Šta je novo?

Kurirske službe

Za sledeći put eto da znaš, staklo i slični lako lomljivi predmeti se nikad ne pakuju u stiropor zato što on nije rigidan tj. prenosi udarce umesto da ih upija, naročito ako se pritisak vrši na većoj površini tipa da je paket pritisnut o drugi paket, stiropor bi bio dobar ako bi gađao paket pikado strelicama ali ako bi koristio košarkašku loptu, čisto primera navodim, staklo bi puklo.
Za staklo bi bolji posao odradile zgužvane novine ili pucketava folija ili oni jastučići vazdušni, naravno upakovano u kartonsku kutiju...
U svakom slučaju, Bex/Aks.. neka hvala.

Pa puklo bi i u kombiju PostEkspressa ?!
 
Ima šanse da pukne bez obzira na kurirsku službu iako mislim da PE ipak malo više obraća pažnje na pakete u odnosu na AKS/BEX i slične. Poenta je da stiropor nije dobar materijal za pakvanje lomljivih stvari.
Ja sam ranije koristio onu foliju sa mehurićima ali kako je nju teško nabaviti a i ona koja se prodaje kod nas je (pored visoke cene) jednoslojna tj. lošijeg kvaliteta pa sam prešao na onu foliju što se stavlja ispod laminata, extra stvar za pakovanje bilo čega, vazdušata je, upija udarce extra a čvršća je od folije sa mehurićima + ne "degradira" se tako lako pod pritiskom ili ako je nešto probuši kao folija sa mehurićima vazduha...
 
Jednako lose rukuju svi kuriri/magacioneri.
Poenta je da spakujete paket znajuci da nece biti mazen.
 
Jednako lose rukuju svi kuriri/magacioneri.
Poenta je da spakujete paket znajuci da nece biti mazen.

Ne lupetaj, ni jedan kurir a ni magacioner nece namerno ostetiti paker osim ako nije u vinklu pa nije sav svoj. Kod ostecenja uglavnom dolazi jer se ne obraca pasnja gde se sta stavlja pa se desi da na lomljiv predmet nesto padne ili ga prikljesti. Kod nas u Pe su magacini i utovarna mesta pokrivena kamerama pa niko nije blesav da namerno lomi tudje stvari, a i samim tim se degradira firma a ot tog posla zive ljudi tkd nikome nije u interesu da lomi tudje. Sto se drugih kurirskih sluzbi tice s obzirom da im kasne plate, da rade od jutra do sutra itd ne bi me cudilo da namerno potkradaju i lome tudje , ne da napakoste nekome od korisnika, nego samoj firmi.
 
PE se i meni uvek najbolje pokazao za slanje manjih stvari i specijalno lomljivih i osetljivih. Nikada nisam dobio ni malo oštećen paket a akmoli sadržaj. Kod AKSa sam dva puta vraćao pošiljku zbog oštećene ambalaže mada su u kombiju bili lepo smešteni, mora da se oštećuje negde u magacinu pri pretovaru i sortiranju. Imamo sreće ovde sa poštarima takođe, nikada nisam zbog njih čekao duže nego što treba.
 
Ne lupetaj, ni jedan kurir a ni magacioner nece namerno ostetiti paker osim ako nije u vinklu pa nije sav svoj. Kod ostecenja uglavnom dolazi jer se ne obraca pasnja gde se sta stavlja pa se desi da na lomljiv predmet nesto padne ili ga prikljesti. Kod nas u Pe su magacini i utovarna mesta pokrivena kamerama pa niko nije blesav da namerno lomi tudje stvari, a i samim tim se degradira firma a ot tog posla zive ljudi tkd nikome nije u interesu da lomi tudje. Sto se drugih kurirskih sluzbi tice s obzirom da im kasne plate, da rade od jutra do sutra itd ne bi me cudilo da namerno potkradaju i lome tudje , ne da napakoste nekome od korisnika, nego samoj firmi.

Jel ti imas oci ?
Gde sam ja napisao da ce neko namerno da osteti paket

Al da ce rukovati sa njim kao da su jaja, to sigurno nece.
 
takodje radim u PE i mi svi postujemo pakete i pogotovu oznaku lomljivo. zato je najbolje stiklirati izdvojeno rukovanje. ako mi vidimo ostecen paket procureo ili da zvecka a da je lomljivo odmah obavestavamo primaoca ali zato ako nw vratimo 3 din kusura ljudi se zale posle da smo hteli da ih prevarimo pa nas posle kaznjavaju a odakle nam i sitni dinari jos...
 
Jel ti imas oci ?
Gde sam ja napisao da ce neko namerno da osteti paket

Al da ce rukovati sa njim kao da su jaja, to sigurno nece.

Ne lupetaj se odnosilo na tvoj post a posle sam se nadovezao da niko namerno nece ostetiti nesto osim ako nije neka ******.
 
Neka ih, nema diranja istih, sve dok su najbolja kurirska služba u Srbiji. :D

Šalim se ja malo, ali jesu najbolji. Poslao sam dosta paketa preko njih u poslednjih par godina i niti jedan jedini problem. Posle njih (po meni) ide Daily Express i eventualno City Express. Aks, Bex i slične izbegavati na kilometar, uvek neki problemi.
 
