Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

bojkic

Cenjen
Učlanjen(a)
09.10.2008
Poruke
159
Poena
169
Jesam li ja prevaren ili su promene u cenama skoro postavljene na sajt i jos se ne primenjuju. NIsam sto godina proveravao pakete i sad vidim na sajtu:

6. Flat 4 Kablovska TV Neograničena 1024 Kbps 2,200 din.
7. Flat 5 Kablovska TV + PAY TV Neograničena 1536 Kbps 2,800 din.
8. Flat 6 Kablovska TV + PAY TV Neograničena 2048 Kbps 3,400 din.
9. Flat 7 Kablovska TV + PAY TV Neograničena 3072 Kbps 4,500 din.

Meni naplaćuju 2200 a dobijam 512/256.... Kakvo je stanje kod vas? Ako su me zakinuli, recite od kad su ove brzine da im tražim bonus :)
Inace sad mi se ovo cini dosta finom ponudom za 2200 dindzi(ukljuceni svi paytv, kabl pretplata i pdv - zato sto sam stari korisnik, novi moraju da uzmu paket od 2800 za paytv), pa razmisljam da predjem na veću brzinu 2048/1024kbps.
Na IKOM se svi zhale i verujem im, jer su korisniski servis i marketing totalni s*it(cekao sam 2 meseca na uvodjenje kablovske i interneta), ali sto se tiche kvaliteta konekcije ne mogu se pozaliti, a i super upload je tu 1:2 (konekcija je preko verata)... Cuo sam da to ima veze gde se nalaziš i da su na Voždovcu(gde sam ja) super linije.

AKo ko zna ista o ovoj promeni nek javi, da se zhalim ako me vec dugo zakidaju.:)
 
Ovo je novi cenovnik, nije toga bilo pre neki dan.
A ja taman presao na ADSL, sad mi dodje da se roknem!
 
A ja potpisao ugovor za 2 mbps a dobicu 3 :D
URA!
 
Ja sam odustao od Ikoma u Zarkovu davno. Kada god sam zvao, "trenutno ne postoje tehnicke mogucnosti, kontaktiracemo vas kada se omoguce". A kontam da ljudi sa druge strane ulice imaju. :)
 
Poslednja izmena:
A ja potpisao ugovor za 2 mbps a dobicu 3 :D
URA!

krastavac ja se razmišljam na sta da predjem pa sam mislio da predjem na 3 ali mi nesto puno da dajem 4500 hiljade za to ... 2mbps će mi valjda biti dovljno, ali tek od januara prelazim.

ima li ko kakve info, hoce li ikom ista raditi na osnovnoj ponudi kabl. tv, digitalizacija ??? HD u roku od sledećih 5 god ????:))).
internet ponuda nije losa ali tv prilično stagnira godinama(od uvodjenja paytva)
 
Na IKOM se svi zhale i verujem im, jer su korisniski servis i marketing totalni s*it(cekao sam 2 meseca na uvodjenje kablovske i interneta), ali sto se tiche kvaliteta konekcije ne mogu se pozaliti, a i super upload je tu 1:2 (konekcija je preko verata)... Cuo sam da to ima veze gde se nalaziš i da su na Voždovcu(gde sam ja) super linije.

AKo ko zna ista o ovoj promeni nek javi, da se zhalim ako me vec dugo zakidaju.:)

U zadnjih godinu dana se retko ko zali na IKOM, bar koliko sam ja mogao da ispratim. Ja sam ga uveo pocetkom oktobra 2007. i zadovoljan sam, mnogo su bolji nego sto sam ocekivao. Verujem da im je tehnicka podrska katastrofa, ali meni nikad nije ni trebala :d
Imam i adsl 512/64, i vec sam ranije na forumu pisao da je meni upload od 64 mnogo veca mana nego nedostatak realne ip adrese. A ako bi uveli i javne ip adrese (a to je najveca misterija zasto to ne urade, jer nit je skupo nit je komplikovano) bili bi za klasu bolji od adsl-a.

p.s. bas si me obradovao sa ovim povecanjima brzine, nisam ocekivao da ce i IKOM to da uradi pre Telekoma :d
 
Kad dobijem 3 mbps znacu kakav je :) Ako ne valja, srkiller ce da nastrada :D
 
Cekaj bre, pa ja sam mislio da ti Ikom treba radi "odredjenih" PayTV kanala, a ne zbog neta :d

Salu na stranu, IKOM mi je radio bozanstveno.
 
A ja potpisao ugovor sa njima pre 4 dana :) i sad kad videh da cu dobiti 3 mbps (nadam se da je up 768k barem) sreci nikad kraja.
 
