Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Pa da, Ikom je najjeftiniji, a SBB najjači sa ponudom/raznovrsnošću usluga. :)
 
Fale mu HD kanali, npr. FOX, SK i Arena i bio bi vrlo dobar.
 
I još Cinemax HD i ne bi bio verlo dobar, nego odličan (za naše pojmove). :)
 
I da ponudi prenos broja to opet sve zavisi od operatera. Ja sam recimo doživeo razne gluposti i poteškoće od Telekoma da mi je na kraju bilo daleko lakše i isplativije da uzmem novi broj kod SBB nego da i dalje lupam glavu oko Telekomovih zvrčki...
Nije baš vezano za IKOM ali opet treba znati da ne mora sve da ide glatko čak i kad mogućnost prenosa postoji...
 
Poslednja izmena:
Ma pusti dežurne pljuvače. IKOM ima odličnu ponudu. Samo još da krene prenos fiksnog broja...

cena je generalno nesto povoljnija kod IKOM a kvalitet i kvantitet usluga povoljnije kod SBB>.... voleo bih da imam mogucnost da biram SBB-IKOM...ali kad vec nemam, IKOM mi savrseno odgovara .

Smeta mi samo sto Ikom jos nema klasican fiksni i prenos broja , i to sto nema kao SBB gledanje programa unazad zadnjih dan-dva-tri

Meni je sinoć bio majstor da mi zameni dekoder,i rekao je da će od 1.11.2014 da kao puste fixnu numeraciju,ali nije bio 100 % suguran,ali treba da bude vrlo brzo.
 
Moze li raspali internet da radi 10 dana bez prekida? Jel ima neko prekid na cukarici?
 
Isto Cukarica

Ne secam se kad sam imao prekid zadnji put, mada ionako sam samo uvece kuci a tada radi lepo..
 
Dobio sam Qam Conax modul.
+ Cisco 3208 modem.
 
Meni je sinoć bio majstor da mi zameni dekoder,i rekao je da će od 1.11.2014 da kao puste fixnu numeraciju,ali nije bio 100 % suguran,ali treba da bude vrlo brzo.

najnovija vest od pre par minuta(zvao Ikom:)) - iako je ista vest kao mesecima -godinama ranije "nadaju se uskoro pocinje"...:)
 
Pozivi call centra se snimaju.
Ti ljudi ne smeju da ti kazu nista osim zvanicnih informacija.
Bolju ces informaciju dobiti od nekog servisera nego od njih.
Da sutra pocinje i da znaju da pocinje operateri call centra ti to nece reci ako nisu dobili uputstvo da to urade.

I kapiram to. Svojevremeno je SBB najavio neke nove kanale i nesto je zapelo i oni su ubaceni u ponudu ali sa nekih dvadesetak dana kasnjenja. Tih dvadesetak dana su ljudi opsedali njihov forum i pljuvali ih sto nisu pustili kanale na vreme kako su rekli.

Poenta price. Postoje planovi i vremenski okviri i projekti se zavrsavaju u njima, ali se nekad nesto desi i projekat malo kasni.

Ovde smo najveci problem mi, korisnici koji nemamo strpljenja i reagujemo na najvece gluposti i onda su ovi digli ruke i lepo, nema nikakvih informacija dok se nesto ne pusti.
Tako je i pametnije, nema nikog da ti duva za vrat i pita kad ce. Da ja vodim kompaniju i ja bih isto radio posto radim profesionalno sa ljudima i znam koliko nerazumni mogu da budu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam im pisao da puste originalni 5.1 audio na HD kanalima ali mi niko nije odgovorio...
 
Pozivi call centra se snimaju.
Ti ljudi ne smeju da ti kazu nista osim zvanicnih informacija.
Bolju ces informaciju dobiti od nekog servisera nego od njih.
Da sutra pocinje i da znaju da pocinje operateri call centra ti to nece reci ako nisu dobili uputstvo da to urade.

I kapiram to. Svojevremeno je SBB najavio neke nove kanale i nesto je zapelo i oni su ubaceni u ponudu ali sa nekih dvadesetak dana kasnjenja. Tih dvadesetak dana su ljudi opsedali njihov forum i pljuvali ih sto nisu pustili kanale na vreme kako su rekli.

Poenta price. Postoje planovi i vremenski okviri i projekti se zavrsavaju u njima, ali se nekad nesto desi i projekat malo kasni.

Ovde smo najveci problem mi, korisnici koji nemamo strpljenja i reagujemo na najvece gluposti i onda su ovi digli ruke i lepo, nema nikakvih informacija dok se nesto ne pusti.
Tako je i pametnije, nema nikog da ti duva za vrat i pita kad ce. Da ja vodim kompaniju i ja bih isto radio posto radim profesionalno sa ljudima i znam koliko nerazumni mogu da budu.

Ne slažem se.
Za svaku informaciju,tipa,da li će nešto biti i kada otprilike,uvek je odgovor da nemaju nikakvu informaciju,i ponašaju se kao da su CIA,BIA...Ne može ništa da saznaš,a sugestije ne slušaju,jer ih ne zanima šta korisnici žele.
Misle da su toliko moćni da nemaju potrebu da budu na Twiteru,FB i sl.
Sve moguće kompanije su na društvenim mrežama,samo oni misle da im to nije potrebno.
Poenta je ta što se plaše reakcija korisnika,nema šanse da je nešto drugo.
Ponašaju se kao neki seoski "provajder"...Internet provajder,a nema ih tamo gde su sve najveće kompanije.Totalno amaterski.
 
