Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Hm, ja imam dva ona elipsasta STB-a, jedan sa HDMI i jedan bez i njihovo gasenje nema nikakvog uticaja na brzinu neta. Oko 6 MBita (Net10).
 
Juce sam dobio IPTV, do sada sam imao ADSL 10Mbps (u ruteru pise da je maksimalna brzina 14-15Mbps) i kada radi IPTV onda mi je brzina 6-7Mbps. Zar ne bi trebali sada da mi setuju brzinu na vecu od 10 ako moze zbog rastojanja od centrale?
Да, треба да ти сетују брзину од 14 мбс, зови кориснички сервис.
 
mtstv gouuuuuuuu
 
Da li neko zna kako se koristi study funkcija na daljincu od IPTV STB-a? Nikako mi ne uspeva da ga naucim da preuzme kontrolu TV-a.
U uputstvu nema nista o tome, nista ne pise, nikakvi kodovi.

U pitanju je ovaj daljinac
7efc0bc8c7ff25970413fa2a9113990b.jpg
 
Imas na sajtu TS objasnjenje kako to da uradis.
 
zvao korisnicki, study par sekundi dok ne zasvetli jace, zatim kopiranje funkcija sa daljinskog od TV-a, jedna po jedna.
nema kodova, al sto je najgore ni u uputstvu a ni na sajtu telekoma nema rec o tome...ili ja bar nisam nasao.
 
Koji kabal se dobija za stb?
Straight ili crossover?
 
Obican UTP kabl, e onda ga na licu mesta napravi kako mu odgovara kada namesta onaj RJ-45 konektor (sa RJ-45 nije poglo da prodje kroz rupu u zidu). Tako je bar bilo kod mene, neki moj sam ja imao i nesto su doneli oni i samo nastavili. Inace uopste nije bitno da li je Straight ili Crossover zato sto svaki noviji uredjaj prepoznaje koji je kabl i radi bez graske.
A posto kabl ima 4 parice tj 8 zica a za internet se koriste samo 4 zice, ovaj lik iz Telekoma je uzeo 2 zice da iskoristi da bude ujedno telefonski kabl.
 
Da li je neko uspeo da zameni stari STB za novi (bez raskida ugovora)?

Kazu da ne ispunjavaju pojedinacne zahteve, ali da su kao krenuli sa zamenom operme svima, po fazama, zona po zona. Pa reko da pitam, da li je neko od vas vec stigao na red ili telekomovci to pricaju samo da bi nas otkacili?
 
Da li je neko uspeo da zameni stari STB za novi (bez raskida ugovora)?

Kazu da ne ispunjavaju pojedinacne zahteve, ali da su kao krenuli sa zamenom operme svima, po fazama, zona po zona. Pa reko da pitam, da li je neko od vas vec stigao na red ili telekomovci to pricaju samo da bi nas otkacili?
Navodno se prica da stara platforma mora da se izbaci iz upotrebe do kraja 2016 god,tako da je savet svakom kome istekne ugovor da ga otkaze i vrati staru opremu a zatim sklopi novi i uzme novu opremu.Jel ne verujem da ce oni ponaosob zvati svakoga i menjati mu opremu!
 
Ja sam i tražio, ali 1.jpg
 
Ovo je sredinom aprila, malo sporo neozbiljno to ide. Bio sam nekad zadovoljan, ali dosta toga se promenilo. Pa ću i ja njih da promenim, tj već jesam. Imam još malo ugovor , pa ću im sa zadovoljstvom vratiti stb. Internet zadržavam, zadovoljan sam, al što se tiče televizije, samo upalim stb, da pogledam, na areni LŠ, i ovo našu ligu. To je par puta mesečno. Kupiću taj paket za 199 dinara i rešeno. Sad plaćam , pa skoro 1500 dinara...
 
Poslednja izmena:
Par pitanja za ljude koji su na novoj IPTV platformi:

1) Da li stvarno bre nije moguće namestiti da pritisak na taster 1,2 .... 9 na daljincu prebacuje na neki konkretan kanal, tipa stisneš 7 i prebaci na Eurosport 1 koji se inače nalazi na 561 (i na taj način se prebacuje direktno na njega)?

