Šta je novo?

Kurirske službe

Ništa to nije zakukuljeno, sve piše:

ELEKTRONSKI NALOG - POSTNET UPUTNICA
• Za iznos uplate do 1.000,00 dinara 25,00
• Za iznos uplate preko 1.000,00 dinara 2,5% od iznosa uplate
• Rukovanje PostNet uputnicom sa isplatom na šalteru 46,00
• Rukovanje PostNet uputnicom sa isplatom na adresi primaoca 138,00

POŠTANSKA UPUTNICA
• Za iznos uplate do 1.000,00 dinara 25,00
• Za iznos uplate preko 1.000,00 dinara 2,5% od iznosa uplate
• Rukovanje poštanskom uputnicom 23,00

UPLATE NA TEKUĆI RAČUN (IZUZEV UPLATA PO UGOVORU)
• Za iznos uplate do 4.500,00 dinara 45,00
• Za iznos uplate preko 4.500,00 do 500.000,00 dinara 1% od iznosa uplate
• Za iznos uplate preko 500.000,00 dinara 5.000,00

Najjeftinija opcija uplata na tekući račun

@ZeXx
odštampaš ovo i svakom možeš da izračunaš za minut koliko će ga tačno koštati usluga sa uplatom novca.

Dacu ti primer, kao sto kaze goxxxy, a sve sa sajta pe. Npr saljes nesto sto kosta 1 din kurir ti odmah moze izracunati kolika je postarina ali na te troskove ide i ono sto treba da plati primalac.

Cena po masi: 150 dinara
+ po vrednosti: 20 dinara
+ prenos otkupne pošiljke: 23 dinara
UKUPNA POŠTARINA: 193 dinara

Poštarina koju plaća primalac na ime prenosa novca (otkupnine):
+ provizija za uplatu: 25 dinara
+ prenos uputnice: 23 dinara
DODATNA POŠTARINA: 48 dinara

E sad nije problem ni ovo izracunati ali nema svrhe jer to placa primalac... Posiljaocu to nista ne znaci jer on i ako hoce da plati slanje platice onih 193 din din a primalac njegove troskove.

p.s a to moze da se za minut izracuna, krastavac racunaj da dnevno svaki kurir ima preko 50 posiljaka a neki imaju i preko 100, pa neka svaka druga ide sa otkupom, izgubis 25-50 min... a za to vreme mozes da odes na 6-7 adresa itd
 
Poslednja izmena:
Slicno ti je i preko PE, operater te pita sta saljes i jel lomljivo, u zavisnosti sta se salje operater navede i da je posiljalac obavesten o pakovanju. Kurir kad dodje da pokupi paket, ako proceni da paket nije adekvatno upakovan ( imao ja licno slucaj, zena salje tv bez da ga je uopste upakovala u bilo sta, ja odbijem prijem, sutradan opet zove, ja odem na adresu ona oko tva zalepila stiropor od pola cm o_O ) onda se navede da se paket salje na odgovornost posiljaoca...

Kad saljem u posti na Brdu, ne kazu mi nista. Kad saljem u posti kod mene, moram da potpisem da sam predao lomljivu stvar.
 
Upravo to. A svaki kupac zeli da zna tacno koliko ce platiti a to zavisi od tezine od cekiranih opcija od vrednosti i od otkupa. Kod daily sa ugovorom postarina je 300din bez obzira na tezinu i vrednost a to kupcima znaci da znaju. A kako toliko faktora ubaciti da sajt automatski izracunava postarinu za svaki proizvod.
 
p.s a to moze da se za minut izracuna, krastavac racunaj da dnevno svaki kurir ima preko 50 posiljaka a neki imaju i preko 100, pa neka svaka druga ide sa otkupom, izgubis 25-50 min... a za to vreme mozes da odes na 6-7 adresa itd
Takav ti je posao, nije to to pošiljaoca, nego do organizacije u PE. Kod mene kurir dođe i pokupi pakete, sve upakovano i adresnice ispisane, koliko tu vremena uštedi? Da mu dam 5 paketa koje treba da upakuju, da isto toliko adresnica ispiše koliko bi vremena izgubio? Nemožeš tako da računaš, ako te neko zamoli da mu izračunaš ti mu odgovoriš Nemam sad vremena, moram da žurim? Negde izgubiš par minuta, negde uštediš, bitno da su ljudi zadovoljni.
 
Takav ti je posao, nije to to pošiljaoca, nego do organizacije u PE. Kod mene kurir dođe i pokupi pakete, sve upakovano i adresnice ispisane, koliko tu vremena uštedi? Da mu dam 5 paketa koje treba da upakuju, da isto toliko adresnica ispiše koliko bi vremena izgubio? Nemožeš tako da računaš, ako te neko zamoli da mu izračunaš ti mu odgovoriš Nemam sad vremena, moram da žurim? Negde izgubiš par minuta, negde uštediš, bitno da su ljudi zadovoljni.

