Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Da li je normalno da na ovim Echolite prijemnicima, zvuk kasni za slikom mozda pola sekunde??? Kako to resiti? Uredjaj je povezan na Dell U2414H preko HDMI, zvuk ide u line in kartice na racunaru.
 
Planiram da predjem na neki od TV + NET paketa pa me zanima par osnovnih stvari:

- da li ovaj Kaon risiver koji se dobija može da se zakači na stari CRT tv putem SCART-a? Novi LCD TV će verovatno doneti tek Deda mraz :-devil-: pa moram nekako da se snađem u međuvremenu...
- koliko IKOM naplaćuje dodatni risiver za drugi tv u kući i koji je max. broj dodatnih risivera koje daju po jednom priključku?

Izvinjavam se unapred ako je već neko davao odgovore na ova pitanja...pokušao sam prvo sa pretragom celog thread-a ali bez rezultata...
 
@Trekiplex

Koliko ja znam, daju samo jedan risiver-dekoder. Ako ti treba jos jedan, mislim da placas neku kao rentu 100-200-300 din mesecno... Tako su mi bar bili rekli davno kada sam mislio da uzmem od njih jos jedan Kaon. Mozes da kacis preko scarta, oni daju uz urejdaj obican kompozitni kabl. Znaci u tom slucaju ako imas scart trebao bi ti adapter od 150++ dinara.
 
Kuki66, hvala na brzom odgovoru :)

Imam nekoliko scart kablova (valjda će odgovarati i za ovo čudo) a vidim da ni adapteri nisu skupi tako da taj deo nije problem. Raspitaću se za cenu dodatnih risivera kod IKOM-a...nadam se da je mesečna renta neka razumna cena...
 
Kada je u pitanju CAM modul, ne plaćaš rentu nego pretplatu na dodatnu karticu. Ja imam FLAT 3 i tu imam HBO i 18+, a na dodatnoj kartici imam digitalnu+ gde nemam ni HBO ni 18+. Plaća se samo 1000 dinara jednokratno "instalaciona taksa" plus mesečna pretplata za one pakete koje hoćeš na dodatnoj kartici.
 
Kada je u pitanju CAM modul, ne plaćaš rentu nego pretplatu na dodatnu karticu. Ja imam FLAT 3 i tu imam HBO i 18+, a na dodatnoj kartici imam digitalnu+ gde nemam ni HBO ni 18+. Plaća se samo 1000 dinara jednokratno "instalaciona taksa" plus mesečna pretplata za one pakete koje hoćeš na dodatnoj kartici.

Hmm...dobih mailom ovaj odgovor od IKOM-a vezano za ovo: "Moguce je uzeti vise risivera za vise televizora ali se onda pretplata za
digitalnu televiziju placa po televizoru i zavisi od izabranih paketa."


Po ovome ispada kao da moram da placam pretplatu za digitalnu plus dodatno ako hoću još neke dodatne pakete...
 
Tako je. Bukvalno je svejedno da li je to tvoj dugi televizor ili komšijin prvi, plaća se isto.
 
Srecno sa tim:).
 
Jel se desava jos nekom da mu HBO ne radi vec neko vreme, a FOX nema prevod (digitalna)?

Cukarica
 
Mene u proteklih tri nedelje ubi packet loss na IKOM internetu, i ranije se događalo ali u poslednje vreme je baš užasno. Sada se dešava na svakih 15ak min i ide dotle da na intervalima od 3 minuta packet loss bude skoro 40%.

Zna li neko na koji mail mogu da kontaktiram IKOM tehničku podršku, ja sam na sajtu našao samo [email protected], a kapiram da su to neka opšta pitanja vezana za internet i da će oni da mi objašnjavaju kako da restartujem ruter...
 
@ Vl@da

Uf, dobro je da nisam jedini, takodje mi se to desava proteklih recimo mesec dana.

Pored toga, brzina koju dobijam je oko 50Mb/3Mb (trebalo bi 80/3 da bude).
Prvo sam mislio da je problem u ruteru posto sam uzeo nov od kako su povecali brzinu pa sam zamenio stari da bi mogao da podrzi vecu brzinu i zato do sad nisam zvao Ikom da se zalim sa brzinu ali ne znam sta da radim; da li jos neko ima problema sa brzinom i packet lossom?
 
Da li je jos neko od jutros izgubio gomilu kanala na digitalnoj tv?

Edit: do mog kabla je bilo :)
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da napise svoje iskustvo u prelasku sa flet na tel. Kakva je bila procedura i za koliko vremena se to zavrsilo sve ?
 
Flat 2 -> Tel 2, internet ubrzan tog dana kada su doneli nov modem(okvirno 7 dana nakon poziva call centru tj podnošenja zahteva). Fiksni je takođe radio odmah sa njihovim privremenim brojem, broj sa TS prebačen ako se dobro sećam posle 8 dana.
 
Не ради нет и телефон. Блок 70а. И јуче исто било прекида. Теве ради.
 
Poslednja izmena:
Upravo prso IKOM ( kod studentskog doma 4. April).
Jos nekome?
 
Evo me kod zeta u Kumodražu, i njemu ne radi IKOM.
 
I na padini isto, svaki drugi dan bre.
 
Dorcol isto.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ni sajt im ne radi. Cudno:).
 
S obzirom na stručnost verovatno nešto menjaju na sajtu pa su za svaki slučaj isključili internet :)
Ili je teta isključila onu kutiju sa nekim sijalicama što trepću pa uključila usisivač :)
 
Poslednja izmena:
Umro net i na Vračaru pre jedno pola sata, i dalje ne radi. Da mi je neko pre 2 meseca pričao da ću zbog stabilnosti interneta prelaziti na mts ADSL smejao bih mu se...
 
Banovo brdo isto nema neta,a danas sam bas zvao da predjem na tel3..
 
Blok 70, puko net pre jedno pola sata, ne mozes da ih dobijes, takodje i juce se isto dogodilo, od onih radova kad su imali nista ne valja...

Brzina mi je takodje losa bila dok ih nisam zvao, pa su ga onda opravili strucno.
 
Nazad
Vrh Dno