PE i paket mi se vrati,ja placam duplu postarinu?Ako je tako,kako da najmanje budem ostecen ukoliko kupac ne preuzme paket?Ne mora da bude preko PE,ali je pozeljno.
 
Platis postarinu unapred pa povecas otkup za toliko. Kod ostalih se ne placa 2x.
 
(BEX) Paket poslat u ponedeljak. setalica za bebe, Sreda danas jos nije nista stiglo, zovem da pitam da li ja mogu licno da odem po to jer verovatno kurir nema vremena :-/
 
Ja sam poslao 4 paketa Beksom u ponedeljak, tri stigla kupcima u utorak, a meni pare u sredu.
A jedan paket kupcu ni u sredu nije stigao (zvao covek, rekose mu da ga nisu nasli na adresi).
Svasta se desava, sve to zavisi od pojedinacnih kurira.

Ja izgleda imam srece sa kuririma, Aks, Beks, Post Ekspress, svi su ozbiljni i profesionalni.
 
Ja sam juche otisao licno, da bih morao da sacekam kombi koji je odneo robu i koji se vraca pola sata kasnije sa istom robom koju nije isporucio i ja preuzimam. Jos pitam koliko on kaze + 520 za uslugu.. Rekoh jel 520 da ja dodjem po istu ili da je on isporuci, kaze svejedno .. hahahaahh pajseri
 
DailyExpress
http://www.dailyexpress.rs/
Pošaljite jedan paket ovom službom, i nećete više slati sa ostalim kurirskim službama.
Najbolje je da se sami uverite, da ih ja ne hvalim.
Normalni kuriri, pare stižu narednog dana, i to u zatvorenoj omotnici, praćenje pošiljki radi kako treba, itd...
A imate i ovo
http://www.dailyexpress.rs/rs/paket-na-trafici/
...izgleda kao bot da je ovo sročio, ali posle raznih drugih kurira, odmorio sam se!
I muharike...
 
Poslednja izmena:
Pa i kod Beksa i PostEkspressa je isto.
 
Ja potpuno podrzavam komentar iznad za daily...pogotovu kad imate ugovorene cene.
 
A kad nemas, cene su im stravicno visoke.
 
ali usluga ljubaznost bez problema isplate u slucaju ostecenja to nema nigde
 
Za prosecnog korisnika usluga kurirskih sluzbi su previse skupi, 50-60% skuplji od Beksa, Aksa, PE-a.
Ko da zlatne poluge saljem pa salju blindiranim kolima...
 
Ako su korektni maksimalno, roba bude neostecena i ako nemaju problema s reklamacijama onda vredi bez frke tih para.

Ja sam godinama koristio aks jer imam sjajnog kurira i zadovoljam sam bio uvek. Jedino je problem sto aks nikada ne mozes dobiti telefonom i to smara. Zato sam presao na post.
 
Nazad
Vrh Dno