Šta je novo?

Fotelje, ležaljke, stolice za igranje i filmove...

Bane R

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poruke
6,762
Poena
800
... molim ove mlade razjarene moderatore da ne diraju temu, jer je ovo jedno 20x bliže ITu nego pola tema u klabingu :D

Da li ste negde videli neke fotelje ili ležaljke koje su ono totalno geek i nemaju drugu namenu osim da se zavališ i gledaš film ili igru.

Viđao sam to par puta na internetu, al ne znam kako bi sliku našao. Podseća malo po obliku ležaljke za plažu. Nekome možda i na zubarske stolice :d. Dakle nešto između fotelje i kreveta. Da budeš što više zavaljen, a da opet nema problema sa leđima i vratom (da glava bude relativno uspravna).

Predlozi? Slike sa neta ili još bolje ako ima negde kod nas da se pogleda i proba :)...

Hvala.

PS. Ne mora ništa striktno da bude namenjeno filmovima ili igranju, ali da ispunjava opis iznad.
 
Poslednja izmena:
Dakle da glava bude relativno uspravno i da može ceo čovek na nju da stane... I da, ako može da ne bude ovo nevoljeno dete Trupera i R2D2 što je illidan okačio. Ne sumnjam da je osećaj dangubiti na ovome, ali pogledajte samo na šta liči :D

Evo našao sam sliku da vam bude smernica šta mi je u glavi...

PS. Gori sam od Haludže :D
 

Prilozi

  • pcroom1yn7.jpg
    pcroom1yn7.jpg
    119.9 KB · Pregleda: 945
Poslednja izmena:
Traži na googletu ''recliners''.
 
Da, izležavao sam se na njima u USA kad god sam stigao :D...

Postoji još jedna vrsta, a to su "zero gravity chair". One su ono više kreveti nego fotelje. Jesu super, ali ne baš za filmove i igranje. Recliners su i pored svega ipak obične fotelje po sedenju. OK, mogu se dignu noge, ali ja bi da i leđa budu malo pod dijagonalom. Ovo što sam okačio sliku je i dalje najbolje što sam ikada video, ali ne znam pod kojim terminom da tražim :p Pada mi čak na pamet da možda ne bi bilo teško ni da se napravi.

Ni ovo nije loše:

http://www.birdsongretreat.com/images/All-Photos-640/Family-Room/P7310162.jpg .... za sada...

Mada nema potrebe za pokretnim mehanizmom ako je oblik pogođen.
 
Poslednja izmena:
recliners.jpg
 
stavili platno za projektor na pogrešnu stranu :D
 
To sam i ja pomislio prvo :), ali mislim da nije, vec da su sprecili svetlost sa prozora iza da ulazi. :)
 
Poslednja izmena:
a i zvučnike pogrešno kolko vidim :D
 
Zadnji zvucnici 6.1 konfiguracije, samo malo nepravilno postavljeni. :)
 
malo vise nepravilno... :D meni je vrh ona sto si stavio, bas mi se svidja... mislim na prvu sliku, ne ove kao sa plaze... :D
 
Za onu prvu i idealni polozaj sedenja u njoj (bez pomeranja gore-dole :D), TV/platno bi moralo da se postavi pod odredjenim uglom za pravilan/idealan FOV. :)
 
Poslednja izmena:
Probao sam u onim "penzionerskim" foteljama za ljuljanje :), i TV postavljen na standardnu visinu je , barem meni, neudobno gledati u tom polozaju. To uslovljava da se TV mora podici i blago nagnuti ka dole da bi moglo normalno da se gleda. A kod ove je ugao jos veci, za ~20-30 stepeni. Sto fotelja vise tezi ka 180 stepeni :), to se TV mora postaviti na vecu visinu. Ako bi se gledalo iz kreveta, TV bi zavrsio na plafonu. :D

Firme u inostranstvu koje vrse ozbiljne instalacije kucnog bioskope ugradjuju slicne reclinere kao sa gornje slike sto sam okacio, jer je ugao gledanja maltene idealan, a udobnije su od klasicnih fotelja bez odmorista za noge.
 
Poslednja izmena:
Kako se izgovara ova stolica na engleskom tj. da l' ima neki specifichan naziv?

Mislim da sam skoro video tutorial kako napraviti ovako neshto :) [odnosi se na banetove stolice]
 
Joj ne loži me :D... Kažem ti, ove fotelje sa onim za noge što izađe su recliners, a ono više za ležanje je zero gravity chair... ono "moje" je nešto između, al nemam pojma koja se reč koristi, ako se uopšte koristi neka specijalna :)
 
Hvala rosta, super linkovi :)...
 
Ja ne bih kupovao ovako nesto bez sampanjca i dve obavezne konzum-dame :d

Salu na stranu - da li si mozda razmisljao o nekim vecim lazy bagovima? :) Jeftiniji su :D
 
Poslednja izmena:
Jesam, ali nikad nisam ostavljao svoj otisak u njima, pa ne znam kakvi su :)
 
Sam si sebi odgovorio u startu, jedna savremena zubarska stolica bi legla pod pedu samo tako, al' skupe su mnogo za ovu domacu primenu :d
 
Definitivno ne mogu da nadjem tut kao zero gravity chair.

Videcu da izvuchem iz malog mozga i smutim neki tutorial.

U principu te stolice su veoma jednostavne za napraviti ako imash salon gde su izlozene [radi kradje ideja]. Materijal koji mozesh koristiti je totalno po izboru, poshto uglavnom tu najchvrshci materijal ispada taj ,,skelet" i noseca konstrukcija [koja se sastoji od cevke i ploche koju izrezesh u strugari]/

Najskuplje moze da te ispadne tapetar i koza :)

Dosta primera sam video na ovogodishnjem salonu nameshtaja, poshto se svi sad loze na ht sobe. Vrh su fotelje, ali tachno se vidi kvalitet srazmeran maloj fabrici male moshtanice koja hoce da bude wannabe natuzi ili arcushealth.

Naravno nisu jeftine, tako da bi ti moj savet bio da se bacish u detaljan risrch i napravish idealnu svoju zero type-R gravity stolicu :D

Inache najjeftinija zero gravity stolica koju mozete kupiti u metrou za 1000 dindzi je

Lafuma_RSXColorSeigle.jpg


Furao sam je tokom leta u dvorishtu i jedva ljude odvojish od iste :)
 
Poslednja izmena:
bane, sto ne uzmes neku zubarsku .... samo bez onih zujalica :)
 
Poslednja izmena:
netsurfer.jpg
crazy-gaming-chair.jpg
ergo-workstation_odhvh_5784.jpg
pcchair.jpg
TheUltimateComputerChair.jpg
mypce-the-ultimate-computer-set-up.jpg

Od ovoga nisam video bolje, cak ni u svom delu mozga zaduzenom za imaginaciju...
:p
kao sto se vidi - ideja sa zubarskom stolicom je vec odavno sprovedena u delo:D

EDIT: zubarska za iShit

dental-chair1.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno