Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Fino me iznenadio ovaj Echolite, ima USB port preko koga sasvim fino ide pustanje MP4 videa, mp3 muzike, jpg slika... Ok, to mnogi noviji TV-ovi imaju, ali je moj iz negde 2009. koji to nema, bili su u ponudi neki drugi gde je USB bio samo za update softvera, a oni koji su sa USB-a pustali filmove su bili po 100.000 din i vise. Tako da sam uzeo DVD plejer sa USB portom i HDMI izlazom... i pusta DivX, ali ne i h.264, tako da sam se smarao da konvertujem nesto u DivX kada skinem sa neta u h.264 formatu (i bas hocu na TV-u da gledam). Fino, I'm impressed.

(dopuna: Support USB 2.0 PVR. MP3, AVI, DAT, MKV, MP4, MPG, VOB, WMA, BMP, JPG photo playback.)

Pise da ima i PVR, mozda moze da snima na USB...

Inace HD je regularno ok...

Ustvari, sa HD kanala daje max. 1080i, sto kaze i sama specifikacija:
Active pixels: 1920x1080i, 1280x720p, 720x576p, 720x576i

Vi preko CI modula izvlacite 1080p?
A reci mi jel si uspeo da pregledas Elektronski TV vodic kao na starom sto je bilo, da tipa vidis za par kanala, dok gledas taj isti, a na ovom mogu samo program sa kanala kog gledam
 
U pravu si Duco, lepše mi je izgledalo na Kaonu - vidiš još jedno 3 programa iznad i ispod, a na ovom Echolite samo EPG za program koji trenutno gledaš.

I nekad kao da pogrešno prikazuje naša slova (u EPG-u), tipa umesto "Anđelina balerina" piše "An elina balerina" ili umesto priča piše prića, umesto ž valjda 3/4, ali dobro, to je EPG, ništa kritično. Inače OSD jezik ima samo da se bira između Српски i English.

Inače izgleda da može i 1080p, samo se još jednom stisne FORMAT na daljinskom ili stavi baš ta rezolucija u meniju.

A možeš da igraš i igrice na njemu, jeeee ima tetriiiis...
 
Poslednja izmena:
Ja opet moram da pohvalim ovaj Ikom - ne prestaju da me (prijatno) iznenadjuju. :zgran:

Prijavio smetnje na digitalnom projemu nekih kanala u petak, jutros bili njihovi momci: premerili svuda signal, prepakovali splitere, zamenili parce kabla (od splitera do TV-a) i resili stvar. Problem je bio u losoj terminaciji RG59 kabla, koju je radio njihov (neiskusni) podizvodjac. Sada je sve OK.

Sve u svemu: brzi, ljubazni, pristojno strucni (za taj nivo) i sto je najvaznije zainteresovani. Neverovatno! :)

Videcemo jos kakav im je uptime, ali za sada sve lepo radi.

Idalje smatram da je VDSL + D3i/IPTV vrh tehnoloskog dostignuca u Srbiji, ali je i ovo pristojno za one cije su potrebe i mogucnosti skromnije.
 
E, da... Ako neko od vas slucajno ima RG59 u nekom delu instalacije, ubedjivace vas da to nije kabl za kablovsku i da mora da ide RG6 - to nije tacno. Najveci problem je sto oni nemaju alat za terminaciju RG59 i sto blankericom skinu sav sirm, pa onda jos postave kompresioni konektor.

Ja imam neki Drakin RG59, koji ima cist bakarni sirm od 98% pokrivanja, i pad signala na 15-20m kabla je ~2dB i to sa lose uradjenom terminacijom (koju cu sam da sredim cim uzmem krimp kljesta). Taj kabl bi trebalo da je sasvim ok za kucnu instalaciju i te CATV signale do 900MHz. RG6 ima manje gubitke na visim frekvencijama, ali za ove nize frekvencije, mislim da je dobar RG59 cak i bolji, samo da se dobro terminise.
 
Poslednja izmena:
Obaveštavamo Vas da će u sredu 22. oktobra 2014. godine, u vremenu od 00:00 do 07:00 časova, doći do prekida signala svih usluga na delu teritorije Čukarica, zbog planiranih radova na mreži.
Unapred se zahvaljujemo na razumevanju.
 
