Šta je novo?

razvod kablovske po stanu

Sasa

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poruke
5,269
Poena
780
kablosku koristim trenutno na jednom mestu u stanu.
Hocu da je prespojim na jos 2 mesta, da bude ukupno 3.

Sta mi treba ?

Nesto sam kopao i nasao par stvarcica, no ne znam bas cemu sluze :D.

Evo je slika :



Ono levo je splitter, ok znam sta je. No cini mi se da je neki obican, tj.. kada se iskoristi snaga signala se deli sto dovodi do pada kvaliteta...

High Pass Filter 85, komada 2
- cemu ovo sluzi ?
Jos pise 85-1000MHz.

Trece je Spaun pojacalo ako se ne varam, modem HNV 20 FPE. Mislim da je uz to bio i neki strujni adapter ali to sam verujem zagubio.



Jel moze se ovo za nesto iskoristi ?
Da dokupim sta ? Ili gde da kupim kompletno resenje ?

Hvala, pozdrav
 
Poslednja izmena:
ja sam kupio 3-way splitter na buvljaku za 100 din i radi bez vidljivog gubitka signala :)
 
Najbolje da zaboravis na to sta imas. Sve sta ti treba je ovo , ali sa 3 izlaza, imas na istom sajtu ali nema slika za taj model, pa sam ti dao ovaj link. Kosta 800 kinti + city express, ovo-ono...
Meni radi fenomenalno, idem na 5 tv-a (uz dodatne splitere) i svuda je slika ista, tj. odlicna, a bila je uzasna. Mozes da prodjes i jeftinije - buvljak, bg elektronik...ali mogu s tobom da podelim iskustvo samo za ovaj uredjaj.
Naravno, uz njega ce ti trebati kablovi, konektori...ali to i sam znas. Pozz.
 
Poslednja izmena:
kablosku koristim trenutno na jednom mestu u stanu.
Hocu da je prespojim na jos 2 mesta, da bude ukupno 3.

Sta mi treba ?

Nesto sam kopao i nasao par stvarcica, no ne znam bas cemu sluze :D.

Evo je slika :

To je pojacavac, ne treba ti. Vrati ga u fioku.
Ono levo je splitter, ok znam sta je. No cini mi se da je neki obican, tj.. kada se iskoristi snaga signala se deli sto dovodi do pada kvaliteta...

High Pass Filter 85, komada 2
- cemu ovo sluzi ?
Jos pise 85-1000MHz.
Ti filteri se stavljaju da izoluju tv od internet signala.
Ako se ne stave moze doci do prekida, smetnji, nekada modem nece da se cable-uje. Nikako ga ne stavljati pre modema jer se nikada nece cable-ovati.

Jel moze se ovo za nesto iskoristi ?
Da dokupim sta ? Ili gde da kupim kompletno resenje ?

Hvala, pozdrav
Nista ti tu ne treba, sem ako nemas sbb net.
Jel imas sbb net??? Vrlo bitno pitanje.

Ako nemas, onda idi u neku prodavnicu kupi trojku, to je razvodnik sa tri izlaza, kupi dzekove [krimpove] i vezes. To ti je cela nauka.
 
Najbolje da zaboravis na to sta imas. Sve sta ti treba je ovo , ali sa 3 izlaza, imas na istom sajtu ali nema slika za taj model, pa sam ti dao ovaj link. Kosta 800 kinti + city express, ovo-ono...
Meni radi fenomenalno, idem na 5 tv-a (uz dodatne splitere) i svuda je slika ista, tj. odlicna, a bila je uzasna. Mozes da prodjes i jeftinije - buvljak, bg elektronik...ali mogu s tobom da podelim iskustvo samo za ovaj uredjaj.
Naravno, uz njega ce ti trebati kablovi, konektori...ali to i sam znas. Pozz.
Daj bre, nema potrebe da daje tolike pare za nesto sto mu nije potrebno.
I da ima 5 tv-a u kuci, i da mu signal jeste slab, lepo zovne sb, oni dodju, premere, ako treba pojacaju i to je to.
Nije njegov posao da kupuje pojacivace...

Sasa, uzmi trojku kao sto sam ti rekao i vezi, i nemas problema.
 
