Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Nije tacno , ako si natovan nevidljiv si za vecinu seed-era i peer-ova sto znaci da ti brzina skidanja drasticno opada a kod torenta koji imaju mali broj jednih i drugih nemoguce je skinuti fajl . Takav internet sa NAT-om je qrac mozes da imas 200 MB ne vredi nista

Zar ne misle da time sami sebi prave problem losom poslovnom politikom?
Ljudi ce se masovno prebaciti u nizi paket i manje im mesecno placati.
Tme ce njihov prihod biti visetruko manji.
Koja je svrha veceg downloada i uploada ako se ne moze iskoristiti?
Ja cu za svaki slucaj u startu uzeti nizi paket. Uvek je lako prebaciti se u visi ali je veliki problem spustiti se u nizi dok si pod ugovorom.

Ovde verovatno ima malo starih IKOM-ovih korisnika.
Ja ih koristim od starta i internet sam uzeo cim se pojavio.
Za one koji ne znaju, IKOM je tad imao DHCP i cak je na sve to kad jednog dana puno skidas znao da te sledeceg dana ogranici i drasticno ti smanji brzinu neta i onda prekosutra sve normalno radi.
I sta se desilo? Malo ih je koristilo net i oni su unormalili ponudu, odnosno izbacili DHCP a i te "kaznene" restrikcije
Ako ljudi masovno budu uzimali manje pakete i SBB ce nesto morati uraditi po tom pitanju.
Kompanije reaguju kad ih udaris po dzepu a realno SBB ima ogroman broj korisnika pa cak samo i 100 din manje po korisniku je godisnji gubitak za SBB koji se meri u milionima evra.
 
Poslednja izmena:
sto se tice torenta tu je seedbox,unajmi mesec dva i resis problem.
 
Zar ne misle da time sami sebi prave problem losom poslovnom politikom?
Ljudi ce se masovno prebaciti u nizi paket i manje im mesecno placati.
Tme ce njihov prihod biti visetruko manji.
Масовно? Не верујем да је број оних којима јавна адреса нешто значи већи од статистичке грешке, многи који користе торенте иду на опцију узми и бриши, остали сурфују, фејсбукују и немају појма шта је јавна адреса. Али зато СББ продаје комплете за вероватно солидне паре и то је много више него што ће да изгубе због можда неколико корисника који оду због овога.
А и вероватно раде на IPv6 па ће полако да почну и то да нуде.

Можда не раде поштено и по нашим жељама али сам сигуран да све раде да довуку што више пара па не мислим да ће ту да омаше.
 
ali zasto bi ukidali mogucnost konzumacije torrenata,taj momenat ne kapiram.nije ovo nemacka,nista mi nije jasno.
 
ali zasto bi ukidali mogucnost konzumacije torrenata,taj momenat ne kapiram.nije ovo nemacka,nista mi nije jasno.

bole ih uvo za torrente, pogotovo sto su uvek stavljali interese 'koKtet provajdera' tipa HBO i holivuda ispred korisnikovih.
 
Мени у таск менаџеру поред IPv4 стоји и IPv6 адреса,раније је није било.

Послато са HUAWEI GRA-UL00 уз помоћ Тапатока
 
ali zasto bi ukidali mogucnost konzumacije torrenata,taj momenat ne kapiram.nije ovo nemacka,nista mi nije jasno.
Торенти се не укидају, све легално ће да иде нормално, скоро све где нема неких тешких услова за одржавање ће да иде ... само тврди трекери који траже да будеш активан ће да буду у проблему. Ајде се жали на то. ;)
 
Мени у таск менаџеру поред IPv4 стоји и IPv6 адреса,раније је није било.

Послато са HUAWEI GRA-UL00 уз помоћ Тапатока

To ništa ne znači jer Windows sam sebi dodeljuje IPv6 adresu ako je ne dobije od provajdera...
 
Trebalo bi da ih odbiju jer su dobrano preko 40%.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ali nece imati prava da menjaju pakete i cene inache miloje ima sadomazohisticki poduhvat da preuzme.
 
