Šta je novo?
C, c, c. Po običaju, svima je MS kriv za sve.

Kako u prvom slučaju nije Asus kriv kad ta zakrpa za probleme sa BitLocker-om pravi probleme samo na Asus-ovim pločama?

Kako u drugom slučaju MS forsira jadne korisnike na besplatan upgrade na Windows 10 kad objavljena zakrpa sadrži samo tekstualne fajlove, definicije sa novim podacima o kompatibilnosti Windows-a 10 sa hardverom i neće biti ponuđen ako nemate prethodne zakrpe koje u stvari i vrše proveru kompatibilnosti?
 
Windows 7 Ultimate RAM Consumption

Kolege forumaši, molio bih za informaciju da li se neko susreo sa sličnim problemom.


Naime pre neki dan sam instalirao nov sistem (Win 7 Ultimate) i usput uradio upgrade RAM memorije sa 4 na 8 GB i tu se pojiavljuje moj problem - na novo-instaliranom sistemu, sa samo osnovnim programima koji rade u pozadini (Skype, AV, softver za zvuk, wifi i sl.), zauzeće RAM memorije se u leru kreće od 3.5 fo 4GB, maltene bez pokrenutih programa. Nakon nekog vremena, počinje kaskadno da se smanjuje, ali ide tek do 3GB zauzeća.

SWAP fajl sam isključio, ništa se nije promenilo.

Da li se neko susreo sa sličnim problemom. Napomenuo bih da se to dešava obično minut-dva posle dizanja sistema, u prvom trenutku je normalno i iznosi oko 1,2-1,5 GB.

Screenshot je u prilogu.

Hvala!

EDIT: Komp je Phenom 9950, 4x2GB DDR2, SSD 64GB je sistemski, ATI4870, Creative X-fi Music...
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    243.8 KB · Pregleda: 81
  • 2.JPG
    2.JPG
    162.5 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Je li imaš neki realan problem? To mi deluje samo da koristi dodatno slobodne memorije, ništa alarmantno.

Ako nemaš ništa protiv Win 10, uradi upgrade ima bolji RAM menadžment.
 
Zanimljivo je da sam istu instalaciju OS-a primenio i na laptopu, koji je sa konfiguracijom sličan (i5-2520, 8GB RAM, nema SWAP, SSD 128GB) i kod njega zauzeće ne prelazi 2GB.

Pustio sam AV da odvrti svoje, da vidim hoće li naći nešto...
 
maltene identičan, dignem OS i posle toga prateće programe povučem sa ninite-a i posle regularno (office, photoshop, itd.)...
 
Svchost, pid neki broj, windows update? Okreni sliku na procese, pa onda na servise.
 
Pa rekoh ti. Uključi da se vidi kolona pid. Pa kad odeš na jezičak servisa imaš nekoliko sa tim pid-om pa vidiš. Na dualcore zauzima 50% cpu i dosta memorije.
 
Windows Update moguće, je li ažurirano?
 
nisam još dobio da ažuriram sistem, tj nije mi još ponudio updateove... Kada odradim to, hoće li onda da se smanji RAM usage?
 
Ja ne bih savetovao gašenje update-a.

U principu treba da se smiri kad bude ažuriran jesi li instalirao SP1 ili neki custom sa zakrpama nakon toga?
 
@Suicide
Izvini, ranije sam ti odgovarao sa telefona, pa ga zbrzao malo.

Skoro smo pričali o tome, ubediše me da je bilo do onog Windows Update Agent. Sad sam baš pazio šta se dešava, i nije do toga. Opet HomePremium SP1, retail, pod BootCamp-om,, aktivacija online nije prošla, pa sam 40 minuta sedeo na telefonu s automatom. Aktiviran ok. WinUpdate, drlja, drlja, pa onda mora samog sebe da ažurira, ok. Tu se zablokira načisto. Ostavio sam ga cele noći. Ujutro, zaustavim WinUpd servis, obrišem Win/Temp, Win/SoftwareDistribution. Restartujem, upalim servis.Skine one njegove zezalice u pomenuti dir, ali od ažuriranja ni pomena. Restart u Safe Mode, brisanje gore pomenutih stvari. Nazad u Win, instaliram onaj KB3102810. Počne, nađe 160nešto. Pošto uvek prvo pročitam njihove KB, a do novembra sam čitao, to prihvatim, ostatatak od 30-ak ostavim za kasnije. To završi nekako, nakon dva-tri restarta, opet u prazno vrti. Nakon možda tri sata, hteo sam da ponovim celu proceduru, restartujem samo. Opet u WinUpd, nudi i dalje preostale. Provera i dalje nosi isto vreme od juče. Prihvatim sve osim poslednjeg Agent ili client, nemam pojma koliko ih je. Download na 0% sledećih pet sati. Da restartujem, vidim sve ih već dovukao, mada i dalje pokazuje 0%, znači gašenje i instalacija ažuriranja. Nakon toga sam blokirao servis, i rekao sam sebi a i klijentima, ako mi pod ruke dođe još neki Win kompjuter, ima da ga našutiram i njega i vlasnika i kuče i mače. Barem do jula meseca. Moje iskustvo, ne mora da znači da je isto sa "drugačije" legalizovanim verzijama.
 
