Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Imam pitanje u vezi sa snimanjem sadrzaja preko echolite risivera: kada snimim nesto sa nekog tv kanala u standardnoj rezoluciji, mogu
bez problema da ga pustim preko kompjutera, ali kad snimim neki HD sadrzaj, nece da se pusti. Procitah negde da je razlog nekakva DRM zastita,
pa bih voleo da dobijem odgovor ako neko zna kako se to prevazilazi.

trebalo bi da pitas IKOM. mislim da nije moguce sa njihovim. ali ako bi koristio neki svoj risiver i njihov CAM modul, mozda bi radilo.
 
Restartovao se modem pre nekoliko minuta, i sada su sva 4 upstream kanala aktivna, umesto samo jednog kako je bilo do skoro. Da li je moguce da cemo uskoro dobiti i veci upload? :)
 
4391525984.png
IKOM poslednja 2 dana opet ima neke probleme. Modem mi se cesto resetuje. Domaci saobracaj je ok ali ka inostranstvu jako lose. Mora da im je kisa opet natopila "kablove". Lokacija Konjarnik.
 
Meni se danas dva puta restartovao. I nije neko vreme bilo neta. Nada umire poslednja, možda povećaju malo ovu muku od uploada, ne može ništa ljudski da se bekapuje a da se ne zaguši net.
 
Ovi iz IKOMA izgleda da nisu baš normalni sa cenama za telefon.Ne znaju ni cenovnik kršten da naprave.
Cena fixnog ka HR je u 2 zoni,a cena ka mobilnom ka HR-u u 3 zoni.Totalno je cenovnik uradjen haotično,bar meni.A o ceni da ne govorim,blagi kriminal.

29-05-2015-004.jpg
 
Ovi iz IKOMA izgleda da nisu baš normalni sa cenama za telefon.Ne znaju ni cenovnik kršten da naprave.
Cena fixnog ka HR je u 2 zoni,a cena ka mobilnom ka HR-u u 3 zoni.Totalno je cenovnik uradjen haotično,bar meni.A o ceni da ne govorim,blagi kriminal.

Pogledajte prilog 171244

Kod svih provajdera pozivi ka HR za pozivanje fiksnih telefona nisu više u Zoni 1, nego su preseljeni u Zonu 2 zbog povećanja cena koje su inicirali sami operateri u HR i važi za sve koji nisu u EU... Mobilni takođe nije u Zoni 2, nego je u Zoni 3 iz istog razloga.

PS. Cenovnik sasvim uredu :)
 
Poslednja izmena:
Kod svih provajdera pozivi ka HR za pozivanje fiksnih telefona nisu više u Zoni 1, nego su preseljeni u Zonu 2 zbog povećanja cena koje su inicirali sami operateri u HR i važi za sve koji nisu u EU... Mobilni takođe nije u Zoni 2, nego je u Zoni 3 iz istog razloga.

PS. Cenovnik sasvim uredu :)

Meni malo haotično izgleda,ali to nije ni važno.:)
 
4416015520.png


Morace sutra da radi telefon...
 
Poslednja izmena:
Stize mi danas pismo iz Ikoma, povecavaju brzinu flat 5 na 125 mb/s i upload od 4 mb/s uz istu cenu a ako se odlucim i za telefon onda ide na 150 mb/s. Ne pise od kada krece povecanje brzine.
 
Poslednja izmena:
Stize mi danas pismo iz Ikoma, povecavaju brzinu flat 5 na 125/4 mb/s uz istu cenu a ako se odlucim i za telefon onda ide na 150 mb/s. Ne pise od kada krece povecanje brzine.

Izgleda da je svim provajderima taj upload usko grlo.. svako povećanje samo ide na dl, mogu nuditi i 500mbps za 5k dinara, ali upload nema... :D Možda se uplašili da će masovno da se otvaraju kućni data centri, po pirateriji ima da zakucamo svaku lestvicu, terabajte i terabajte materijala ima da uplodujemo, bićemo prvi u svetu... jbt više čovek nema definiciju gde je taj problem sa upload brzinom?
 
Poslednja izmena:
Stize mi danas pismo iz Ikoma, povecavaju brzinu flat 5 na 125 mb/s i upload od 4 mb/s uz istu cenu a ako se odlucim i za telefon onda ide na 150 mb/s. Ne pise od kada krece povecanje brzine.