@Tiristor:
Sto se tice ovih filtera za razdvajanje tv od internet signala; gde se to tacno vezuje, i za sta? Kod devojke imam sbb kablovski internet i cesto se desava da ne moze da se konektuje. Jel to moze biti do toga?
 
Slika... Tako se vezuje.

2mpkjt3.jpg


Moguce da je zbog toga, ali moguce i da je do lose krimpovanih kablova, losih kontakata, lomljenog kabla... Moze biti 100 uzroka. U krajnjem slucaju probaj da prebacis sa lan-a na usb.
 
Poslednja izmena:
Hvala

Nemam net, samo TV.

Nego, ok, spliter na 3.
Jel ima nesto da nije najjeftinije, na buvljaku ?
Ima li nesto da se da 10 evra vise i da je bolje ?


Pozivanje operatera nije opcija. Ja kupujem sve sto treba, takav deal imamo :)
 
Poslednja izmena:
Jel ima nesto da nije najjeftinije, na buvljaku ?
Verovatno.
Ima li nesto da se da 10 evra vise i da je bolje ?
Mislim... Imam ja jedan, ako hoces za 20 :D
Vidi, ja kada radim, ja u celoj kuci sve do modema postavljam nove splitere, koji su kao, bolji, idu do 1GHz.
Ustvari, nije to moja volja, nego se tako radi u firmi.
Pa ako hoces, trazi te, cena im je mozda za 50-ak dinara skuplja.
 
Poslednja izmena:
Slika... Tako se vezuje.

2mpkjt3.jpg


Moguce da je zbog toga, ali moguce i da je do lose krimpovanih kablova, losih kontakata, lomljenog kabla... Moze biti 100 uzroka. U krajnjem slucaju probaj da prebacis sa lan-a na usb.

Hvala na pojasnjenju. Trenutno je modem na usb zapravo, a lan karta na ploci je izgleda riknula (posto je windows ne detektuje kad se instaliraju drajveri za plocu) pa ne mogu da probam drugacije.
 
Po meni je ovo je ipak bolje resenje ;)
Spliter za tv moze da bude i sa 2 i sa 4 out-a (nije toliko bitno) ali je jako vazno da za modem da ako ne moze da ide direktno onda da ide sa splitera s 2 out-a
Ovo vazi za SBB

Graphic1.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo kako sam odradio kod sebe. Pokupio od kolege alat, kablove, konektore, splitere. Rekao mi je da je ok kvalitet. Ja se ne zalim, dobio sam daleko bolju sliku nego sto je to bio slucaj sa kablovima koje je postavio sbb. Najvaznije je lepo krimpovati kabl i imati kvalitetne konektore, verujem da bilo koji normalan spliter zavrsava posao.
 

Prilozi

  • IMG_0566.jpg
    IMG_0566.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 1,539
  • IMG_0568.jpg
    IMG_0568.jpg
    119.3 KB · Pregleda: 3,338
  • IMG_0570.jpg
    IMG_0570.jpg
    134.7 KB · Pregleda: 2,342
  • IMG_0573.jpg
    IMG_0573.jpg
    169.4 KB · Pregleda: 664
@velko, da li znas ili neko drugi, gde ima da se nabave ti PCT-TRS-6 konektori.
To su novi koje sada ugradjuju ovi sa SBB

Untitled-1.jpg
 
Nemam pojma, pitacu kolegu. Za ove druge konektore na slici koju sam okacio ti trebaju i posebna kljesta za krimpovanje. Samo da znas.
 
;)

Posto nemam net, uzecu "pojacani spliter", samo da nadjem neku bolju firmu.
Snob sam, sta cu :)

pozdrav
Ajde mi samo objasni za cega ce ti pojacava signala, ali neki konkretni razlog?

Evo kako sam odradio kod sebe. Pokupio od kolege alat, kablove, konektore, splitere. Rekao mi je da je ok kvalitet. Ja se ne zalim, dobio sam daleko bolju sliku nego sto je to bio slucaj sa kablovima koje je postavio sbb. Najvaznije je lepo krimpovati kabl i imati kvalitetne konektore, verujem da bilo koji normalan spliter zavrsava posao.
Nemoj buniti coveka bez potrebe, rekao je da nema net, a to na tvojoj slici je GIS, koji se po stanbenim objektima koristi iskljucivo za internet.
@velko, da li znas ili neko drugi, gde ima da se nabave ti PCT-TRS-6 konektori.
To su novi koje sada ugradjuju ovi sa SBB

Untitled-1.jpg
Zanimljivo, ove jos nisam vidjao, mi ih u firmi nemamo, koristimo neke obicne, ali su ok, i za montazu i za upotrenu.
 
gde kupiti filter za one koji imaju internet, a ne cekati sbb da dodje da poveze (i naplati tonu para...)?
ns pls...
 