Šta do Jula? Da je do Windows 10?

Windows 7 ima problema oduvek kada se nagomilaju ažuriranja i Update ne ume da se snađe pa se zakuca.

Još jedan razlog za prelazak na Windows 10 jer su tu popravili koliko vidim.
 
Nisam rekao da je do Win10, ali jeste zbog pojave istog. Ovo je prvi put da isključujem WinUpdate servis, pazi prvi put. Od WinXP-a, uvek radi. Najčešće ono da ponudi kad izađe novo ažuriranje, pa kad ja aminujem, ljudi instaliraju. I da, dešavalo se da se zakuca, ali nakon instaliranja ažuriranja, eventualno sakrivanja nepotrebnih, vrati se u normalu. Od najave desetke, i to je promenjeno. Nakon jula, ako pređu na naplatu, ne bi smeli da ga guraju više. Ili će i dalje nastaviti sa ovakvim ponašanjem, pa ćemo onda videti šta i kako. Meni lično ne smeta, ako hoće neka nude direktno kroz servis i blaster, a i saddam-a u svim varijantama, ako se neko seća tih štetočina. Linux, OS X, BSD, ovim redom savetujem klijente. Ko prihvati super, ko ne, još bolje, manje glava boli.
 
Ja nisam video nikakve promene od kad nude Win 10, nego iskakanje već nikad popravljenog sistema za update na Win 7.
Jedan od načina da se izbegne je da se instalira custom ISO sa što novijim zakrpama pa se onda ne zaglupi.
Čak i neki third-party program koji može da da skine zakrpe može da bude rešenje.

Ja inače nemam problem sa Win 10, a nemam ni sa guranjem na upgrade s obzirom koliko je većina korisnika inertna.
 
Poslednja izmena:
Пре пар недеља сам инсталирао Седмицу, после 2-3 круга се мало отегло па сам прогуглао и нашао који апдејт тупи, одвојено га инсталирао и брзо је кренуло даље, све до краја.
 
Sedmicu je najbolje da nadjete modovan iso na torrentu sa svim zakrpama do proleca 2016 lakse vam je , posle ce vam u windows update naci samo par zakrpa i nece zabosti.
 
Šta je modovano. Nisam se bavio instalacijom otakad je izašao w7.
Ako znači da je registrovan kao da je original onda dobro.
Instaliraću ga da me ne gnjavi sa ažuriranjem i nudi w10 stalno.
Ja sam ver. Ultimate registrovao sa nekim programom i normalno se ažurira kao da je original.
Neko je u ovoj temi napisao da ima verzija Enterprise kojoj ne nude prelazak na w10. To bi bilo dobro. Ako znaš šta o tome turi link ili šta drugo.
 
Misli na to da su ubačene već zakrpe u njemu.
A ne znam što se toliki otpor pravi za Windows 10. Treba preći iz više razloga.
 
Imam problem sa system usage, konstantno mi je cpu usage preko 50%. Koristeci program process explorer, nasao sam da pod system problem pravi acpi.sys, sta je to?
 
The Windows ACPI driver, Acpi.sys, is an inbox component of the Windows operating system. The responsibilities of Acpi.sys include support for power management and Plug and Play (PnP) device enumeration.
 
Pa kako da resim ovo? Nasao sam i ja to ali ne znam sta da radim
 
Najbolje resenje je proveren svez windows instalirati.
 
Windows 7 je vremenom nakupio toliko apdejta da su mogli da ih stave na gomilu u jedan service pack 2. Ovako je stvarno muka živa instalirati 7-icu, čak i nakon apliciranja SP1 ostaju sati i sati ažuriranja.
Meni se inače 7-ica nikada nije oporavila od onog snafu-a kad je Windows Update prestao da radi nakon onih Windows 10 update apps, a ne samo što nije radio već je svchost non stop zakucavao CPU na 100% i hogovao RAM. Na kraju sam morao i na taj laptop da stavim 10-ku premda sam planirao da zadržim i 7-icu. Jednostavno se nije isplatilo baktati se da popravim nešto što je godinama radilo kako treba a onda se samo od sebe pokvarilo. Probao sam neka rešenja što sa neta što ovde sa foruma i nijedno nije upalilo - Windows Update prosto više nije radio.
 
Nazad
Vrh Dno