Trebalo bi da ih odbiju jer su dobrano preko 40%.

ma ljudi, da sbb nije razmotrio neke stvari i dobio garancije, ne bi se oni ni upuštali u sve to.

čim je to pušteno u medije i izdato saopštenje, gotova stvar.
pravila važe za nas obične smrtnike, ovi drugi mogu kako hoće, znaju oni već unapred šta će da kažu za javnost.

šuškalo se o prodaji oko 2 godine, do sad su rešili sve probleme koje su imali, verovatno je zato toliko i trajalo sve.

sve je po zakonu ;)
 
Dok god meni radi Kodi i torent TV ne treba mi kablovska televizija , imam 600 kanala ukljucujuci sve exyu ne znam sta pre da gledam a to sve moze i sa 20 MB . Ne pada mi na pamet da placam SBB paket preko 2800 din
 
Poslednja izmena:
Zaboravljate da je u odredbama ubačena finesa . Nije problem da neko IMA preko 50% nego da ZLOUPOTREBLJAVA SVOJ POLOŽAJ. I naravno dokazivanje toga je...

....shit has hit the fan...
 
ja licno sumnjam da ce ista da menjaju,to je.moje misljenje..nek kazu sbb korisnicama "nedostatak tehnickih mogucnosti" ako se ovi zale i.to je to.necu da mi sje8u flat 3 na koji treba da predjem sad od.1vog
 
Što je babi milo... Nije pitanje šta ti hoćeš ili nećeš nego šta i kako oni hoće...

A ti lepo izračunaj da li im se više isplati da izgube stare SBB korisnike kojih ima više i u više gradova sa postojećim cenama SBB paketa ili IKOM korisnike kojih je ipak manje a od kojih sa postojećim cenama IKOM paketa još prihoduju znatno manje.

Znam ja da bi ti voleo da ne izgubiš paket ili da ga ne plaćaš više ali probaj da budeš realan - oni nisu dobri Samarićani već kompanija okrenuta stvaranju profita a ti vidi ko im je profitabilniji da bi rizikovali da ga izgube - stari SBB korisnik ili neko ko je kod IKOM-a...
 
Neće oni izgubiti stare korisnike zbog toga što Ikom ima bolju ponudu. Da ti korisnici mogu i hoće da pređu na Ikom, već bi prešli. Njih može samo Telekom (ili neki derivat xDSL-a) da odvuče nekom dobrom ponudom.
Ali ne radi se o gubitku starih korisnika SBBa, nego i sadašnjim korisnicima Ikoma. Verujem da će da nas kuvaju kao žabu. Polako će da nam ponude nešto bolju uslugu uz nešto veću cenu pri čemu će i usluga i cena biti ispod onoga što imaju stari korisnici SBBa, a vremenom će to da ujednače. Naravno, ko bude hteo odmah na SBB pakete i cene, verovatno će to i moći vrlo brzo.
 
Polako će da nam ponude nešto bolju uslugu uz nešto veću cenu pri čemu će i usluga i cena biti ispod onoga što imaju stari korisnici SBBa, a vremenom će to da ujednače. Naravno, ko bude hteo odmah na SBB pakete i cene, verovatno će to i moći vrlo brzo.

Ti ocigledno zamisljas SBB kao neku neozbiljnu firmu.
Iznenadices se kako su funkcionalni i poslovni, narocito kad treba da se uzme novac :)
Ocigledno je prelazni period do NG.
Do tad ce verovatno srediti mrezu u delovima gde je IKOM imao problema i losiju ponudu iz tehnickih razloga i pocetkom januara ce startovati sa punom ponudom i naravno njihovim cenama.

To sto bi zeleli (kao i ja da se ne lazemo) da ostane IKOM ponuda i cena pa izmisljate razne varijacije na zalost nije ni priblizno istini.
Svi cemo preci na SBB ponudu i imacemo SBB cene koje ma koliko nama delovale velike za SBB korisnike su normalne i kao i oni, i mi cemo leci na rudu i placati.
 
Sta je problem da dodate na mesecni racun jos 600 din za javnu adresu ? Kome treba platice, tako je kako je krastavac .
 
Nazad
Vrh Dno