Na starom 2mbps paketu je UL bio 1mbps, tako da... uzivaj ;)
 
Nije nego 512k ili me je onaj pajser iz Marketing sluzbe slagao. AKo je tako, onda je ovde sigurno vise. To znaci da cu imati 3.8/1.8 mbps net u kuci minimum :D
Komsija jel ti treba neta? :D
 
Poslednja izmena:
Jos ce IKOM ispasti i najbolji za ove sto stalno kukaju kako im treba veci upload :d
 
U zadnjih godinu dana se retko ko zali na IKOM, bar koliko sam ja mogao da ispratim. Ja sam ga uveo pocetkom oktobra 2007. i zadovoljan sam, mnogo su bolji nego sto sam ocekivao. Verujem da im je tehnicka podrska katastrofa, ali meni nikad nije ni trebala :d
Imam i adsl 512/64, i vec sam ranije na forumu pisao da je meni upload od 64 mnogo veca mana nego nedostatak realne ip adrese. A ako bi uveli i javne ip adrese (a to je najveca misterija zasto to ne urade, jer nit je skupo nit je komplikovano) bili bi za klasu bolji od adsl-a.

p.s. bas si me obradovao sa ovim povecanjima brzine, nisam ocekivao da ce i IKOM to da uradi pre Telekoma :d

Svaka im čast... telekom jos nista. ... verovatno je to zato što ovi idu preko verata(a verat ako se ne varam ima svoj link).

Što se tiče korisničkog servisa, kazhem ti bili su kilavi na uvodjenju skroz, a neko je i poslao post da mu stalno govre da nema mogućnosti, a da zgarada porednjega ima net :). Takođe, sam imao neki problemčića i rasprava sa njima, a jednom mi je crkao modem i trebalo im je 5 dana da ga zamene.
Ali na konekciju nemam zamerke!!!

Kad dobijem 3 mbps znacu kakav je :) Ako ne valja, srkiller ce da nastrada :D

ej, onda imaš "zadatak" da nam javiš kako to ide kad ti uvedu... ako se ne postižu brzine da ne uvodimo i ostali... ok? :) najbolje ove na ovoj temi ili otvori novu :)

eeee da, šta me jos nervira, što ikom nema svoj forum :) to je sigurno da se korisnici ne bi mogli zhaliti :)
 
Uf, jeste 512 na 2mbps bilo, sad si me setio. Od 1mps pa na dole je bio 1:2 ratio.
 
Pa da, to znaci da je ovde 1 mbps sigurno sto uopste nije lose :) Ali moracu da ih zovem sutra da ih pitam, bas me zanima.
 
ej, onda imaš "zadatak" da nam javiš kako to ide kad ti uvedu... ako se ne postižu brzine da ne uvodimo i ostali... ok? :) najbolje ove na ovoj temi ili otvori novu :)

eeee da, šta me jos nervira, što ikom nema svoj forum :) to je sigurno da se korisnici ne bi mogli zhaliti :)

Ako se ne postizu brzine ima da bude svasta nemoj da brines ;)
 
Meni je ovo sve sumnjivo. Otkud to da su povecali brzine a da se nisu hvalili na sav glas? :d
Da se nije neko zeznuo tamo na sajtu? :p
 
a neko je i poslao post da mu stalno govre da nema mogućnosti, a da zgarada porednjega ima net :)

Taj sam :D. Stvarno su pajseri, moracu da ih iscimam, u suprotnom mi ostaje dosadasnje dranje na wirelessu (mada, radi savrseno, da kucnem u drvo) ili cekanje ADSL-a.
 
Ja sam bio godinu dana kod njih na paketu 2048/512Kb/s I stvarno sto se tice brzine nista nisam mogao da im zamerim. Jedino sto je bilo manje vise redovnih prekida na mozda jedno 5 min ali to je dovoljno da te izbaci iz igre ili da ti zaustavi dl nocu a kablovski modem onda mora da se resetuje rucno. To me je na kraju nateralo da ih promenim. I da naravno to sto nemas javnu IP adresu nego si nat-ovan
 
Ajde neko da potvrdi koliki je UL za paket flat 1mb/s.

Jer ako je makar 256Kb/s, odmah prelazim...
Nagovorim matorce da oni placaju televiziju(sto sada vec rade, tako da samo treba da kesiram 1700 za net :) )


BTW Kakva je njihova politika instalacije interneta po kucama? Cela moja ulica ima kablovsku TV, ali mislim da niko do sada nije uvodio net...
 
Ajde neko da potvrdi koliki je UL za paket flat 1mb/s.

Jer ako je makar 256Kb/s, odmah prelazim...
Nagovorim matorce da oni placaju televiziju(sto sada vec rade, tako da samo treba da kesiram 1700 za net :) )


BTW Kakva je njihova politika instalacije interneta po kucama? Cela moja ulica ima kablovsku TV, ali mislim da niko do sada nije uvodio net...


cuj... ja sam još na 512kbbps... tek treba da nam aktiviraju ovo ubrzanje a sto se tiče rezultata brzine, evo mog:

342015221.png


stvarno ne zakidaju na brzini (barem ne koliko ostali), ali dosta zavisi od linije do tebe...

sto se tiče uvodjenja ja zivim u maloj zgradi, ali su mi doveli u stan direktno sa bandere :) jeste neurbano, ali je efikasno i imam direktnu vezu, a ne kroz ko zna kakvog kvaliteta instalacije u zgradi. To mi nista nije naplaćeno(osiim kabla).