Dodao sam kanale u Omiljene i složio ih određeni redosled ali to je previše komplikovana procedura za babu, da stisne zvezdica dugme na daljincu pa da nađe kanal koji hoće u listi i da klikne OK da prebaci na taj kanal. Stara IPTV platforma je imala ...

2) Jel definitivno ne mogu da se sakriju ovi HD kanali i ostali dodatni paketi koje ne plaćaju?
Znači kad se "šaltaju" kanali sa +/- dugmićima da ih nema. Ovako sad kad dođe tamo do 740 ili kojeg već nakon njega dolazi RTS HD i ostali kanali koje pusti pola minuta nakon čega izbacuje poruku da nisu pretplaćeni na taj kanal. Da može da se "šalta" u krug i bez tih "ispala" posle minut gledanja...

3) Da li je moguće da STB uređaj nema nigde opciju da se bira 16:9 ili 4:3 prikaz?

Matori tupavi 4:3 TV nema te AR opcije,a na STB sam našao samo jednu opciju gde imaju da se povećavaju/smanjuju u procentima širina i dužina, ali koliko vidim to "deluje" samo na taj interfejs sa podešavanjima STB, slika kad se gleda neki kanal je uvek isto odsečena koliko god se smanji procenat za širinu; i drugu opciju gde ima da se bira "full screen" i nešto tipa "scale source", što takođe ne rešava problem da je slika odsečena delimično.
 
Poslednja izmena:
Eh ljudi, najgore je sto sam ja produzio ugovor na nove dve godine nedelju dana od uvodjenja nove platforme. Da sam se sluzio "rupom" u njihovom busnom sistemu i da sam prvo raskinuo ugovor pa ponovo potpisao, sada bih imao novi STB. Mnogo su bre truli. To znaju i oni koji imaju ugovor sa 50% popusta - kod svih operatera kupovina telefona ima prednost, sim ugovor se raskida i potpisuje novi, nebitno na koliko si se pre toga vezao, samo kod mts-a ne mozes da potpises ugovor za telefon ako si na 50% popusta. Neefikasni su do bola.

Par pitanja za ljude koji su na novoj IPTV platformi:

1) Da li stvarno bre nije moguće namestiti da pritisak na taster 1,2 .... 9 na daljincu prebacuje na neki konkretan kanal, tipa stisneš 7 i prebaci na Eurosport 1 koji se inače nalazi na 561 (i na taj način se prebacuje direktno na njega)?

To nije moglo ni na ovom starom STB, vec su naknadno ubacili tu mogucnost. Verovatno ce je i novi dobiti. Samo je pitanje kada.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je izgledalo pre ali jesen 2010. je onaj Amilo STB imao tu mogućnost.
Još je interfejs na mom D3i baba-friendly (nakon izbacivanja zaključanih kanala) u poređenju sa ovim Huawei raspadom.
 
desava mi se na stb-u (nova platforma), da po nekad moram da ponovo unosim username i password. meni to nije problem ali kad ja nisam kuci, matorcima je komplikovano. po nekad se pojavi i neka greska pa trazi da se uredjaj restartuje i slicno. mnogo nezgodno kad je matorcima prevelika zavrzlama i to sto imaju dva daljinska upravljaca,mora da se svaki put prebacuje na tv-u na hdmi input itd... bas su ga zakomplikovali.
 
Nisam nas u toku sa novom platformom a iptv imam jos od kad ga je telekom. (amino stb, onaj najstariji bez hdmi). Imam bezbroj mnogo problema i sa daljinskim a i sa sporim prebacivanjem kanala. Posto ne prebacuju na novu platformu na zahtev, mislio sam da prijavim HD uslugu pa cu samim tim dobiti i STB sa HDMI koji ce uz malo srece biti na novoj platformi. Da li je ovo uopste izvodljivo?
 