Tvoja agresivna reakcija na moje tumacenje zasto tako rade ide u prilog onog sta sam pisao.
 
Reakcija @magic21-a je manje agresivna prema Ikomu, nego tvoja prema korisnicima. Juče sam čitao tvoje mišljenje, hteo da odgovorim baš kao @magic21, ali me mrzelo.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam nesto da kazem, ali nebitno.
Idemo dalje
Necemo se pripirati oko gluposti :)
 
Poslednja izmena:
Na modemu pise Scientific Atlanta i svetle PC CABLE i POWER a ne svetli data (recive i send) i nema neta preko lan kabla ... sta moze biti problem?

Unapred hvala
 
prekid

Jel ima jos neko prekid na vozdovcu upravo?
 
RADOVI NA MREŽI

Poštovani korisnici,

Obaveštavamo Vas da će u utorak 4. novembra 2014. godine, u vremenu od 00:00 do 07:00 časova, doći do povremenih prekida signala kablovske televizije i usluge Digitalna TV kao i potpunog prekida Interneta na delu teritorije Voždovac zbog planiranih radova na mreži.

Unapred se zahvaljujemo na razumevanju.
Vaš IKOM
 
Evo i Dorcol nema.

Pozdrav!
MrBigJump.gif


EDIT: Vratio se net, al televizije nema.
 
Poslednja izmena:
Koristim vec dugo Conax modul i karticu u njemu. Negde oko 2-3 godine, u principu od kako su pustili DTV. Pre par dana, doooosta kanala je pocelo da se tripuje u smislu da se cepa slika u vidu ogromnih piksela. To je od kako su nesto radili i uveli nove kanale. Na nekoliko televizora mi se isto desava, odnosno gde god gurnem karticu. Desavalo se i ranije na dan dva, onda oni nesto cacnu i kanali rade normalno. Sada vec 10tak i vise dana na dobrom delu kanala imam taj problem i ne mogu da gledam. Jel zna neko u cemu je kvaka?
 
Koristim vec dugo Conax modul i karticu u njemu. Negde oko 2-3 godine, u principu od kako su pustili DTV. Pre par dana, doooosta kanala je pocelo da se tripuje u smislu da se cepa slika u vidu ogromnih piksela. To je od kako su nesto radili i uveli nove kanale. Na nekoliko televizora mi se isto desava, odnosno gde god gurnem karticu. Desavalo se i ranije na dan dva, onda oni nesto cacnu i kanali rade normalno. Sada vec 10tak i vise dana na dobrom delu kanala imam taj problem i ne mogu da gledam. Jel zna neko u cemu je kvaka?

Bolje pitaj IKOM i njima prijavi problem,jer ovde niko to ne može da ti reši.
 
Koristim vec dugo Conax modul i karticu u njemu. Negde oko 2-3 godine, u principu od kako su pustili DTV. Pre par dana, doooosta kanala je pocelo da se tripuje u smislu da se cepa slika u vidu ogromnih piksela. To je od kako su nesto radili i uveli nove kanale. Na nekoliko televizora mi se isto desava, odnosno gde god gurnem karticu. Desavalo se i ranije na dan dva, onda oni nesto cacnu i kanali rade normalno. Sada vec 10tak i vise dana na dobrom delu kanala imam taj problem i ne mogu da gledam. Jel zna neko u cemu je kvaka?

Nisi jedini, i kod mene je bilo tako na nekih 5 kanala. Prijavljen je problem i resen za koji dan. Kristalizacija se vise ne pojavljuje ali kao da je opao kvalitet tih kanala koji su zazali.
 
Koristim vec dugo Conax modul i karticu u njemu. Negde oko 2-3 godine, u principu od kako su pustili DTV. Pre par dana, doooosta kanala je pocelo da se tripuje u smislu da se cepa slika u vidu ogromnih piksela. To je od kako su nesto radili i uveli nove kanale. Na nekoliko televizora mi se isto desava, odnosno gde god gurnem karticu. Desavalo se i ranije na dan dva, onda oni nesto cacnu i kanali rade normalno. Sada vec 10tak i vise dana na dobrom delu kanala imam taj problem i ne mogu da gledam. Jel zna neko u cemu je kvaka?
Kvaka je u slabom signalu, odnosno smetnjama koje se javljaju na određenim frekvencijama. Kao što ti je rečeno, zoveš ih, oni pošalju momke na teren koji sa jednim uređajem premere signal i eventualno ti zamene neki spliter ili neki deo kabla. Ukoliko se ispostavi da se smetnje ne mogu otkloniti izmenama u tvojoj instalaciji, moraće da ih jure po zgradi, pa čak i dalje.

U svakom slučaju, nema ovde potrebe za forumom, zovi tehničku službu operatera kome PLAĆAŠ za uslugu i prijavi smetnje u korišćenju iste.
 
Nazad
Vrh Dno