Uvodjenje je 2000 hiljade, ali dobije 2 meseca besplatno ja mislim paketa od 512.

neko je pominjao prekide, da i meni se to dogadjalo često i to uvek noću i onda ujutro moram da restartujem modem, ali od kad mi je crkao modem i doneli novi više nemam ni taj problem :)
 
Ajde neko da potvrdi koliki je UL za paket flat 1mb/s.

Jer ako je makar 256Kb/s, odmah prelazim...
Nagovorim matorce da oni placaju televiziju(sto sada vec rade, tako da samo treba da kesiram 1700 za net :) )


BTW Kakva je njihova politika instalacije interneta po kucama? Cela moja ulica ima kablovsku TV, ali mislim da niko do sada nije uvodio net...

UL ce biti verovatno 512, jer sada je na paketu od 512 UL 256 kbps, a na paketu od 1 mbps UL je 512. Ne verujem da ce to smanjiti.
Za kuce ne znam, ali ne vidim zasto bi bilo problema ako imas tehnickih mogucnosti.
 
Sto se tiche tih prekida, meni se desavalo u prvih pola godine da se to desi tokom noci, ali ne cesto, mozda jednom u 7 dana (zaglupi se modem, i onda mora reset).
U zadnjih 4 meseca nisam primetio da je bilo ikakvog prekida. Negde pocetkom juna imali su dan-dva neke probleme pa je net radio sporije, a nakon toga vise nije bilo ni najmanjih problema, sve radi kao sat :)
 
aaa ostali???

zanimljivo da verat.net jos ne najavljuje ubrzanje, a njihov je link!

telekom jos nista... :) a sbb je kao i uvek prvi... neki kazhu da će sbb mozhda jos da da udupla, eee to bi bilo super , onda ce morati i verat a onda i IKOM ... to bi bilo skoro u nivou evropskog proseka :)

inache ako ko zna nesto o mogući poboljšanjima i sto se tiche kabl. tv preko IKOM( kao što već rkoh digitalizacija ili HD u roku od sledećih 5 godina navidiku??) nek javi.

i naravno ko prvi proba ovih 3mbps preko IKOM... hocemo izveštaj :) da li je to punih 3mbps ili će i oni da počnu da zakidaju i koji je up...
 
Hm gledam ovo i bas bih voleo da se ostvari ovo sto pise na cenovniku(internetu) bilo bi super!
A evo prebacio sam na onaj njihov info kanal tamo i dalje pisu stare cene, a na netu neke nove(koje nam se vise svidjaju :)). Tako da videcemo mozda je neka greska, a mozda i nije u svakom slucaju treba da se nadamo :D
A sto se tice rada stvarno za ovih godinu dana mozda je samo jednom pukao net i to kada je bio kvar u celom gradu. Radi cak i bolje od Sbb-a(signal i stabilnost), ali ipak Sbb ima prednosti od EuCa do Ip adrese...
 
Ovo deluje kao da je neko uhakovao i izmenio malo pakete :D

Gde nestade flat sa 256kb?
 
Ovo deluje kao da je neko uhakovao i izmenio malo pakete :D

Gde nestade flat sa 256kb?

jos će na kraju mene da optuže da sam im upao u sistem, pošto sam verovatno prvi skontao i prvi posalo mejl da pitam kad stupa na snagu :) hhahaah, šalu na stranu ja mislim da je ovo real thing... ne najavljuju se valjda dzaba ta ubrzanja toliko dugo. :)

ma kakvih 256 šta će to kome... imas sad ovaj minimalac na 64 i 128 i onda od 512 pa nadalje :) hahaah...
 
Ajde neko da potvrdi koliki je UL za paket flat 1mb/s.

Jer ako je makar 256Kb/s, odmah prelazim...
Nagovorim matorce da oni placaju televiziju(sto sada vec rade, tako da samo treba da kesiram 1700 za net :) )


BTW Kakva je njihova politika instalacije interneta po kucama? Cela moja ulica ima kablovsku TV, ali mislim da niko do sada nije uvodio net...

za sve pakete je odnos 1:2 sem za najbrzi gde je odnos 1:4 tako je bar bilo pre ubrzanja.
 
Meni sad pooko net.

Evo, postle vecerasnjeg nagadjanja meni je sad pookao net ili je opet modem. Blinka mi lampica internet, gori pc link a ostale ugasene. Izgleda nista od ubrzanja. :/
 
A po cemu si ti zakljucio da nece biti ubrzanja pogotovo posto je info postavljen na net? :)
 
Nazad
Vrh Dno