Glup ti TV ako ima HDMI a ne pamti kad se ugasi i upali šta je bio zadnji korišćen input. Moj Šljamsung (non-SMART) ako se ugasi i upali na crveno dugme startuje se na tom HDMI portu, ako se upali na 1,2...9 onda se tupson prebaci na antenu. Pa sam izdresirao kevu da to (ceo život pali pritiskom na 1) ne radi :D jer onda mora da je učim kako se menja input/source.

To za password do mi danas napomenu sestra (kod njih sam danas čačkao nameštao taj dodatni STB) , da joj traži valjda svaki put kad isključi iz struje ruter a isključuje ga često xD

To mi bilo čudno kako ovaj dodatni STB direkt iz kutije kad je startovan nije tražio nikakvo logovanje korisnika nego je već bio logovan na koga treba. Valjda Telekonj namestio...

Na matorom Amilo STB kod ćaleta od kad koristi IPTV samo sam 2 puta morao da kucam username i password, kad sam ga otpakovao i da li beše drugi put kad je potpisivao novi ugovor.
 
ne zapamti input kad nestane struje a to se kod nas u selu cesto desava..
 
Nisam nas u toku sa novom platformom a iptv imam jos od kad ga je telekom. (amino stb, onaj najstariji bez hdmi). Imam bezbroj mnogo problema i sa daljinskim a i sa sporim prebacivanjem kanala. Posto ne prebacuju na novu platformu na zahtev, mislio sam da prijavim HD uslugu pa cu samim tim dobiti i STB sa HDMI koji ce uz malo srece biti na novoj platformi. Da li je ovo uopste izvodljivo?
Tesko da ce te tako prebaciti na novu platformu,vec ce ti samo dati STB Amino A-139 koji ima HDMI izlaz! :)
 
Katastrofa. U takvim uslovima je ups neophodan za sve vrednije uredjaje.
 
Jedno pitanje za sve koji su na novoj IPTV platformi!
Od pre neki dan mi se desava cudna stvar,kada god ugasim STB na plavo dugmence na daljinskom (Standby) i posle ga upalim STB pocne ponovo da dize sistem kao da je nestajala struja ili kao da sam ga gasio na ono dugme OFF koje se nalazi sa zadnje strane STB-a!
To se desava svaki put kada se STB ugasi i stavi u Standby na plavo dugme,a znam sigurno da se ranije to nije desavalo posto sam na novoj platformi vec oko 3 meseca a ovo je pocelo da se desava od pre 4,5 dana od kako su nesto cackali i radili neki update!
Da li je i kod vas tako ajde neka neko proveri pa javi ovde.Pozz!
 
Poslednja izmena:
zvao korisnicki, study par sekundi dok ne zasvetli jace, zatim kopiranje funkcija sa daljinskog od TV-a, jedna po jedna.
nema kodova, al sto je najgore ni u uputstvu a ni na sajtu telekoma nema rec o tome...ili ja bar nisam nasao.

Значи држи се study дугме дуже док не засветли и шта онда? У упутству које се добија уз stb пише да се држи дугме ТВ и онда куца код, то одлично ради код старог даљинског који има ТВ и stb дугме, али на овим новим који имају само дугмиће за паљење и гашење не може тако..
 
Jedno pitanje za sve koji su na novoj IPTV platformi!
Od pre neki dan mi se desava cudna stvar,kada god ugasim STB na plavo dugmence na daljinskom (Standby) i posle ga upalim STB pocne ponovo da dize sistem kao da je nestajala struja ili kao da sam ga gasio na ono dugme OFF koje se nalazi sa zadnje strane STB-a!
To se desava svaki put kada se STB ugasi i stavi u Standby na plavo dugme,a znam sigurno da se ranije to nije desavalo posto sam na novoj platformi vec oko 3 meseca a ovo je pocelo da se desava od pre 4,5 dana od kako su nesto cackali i radili neki update!
Da li je i kod vas tako ajde neka neko proveri pa javi ovde.Pozz!
Da uvek je tako kad ugasis STB.
 
Nazad
Vrh Dno