Slazem se da je to do organizacije, moglo bi to da se sredi samo da se hoce... Ako me neko zamoli da mu kazem kolika ce biti ukupna postarina iz glave izracunam pa mu kazem od-do, jer za povracaj novca nije ista cena za post net, nalog i postansku uplatnicu, mi imamo kod sebe samo kao flajere za postarinu na kojima nema toga koliko jos primalac placa, ako neko bas insistira pozovem koleginicu koja je u mojoj smeni pa mi ona izracuna ili kazem korisniku da moze na internetu tacno proveriti, do sad sam imao samo par takvih slucajeva da zovem da mi izracuna.
 
Slali nešto AKS -om , evo već 8 dan je poslato 11,03, . Ni paketića ni novca . Lik kome smo poslali radi za njih u Subotici (provereno), kupio nešto od nas na KP , insistirao na AKS , nedostupan na mobilnom . Postoji mogućnost da ga neko i zavitlava .
Pitanja:
Da li je neko imao slično iskustvo .
Da li AKS nešto petlja - odmah nas preusmerili na Suboticu , pitajte njih
Da li mogu da ne primim paketić nazad - vrlo mala vrednost paketića , poštarina tamo i nazad će doći više .
 
Meni je lova na AKS stizala uvek treci dan od slanja. Bukvalno uvek. Jednom mi se isto tako oduzilo i ja kad sam pricao s jednim drugarom on mi kaze da ce okrenuti drugog drugara da ga pita za broj itd. Uglavnom, dao mi broj lika koji radi u magacinu i direkt njega da pitam gde je zapelo. Ispostavilo se da moj kurir dobio kovertu sa lovom i da je nosio sa sobom 3 dana u nadi da cu mozda njega pozvati jer je kurir koji je isporucivao paket ostavio trecu kopiju priznanice koja je bila toliko bleda i nije moglo nista da se procita na njoj. Ja zvao call centar 2 dana, fon za reklamacije i niko se nije javljao. Zato sam pizdeo na AKS!
Uglavnom, tip u magaciju je bio jako ljubazan, pitao me samo za broj priznanice i da mu ponovo izdiktiram broj i ujutru je lova bila na adresi sa sve izvinjenjem kurira. Btw, sjajan lik drzi moj reon.
Tako da druze, naoruzaj se strpljenjem i vrti broj dok se ne jave, moguce da je isti problem i kod tebe.
 
Meni je par puta bio takav slucaj, al ja imam vise od 1000 slanja, teorija veliki brojeva u neku ruku :).
Da je novac kasnio po 10-tak dana.
Uz malo strpljenja uvek je bilo sve ok na kraju.

Ali nije mi se desilo da nestane paket, uvek je stizao do kupca.
 
Meni se sve više čini da je nestao kupac , mada radi za njih . Znaju ga .
 
AKS treba izbegavati. Ništa neobično za njih da paketi kasne, da se (totalno) oštete u transportu i sl. A kada se to desi, njihov odgovor je "radi se o paketu koji ste Vi kao pošiljalac upakovali, ali očigledno nepravilno...", tako da oni nisu krivi ni za šta. Pa čak i kada uspeju da polome nešto što i ne spada u lomljivo.
Ko je nekada bio u njihovom magacinu na Pančevačkom putu, mogao je da vidi kako "pažljivo" rukuju pošiljkama. Nije mi jasno kako išta stigne do kupca neoštećeno.
 
Ja godinama slao preko Aksa i nikad mi nista nisu polomili.
A to je zato sto ocekujem da ce to nesto bacati, pa upakujem bolje nego fabricki ;), puuuunoo zguzvanih novina oko komponente i ta ista komponenta umotana vise puta u novine i kese.
 
Ok, ali neke stvari i nije moguće toliko umotavati, a i nema svrhu. :) Primer:
aks1.png
 
Ovo kao da se kamion prevrnuo...
Verovatno je nesto tesko palo na kantu.
 
Slali nešto AKS -om , evo već 8 dan je poslato 11,03, . Ni paketića ni novca . Lik kome smo poslali radi za njih u Subotici (provereno), kupio nešto od nas na KP , insistirao na AKS , nedostupan na mobilnom . Postoji mogućnost da ga neko i zavitlava .
Pitanja:
Da li je neko imao slično iskustvo .
Da li AKS nešto petlja - odmah nas preusmerili na Suboticu , pitajte njih
Da li mogu da ne primim paketić nazad - vrlo mala vrednost paketića , poštarina tamo i nazad će doći više .

