Šta je novo?
Mogu li nekako povećati ram da bude više upotrebljen, ili mora 64 - bitna verzija win 7 ?

1.jpg
 
Moras ici na X64
 
Covek vec ima 6GB, tako da ne vidim cemu rasprava.
 
Ne pomaže ni 64 bita ako je sedmica najniži "Home".
 
Ok. Imao sam 2 GB, kupio juče jos 4, kasno sam video da ne izvlači svih 6. Ne bih da ulazem jos para u procesor... Da menjam Win itd. Prodacu od 2 Gb i gotovo. Hvala ljudi.
 
Postoji li neki način da napravim instalacioni disk win7 sa svim posljednjim update-ovima, i onim iza sp1. Imam mnogo računara za instalaciju, a update nakon integracije sp traje i nekoliko sati (zbog brzine neta).
 
Tebi treba Acronis True Image, ili drugi slican softver.
 
Acronis mi ne radi posao jer je hardver računara prilično šarolik, pa image ne radi posao.
 
Poslednja izmena:
Postoji li neki način da napravim instalacioni disk win7 sa svim posljednjim update-ovima, i onim iza sp1. Imam mnogo računara za instalaciju, a update nakon integracije sp traje i nekoliko sati (zbog brzine neta).

Probaj vec gotov sa torrenta (nije piraterija), ISO je cist sa update-ovima ali nije hakovan ni aktiviran pa ces moci da ubacis serijske od legalnih ako ih imas. Zove se:
Windows 7 SP1 5in1 x64 en-US Mar2015 murphy78
 
(pomalo sam noob za operativne sisteme)
Molim za pomoć...pokušavam da instaliram win7 na Acer Aspire E5-511-C0C1. Na njemu već ima neki win8 instaliran. E sad, problem je koji god boot order da namestim, on mi svejedno pokrene postojeći win8, ne mogu da pokrenem instalaciju sedmice. Pokušavao sam i sa cd i sa usb. Help!?

20150405_111902.jpg
 
Isključi Secure BOOT prvo.
 
Kako to da isključim, zamrznuta mi je ta opcija?
edit: prokljuvio, trebao da postavim onaj password.

Reci mi još ovo, ako radim sa USB instalaciju, koji od ovih da postavim da mi bude prvi? USB FDD, USB HDD ili USB CDROM?
 
Poslednja izmena:
USB-HDD
 
Opet isto :( Neće ni usb ni cd, samo upali postojeći win8. A isključio sam to čudo secure boot.
 
Vidi da li tvoj BIOS podržava izbor boot-uređaja.
Tj, odmah po uključenju lupkaš F2/F8/F10 ili već koji, dobiješ boot-menu, i onda ne možeš da promašiš. Naravno, fleška je ubodena pre nego je lap uključen.
 
Ne. To je primarno setovanje unutar BIOS-a.
Čim uključiš notebook, i lupneš par puta po nekom od navedenih tastera - ESC/F2/F8/F9/F10/F12... (zavisi od modela do modela koji je, prošetaj kroz BIOS da nađeš prvo da li je uključen!, opcija je "boot menu order enable/disable" ili tako nešto), treba da ti se pojavi malo prozorče na kome je lista trenitno priključenih uređaja sa koje je moguće butovati (hard, fleška, DvD...), strelicom gore-dole izabereš sa koga hoćeš da dižeš sistem, udariš enter i to je to. Probaj prvo sa ESCape tasterom.

Edit: evo ga uputstvo za upravo opisano
Acer boot menu
Kod Acera je uglavnom F12 izborni taster, ali nije svuda dozvoljen.
 
Poslednja izmena:
O ljutu se jadu zabavih. Znači u suštini ne nameštam boot order u biosu nego u f12 boot menu, skapirao sam. Al ni to nije htelo dok nisam provalio da treba prebaciti boot mode na legacy. Evo napokon krenulo. Hvala još jednom, boki čudo si.
 
Poslednja izmena:
Taj Acer nema podrsku za Windows 7 , za drajvere koristi Driver Identifier , ako ti nadje kompitabilne i od Gatewey i Packed bell to je u sustini ista kompanija svi ce pasovati!
 
Uh, cimanje je oko drivera, nisam našao valjan driver za grafiku, tako da ću se ipak vratiti na win8.1
 
Da li Win 7 moze da otvori iso file kao Win 8 i ako ne koji program da koristim za to?
 
Jbt neverovatno, instaliram win8.1 i sve žive programe,primetim da touch ne radi, pokušam skinuti drajvere i čuda, opet ne radi, nadjem po forumima da na win8.1 touch ne može ni da radi na ovome modelu, to je neki problem za koji ne postoji trenutno rešenje, te da moram improvizovati sa win7. Oh, kakav dan.
 
Za touchpad moras najnoviji bios da instaliras , http://global-download.acer.com/GDF...R&SC=PA_6#_ga=1.94677210.794968171.1428240043

Pa onda moras Windows 8.1 da instaliras u UEFI GPT:

22850d1370831533-uefi-bootable-usb-flash-drive-create-windows-rufus_done.jpg

Da bi bootovao UEFI flesku ukljuci UEFI i stavi Windows boot manager na prvo mesto...

Nakon podizanja windowsa 8.1 skini io drajver: http://global-download.acer.com/GDF...ER&SC=PA_6#_ga=1.1409399.794968171.1428240043 instaliraj i restartuj , onda drzi fn taster i neki f valjda f7 imas ikonicu i tako otkljucavas touchpad ako se sam ne otkljuca posle io drajvera...

A sto se tice Windows 7 ako ipak njega ubacis evo ti drajver za graficku: http://www.guru3d.com/files-details/intel-iris-and-hd-graphics-driver-v15-33-18-download.html

Za wifi skini DriverMax...
 
Nazad
Vrh Dno