Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

8.8.8.8 mi i stoji

neko vreme mi ne rade ti sajtovi, pa rade, pa opet ne rade, pa rade
 
kazem ti, nije do racunara, ne radi ni na jednom telefonu ni racunaru koji su na istoj mrezi

ne radi ni direkt preko kabla iz ikomovog modema, tako da nema sta sa ruterom da bude

problem je kod njih sigurno, ali pitam da vidim da li ga jos neko ima, posto se ne javljaju kada zovem kol centar
 
Pogledaj Vektor temu, ima velikih problema sa internetom prethodnih par dana pa ako je to isto kod tebe da znaš šta je...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Koja ti je ip adresa, pa da poredimo? Svakako možeš da kloniraš MAC adresu rutera i na taj način dobiješ ip adresu koja nije u problemu, ako ti se posreći.
 
problem je kod njih sigurno, ali pitam da vidim da li ga jos neko ima, posto se ne javljaju kada zovem kol centar

Kako se ne javljaju?
Zvao sam ih za sve ove godine sigurno 100 puta (poslednji put pre manje od mesec dana) i osim nekad malo duzeg cekanja od desetak minuta nikad se nije desilo da nisam dobio vezu.
 
danas sve radi bez problema

napisao sam vec da nisu radile drustvene mreze, bench forum i razni random sajtovi

nisu se javljali, samo se cuje zvonjava telefona, ne prebaci me ni na automat
 
To je cudno.
Da nisi pogresio broj?
Automat bi trebao da se javi.

Back on topic.
Koliko se secam pre manje od mesec dana nisu radili infostudovi sajtovi (putovanja, infostud, polovni automobili ...)
Ali to je bilo masovno. Ovde ocigleno samo ti imas problem (i mozda ljudi u kraju) Da li si isao kod komsije da proveris da li njemu radi?
 
Koja ti je ip adresa, pa da poredimo? Svakako možeš da kloniraš MAC adresu rutera i na taj način dobiješ ip adresu koja nije u problemu, ako ti se posreći.

Kod mog sina koji ima Ikom isto juce nije hteo nista da otvori, u stvari hteo je samo yutube i google a odatle nigde vise. On ima Ikom modem i TP link 1043nd. Kada je direktno spojio modem-pc sve radi. Stavio google dns servere u ruteru ( 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ), restart, nista. Onda je klonirao MAC adresu, restart i sve proradilo.... kako, zasto...?
 
Kod mog sina koji ima Ikom isto juce nije hteo nista da otvori, u stvari hteo je samo yutube i google a odatle nigde vise. On ima Ikom modem i TP link 1043nd. Kada je direktno spojio modem-pc sve radi. Stavio google dns servere u ruteru ( 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ), restart, nista. Onda je klonirao MAC adresu, restart i sve proradilo.... kako, zasto...?

Činjenica je da se nešto dešava, do pre mesec dana je funkcionisalo skoro sve pa savršeno i odjednom ovaj problem sa netom, malo malo pa se neko žali iz različitih delova grada.:mad::mad:
 
Kada ce IKOM biti pripojen SBB mrezi , u smislu da ce biti besplatni fiksni pozivi izmedju SBB i Ikoma, kao sto je vec neko vreme slucaj izmedju SBB i Beogrida?
 
То не би било лоше, или да додају још који минут. Додуше мени то не треба, неко кеви.
 
Isti slucaj je kod nas zbog roditelja, sa kojima se maltene jedino i cujemo preko fiksnog. Kada budu besplatni, nece nam ni trebati vise od 100-200min mesecno iz paketa za ostale razgovore...
 
Ima li još neko prekid neta? Nocas od oko 2h nestade i ništa do sada...

Pozdrav! :cigar:

Poštovani korisnici,

Obaveštavamo vas da će u utorak 25. oktobra 2016. godine, u vremenu od 00:00 do 03:00 časa, doći do prekida signala svih usluga na delu teritorije Dorćol, zbog planiranih radova na mreži.

Unapred se zahvaljujemo na razumevanju.

Vaš IKOM
 
Ja veći deo prepodneva nisam imao net na BBrdu...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pukao malopre, Čukarica.
 
I u Zarkovu malopre puko internet.Ovo sve cesce i cesce katastrofa
 
Banovo Brdo, isti slučaj.

Posle restartovanja rutera, neta nema i dalje a WAN IP je u opsegu 192.168.100.xxx.


Edit: Ponovo radi
 
Poslednja izmena:
Proradilo u Zarkovu,a ujutro da ih svi zovemo da im damo do znanja i raspravimo gubljenje neta posle 22 kad nerade operateri.To se pocelo precesto desavati
 
Ništa novo od IKOM-a...
 
Ništa novo od IKOM-a...

Mani ovo vise mirise na SBB.
Posto ih ocigledno SBB preuzima od NG vreme do tad koriste da srede mrezu.
Previse su ucestali radovi na mrezi u poslednjih mesec dana.
Vidim da naglaseno rade u Grockoj, Vinci i Vrcinu gde je IKOM imao problema.
 
Poslednja izmena:
koliko sam shvatio rutere i dalje ne daju starim korisnicima, nego oni moraju da koriste modeme i dalje? a samo novi korisnici dobijaju rutere od njih..jel to tako?

pitam zato sto kad god nastane problem uvek prvo kazu - do vaseg je rutera problem. a sigurno u vise od 50% slucajeva nije garant
 
ps.zato bi i njihov ruter da oni imaju odgovornost da to radi..a ne da kazu vidite da nije problem u vasem ruteru...
 
Nazad
Vrh Dno