Epilog . Posle 13 dana , expess pošiljka preko AKSa , otputovala , preuzeta , plaćena i danas novac preuzet ( u pitanju su 300 din )
Mala antireklama
Nikada više preko AKSa sličnih kurirskih službi . Samo preko postexpressa .
 
Bex - breca mi se što neću da siđem ispred zgrade iako sam ljubazno objasnio da sam na poslu.
DHL - ljubazno, ponudi čovek opcije šta može da uradi sa paketom, u dogovoru ostavio kod komšije, sve civilizovano.
 
molim za pomoc,tj savet

ako bi trebali da kupite ovaj branik za auto iz UK

http://www.ebay.com/itm/221725782748?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

kojom internacionalnom kurirskom sluzbom bi to bilo najeftinije i najbezbednije (da stigne u jednom komadu) dopremiti u Srbiju?....branik je oko 1,5 metara dug,po 50 cm sirok i visok i oko 20-25 kg tezak

ili mozda neko ima neku drugu ideju kako je to najbolje transportovati do Srbije?

HVALA
 
Kupiti kod nas na otpadu.
 
Kupiti kod nas na otpadu.


...sto je ravno naucnoj fantastici......

tj pronaci na nekom nasem otpadu branike vectre GTS (ne obican),OCUVAN i u boji koja meni treba (da ne bih morao da farbam,tj dajem jos oko 80ak eura)

a po nemackim i UK ebay oglasima,takvih branika ima k'o pleve....:(
 
a postarina za isti 100 evra pa ti vidi za farbanje...carina jos 50 sigurno:)
 
Max. dimenzije paketa za slanje DHL-om je 120x60x60, a kod Royalmail-a 150cm dužine i zbir svih dimenzija 300cm.
Poštarina bi sigurno bila jako skupa; na sajtu http://www.royalmail.com/price-finder piše 119 funti. Pod uslovom da se paket uklopi u dužinu 150cm.
A verovatno će i prodavac tražiti još novca za pakovanje.
 
Poslednja izmena:
hvala na odgovorima

prodavac trazi 99 funti da mi posalje za Srbiju,ali mi ne preporucuje da trgujemo,jer kaze da je ubedjen da ce do mene stici ostecen ili polomljen branik.....nisam znao da je ta medjunarodna UK kurirska sluzba gora od nasih privatnih

sve u svemu,ne isplati mi se uopste za te pare.....35 funti branik,99 postarina,ko zna koliko carina,i jos rizikujem da mi stigne ostecen........ostaje mi besomucno pracenje nasih oglasa i zvanje otpada(sto radim vec mesecima),u nadi da se desi neko cudo pa da se pojavi takav GTS branik....:(
 
Imaš li nekog u DE UK ITA ?

Da ide do njega, a posle, na kombi, ovi naši kombisti prevoze šta oćeš, mrtve babe ako treba .....
 
ma i oni deru bez 50e nema nista.
 
Jel neko imao iskustva sa uplatom otkupnine na tekuci kod post expressa? Ta opcija mi najvise odgovara jer koliko vidim tu provizije nema (prema kalkulatoru). Koja je procedura?
 
Ima provizije.

Plaća primalac proviziju kao kad bi ti u pošti uplatio uplatnicom, znači do 4500 je 45 dinara, a preko toga 1 %.

Uz adresnicu moraš poslati i uplatnicu, gde j eon uplatilac, a ti primalac uplate.

I to je to.
 
Moje poslednje iskustvo sa AKS-om: isporuka od Vračara do savskih blokova traje tri dana, kurir se ugradio 50% preko naznačene poštarine :d

Paket mi je poslat u ponedeljak, ja u sredu pročitam na portalu da je pošiljka vraćena u magacin (?!). U call centru nemaju objašnjenje ali bar je devojčica ljubazna a i poslaće poruku kuriru. Nema veze... U četvrtak posle podne se javlja izvesni Stefan ali ja radim prekovremeno, hajde ostaviće paket u lokalnoj ispostavi pa da svratim kad mi odgovara. Ok odlično. Sutradan me zove u isto vreme, nije ga ostavio nego da se nađemo usput - može, taman sam krenuo iz firme. Plaćam koliko je rekao, vraćam se srećan u auto i tek onda (moja greška, tako mi i treba) čitam uredno odštampanu priznanicu. Cena isporuke 270 din - ja je upravo platio 400. Mukica mi je ukrao 130 din :S: i još se preko telefona pravda da mu je toliko izračunala ona PDA spravica, ne zna otkud na priznanici niža cena itd. Na kraju obrće priču da ne proveravam sa call centrom, praviće mu problem što je paket držao u kombiju dva dana i kao šlag na tortu ide priznanje "eto ako ti nešto znači, ja sam tu dobar 50 din". Šta reći...
 
Nije mi jasno kako ta firma i dalje postoji pored svih horor priča...
 
Nazad
Vrh Dno