Poslednja izmena:
Ali BEX dostavlja i subotom.
 
Dostavlja i PE, kao i Daily. Primao sam pakete od oboje i subotom.
 
PE osim sto dostavlja Subotom takodje i jedina prima posiljke za slanje.
 
Dostavlja i AKS tako da izgleda sve kurirske sluzbe rade subotom. Nisam siguran za DHL, FedEx i sl.
 
Baš sam u subotu poslao 1 paket postexpressom, kako sam bio u žurbi, kad sam pitao da li im treba primaočev broj telefona, kao ne, i sad vidim da su mu ostavili ceduljče, zar ne bi trebalo da pozovu telefonom.
 
Mi šaljemo AKS-om jer jedini daju osiguranje na uredjaje skuplje od 100.000,00 dinara. Svi ostali samo do te sume.
 
PE mislim da može vrednost da se piše do 50 000 ... Koliko je osiguranje, 1 % ?
 
Baš sam u subotu poslao 1 paket postexpressom, kako sam bio u žurbi, kad sam pitao da li im treba primaočev broj telefona, kao ne, i sad vidim da su mu ostavili ceduljče, zar ne bi trebalo da pozovu telefonom.

standardno,sve i da si ostavio tel ne bi zvali.jeste da ovo zavisi od kurira do kurira,ali ogromna vecina ih je lezilebovica koje ne zanima.sad ce PE botovi da se jave da pojasne kako su oni dizni kompanija i kako ste 100 posto ti i tvoja musterija krivi. :)
 
Baš sam u subotu poslao 1 paket postexpressom, kako sam bio u žurbi, kad sam pitao da li im treba primaočev broj telefona, kao ne, i sad vidim da su mu ostavili ceduljče, zar ne bi trebalo da pozovu telefonom.

Pe kuriri nisu u obavezi da kontaktiraju primaoca, ali je dobro da se ostavi telefon. Ja zovem jer mi lakse da pozovem min dva ranije i da kazem ljudima da izadju ispred jer ne moram da zvonim, vicem, dozivam ljude, nego lepo sacekaju. A vecina kurira nece da zove jer su ljudi jako bezobrazni i bezobzirni pa tako pozoves ga, on nije kod kuce i kao dolazim za 2 min pa ga cekas 10 min itd. A sto se izvestaja tice, verovatno covek nije bio kod kuce ili ga kurir nije "dozvao" tkd i da je bilo broja telefona da covek nije bio kuci dobio bi izvestaj krastavac.
 
standardno,sve i da si ostavio tel ne bi zvali.jeste da ovo zavisi od kurira do kurira,ali ogromna vecina ih je lezilebovica koje ne zanima.sad ce PE botovi da se jave da pojasne kako su oni dizni kompanija i kako ste 100 posto ti i tvoja musterija krivi. :)

naravno da ne zovemo svaki broj niti smo u obavezi. daju ti mesecno 300din kredita a sve ostalo sto predjes ti odbijaju od plate, a plata je jedva po ugovoru 150e a radis 6 dana u nedelji.
 
Poslednja izmena:
Toliko o ozbiljnosti drzavne nam kompanije.
Kuriri Aksa, Beksa, Daily-ja uvek pozovu.

I ne znam sto ova dvojica brane svoju firmu koja ih placa 150e da rade 6 dana u nedelji, nije mi jasno...
 
Toliko o ozbiljnosti drzavne nam kompanije.
Kuriri Aksa, Beksa, Daily-ja uvek pozovu.

I ne znam sto ova dvojica brane svoju firmu koja ih placa 150e da rade 6 dana u nedelji, nije mi jasno...

Oni zovi zato sto ako ti danas ne isporuce posiljku moraju i sutra da je nose, a u pe se nosi samo jednom i ako primalac nije kod kuce ostavlja se izvestaj i tjt. Sto se plate tice to je plata u za nove kurire loji rade po pp ugpvorima. Inace je plata daleko veca.
 
Хм, морају и сутра да носе!? То си се ти нешто прешао. Бар што се АКС-а тиче никад ми нису доносили пакет други дан. Ако га тај дан не покопим од њих сутрадан сам увијек морао ићи к њима. А с обзиром у којој су они вуко*ебини у Новом Саду не исплати ми се да не будем кући кад наиђу...нажалост.
 
Oni zovi zato sto ako ti danas ne isporuce posiljku moraju i sutra da je nose, a u pe se nosi samo jednom i ako primalac nije kod kuce ostavlja se izvestaj i tjt. Sto se plate tice to je plata u za nove kurire loji rade po pp ugpvorima. Inace je plata daleko veca.

Taj PP ugovor se konstantno raskida i produzava kako ne bi morali nekog za stalno da prime.

Poenta je na relaciji korisnicki servis - kurir.
Ako stvorite dobar odnos sa kurirom, problema nema.
A ja sam uvek imao dobar odnos sa 2-3 kurira Aksa, 4-5 kurira Beksa i sa ovim iz PostEkspressa za poslednjih 5-6 godina koliko intenzivno saljem.
 
A ovo prvo pomenuto, organizacija same sluzbe.
Par puta su mi pare kasnile 10-tak dana kod Aksa pa sam morao da zovem i to je to.
P.S castite kurire s vremena na vreme ;).
 
Nazad
Vrh Dno