Napisali od 00:00 ,a meni već 10 minuta nema signala.
 
I kod mene isto...
 
Mamuim.
 
Treba mi savet. Preselio sam se u Novi stan u kom je uveden Lelekom adsl. Tv nije uveden pošto nije do sada bilo potrebe za time. Samo net. Da li da zadržim Lelekom ili da predjem na IKOM koji je prošao kroz zgradu? Znam da je ranije bilo problema ali po poslednjim komentari deluje da su se popravili...
 
Meni je Ikom sasvim pristojan provajder, rekao bih i da je bolji od pređašnjih ADSL provajdera kod kojih sam bio (Verat, Beotel i Orion). Uz to računaj da su dosta povoljniji od Telekoma (osim ako ne znam za neku najnoviju akciju).


Nevezano za ovo - bio mi je sad momak da instalira VoIP telefon .Reče da planiraju da u roku od mesec dana omoguće i regularno telefoniranje njima (kaže koči ih Telekom nešto), i da ćemo onda dobiti regularne telefonske numeracije.
 
bio mi je sad momak da instalira VoIP telefon .Reče da planiraju da u roku od mesec dana omoguće i regularno telefoniranje njima (kaže koči ih Telekom nešto), i da ćemo onda dobiti regularne telefonske numeracije.
Krajnje vreme bi bilo...
 
Da li ce moci da se prenese Telekomov broj, kao kod SBB-a?
 
Ikom je medju prvima dobio telefone, ake ne i prvi i jos uek nisu u funkciji osim poziva u inostranstvo i ikom mrezi. Imam ga vec dve tri godine i samo sam jednom zvao drugaricu u Kanadu. Trenutno mi je pao iza police za TV i tu je vec pola godine::).
 
Da li neko zna kako da pustim film iz Echolite-ovog plejera a da zadrzim original aspect a ne da mi svaki film razvlaci preko celog ekrana ?
 
Meni je Ikom sasvim pristojan provajder, rekao bih i da je bolji od pređašnjih ADSL provajdera kod kojih sam bio (Verat, Beotel i Orion). Uz to računaj da su dosta povoljniji od Telekoma (osim ako ne znam za neku najnoviju akciju).


Nevezano za ovo - bio mi je sad momak da instalira VoIP telefon .Reče da planiraju da u roku od mesec dana omoguće i regularno telefoniranje njima (kaže koči ih Telekom nešto), i da ćemo onda dobiti regularne telefonske numeracije.


napokon.cekam taj pravi fiksni vec dugo. Malo mi cudno da telekom njih koci a nije kocio SBB koji je veci i samim tim je potencijalno mnogo vise korisnika mogao da "otme" telekomu
 
da li jos neko kko je uzeo nov dekoder ima danas problem sa pucanjem slike jako cesto, na sekund, ali toliko cesto da je iritantno? Na svim kanalima, a kad pustim obican kabl, sve je ok
 
Da li se dobija i HDMI kabal uz risiver?
 
Radovi na mreži

Poštovani korisnici,

Obaveštavamo Vas da će u utorak 28. oktobra 2014. godine, u vremenu od 00:00 do 06:00 časova, doći do prekida signala svih usluga na delu teritorije Vračar, Voždovac, Konjarnik, Novi Beograd i Zemun, zbog planiranih radova na mreži.
Unapred se zahvaljujemo na razumevanju.

Vaš IKOM
http://ikomline.net/info/detalji.php?news_id=252
 
Sva sreća pa sam kupio BD plejer i uzeo nekoliko filmova. :d
 
Znachi SBB je objasnio, 25 mb/s i 2mb/s a ikom i dalje 10. Jel se zna da li i kad ce da dizu dwnl ?
 
Ja nisam video to objašnjenje, o čemu se radi?

