Šta je novo?

Industrija igara

Instalirao sam najnovije ali opet nece. Ima li neko ovu integrisanu grafikuda mi kaze ima li isti problem?
 
Jos jedan "walking sim", kao i prethodnici izgleda drazesno:

 
Očito je pogodio u osinjak čim se kopa po osam godina matorim postovi da bi se diskreditovao. :)
 
Jel se neko seca Precursor Games i one njihove propale KS kampanje za igru Shadow Of the Eternals?
Nope? Nevermind.
Well, Precursor games ce se utopiti u novo-formirani Quantum Entanglement Entertainment napravljen u saradnji sa jos nekim likovima iz sveta filma i televizije u nekakav nov megalomanski projekat (ili vise njih)
gde ce praviti filmovi, serije i igre na jednom mestu.
Neki od tih su producirali Pacific Rim, seriju Lost Girl itd.

http://www.ign.com/articles/2014/10/31/denis-dyack-announces-new-entertainment-company
 
Poslednja izmena:
TB je tim postom zapravo potvrdio da ima mozak i svoje "ja", sto se danas retko srece, pogotovo na internetu. Jedina kreatura ovde je kellhus, kojeg ste vi citirali i koji je konacno, (hvala adminima sto su se setili), po 160. put banovan. :)
 
Stanje je sledece kad je rec o fps igrama: SP je slabo izazovan s obzirom na nepostojanje finog AI, a multi je sa druge strane totalno nezasticen od citera. Dakle, postavlja se pitanje, imamo li mi sta igrati ?
 
Mislim da AI nije toliko presudan da bude preterano pametan, dovoljno je da ne bude retardiran, tipa da ne stoji na sred ulice i gleda u nebo, sve ostalo se balansira sa njihovom preciznošću i količinom štete koju nanose.
Još jedan bitan detalj je dužina same igre, gde svi gledaju da bude što duža, što je po mom mišljenju pogrešno, bolje da te nešto zabavi 4h nego da te to isto smori posle 10h, i pokvari ti užitak u prvih 6h igre.
Što se MP igara tiče, čiteri su uvek bili prisutni, jedini način odbrane je banovanje naloga za MP, mada to nije jednio, sad smo dobili gomili macro čitera kojima je ne moguće uči u trag, niti ih može sankcionisati, a oni za razliku od standardnih čitera su prisutni od prvog dana izlaska igre, jer macro radi svuda.
Postoje 3 rešena, ćutiš i igraš dok možeš, ili koristiš i sam te macro gluposti, ili ne igrati MP naslove. Ja sam izabrao pod tri, jer MP traži mnogo vremena, radije bi to vreme upotrebio da pređem neke Sp igre, nego da igram jedno te isto godinu dve, koliko već traju danas takve igre.
 
Overwatch, San Andreas, Jim Sterling's false DMCA claim - Nov. 10th, 2014

 
Mislim da AI nije toliko presudan da bude preterano pametan, dovoljno je da ne bude retardiran, tipa da ne stoji na sred ulice i gleda u nebo, sve ostalo se balansira sa njihovom preciznošću i količinom štete koju nanose.
Još jedan bitan detalj je dužina same igre, gde svi gledaju da bude što duža, što je po mom mišljenju pogrešno, bolje da te nešto zabavi 4h nego da te to isto smori posle 10h, i pokvari ti užitak u prvih 6h igre.
Što se MP igara tiče, čiteri su uvek bili prisutni, jedini način odbrane je banovanje naloga za MP, mada to nije jednio, sad smo dobili gomili macro čitera kojima je ne moguće uči u trag, niti ih može sankcionisati, a oni za razliku od standardnih čitera su prisutni od prvog dana izlaska igre, jer macro radi svuda.
Postoje 3 rešena, ćutiš i igraš dok možeš, ili koristiš i sam te macro gluposti, ili ne igrati MP naslove. Ja sam izabrao pod tri, jer MP traži mnogo vremena, radije bi to vreme upotrebio da pređem neke Sp igre, nego da igram jedno te isto godinu dve, koliko već traju danas takve igre.


Najveci je problem u SP po meni vezano za AI to sto sama koncepcija interakcije sa igracem se zasniva na wallhack-u.
 
Stanje je sledece kad je rec o fps igrama: SP je slabo izazovan s obzirom na nepostojanje finog AI, a multi je sa druge strane totalno nezasticen od citera. Dakle, postavlja se pitanje, imamo li mi sta igrati ?

Osim tipičnih recycle naslova, fps žanr je krenuo da opada... sto je i razumljivo, kada se ništa novo ne dešava godinama.
Bishock Infinite je nešto najnormalnije što je izašlo, a opet je miljama daleko od prethodnika.
Wolfenstein New Order je opasno smorio pred kraj, negde beše statistika da 80% korisnika na steam-u ne kompletiraše doživljaj (myself included).

Meh, videćemo. Smorio bre fps, kada mora Blizzard da ga oživljava, šta reći.
 
U zadnje vreme najbolji fps-ovi koje sam igrao su Borderlans 2 i najnoviji Bioshock. Ostalo nije vredno pomena nazalost.
 
Kako drajver studiozno cita, nista mu ne promice ...
 
kakva glupost koja podilazi trendu hejtovanja radi hejtovanja

ako je za nesto bila dobra godina bila je za igranje, sve ostalo sakuje propilicno
 
Bila je odlicna ako volis odlaganja za sledecu i nedovrsene, beta igre.
 
Godina je bila ocajna za konzolase, za PC je izaslo dosta dobrih igara.
 
Poslednja izmena:
Godina je bila ocajna za konzolase, za PC je izaslo dosta dobrih igara.
Za PC je bila fenomenalna godina, Divinity, Wasteland 2, Dragonfall... Možda i najbolja u prethodnih 6-7 godina.
 
Nazad
Vrh Dno