Ajde mi samo objasni za cega ce ti pojacava signala, ali neki konkretni razlog?
Nisi mene pitao, ali posto sam imao konkretan razlog, cisto eto da se zna da moze da zatreba. Posto imam 5 tv-a nezgodno rasporedjenih, morao sam da ih razvedem sa vise splitera. To je toliko slabilo signal (koji je verovatno vec doveden oslabljen), da nije licilo ninasta. Posle uvodjenja pojacavaca, sve je bljesnulo. Usput, nisam ni kod koga video tako dobar ulazni signal, da mu na 3. tv-u slika bude kao na 1.
 
Da ali njemu treba na 3 tv-a, sasvim je dovoljno da stavi spliter, ja ne znam zasto se na benchu svaka sitnica komplikuje?
 
Da ali njemu treba na 3 tv-a, sasvim je dovoljno da stavi spliter, ja ne znam zasto se na benchu svaka sitnica komplikuje?
Covek ipak insistira na pojacavacu, verovatno ima razlog, tako da ne vidim komplikaciju. Ako mu je jak signal, nek` stavi samo spliter, uostalom njegova stvar.
 
tiristor kako mislis sta ce mi filter? nema nigde da se kupi... kod druga je kabl prvo razveden u jednoj sobi (jos ranije) i onda je razveden ponovo u drugoj i tu u drugu je stavljen filter, ali u prvu nije... i sad kad se koristi net u prvoj sobi je haos na tv-u... decko naravno nije imao pojma da treba filter da mu se montira a sbb montera je totalno bolelo uvo da proverava do izlaza iz stana da li je mozda jos nesto prikaceno... sbb nece da proda filter, nema nigde da se kupi (ni kod ovih sto rade totaltv ili sto prodaju sattv inace...), a iz sbb-a vec nedelju dana obecavaju da ce doci, al eto nikako |(
 
Ok ajde jedno pitanje da se samo nadovezem na temu

Zanima me da li neko zna da tako nesto uopste ima da se kupi kod nas, video sam ranije jos pre nekih par godina wirelles povezivanje tv aparata. U pitanju je tuner koji moze da signal prima preko bilo kakvog izvora, kablovske u mom slucaju, i ima 2 ili 3 prijemnika koji se zakace na svaki dodatni televizor, tako da se dobije prijem tv signala u razlicitim prostorijama samo bez kablova?
Da li je cuo neko za ovako nesto i da li ima iskustva?
 
Zanima me da li neko zna da tako nesto uopste ima da se kupi kod nas, video sam ranije jos pre nekih par godina wirelles povezivanje tv aparata. U pitanju je tuner koji moze da signal prima preko bilo kakvog izvora, kablovske u mom slucaju, i ima 2 ili 3 prijemnika koji se zakace na svaki dodatni televizor, tako da se dobije prijem tv signala u razlicitim prostorijama samo bez kablova?
Da li je cuo neko za ovako nesto i da li ima iskustva?

Izbegni ako je ikako moguce.
Ima da se kupi ali je signal prilicno los, dovoljan je samo za standardni TV.
 
Ajde da se i ja nadovezem na temu :)
Da li je negde kod nas moguce naci nesto kao ovo na slici
Znaci imam problem sa lose odradjenom instalacijom, tj sama kablovska po zgradi nije uzemljena.
Pa se javlja stravicno brujanje i ostali slicni propratni efekti u zvuku i slici :D
 

Prilozi

  • isolator.jpg
    isolator.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 196

Kod mene su tako povezali ovi iz SBB-a. Filter su stavili na samom ulazu u ovaj spliter sa tri izlaza. Slika mi se malo pokvarila na UHF kanalima pa rekoh da pitam ovde da li je filter na pravom mestu? :trust:
 
Dobro je tako.
 
Nazad
Vrh Dno