SBB 25 Mb/s (uz ugovor od 24 meseca) = 1.590 RSD + TV 1.136 RSD = 2726 RSD

IKOM 20Mbps (bez ugovorne obaveze) = 2500 RSD
IKOM 40Mbps (bez ugovorne obaveze) = 3100 RSD
 
Meni Ikom dade Flet 2 (TV + 10/1) za 1.900 RSD mesečno - ugovor 2 godine, a ništa ne plaćam prvih 6 meseci. Dakle, u proseku 1.900 * 18 / 24 = 1.425 RSD/m. Istini za volju, ja im doplaćujem još 100 dinara mesečno za digitalnu, a kada prođe 6 meseci fraj, mogu da pređem na gore pomenute Flet 3 ili Flet 4. Nije loše.
 
Meni Ikom dade Flet 2 (TV + 10/1) za 1.900 RSD mesečno - ugovor 2 godine, a ništa ne plaćam prvih 6 meseci. Dakle, u proseku 1.900 * 18 / 24 = 1.425 RSD/m. Istini za volju, ja im doplaćujem još 100 dinara mesečno za digitalnu, a kada prođe 6 meseci fraj, mogu da pređem na gore pomenute Flet 3 ili Flet 4. Nije loše.

Tako sam i ja mislio, kao prvih 6 meseci dzabe. Onda se ispostavi da u sledecih 1.5 godine ne moraju da povecavaju brzinu za Flat2, jer i skromnih 10Mbps je puna kapa.
Da, samo sto ce adsl i SBB za te pare imati 30 Mbps.
 
Ček, dali su ti kablovski net 10/1 za 375 dinara i nezadovoljan si jer "nisu u obavezi da ti povećaju brzinu"? Meni to zvuči kao 'leba preko pogače. :)

Posle tih 6 meseci možeš preći na Flet 3 (20/1) za 2.500, a uz to dobijaš i puno programa koji se plaćaju. Ne kažem da SBB nije bolji, ali sigurno neću čupati kosu zbog Ikoma naredne 2 godine (ukoliko ne budu imali često prekide servisa). :) Hoću reći da je ponuda pristojna.
 
Ček, dali su ti kablovski net 10/1 za 375 dinara i nezadovoljan si jer "nisu u obavezi da ti povećaju brzinu"? Meni to zvuči kao 'leba preko pogače. :)

Posle tih 6 meseci možeš preći na Flet 3 (20/1) za 2.500, a uz to dobijaš i puno programa koji se plaćaju. Ne kažem da SBB nije bolji, ali sigurno neću čupati kosu zbog Ikoma naredne 2 godine (ukoliko ne budu imali često prekide servisa). :) Hoću reći da je ponuda pristojna.

Ponuda pristojna ali brzina neta (o TV signalu da ne pricam) je smesna. krastavac, ovde SBB ne "prolazi"
 
^ Kako smešna? Pa imaju oni i 100/2 net, samo košta preko 4k. A i šta fali TV signalu?

Pazi, ja sam napravio ovakvu kombinaciju: potpisao sam ugovor za Flet 2, a prvih 6 meseci (dok mi je besplatna usluga) doplaćujem 600 dinara za TV pakete DIGITALNA, DIGITALNA PLUS i HBO HD. Posle 6 meseci, imaću 1.900 + ovih 600, a za te novce mi već daju Flet 3 koji ima net 20/1. Ako budem želeo da zadržim HBO HD, dođem im još 100 dinara mesečno, tako da će mi račun porasti na 2.600. Inače, do juče sam plaćao 1.050 za Ikom (analognu) kablovsku i 1.590 za Eunet ADSL 5/1. :S:

Za iste pare sada dobih i digitalnu TV (CAM modul) i gomilu dodatnih paketa i HBO HD i 4x brži net. :) Nije loše. Možda čak pređem i na Flet 4 jer mi se gledaju Cinemax kanali, a tu za još +600 dinara dobiješ i 40/1.
 
Ma pusti dežurne pljuvače. IKOM ima odličnu ponudu. Samo još da krene prenos fiksnog broja...
 
cena je generalno nesto povoljnija kod IKOM a kvalitet i kvantitet usluga povoljnije kod SBB>.... voleo bih da imam mogucnost da biram SBB-IKOM...ali kad vec nemam, IKOM mi savrseno odgovara .

Smeta mi samo sto Ikom jos nema klasican fiksni i prenos broja , i to sto nema kao SBB gledanje programa unazad zadnjih dan-dva-tri
 
Nazad
Vrh Dno