Stiglo i meni, i lepo pise jos u prvoj recenicii, od prvog jula. Evo slike, da ne trosim reci.
2qxt4yv.jpg

Ovo je definitivno konkretno povecanje, sve pohvale!
 
Meni nista nije stiglo jos uvek, mada sam ja pod ugovorom. Interesuje me da li ce i meni povecavati brzinu ili ostajem vezan za Flat 4 koji je trenutno 50/1 mb/s?
 
Odlicno! Nestrpljivo cekam 1. Jul :)
 
Sudeci po dosadasnjem, svi paketi bez obzira da li su standard ili drugi trebaju da budu identicni po pitanju downloada i uploada.
 
Poslednja izmena:
Stiglo i meni pismo.

Sviđa mi se ova promotivna ponuda - ako doplatim još 200 din. (Flat 3 paket), dobijam fiksni telefon i HD programe (dobro, to sam već znao), ali dobijam i 60mb brzinu.

60/2mb + telefon + HD kanali za 2775 din. - can't beat that offer :)
 
Stiglo i kod mene pismo, Flat 4 Extra ide na 80/3, uz telefon na 100mb/s.
 
Da dodam još da su mi rekli upravo da mi prvih 6 meseci ostaje ista cena, a tek posle plaćam 2775 mesečno.
 
Kod mene pise da je prvih 6 meseci sa telefonom jos 150din (3375din), a posle 6 meseci ide puna cena od 3525din.
 
Prihvatio ponudu, paket se sad zove Tel 4 i sadrzi kablovsku, digitalna TV sa paketom kanala 1-5 + HBO HD, internet 100/3 mb/s i telefon cija pretplata prvih 6 meseci ne kosta nista, potom do kraja 2016 godine kosta 150din (100min i 1.10din za minut).
Sve zajedno prvih 6 meseci kosta standardnih 3225din, a posle toga 3375din mesecno :)
 
Baš su se pretrgli sa tih 100 min.
 
Nije se ni Telekom pretrg'o sa 150 za 660din.
 
Nisam ni ja, cim me prebace ovi iz Ikoma kod njih, a prihvatljiva mi je ponuda da za 150din vise (510din manje u odnosu na Lelekom) imam 100mb/s i 100min na fixnom (koji retko kad i koristim). :)
Rekose jos da daju i bezicni telefon za dz uz ovu ponudu, pa ako nekome treba, ima i to :)
 
Lepo što su odlučili da povecaju dl/ul, samo se nadajte da neće da bude puno problema sa netom i da neće biti preopterecena čvorišta :) A na žalost biće kao i kod svakog provajdera usled povećanja brzine - problemi sa pucanjem konekcije i velikim pingom sve dok ne srede ona preopterećena čvorišta.
 
Stiglo i meni pismo.

Sviđa mi se ova promotivna ponuda - ako doplatim još 200 din. (Flat 3 paket), dobijam fiksni telefon i HD programe (dobro, to sam već znao), ali dobijam i 60mb brzinu.

60/2mb + telefon + HD kanali za 2775 din. - can't beat that offer :)
Uh ovu ponudu bih voleo i ja da dobijem :). Nije losa ich :).
 
Lepo što su odlučili da povecaju dl/ul, samo se nadajte da neće da bude puno problema sa netom i da neće biti preopterecena čvorišta :) A na žalost biće kao i kod svakog provajdera usled povećanja brzine - problemi sa pucanjem konekcije i velikim pingom sve dok ne srede ona preopterećena čvorišta.

A kako ti to znas? Ne vidim da koristis IKOM, niti si u Beogradu...

IKOM je uvek bio ispred svih operatera u Beogradu, barem sto se tice DL, u smislu da je uvek imao vecu download brzinu u odnosu na ostale provajdere. Plus, ovo nije prvo povecanje, do sada ih je bilo dosta i ja nikad nisam imao nikakvih problema posle podizanja, ustvari ne mogu da se setim da je iko ko je na forumu imao problema posle povecanja (a bilo je i DL i UL povecanja). Tako da ne verujem da ce biti problema, ali videcemo to sledece nedelje.
 
Nazad
Vrh Dno